Kaçıncı Denemede Hamile Kaldınız ?

tabikide anlamıyorsun benim ilk bebeğimde çok şiddetli kanama ama anlıktı yani birden şarrrrrrr diye boşalıyordu sonra suyum boşaldı o zaman mecburen aldılar bebeğimi benden ikinci ahmileliğimde ise kanamam olmadı ama suyn boşalmadan önce doğum yapan kadınların gibi çok sancılandın tam 24 saat böyle sancı çektim ve sonunda bebeğimi yine kaybettim
rahim ağzı hareketliliği diyorlar ultrasyonda belli olmuyormuş yada eğer denk gelirse açıklığa görünürmüş ama alttan muayeneden sonra anlaşıldı hiç kalkmadan 5 ay yaz sıcağında koltuklara yapıştım hiç bir iş yapmadan yemek temizlik ve herşeyi bıraktım ama yine de gitti bebeklerim

canım çok üzüldüm bnde merak ediyordum rahim açıklığını nasıl anlıyorlar diye yamışın arkadaşım.. şimdilik benim ikizlerde normal gidiyor bir sıkıntı yok ama ultrasonla bakınca anlarmı yoksa onun için ayrı bir muayene mi gerkli gidince doktoruma sorayım bende
inşallah en kısa zamanda sende kavuşursun bebişine...

bu arada bende
4 olumsuz aşılama
1. tüp bebek (micro) ikizlerime hamileyim..
Alahım isteyen herkese fazla artmadan versin inşallah...

of ya benimde 4 olumsuz aşılama ve şimdi tüp bebeğe başlıcam.hayırlısı hemiz için

Merhaba .Ben de 35 yasindayim.5 sene once 1 asilama 1 miro yapildi.Sonuc negatif.Gectigimiz subatta 2.mikro.Sonuc negatif.Yeni denemem 10 gun icinde olacak.Insallah bu sefer

hayırlı olsun
Rabbim İnşallah inşallah hepimize şuan veya önümüzdeki aylarda yapacağımız denemelerde evlatlarımı versin inşallah sağlıklısıyla

Arkadaşlar kacıncı denemde hamile kaldınız başarıya ulaştınız yazarmısınız ve hangi yaşta?
Benim 1 . mikro denemem negatif sonuclandı. Bende herhangi bir sorun yok şükür ama eşimde azospermia var ameliyatla sperö bulundu ama tutmadı .üc tüp dondurulmuş sperm var . bana genetik test yapılıcak bakalım kısmet

Benim 24 yumurtam toplandı
15 döllendi
3 tanesi 1 kalite oldu
diğerleri öldü
sonucta negatif
Benim yaşım 21 acaba çok erken mi bilmiyorum ondanmı tutmadı diye düşünmeden edemiyorum

Hayırlısı olsun gülencim. Benim 2. micro denememde hamile kalabildim. 3 aşılama ve 1 micro negatif sonuçlanmıştı.Bizim problemimiz sadace eşimde yada bende değil eşimin sperm sayısı iyi fakat şleri hareketli spermleri yetersizdi benimde fsh 14 lerdeydi zaten 6 yumurtadan fazla hiç oluşturulamadı. Son tedavimde 3 yumurta toplandı ve 3 üde bölündü 2 tanesi tuttu şüküler olsun. İnancını yitirme bu yolda dönüş yok hamileyim diye haykırana kadar gücümüzü yitirmeden devam etmek zorundayız.

BENDE 2.denemede olur inşallah diyorum ama ben çok berbat durumlara düştüm elim hiçbirşey tutmuyor psikolojik yardımla bu sefer tedvaiye başlamak istiyorum hem beyin hazır olmalı hemde vücud

BENDE 2.denemede olur inşallah diyorum ama ben çok berbat durumlara düştüm elim hiçbirşey tutmuyor psikolojik yardımla bu sefer tedvaiye başlamak istiyorum hem beyin hazır olmalı hemde vücud

