Trend Çanta Modelleri Kadın çanta seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Omuz Çantası Modelleri, Abiye Çanta Modelleri, Clutch Portföy, El Çantası Modelleri

Editor

Edidir Edi
İçerik Editörü
12 Temmuz 2006
1.148
2.448
Kadınların vazgeçilmezleri arasında en önemli aksesuarlarından olan kadın çanta seçimi kıyafetin tamamlanması ve konforlu bir aktivite sağlaması açısından büyük önem taşımaktadır. Peki bayanlar kendilerine en uygun çantayı seçerken nelere dikkat etmelidir.

Kadınlar için adeta vazgeçilme bir tutku olan çantaların doğru seçimi birçok açıdan çok önemlidir. Örneğin kısa boylu bir bayanın büyük bir çanta seçimi ile kendisini daha kısa göstermesi söz konusu iken kilolu bir bayanın tercih edeceği büyük ve gösterişli bir çanta modeli dikkati o yöne çekerken aynı zamanda kendisine daha bakımlı ve özenli bir görünüm kazandıracaktır.

Öte yandan kadın çanta modellerinde rahatlık ve ergonomik oluşu en az şıklığı kadar önem arz etmektedir. Kullanım kolaylığı sağlayan şık çantaların büyük bir kısmını spor çanta modelleri oluşturmaktadır. Sezonun da trendi olan omuz askılı kadın çanta modellerinden bavul tipi, monogram baskılı spor ama şık çantalar, konforu ve şıklığı bir arada sunmaktadır.

Çanta seçiminde etkili olan bir diğer etkende çantanın üretiminde kullanılan kumaş türüdür. Eğer oldukça sosyal ve hareketli yaşantınız varsa, sık seyahat ediyor ya da gün içerisinde birçok etkinliğe katılıyorsanız çantanızı dayanıklı bir kumaştan seçmelisiniz. Bu durumda kumaş çantalar tercihleriniz arasında en son sırada olmalıdır.

Tüm bu bilgiler ışığında iş hayatınızda kullanacağınız çantaları seçerken daha ağır ve ciddi modelleri tercih ederken, hafta sonu ise iş kıyafetlerine oranla daha rahat olan jean ve tişörtünüzle kombinleyebileceğiniz daha eğlenceli ve salaş modeller tercih edebilirsiniz.
 
Son düzenleyen: Moderatör: