Kaç ayda gebe kaldınız ?

bittercikolatambeniim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Mart 2018
286
64
26
Merhabalar kızlar..
bir şey sormak istiyorum kaç ayda gebe oldunuz planlamaya başladıktan sonra ?
Ben 5 aydır deniyorum ve kiminiz erken der belki ama her ay sonu bi yıkım oluyor tabi planlı olduğu için
Çevremde de bu aralar yeni evlenip hamile kalan o kadar çok insan var ki
İnsan merak ediyor tek ben mi böyleyim
Bu ay ilk defa hormon testi yaptırıp Bursa da özel deniz çakmak Güleryüz kadın doğuma gideceğim yorumları iyi öneriniz varsa alabilirim tabi Bursa’da başka ..
Merak ediyorum siz kaç ayda hamile kaldığınızı öğrendiniz ?

İlk 1 yıl normal sayılıyor. Psikolojik olarak rahat olmanız gerekiyor stres önemli bir etken görev haline getirmeyin.

Bence esiniz sperm testi versin 8ay ugrastim olmadi arkadasimin yönlendirmesi ile sperm testi verdi esim ve tup bebege yonlendirildik. BAsinda bilsem 8 ay beklemezdim.ben bebek niyetine giren herkese bunu diyorum basta esinizle birlikte tum testleri yaptirin diye

Merhabalar kızlar..
Ben 5 aydır deniyorum ve kiminiz erken der belki ama her ay sonu bi yıkım oluyor tabi planlı olduğu için
Bu ay ilk defa hormon testi yaptırıp Bursa da özel deniz çakmak Güleryüz kadın doğuma gideceğim yorumları iyi öneriniz varsa alabilirim tabi Bursa’da başka ..
bana doktorum 32 yaşında olduğum için 1 sene normal dedi ama 35 yaş üstü için 6 ay normal sonrası planlanan tedaviye göre değişiyor.

Merhaba. Ben bebek düşünmeden önce gidip testlerimi yaptırdım hiç bir sorun yok dedi. 1 yıl olmazsa hiç sorun etme yaşınız genç relax olun dedi. 2 ay denedik eşimde bende bir kontrole gideyim dedi randevu aldık o ay hamile olduğumu öğrendim. Gitmek zorunda kalmadı. Allah isteyen herkese nasip etsin. Ama 1 yıl bence dert etmeyin.

Merhabalar kızlar..
Planladığım ilk ayda tek ilişkiyle hamile kaldım zaten uğraşırız hemen olmaz diyordum döngüm düzenli olduğu için de biliyordum yumurtlamayı. Ama kalp atışı durdu kürtaj oldum maalesef.
Kürtaj üstünden 7 ay geçti nedense bir daha olmayacakmış gibi hissediyorum saçma sapan. Daha bir kez denedim ve adet oldum.
Maalesef strese girmemek gerekiyor canım o bilir ne zaman geleceğini. Nasip kısmet bu işler hiçbir sıkıntısı olmayıp hamile kalamayan da var tonlarca sıkıntı olup hamile kalan da. Hayırlısını istemekten başka çaremiz yok.
Umarım en yakın zamanda isteyen, bekleyen herkese rabbim aratmadan nasip etsin 🙏

İlk 1 yıl normal sayılıyor. Psikolojik olarak rahat olmanız gerekiyor stres önemli bir etken görev haline getirmeyin.
Haklısınız ilk 2 ay çok görev halindeydi ve aşırı stresliydim şimdi saldım kendimi 2 aydır ama tabi regl olduğumu gördüğüm an ağlıyorum o ayrı stres yapmamaya çalışıyorum aslında stres gerçekten bi etken mi diye hep düşünüyorum çünkü işte mobbinge uğrayan ailesiyle mutlu olmayan hatta eşinden şiddet görüp geçim sıkıntısı vs içinde bile hep hamile kalan insanlar var böyle olunca hep acaba stres gerçekten bi etken mi diye düşünüyorum

Planladığım ilk ayda tek ilişkiyle hamile kaldım zaten uğraşırız hemen olmaz diyordum döngüm düzenli olduğu için de biliyordum yumurtlamayı. Ama kalp atışı durdu kürtaj oldum maalesef.
Kürtaj üstünden 7 ay geçti nedense bir daha olmayacakmış gibi hissediyorum saçma sapan. Daha bir kez denedim ve adet oldum.
Maalesef strese girmemek gerekiyor canım o bilir ne zaman geleceğini. Nasip kısmet bu işler hiçbir sıkıntısı olmayıp hamile kalamayan da var tonlarca sıkıntı olup hamile kalan da. Hayırlısını istemekten başka çaremiz yok.
Umarım en yakın zamanda isteyen, bekleyen herkese rabbim aratmadan nasip etsin 🙏
Amin şuan bende de aynı düşünce var aylardır olmuyo sanırım olmayacak diye böyle bi de içimde his oluyo olmayacak uğraşacağım kesin diye çok korkuyorum düşündükçe .. bi arkadaşım ilk denemesinde aşırı stres içinde olmasına rağmen gebe kaldı o yüzden diyorum yok stres bence etken değil acaba neden olmuyo diye kuruyorum