Hiç öyle düşünme bende aynı durumdaydım aralık ayındaydı il tedavim. sonuçtan sonra yıkıldım kimseyle konuşmak bile istemiyordum ne işim umrumda ne evim nede eşim o duruma gelmeiştim şubat ayının 1 inde eşimin zoruyla dr umuzla durum değerlendirmesi yapalım diye hastaneye gittik ve konuşma sadece fikir almak ve neden olmadığını çözmek içindi sözde. bir anda yeniden başlıyalım bu ay her şey iyi hemen kan tahlilini yaptır gel ilaçlarını yazıyorum dedi ben hala başarısız denemeye ağlarken elimde ilaçlarım eve döndüm ve eşimi suçladım beni hiç düşünmüyosun diye aslında sesini bile çıkarmamaıştı ben mi dedim başlıyalım dedi o da çekti başka odaya gitti bende yattım siirimden 5-6 saat odadan çıkmadım bir sürü şey düşündüm ve hep ya budefa olursa çektiklerime değerse demeye başladı. uyumuşum o arada uyandığım andan itibaren bir daha ağlamadım yeni denemenin olumlu olacağına kendimi inandırdım ve hep neşeyle gitim kontrollere yumurta toplamaya transfer . 3 yumurta alabildik dediklerinde eşim yıkıldı ben hala neşeliydim olsun 3 taneside iyidir diyordum ve öylede oldu o yüzden hiç kendini bırakma.

4 yılık evliyim ve 3 yıldır çocuk sahibi olmak için her tedaviyi denedim son 2 yılda 3 aşılama ve 2 mikro denemem var 1. mikro denememde hamilelik oldu 7. haftada bebeğimin kalp atışları durdu ve düşük oldu.10 ay sonrası 2. mikro denememi yaptım ve çok şükür şu anda hamileyim inşallah Rabim kucağım almayıda nasip eder.Ring işlemine gelince interneten hamilelik sitelerinde rahim ağzını dikme diye baka bilirsiniz.

canım çok üzüldüm bnde merak ediyordum rahim açıklığını nasıl anlıyorlar diye yamışın arkadaşım.. şimdilik benim ikizlerde normal gidiyor bir sıkıntı yok ama ultrasonla bakınca anlarmı yoksa onun için ayrı bir muayene mi gerkli gidince doktoruma sorayım bende
inşallah en kısa zamanda sende kavuşursun bebişine...

bu arada bende
4 olumsuz aşılama
1. tüp bebek (micro) ikizlerime hamileyim..
Alahım isteyen herkese fazla artmadan versin inşallah...

daha önce düşük yapmışsan doktorunu uyar ama ultrasyonda her zaman anlaşılmıyor benim öyle tecrübem olduğu halde yine de anlaşılmadı yine bu sitede bir arkadaş yazmıştı eşi doktormuş sık sık ulrasyona giriyormuş sürekli tedbirli oluyorlarmış ama yinede farketmemişler yani birazda taktiri ilahi sen uyarını yap dikkatli ol en azında konuş doktorunla bizler normal hamileler değiliz onun için bebeklerimizde çokkkkkk kıymetli kaç haftalık gebesin canım

Son düzenleme:
ooy ooy ben daha yolun başındayım desenize ilk aşılamamı yaptıracağım bir kaç gün içinde yumurtalar şuan 15 mm civarındalar biraz daha büyüsünler çatlama iğnesi ve aşılama olacak. bende pek umutlu değilim açıkcası moral çok önemli ama elimde değil nedense içimden bir ses olmayacak diyor malesef :KK43:

Canim Yaşinin Senin Için Avantaj Olduğunu Unutma...(benim Içinde) Bende Ekimde 22 Bitiricem Bizim Erkek Faktörü Dr.bu Sonuçlarla Aşilamaya çok Düşük Yüzde Verdi..
1.aşilama Tutmadi... Daha Sonra Tüp Bebek Tedavisi Ilkinde Ikizlere Hamile Kaldim Fakat Bende Mumudihaba Gibi 21.haftada Oğlumu 23.haftada Kizimi Rahim Ağzi Açilmasi Suyun Gelmesi Nedeniyle Doğum Yaptim Ve Bugün 24 Gün Oldu çok Yeni.. Kendimi Toparlar Toparlamaz Bende Denemelere Başlayacağim...tüp Bebek Dr.umu Aradiğimda Dediki Sen şükret Ilk Denemde Tuttu Ayrica Yaşin çok Genç....

