Kadın haklarının korunması İstanbul Sözleşmesi

İstanbul Sözleşmesi Kaldırılsın mı?

• Ankete Katılan
    95
Çok şey ifade etmiyor benim için. kaç yıl yürürlükte kalmış, bir şey değişmemiş olsa ne olur olmasa ne olur...

Kadınlarımız (Bizler) var olan kafayı değiştirmedikten sonra bir şey değişmez...

Çocuğuna şiddet gösteren bir babayı engellemeyen bir anne olduktan sonra....

Çocuğu ölse, bana birşey yapar diye korktum diyen anne olduktan sonra....

Oğlunu aman kiri naparsan yap diyen anne olduktan sonra....

Erkek adam pısırık olmaz diyen anne olduktan sonra...

Seviyor aslında, sadece çok sinirli diyen kadın olduktan sonra....

Ama onun huyu bu diyen kadın olduktan sonra...

Kendi çocuğuna şiddet gösteren (psikolojik şiddet gösteren de dahil) anne olduktan sonra....

gibi gibi gibiiiiii.....

Kendimizi değiştirmedikçe şiddet olayları değişmeyecek. Üzgünüm....

olayın özeti budur ! Bu anlaşma asla şiddeti durdurmaz. Hiç bir manyak 20 sene hapis yerim diye asla düşünmez vuru geçer... Sanki bu kanun vardı da yıllardır kadına şiddet mi uygulanmadı. Yapmayın Allah aşkına

konuyu siyasallaştırmayın kalkmasını isteyenler şöyledir böyledir demeyin. Önce ahlaklı, psikolojisi düzgün bireyler yetiştirin.

Kanunlarla korunmaya ihtiyacınız yok sizlerin !

Eşitlikten bahsedip eşitliği bozmayın.

bir tane uye vardı mutlaka burdadır diye duşunuyordum sözleşmeye hayır oyu verenler arasında, şaşırdım neden yok acaba?
kadınların çalışmamasını ölesiye savunuyordu, kadının erkeği cinsellikte reddetmesine dayanamıyordu falan.
heralde sanıyolar ki bu sözleşme sadece femen gibi meme açan, surekli partileyen kadınların istediği bir şey.

alakası yok, sadece zarar görmek istemeyen, toplumda 2.sınıf vatandaş muamelesi görmeyelim, kimse bize uyguladığı şiddete bahane bulmasın.

tabi okumakla insan olunmaz, birazda içinde olması lazım,
çok mu seviyor kocasını, yada bu haliyle kabullenmiş mi tartışılır.

Ama bahsettiğiniz kadının aciz olduğu aşikar.

Kimse vazgeçilmez değildir ki, biz kadınlar bizi büyütüp, belki bir fiske bile vurmadan yetiştiren annemize babamıza bırakıp elin adamıyla evleniyoruz, şiddet görüyor belkide cinsel istismara uğruyoruz.

Size soruyorum. yıllarca size bakan büyüten bu günlere getiren el üstünde tutan insanları bırakıp, evlendiğiniz kişiden şiddet gördüğünüzde geri dönmek ne kadar zor olabilir ki?

neden kalır ki insan?
Cunku egitimle bir alakasi yok. Bence bi zaman sonra psikolojileri bozuluyo. File zincir baglarsin bi zaman sonra cozsen de gitmezmis ya onun gibi bisey. Ya da bilemedigimiz nice sebepler... Allah kimseye yasatmasin ama yasatana en agir ceza ne ise hakimler verir ise, yasalari uygularlarsa, kilik kiyafeti iyiymis yok pismanmis yok adamligina laf etmis tahrikmis gibi sacma sapan indirimler yapmaz, bu kadinlari kendi kizlari ya da kendileriymis gibi dusunerek ceza verilirse bence o bile yeter bi nebze

