Kadına ve çocuğa şiddet var diyorum kimse duymuyor!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Arya_Stark01

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
8.455
31.566
Biz bayram oldu harıl harıl ev baktık bulduk. 2 bin TL kapora verdik

Ben halen konunun bu tarafindayim (diger tarafini okuyamadigim içinde olabilir :) ). Türkiyede 2bin lira kapora ile ev aliniyormu? Dahasi, para olmadan hangi cesaret ile ev aliniyor? Yani banka, noter olaylari yokmu Türkiyede? Gerçekten bilmek için soruyorum, çok tuhaf geliyor bana çünkü.

Ve madem ev bulundu tasinilcak, o 2bin lira öyle püf gittimi? Niye onun yerine baska kiralik eve tasiniliyor? Bir tuvalet için sadece.

Titi18

Ben en çok anne olmayı sevdim.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
325
265
29
Hukuki dil bizlere karışık geliyor çünkü sıradan vatandaşlarız, kanunları okuyunca anlamıyoruz kafamız karışıyor :)
O yüzden Google'da aratınca ne nedir, ne yapmalı tam bilemiyor anlayamıyoruz.

Siz eşinize söyleyin el birliği mülkiyeti paylı mülkiyete mahkeme yoluyla da çevrilebiliyor, bunun için gerekli şartlar neler bir avukat yardımı alsın, gerekirse sürece avukatla devam edin.

Sizi anladım zira benzer şeyleri yaşadım, ortada bir miras malı olduğu için ben fesat da düşünüyor olabilirim lakin hayatta öyle insanlarla karşılaşıyoruz ki ve maalesef genelde bu insanlar akrabalardan çıkıyor, sizi ister istemez fesat düşünmeye itiyorlar, kiracıyla yaşadıklarınız üzücü, karşılıklı hatalar olmuştur muhakkak fakat ben bunun kayınvalideniz güdümlü bir mirastan caydırma politikası olduğunu düşünüyorum çünkü mirasta kanuni hakkı olmayan kişiler bile beni arayıp git notere mirastan feragat belgesi hazırlat diyerek ne kadar gözü kara biri olduğumu unutup diğer mirasçılar adına kavga çıkarmışlardı🤣

Ben çan çan kavga etmem icraat yaparım, kanun bana ne hak tanıyorsa hepsini kullanırım, siz de kullanın.
Eşiniz mirasçı bu gerçeği hiçbir şey değiştiremez, el birliği mülkiyetini paylı mülkiyete çevirmek için mahkemeye gitme hakkı var, bu da kanuni hakkı.

Siz bugüne kadar sadece lafla gittiğinizden ciddiye almamışlar.
Fesat düşünmüyorsunuz. Emin olun annesini tanısanız beni dah iyi anlardınız. Bize babası öldükten sonra Adapazarın daki yeri satalım dediler tamam dedik. 25 bin alacaksın dediler bilmiyorduk orası ne kadar eder ona da tamam dedik ama bizi bir akrabası aradı alan adamla anlaştılar aslında payınız 50 bin yer 200 bine satıldı dedi. Biz satmıyoruz deyince tamam payını vereceğiz dedi annesi. Biz mesajları ve 50 bin dekontunu hala saklıyoruz. Mahkemede anlaşmazlıkta biz bunlara güvenemiyoruz bize böyle yaptılar demek için ama yine inandık buda bizim salaklığımız diyelim. Hiçbir hakkımızı kolay elde edemedik o akraba aramasa bizi dolandırmışlardı. Yine kandırıldık.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-12-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Titi18

Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
325
265
29
Ben halen konunun bu tarafindayim (diger tarafini okuyamadigim içinde olabilir :) ). Türkiyede 2bin lira kapora ile ev aliniyormu? Dahasi, para olmadan hangi cesaret ile ev aliniyor? Yani banka, noter olaylari yokmu Türkiyede? Gerçekten bilmek için soruyorum, çok tuhaf geliyor bana çünkü.

