Kaç embriyo koyulmalı lütfen yardımcı olun...

evaline

Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2017
58
52
32
Merhaba bayanlar. Ben 1 senelik evliyim. Eşimde sperm azlığı var 3 tane veya 5 tane hareketsiz sperm geliyor. 3 ay tedavi gördük celalettin beyde son tahlilde 2 adet ileri hareketli çıktı. Tüp bebek yaptırmak istiyoruz bahçecide. Ancak sorum şu az sperm olduğu için 2 embriyo koydurmak istiyorum. çünkü zaten çok az birde hiç gelmesse tese olmak zorunda kalır. 2 embriyo koyarlarmı sizce fikirlerinizi merak ediyorum.

evaline evaline merhaba.
Normalde çoğu doktor 35+yaşa 2 embriyo, 35- yaşa tek embriyo transferi yapiyor.
2 embriyonun avantajı tek transferde pozitif sonuç şansını arttırmak. Dezavantajı ise her iki embriyo da tutunursa, ileride gelişiminin olumsuz etkilenmesi. Tabi ki bu kişiden kişiye degişen bir durum.
Yani, sizin bünyenize göre, buna ancak doktorunuz karar verebilir biz ya da siz değil.

evaline evaline merhaba.
Normalde çoğu doktor 35+yaşa 2 embriyo, 35- yaşa tek embriyo transferi yapiyor.
2 embriyonun avantajı tek transferde pozitif sonuç şansını arttırmak. Dezavantajı ise her iki embriyo da tutunursa, ileride gelişiminin olumsuz etkilenmesi. Tabi ki bu kişiden kişiye degişen bir durum.
Yani, sizin bünyenize göre, buna ancak doktorunuz karar verebilir biz ya da siz değil.

Ben tekrar sperm çıkmamasından korkuyorum. Doktor nasıl isterse öyle olacak elbette ama böyle bir imkan varmı merak ettim. Rabbim nasip etsin inşallah

Merhaba bayanlar. Ben 1 senelik evliyim. Eşimde sperm azlığı var 3 tane veya 5 tane hareketsiz sperm geliyor. 3 ay tedavi gördük celalettin beyde son tahlilde 2 adet ileri hareketli çıktı. Tüp bebek yaptırmak istiyoruz bahçecide. Ancak sorum şu az sperm olduğu için 2 embriyo koydurmak istiyorum. çünkü zaten çok az birde hiç gelmesse tese olmak zorunda kalır. 2 embriyo koyarlarmı sizce fikirlerinizi merak ediyorum.
Doktorun yapmak isterse yapar bende 27 yaşındayım ve 2 embriyo transferi oldu

Siz daha tedavi olmadınız yumurtaların durumu belli degil kaçı döllenir belli degil ve şuan derdiniz kaç tane konulacağı...
Özelde yapacaksanız iki tane konur rahat olun.

Siz daha tedavi olmadınız yumurtaların durumu belli degil kaçı döllenir belli degil ve şuan derdiniz kaç tane konulacağı...
derdim birdaha çocuk sahibi olamamak. Eşimde tedavi sonucu zar zor bu sonuca ulaşmışken. Anlayamıyorsanız yorumlamayın.

ne kadarda mantıklı konustun,bu süreci bilmeyenler genelde kaç embiriyo transfer edileceğini hep düşünür...Aynı benim gibi bende böyle sorular sormuştum,simfi düşününce nekadar yanlış dusunmusum. .Çünkü ortada transfer edilecek embiriyo kalmamıştı.

X