Kadınlarımıza özellşklede erkek anası olanlara sözüm.
Çocuğunuzu yetiştirirken ne olur kadınlara değer vermesini sevmesini saygı duymasını öğretin.
Had, oğlum göster pipini teyzelere derseniz iki elimiz yakanızda olur,bunların sonucuda kavgacı şiddeti seven kadını hor gören erkeklik taslayan bireylere dönüşüyorlar.
Biz kızlarımızı elin oğlu hırpalasın diye dünyaya getirip büyütmedik.
Bu ülkede ata erkil düzen devam ettikçe kadının adını toprağın altına gömüyoruz.
Özellşklede k.valideler oğlumdur erimdir yaparda ederde derse ben onun yüzüne tükürürüm.
Kadınlık bu değildir,iyi insan yetştrmektir...
Evet diyenler bir zahmet gelinde neden evet dediğinizi anlatın lütfen.

abla sen kanuna gerek yok sorun yetiştirdiğimiz evlatlarda demişsin işte ! sen anlatmışsın sebebi

Ben Almanyada yasiyorum. Türkiyedeki secme hakkimi kullanmiyorum (yani diyecegim siyasi birsey degil). Türkiyede oldugum zaman her partiden her kesimden insanlarla konusurum. Ve son yillarda gittikce kadinlara yardimi veya faydasi olan seylerin ortadan kaldirildigini duyuyorum. Bu hem cok üzücü ve cok düsündürücü. Allah Türkiyedeki kadinlara , cocuklara ve hayvanlara yardim etsin. Yeterli kadar korunduklarini sahsen düsünmüyorum.
Tabii ki korunmuyor.
Bi kadin siddet goruyor hastanede sikayetci oluyor o hastaneden cikmadan adam evde oluyor basil korunacak ki 🤷‍♀️

Hangi manyak kıskançlık anında silahı çektiğinde kafadan vurursam 20 yıl yerim diye düşünür mü ?

Allah aşkına yapmayın etmeyin.....

Bu manyağı yetiştiren ebeveynlerinde sorun

olayın özeti budur ! Bu anlaşma asla şiddeti durdurmaz. Hiç bir manyak 20 sene hapis yerim diye asla düşünmez vuru geçer... Sanki bu kanun vardı da yıllardır kadına şiddet mi uygulanmadı. Yapmayın Allah aşkına

konuyu siyasallaştırmayın kalkmasını isteyenler şöyledir böyledir demeyin. Önce ahlaklı, psikolojisi düzgün bireyler yetiştirin.

Kanunlarla korunmaya ihtiyacınız yok sizlerin !

Eşitlikten bahsedip eşitliği bozmayın.

Sorun artık ne eşitlik ne siyaset, kadınlar olarak hakkımızın arkasında bile duymayi beceremedik 🥺

Sorun artık ne eşitlik ne siyaset, kadınlar olarak hakkımızın arkasında bile duymayi beceremedik 🥺

Kadın hakkına inanan biri değilim kadın hakları dediğiniz pozitif ayrımcılıktır. Kadın erkek sadece cinsiyet olarak ayrışır birey olarak eşittir. Bu sebeple KADINLARIN BİR HAKKA İHTİYACI yoktur. Kadın Erkek eşittir, eğer birine haklar tanırsanız eşitliği bozarsınız.

Hangi manyak kıskançlık anında silahı çektiğinde kafadan vurursam 20 yıl yerim diye düşünür mü ?

O anda düşünmez ki bunu,amacı bellidir çeker vurur.

Demek istediğim buydu işte,biz erkek çocuk yetiştiren annelereydi lafım.

Kesinlikle erkek anneleri çok dikkat etmeli sonuçta bir birey yetişecek topluma.
Kadınlarımıza çok iş düşüyor bu konuda,zihniyet değişmeli ki sağlıklı bireyler olabilsinler.

kesinlikle öyle abla ! Çıkar pipini göster, erkek yaptı mı çapkın kadın yaptı mı orospu....