Ve madem ev bulundu tasinilcak, o 2bin lira öyle püf gittimi? Niye onun yerine baska kiralik eve tasiniliyor? Bir tuvalet için sadece.
Sözleşme yapalım satılır ev dedi emlakçı. Sözleşmede ev satılıp parası buraya verilecek yazdı. Wc değil sadece olay bizi arada bırakmaya çalıştılar başarılarda.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
46.947
160.629
49
Fesat düşünmüyorsunuz. Emin olun annesini tanısanız beni dah iyi anlardınız. Bize babası öldükten sonra Adapazarın daki yeri satalım dediler tamam dedik. 25 bin alacaksın dediler bilmiyorduk orası ne kadar eder ona da tamam dedik ama bizi bir akrabası aradı alan adamla anlaştılar aslında payınız 50 bin yer 200 bine satıldı dedi. Biz satmıyoruz deyince tamam payını vereceğiz dedi annesi. Biz mesajları ve 50 bin dekontunu hala saklıyoruz. Mahkemede anlaşmazlıkta biz bunlara güvenemiyoruz bize böyle yaptılar demek için ama yine inandık buda bizim salaklığımız diyelim. Hiçbir hakkımızı kolay elde edemedik o akraba aramasa bizi dolandırmışlardı. Yine kandırıldık.
Sıkmayın canınızı, ne yazık ki söz konusu para, mal, mülk olunca kardeşlerin bile birbirini tanımadığı çirkinleştiği şeyler yaşanıyor.
Hayatta en sevmediğim şey dünya malı için, para için kavga etmek lakin hakkınız olanı bile gasp etmek için öyle şeyler yapıyorlar ki kendinizi mal mülk için kavga ederken buluyorsunuz.
Güzellikle, kandırmaya çalışmadan, dürüstçe biz istiyoruz sen hakkından vazgeç deseler dünya malı dünyada kalır deyip feragat edeceğim şeyler için savaştım, benimle birlikte kardeşimin hakkını da gasp etmeye kalktılar, zaten ondan sonra ben de film koptu:)))

Hiç sinirlerinizi yıpratmadan kanunen usul ne ise onu yaparsınız😌

Titi18

Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
325
265
29
Sıkmayın canınızı, ne yazık ki söz konusu para, mal, mülk olunca kardeşlerin bile birbirini tanımadığı çirkinleştiği şeyler yaşanıyor.
Hayatta en sevmediğim şey dünya malı için, para için kavga etmek lakin hakkınız olanı bile gasp etmek için öyle şeyler yapıyorlar ki kendinizi mal mülk için kavga ederken buluyorsunuz.
Güzellikle, kandırmaya çalışmadan, dürüstçe biz istiyoruz sen hakkından vazgeç deseler dünya malı dünyada kalır deyip feragat edeceğim şeyler için savaştım, benimle birlikte kardeşimin hakkını da gasp etmeye kalktılar, zaten ondan sonra ben de film koptu:)))

Yanımda olsanız korona falan dinlemem sarılırdım size. Teşbihte hata olmaz eşekten düşenin halinden yine aynı şeyi yaşayan anlar diye boşuna dememişler. Siz çok güçlüymüşsünüz ki hakkınızı alabilmişsiniz. İnsan kendine yapılınca neysede sevdiğine yapılınca o pençeleri daha sert çıkartıyor. Huzurlu bir hayat tek hayalim ☺️

Titi18

Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
325
265
29
Kiraya çıkacak bütçe yok, aile malina çökmek tek barınma umutları ama biri engelli en az 3 çocuk, ve yine hamilesiniz :işsiz: tebrikler
Engelli olmak kötü mü ki disleksi bir hastalık değil diye bangır bangır bağırıyorlar. Sizde bir görünün doktora isterseniz. İleri yaştada rastlanıyor bilin.

Titi18

Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
325
265
29

Konuyu kapatır mısın ben çünkü özellikle siz ve bir kaç kişiden alacağım bilgiyi aldım. Teşekkür ederim desteğiniz için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.