Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları kaç body almalıyım

red

31 mayis ~ 74
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2008
1.205
1
tecrübeli anneler yardım...
haziranda doğumum... mother carede indirim var çıtçıtlı bodylerden almak istiyorum. 7li paketler halinde satılıyor. 0-3 ay arası kolsuz 7li bir paket, 3-6 ay arası uzun kollu bir paket alamyı düşünüyorum. yeterli mi sizce? yoksa 0-3 ay arası yarım kollu bi paket daha mı alayım.?
bir de yeni doğan diye ayrıca bir ayrımmı var 0-3 ay arası olan büyük mü gelir?

eylul166

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
10.691
877
41
canım öncelikle hayırlı doğumlar diliyorum ,bence mothercare in 0-3 ayları çok küçük oluyo prematüre bebekler için gibi ,o yüzden çok alma onlardan 7 li paket ilk günler için yeterli ,ama 3-6 ay ve 6-9 ay baya kullanırsın ,ilk aylarda çok çabuk kilo alıp büyüyorlar ve boşa gidiyor çoğu giysi ,ayrıca eğer indirim varsa patikli alt pijama da ilk 6 ay en kullanışlı şeydir ,ikili penye i,amuklu pijama takımları da çok işine yarayacak ,tulum çok alma derim ,ben tulumları ilk ay dışında kullanmadım zaten hemen küçüldü ..

0-3,yarım kol veya kolsuz 3-6 uzun kollu ,6-9 uzun kollu ve yarım kollu toplamda 15-20 tane çıtçıtlı bady yeterli ilk olarak ..dediğim gibi 0-3 ay çok alma kalır ..

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.783
24.918
valla bende 10 tane felan var
lazım oldukca aldırırım 0-3 ay tabi
da byüklerinden var

ruj22

Guru
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2009
2.877
390
42
bol al güzelim küçükken çok kirletiyolar bezler tam olmuyo çiş kaka kaçıyo bide 3 5 tane şey için makinede çalışıyo bebişlerinki ayrı yıkandığı için.bende mothercare den aldım 0 3 ay ama bebiş 2840gr doğunca büyük geldiler gidip önce tnny baybi sonra yeni bebek aldım kızım şimdi 3 ayı doldurdu ben 0 3 aya yeni geçicem yani anlıyacağın bebeğin tahmini doğum kilosuna göre alışveriş yap mothercare den

tazefasulye

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
5.112
125
Birer paket yeterli olur diye düşünüyorum. Yetmediği durumlar nadiren oluyor. ıstersen 10'ar adet bulundur elinde! 0-3 kısa kol, 3-6 uzun kol iyidir... Hatta 6-9 uzun kol da almalısın bence...

red

31 mayis ~ 74
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2008
1.205
1
cevaplar için teşekkürler kızlar yarı yarıya indirim varmış şubat sonuna kadar dedi kız.
0-3 kısa kol
3-6 uzun kol
6-9 uzun kol almaya karar verdim. sonrasını duruma göre ayarlıcam artık.

maviruya

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
686
100
bende her modelinden birer paket aldım..bir de düz beyaz çıtçıtlı atlet alım bir paket..hepsini 0-3 aylık almıştım..arkadaşım mutlaka değiştirmemi söyledi..kendisi 0-3 aylıkları 10 gün bile giydirememiş..birde bezliyoruz çocukları,alttan çıtçıtları zor bağlanıyo dedi..mothercare ürünleri çok kaliteli ama piyasaya göre gerçekten pahalı..indirimli hali bile nerdeyse 2 katı..o kadar para vermişken 1 hafta giydirip kaldırmak yazık olur..bende hepsini 6-9 aylık yaptım..onlar bile gözüme çok küçük geldi..yani 7-8 aylık bir bebeğin giyebileceğini zannetmiyorum..bence çok küçük almayın..

ecrin1001

BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2008
10.386
15
bende yeni anne olarak 0 3 ay pek alma derim zira kızıma tulumları bile olmuyor 3 6 ay aldıklarımı giydiriyorum bazen..birer paket alman yeterli.giysi olarakda aldıkalrı 3 6 ay al bence.

sofiasultan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
216
1
benimkilerde mothercare dendi 03 ay lıkda al tatlım penyeleri çok kaliteli ben hala giydiriyorum benim oğluş 6 aylık esnek olduğu için problem yok gerçi kimisi 3 6 ay içindi bende 20 taneden fazlaydı hepsini kullandım çok sık değiştirmek gerekiyor 1 paket de yenidoğan alabilirsin tulumlarıdanda memnunum:emir_bebek:

pnrhlt

DEFNE'm Güzel Meleğim
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2008
7.150
210
Canım selam. Öncelikle Allah kuzunu sağlıkla kucağına almayı nasip etsin a.s.

Ben kızım doğduğundan beri hep Mothercare'in badilerini kullanıyorum. O kadar leke çözücüye, deterjana girmesine rağmen hiçbirşey olmuyor. Üstelik tamamen pamuktan çok kaliteli. Helede indirim zamanına denk gelirsen harika oluyor.

Şu anda indirim var mesela. 7'li kısa kollu renkliler 32.-tl , uzun kollu renkliler 35.-tl, beyazlar ise 23.-lt. Tane hesabına vurursan kalitesine göre çok çok uygun bence.

Ben kızım doğduğunda hiç 0-3 ay almadım. 3 tane hastane çıkışı almıştım mothercare'den. Onun badileri yeterli geldi. Zaten 1 aydan sonra 3-6 aylık badileri rahatlıkla oluyor. Çok sıkı olmasıda iyi değil bence. O yüzden ben doğumdan önce 3-6 aylık kısa kollu 2 paket, 6-9 aylık kısa kollu 1 paket, 9-12 aylık kısa kollu 1 paket yine 9-12 aylık uzun kollu 1 paket almıştım. Ayaklı tulum olarak ise yine 3'lü paketlerden 3-6 aylık, 6-9 aylık ve 9-12 aylık olmak üzere 1'er paket almıştım. Bunlar beni 3 hafta öncesine kadar rahatlıkla idare etti. Artık hem ufalmaya başladıklarından 12-18 aylık olanlardan aldım. Bu arada kızım 9 aylık. Kolları biraz uzun geliyor onuda tek kat kıvırarak kullanıyorum. Zaten 1 aya oda uzun gelmemeye başlar. Demem o ki 0-3 ay sakın alma. Hastane çıkışındakiler ve 3-6 aylıklar daha ideal a.s.

X