Allah aşkına bırakın bu yaftaları, bu kalıpları ! Kadın ve erkek sadece cinsiyet ayrımına sahiptir, hakları eşittir. Bu sebeple her hangi birine ekstra hak verilmemelidir.

Kadınlar ezik mi ki kadın hakları diye bir saçmalık var ! Kadınalrın korunmaya mı ihtiyacı var ? Erkek fiziksel olarak güçlü ise bu gücü nasıl kullanacağını anası babası öğretir.

neyse ben yazmayacğaım zira çoğu beni yanlış anlayacak ....

zaten anlık bi şey değil ki
baksan hepsinin aracında yanınca cebinde illa ki bi silah var
bi de planlı değil diye ceza indirimi alıyor
hangimiz cebimizde bıçakla torpidoda silahla geziyoruz
zaten kaybedecek şeyleri yok ki giriyolar içeri ekmek elden su gölden bi de bizim vergilerimizle yaşıyor bu insanlar her bir kuruşu haram zıkkım olsun
kaybedecek şeyleri olanlarsa zaten güçle parayla ekonomik şiddetle bastırıyor kadınları
artık eğitimle falan da düzeleceğine de inanmıyorum
osmanlının çöküş halini yaşıyor gibiyiz her alanda bi çürümüşlük bozukluk yozlaşma var
nasıl kurtulur bu ülke bilmiyorum

Kadınlarımıza özellşklede erkek anası olanlara sözüm.
Çocuğunuzu yetiştirirken ne olur kadınlara değer vermesini sevmesini saygı duymasını öğretin.
Had, oğlum göster pipini teyzelere derseniz iki elimiz yakanızda olur,bunların sonucuda kavgacı şiddeti seven kadını hor gören erkeklik taslayan bireylere dönüşüyorlar.
Biz kızlarımızı elin oğlu hırpalasın diye dünyaya getirip büyütmedik.
Bu ülkede ata erkil düzen devam ettikçe kadının adını toprağın altına gömüyoruz.
Özellşklede k.valideler oğlumdur erimdir yaparda ederde derse ben onun yüzüne tükürürüm.
Kadınlık bu değildir,iyi insan yetştrmektir...
Cok haklisiniz. Evliyim kayinvalidem esim bana kahve yapiyo diye sen erkek olmussun oglum kadin dedi :)) inatla her geldiginde kahve yaptiriyorum esime :) oglum oldu asla o tarz seyler soylenmesini sevmem kp geldi oglum gel parka gidelim de beraber koz tavlayalim capkinlik yapalim diyo 🤦‍♀️ hoslanmiyorum dedim adam bildigini okuyo😡 ben de iyi bi de kizim olursa onunla da erkek tavlamaya gideriz dedim.. o gunden beri en azindan bunu demiyo. ben koruyorum ama cevrenin de degismesi lazim cok caba lazimm cookk

kesinlikle öyle abla ! Çıkar pipini göster, erkek yaptı mı çapkın kadın yaptı mı orospu....

Allah aşkına bırakın bu yaftaları, bu kalıpları ! Kadın ve erkek sadece cinsiyet ayrımına sahiptir, hakları eşittir. Bu sebeple her hangi birine ekstra hak verilmemelidir.

Kadınlar ezik mi ki kadın hakları diye bir saçmalık var ! Kadınalrın korunmaya mı ihtiyacı var ? Erkek fiziksel olarak güçlü ise bu gücü nasıl kullanacağını anası babası öğretir.

neyse ben yazmayacğaım zira çoğu beni yanlış anlayacak ....
işte temel sebep
sözleşmeyi desteklesem de baştan yanlış dili
kadın erkek değil insan olmalı yaşam hakkı olmalı
kimin kime ne hakkı eşitliği vermeye hakkı kukuku var
sonra içinden yok lgbt yok hayvan yok kadın diye ayırıp çıkıyolar işin içinden
yaşam hakkı kimsenin tekelinde olmamalı olamaz lafı sözleşmesi kanunu söz konusu edilemez ama nerde

X