Merhaba. Ben bebek düşünmeden önce gidip testlerimi yaptırdım hiç bir sorun yok dedi. 1 yıl olmazsa hiç sorun etme yaşınız genç relax olun dedi. 2 ay denedik eşimde bende bir kontrole gideyim dedi randevu aldık o ay hamile olduğumu öğrendim. Gitmek zorunda kalmadı. Allah isteyen herkese nasip etsin. Ama 1 yıl bence dert etmeyin.
Haklısınız ben önce kendim için gideceğim eşiminde gitmesini söyleyeceğim ürolojiden sperm testi ile mi bakılıyo acaba ?
İnanın takmamaya çalışıyorum ama her ay ağlıyorum regl olunca eşim harika bi insan onun babalığı tatmasını kendimin anneniliği tatmasını çok istiyorum onu çocuklarla oynarken her gördüğümde içim gidiyo ya olmazsa diye
Daha 1 sene olmadı ama deneyeli çok korkuyorum sanırım hep kötüyü düşünüyo insan olmadığı her ay

Bence esiniz sperm testi versin 8ay ugrastim olmadi arkadasimin yönlendirmesi ile sperm testi verdi esim ve tup bebege yonlendirildik. BAsinda bilsem 8 ay beklemezdim.ben bebek niyetine giren herkese bunu diyorum basta esinizle birlikte tum testleri yaptirin diye
Çok haklısınız devlette oluyo mu bu sperm testi peki ?

Çok haklısınız devlette oluyo mu bu sperm testi peki ?
Bildigim kadarıyla yok.prosedur nedir bilemiyorum ben direk ozele gittim uğraşmıyim diye. Sonrasi zaten tup bebek surecleri vs. Insallah bu tarz bisey olmadan kolaylikla hamile kalirsiniz🙏🙏amacim vakit kaybi yasamadan varsa sorun basta bilip beklemeyin diye soylemek🙏🙏her ay umutlanmak bi sure sonra insani yıpratıyor

Amin şuan bende de aynı düşünce var aylardır olmuyo sanırım olmayacak diye böyle bi de içimde his oluyo olmayacak uğraşacağım kesin diye çok korkuyorum düşündükçe .. bi arkadaşım ilk denemesinde aşırı stres içinde olmasına rağmen gebe kaldı o yüzden diyorum yok stres bence etken değil acaba neden olmuyo diye kuruyorum
Arkadaşınız başka bir şeyi stres yapıyordu belki de hamile kaldığım dönem ben de çok stresliydim ama hiç acaba kalamaz mıyım diye düşünmedim hatta dediğim gibi zaten uğraşırım dedim.
Ama şu an hep acaba olacak mı düşüncesi. Son zamanlarda biraz yendim ama zaten hamile kaldım demek ki kalabiliyorum olursa olur olmazsa evlat edinirim ne var.
Bütün tahlillerinizi yaptırın, folik asite başlayın.
Naçizane Akdeniz tarzı beslenmeye özen gösterin, bol bol su için ve hareket halinde olun.
seneler sonra hamile kalanlar var.
Sizin için en iyisinin olacağına inanın ve hayırlısını isteyin🌸

Bildigim kadarıyla yok.prosedur nedir bilemiyorum ben direk ozele gittim uğraşmıyim diye. Sonrasi zaten tup bebek surecleri vs. Insallah bu tarz bisey olmadan kolaylikla hamile kalirsiniz🙏🙏amacim vakit kaybi yasamadan varsa sorun basta bilip beklemeyin diye soylemek🙏🙏her ay umutlanmak bi sure sonra insani yıpratıyor
Evet ben çok ümitleniyorum mesela bu ay aşırı bi bas dönmem oldu çok mutlu oldum midem de bulanıyordu ama hepsi psikolojikmiş hasta olduğum an ağlamaya başladım çünkü hep ümitleniyorum :KK43:
Bende çarşamba günü hormon testi yaptırıp devlette sonuçlarla beraber özele gideceğim
insallah

Merhabalar kızlar..
Evlendiğim eylül ayında hamile kaldım ve öğrendiğimde 3-4 haftalıktı. Şimdi tekrar deniyoruz bakalım şubatta belli olacak. Evlenmeden önce yumurta durumuna filan baktırmak önemli. Detaylı bir kontrole girmek gerekiyor olmayınca değil de en başından bilip stres yapmamak daha önemli. Ben kontrollerimi yaptırdım bir sıkıntımız olmayınca bu ay başlayalım dedik.

X