Aile Planlaması Kadın Doğum Doktoru

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Perlitik

.
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2017
3.447
3.925
Merhaba,
Sizlere birsey danismak istiyorum. 2 ay sonra dugunum var. Yakin bi arkadasiminda benden 1 bucuk ay sonra dugunu var. Kadin doguma gidecem beraber gidelim dedi. Sasirdim niyeki dedim :) dogum kontrol hapi 1 ay oncesinden baslaniyormus.Benim hic aklima gelmemisti. Veya kontrol ettiririz kendimizi dedi. 29 yaşındayiz. Cocuk icin hormonlara baktiririz sen hemen düşünmuyorsun ama belki de dr Korunma hormonlarin cok düşük veya korun hamile kalma riskin cok yuksek diyecek dedi. Bana cok mantikli geldi acikcasi. Annemlerden gizli gidecegim utanirim :) evlenmeden once böyle bir kontrol yaptiran oldu mu?

Genel kontrolden geçmek her zaman faydalidir, bence gitmelisiniz.hatta evlendikten sonra da duzenli olarak jinekologunuza gidip muayene olmanizi öneririm.

Ben evlilik öncesi de sadece sorun yaşadıgim zamanlarda degil; düzenli kontrole gidiyor ve hala duzenli kontrollere devam edip her yil smear testimi de yaptiriyorum.

biz de bir yıl düşünmeyelim dedik, sonra doktorun biri böbrek ultrasonu çekerken tevafuk sonucu kist gördüğünü söyledi bunun üzerine gittik fakat çok şükür bişey çıkmadı sadece yumurtalıklarda tembellik olduğunu , normal bir kadın 1 ayda kalırsa benim 2 ayda hamile kalacağımı söyledi. O zaman geç kalmamıştık şükür ama ben tavsiye ederim en azından önünüzü görürsünüz 1 yıl düşünüyorsanız ve böle probleminiz varsa korunmayı daha erken bırakabilirsiniz .

gidersen tabi ki iyi olur canım eğer uzun bi süre düşünmüyorsan kullan. 1 ay önce başlanıyor fakat kısa bir süre sonra bebiş istiyorsan başka yöntemleri dene :)

Genel kontrolden geçmek her zaman faydalidir, bence gitmelisiniz.hatta evlendikten sonra da duzenli olarak jinekologunuza gidip muayene olmanizi öneririm.

Ben evlilik öncesi de sadece sorun yaşadıgim zamanlarda degil; düzenli kontrole gidiyor ve hala duzenli kontrollere devam edip her yil smear testimi de yaptiriyorum.

Kesinlikle çok haklisiniz. Benim aklima bile gelmezdi. Annem benim 13 sene once ilk regl oldugumda kadin doğuma götürmüştü regl surem kisa suruyor diye. Körü körune 2 sene istemiyorum demektense duruma bakip karar vermek mantikli

biz de bir yıl düşünmeyelim dedik, sonra doktorun biri böbrek ultrasonu çekerken tevafuk sonucu kist gördüğünü söyledi bunun üzerine gittik fakat çok şükür bişey çıkmadı sadece yumurtalıklarda tembellik olduğunu , normal bir kadın 1 ayda kalırsa benim 2 ayda hamile kalacağımı söyledi. O zaman geç kalmamıştık şükür ama ben tavsiye ederim en azından önünüzü görürsünüz 1 yıl düşünüyorsanız ve böle probleminiz varsa korunmayı daha erken bırakabilirsiniz .

Allah bebisinizi saglikla Kucağıniza almayi nasip etsin ❤ bana hem mantikli gelmisti hem de utanmistim. Sizlerle konusunca gitme karari aldim.

gidersen tabi ki iyi olur canım eğer uzun bi süre düşünmüyorsan kullan. 1 ay önce başlanıyor fakat kısa bir süre sonra bebiş istiyorsan başka yöntemleri dene :)

Allah bebisinizi saglikla kucaginiza almayi nasip etsin ❤ evet mart sonu gibi dr a gideceğim. Regl gunum 2 gun sürüyor annem 13 sene önce dr a götürmüştu genetik demisti dr. Ama en azindan yas oldu 29 dr bi fikir verir. Sonradan pisman olmaktansa saglikli bir baslangic olur:KK66:

Merhaba ben 1 yil once sezaryen doğum yaptım ve doğum esnasında korktuğum için sütüm kesildi bebegimi hiç emziremedim adetim 2 3 ay sonra kesik kesik başladı birkaç ay sonra 4 gün görmek üzere normale döndü taki şu 1 ay a kadar 1 aydır düzensiz kanamalarim var sanki doğum sonrasıni yeniden yaşıyorum günlük yaprak Ped kullanıyorum ama bu neden oldu bir anlam veremedim hormonal olabilir mi yoksa epidural 2 iğne yedim o mu etkiledi birde her sabah inanılmaz bir bel agrisı yla uyaniyorum hiç geçmedi ne yapmalıyım?

Merhaba ben 1 yil once sezaryen doğum yaptım ve doğum esnasında korktuğum için sütüm kesildi bebegimi hiç emziremedim adetim 2 3 ay sonra kesik kesik başladı birkaç ay sonra 4 gün görmek üzere normale döndü taki şu 1 ay a kadar 1 aydır düzensiz kanamalarim var sanki doğum sonrasıni yeniden yaşıyorum günlük yaprak Ped kullanıyorum ama bu neden oldu bir anlam veremedim hormonal olabilir mi yoksa epidural 2 iğne yedim o mu etkiledi birde her sabah inanılmaz bir bel agrisı yla uyaniyorum hiç geçmedi ne yapmalıyım?
Arkadaslar acaba bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?Bu tarz bir vaka başına gelen var mı?

X