aslı öyle düşünmee olumlu düşün ben ilk denememde hamile kaldımm olumlu düşün olumlu olsunn:)bolşanss

neden doktorun öyle söyledi canım dua et ilk denemede hamile kaldın diye ?
Buarada Rabbim inşallah bir daha yaşatmaz canım

daha önce düşük yapmışsan doktorunu uyar ama ultrasyonda her zaman anlaşılmıyor benim öyle tecrübem olduğu halde yine de anlaşılmadı yine bu sitede bir arkadaş yazmıştı eşi doktormuş sık sık ulrasyona giriyormuş sürekli tedbirli oluyorlarmış ama yinede farketmemişler yani birazda taktiri ilahi sen uyarını yap dikkatli ol en azında konuş doktorunla bizler normal hamileler değiliz onun için bebeklerimizde çokkkkkk kıymetli kaç haftalık gebesin canım

canım hiç düşüğüm olmadı ama herşey yolunda giderken birden sorun yaşayanları okuyunca dikkatli olmak istiyorum açıkcası... gidince doktoruma mutlaka soracağım...
ben 15.haftanın içindeyim 5 gün sonra 4 aylık olacağız inşallah...

neden doktorun öyle söyledi canım dua et ilk denemede hamile kaldın diye ?
Buarada Rabbim inşallah bir daha yaşatmaz canım
çünkü ilk denemeleri genelde olumlu sonuç alamadıkları için böyle birşey söyledi.. hamile kalman bile umut gibilerinden heralde.. genelde 2.de olumlu sonuç alıyor herkes...
umarım seninde tutar cnm..
biryandan düşünüyorum bu yaşadıklarımı yaşayacağıma hiç tutmasaydı dahamı iyi olurdu diye

İşte burdan öteyede kısmet demek düşüyor , inşallah benimde 2. denemde tutar . 13 haziranda mustafa bahceci ile görüşmem var
aynı klinikte yaptırdım hatta transferimide mustafa bey yaptı tutmadı . şimdi yumurta takibinide mustafa bey yapsın istiyorum .

Inşallah Canim... Haberlerini Bekliyoruz.. Zaten Bende Birdahaki Denememde Yine Ayni Dr.ma Gidicem(en Az 1seneyi Bulur Hem Yeni Doğum Yaptim Hem Maddi Hem Manevi Açidan Toparlanmam Lazim) Insan Dr.güvendikten Sonra Değiştirmenin Bir Anlami Yok. Sana Başarilar...... Allah Yardimciniz Olsun..

Arkadaşlar

3 Aşilama-2. Aşilamada 8 Saat Içinde Iki Kere Oldu . Negatif
Aşilamalar Bittikten Sonra Ki Ay Kendiliğinden Hamiş
Fakat 8 Haftaya Giremeden Kalbi Durdu.
1 Yil Bekleyiş 10 Ay Içinde 3 . Klasik Tüp 2 Si Negatif- 3. De Pozitif.
Açiklanamayan Inferti.

Ayrica Rahim Açikliği Rahim Girişinin Enine Veya Boyuna Kisaliği Ifade Ediyor Kisacasi Benim Bildiğim.
Buda Bebekler Büyüdükçe Aşağiya Baski Yapiyor Ve Erken Suyun Boşalmasi Veyadişaridan Enfeksiyona Yol Açabiliyormuş.
Bu Durum Dr , Un El Ve Ultrason Muanesi Ile Belli Oluyor çok Basit.
Benim Dr Beni Uyardi.benim Boyuna Kisa Görünüyormuş Bunu Ilk Muanede Söyledi Gebelik Durumunda 3 Ayin Sonunda 4 De Giriş Ayinda Dikiş Atilmasi Gerekliymiş. Yurt Dişinda Ise Içi Sivi Dolu Bir Yüzük Tarzi Bir şey Yerleştiriyorlar.
Arkadaşlar Muaneya Gittiğiniz Zaman Dr Durumunuzu öğrenin Ve Muhane Etsin.
Bu Aslinda Yapmazlarsa Onlarin Eksik Muhanesinden Kaynaklaniyor çok önemsizde Görünse önemli Alti üstü 2 Dk.

aktuel, şuan ne kadarlık gebesin .
Hayırlısı olsun baya zor zamanlar gecirmişiniz
ama sonunda sanırım artık güzel günler geldi
darısı bize olsun inşallah
Allah çok aratmadan versin inşallah bebeklerimizi

X