Kadın - FOX

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.816
48
Med Yapım ve MF Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini Merve Girgin Aytekin'in yaptığı, senaryosunu Hande Altaylı'nın yazdığı Japon dizisi Woman'dan uyarlanan Kadın dizisinin hazırlıkları tamamlandı. Özge Özpirinçci ve Caner Cindoruk’a, Bennu Yıldırımlar, Ayça Erturan gibi isimlerin rol aldığı Woman (Kadın)'ın ekim ayında fox tv ekranlarında başlaması bekleniyor.

kadin-oyunculari-kimler-kadrosu-ozeti.jpg

Kadın Dizisi Konusu

Kadın hayata sevgiyle bağlı olmasada iki çocuğunun sevgisini yüreğinde coşkuyla taşıyan onları fakirliğin ve yaşam mücadelesini içinde güldürmeyi ve hayatın zorluklarını kendisine siper ederek korumayı başaran Bahar'ın hikayesidir.

Annesi tarafından çocuk yaşlarda terk edilen Bahar daha sonra babasını ve babaannesinide kaybeder ve hayatta yapayalnız kaldığı o günlerde Sarp'la tanışır. Mutlu giden bir evliliğin ardından beklenmedik şekilde hayatını yitiren Sarp Bahar'ı derinden etkilemiştir.

Sarp'tan sonra anılarını unutamayan acılarını her gün biraz daha yaşayan kalbini başkalarına kapayan biri olmuştur artık Bahar. Fakat yıllar sonra onu henüz 8 yaşındayken terk eden annesinin ve alenin hayatına girişi, taşınmak durumunda kaldığı yeni mahallesi ona beklenmedik sürprizler yaratır.

Kadın Dizisi Oyuncuları

Özge Özpirinççi (Bahar)

kadin-dizisi-ozge-ozpirincci-kimdir.Jpeg

Caner Cindoruk (Sarp)

canercindorukistanbulsokaklari.jpg

Bennu Yıldırımlar

kadin-dizisi-bennu-yildirimlar.jpg

Su an izliyorum uzun zamandir izledigim ilk Turk yapimi dizi. Bogazimda bir yumruyla izliyorum.:110:

Az önce tekrar bölümünü netten izledim. Uzun süredir böyle ağlamamıştım. Dram dizilerini sevmiyorum zaten hayatımız yeterince stresli diye. Bu diziye de gizemli bir durum var diye başlamıştım lakin 3. bölüm beni bitirdi.
Yan roldeki sevgisiz doktorun oğlunun gece gelip annesini sevgiyle izlemesi yanına yatması saçını okşarken uyuyakalması... ama ruhsuz annesinin ertesi gün ben anne olmak istemiyorum dediği anda oğlunun bunu duyması ve babasının elinden tutarak sessizce uzaklaşması. Ciğerim yandı resmen bittim ağlamaktan.

dizi güzelde sürekli geçmişe gitmese bu arada baharın eşi ile şirinin bir bağlantısı var mı

dizi güzelde sürekli geçmişe gitmese bu arada baharın eşi ile şirinin bir bağlantısı var mı

Varmış. Spoiler vermeyeyim ama dün resmen dizi forumlarını talan ettim ve Japonya'da yayınlanan diziye ulaştım. Şirin baya suçluluk duygusuyla saldırıyor aslında

Diziyi izleyen özet geçebilir mi ?
Annesi ve kardeşi neden kıza düşman ?
Kadının kocasına nerede ?

Diziyi izleyen özet geçebilir mi ?
Annesi ve kardeşi neden kıza düşman ?
Kadının kocasına nerede ?

Kadının kocası vapur kazasında ölmüş. Annesi kıza geçmişte birtakım yanlış anlaşmalar olduğu için düşman.Mesela kız annesinin babasını terk edip başkasıyla evlendiğini düşünüyormuş halbuki babası başka kadına aşıkmış ve o kadının adını vermiş kıza (bahar)
Küçük kardeşe gelince o ablasının kocasına aşık olduğu için düşman. Napmış netmiş ama adamı kendine aşık edememiş. Sonunda da adamı tacizci diyerek vapurda provoke etmiş ve sarhoşlar onu vapurdan atmış.

Her izlediğimde gözyaşlarına boğuluyorum. Kadın kimliğini farklı farklı kadınlarda öyle güzel işliyorlar ki. Hele o çocukların tatlılığı beni bitiriyor :KK200:

Valla ben bu diziye tek kelimeyle bayılıyorum salı gününü iple cekiyorum başlasın diye harika bi dizi bence:)) bi tek bunu cok severek izliyorum içerde dizisinden sonra :KK200:

:110:
Varmış. Spoiler vermeyeyim ama dün resmen dizi forumlarını talan ettim ve Japonya'da yayınlanan diziye ulaştım. Şirin baya suçluluk duygusuyla saldırıyor aslında
Japon dizisinden uyarlama olduğunu öğrenince hayal kırıklığı yaşadım ama :110:

Himm gerçekten mi? Diğer versiyonunu izlemiş miydiniz, Japonya'da yayınlananı?

Dizinin ilk bölümü ilgimi çekince hemen netten araştırdım ve ulaştım diziye özellikle adamın ölümüyle ilgili kafam karışmıştı sırf bunu çözeyim diye birkaç bölüm izledim ama neden bilmiyorum belki Japon ırkı bana soğuk geldiği içindir,ısınamadım o diziye bizdeki hali daha samimi duyguyu daha iyi veriyor oyuncular.

Zaten hikayenin birebir aynısı değildir. Bizim kültürümüze ait gibi duruyor, siz söyleyene kadar hiç aklıma gelmemişti uyarlama olabileceği. Mesela Doktorlar dizisi de uyarlamaydı ama çok belli oluyordu oyuncuların hallerinden tavırlarından. Kültürümüze uzak buluyordum ben o diziyi. Ama bu dizi içimizden biri gibi oldu. Bu arada ben en çok doktor annenin , çocuğunu neden istemediğini merak ediyorum. Bunun altında yatan düşünce ne acaba :)

Bir ara Anne dizisi vardı. Başladığında bi onun ilk bölümünde ağlamıştım. Birde bu dizinin ilk bölümünde ağladım finale kadar izleyeceğim bir dizi...

Nasıl buldunuz bu akşamki bölümü, en çok hangi sahneden etkilendiniz.. :)

Kadının kocası vapur kazasında ölmüş. Annesi kıza geçmişte birtakım yanlış anlaşmalar olduğu için düşman.Mesela kız annesinin babasını terk edip başkasıyla evlendiğini düşünüyormuş halbuki babası başka kadına aşıkmış ve o kadının adını vermiş kıza (bahar)
Küçük kardeşe gelince o ablasının kocasına aşık olduğu için düşman. Napmış netmiş ama adamı kendine aşık edememiş. Sonunda da adamı tacizci diyerek vapurda provoke etmiş ve sarhoşlar onu vapurdan atmış.
Tam tahmin ettiğim gibi.. çok saol..

X