Kadına ve çocuğa şiddet var diyorum kimse duymuyor!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sonucu okumasamda bina satılacak dediklerinde ev bakmaya başlamazdım. Satılsın param verilsin öyle başlardım mantıklı olan bu çünkü. Koştur koştur daha ortada sadece laf varken kapora verilir mi başka eve. Elin kiracsısına da bina satılacak ev bakmaya başlayın demezdim.
Hayır bi de sonradan ev satılmıyormuş
Ama siz yine de çıkın biz oturalım demişler 🤦‍♀️
İlk teliften de şüpheye düşerim ben bu tekliften sonra

ay bayılacam :olamaz:
okuyamadım bile ama bir alaturka tuvaleti bu kadar büyütmeye gerek var mıydı? eşinizin ailesinin problemi satılıp satılmaması. hastalar için oturaklar var tuvalet için onlardan alıyorsunuz ve milletle tartışmanıza olay yaratmanıza gerek kalmıyor.
Ozet ne okumadım okuyamadım..:işsiz::işsiz:

Hanım efendi asla bebğimde bebeğim demem konuşmanız yanlış. Ben uzun yazdım diye eleştiri aldım. Ama kiraya veremiyoruz yazdım yorumlarda kimse beğenmiyor. Tek hisse zaten ne satabilir ne kiraya verilir. Gelirimiz ne olursa olsun kiraya çıkmak kolay değil hele kredi öderken. Mirastan miras demedim. Olayı başlatan ben değilim. Oğlumada en iyi eğitimi veriyorum ben ama onu çevremden koruyamıyor kötü insanlardan. Gidemiyorum satılmıyor satılsın diye çabalarken bu kadar şey geldi başımıza zaten

Oturdugunuz evi gören emlakci bile kabul etmemiş ne sacma ev demiş kendiniz yazdiniz, evinize oturacak kiraci bile bulamiyorsunuz rutubet icinde diyorsunuz ama yukaridaki kiracilari zorla kendi evinize sokmaya ugraşiyorsunuz. Bu yaptiginiz normal mi yahu?
Sizin rutubetli evinize geçmek zorundalar mi kiracilar diye?
🙄
Asla hakli degilsiniz.

Sizin kiracılara bizim eve geçin demenizin hiçbir hakli tarafı yok.
Onlarla muhattap olmaya hakkınız da yok.
Eviniz emlakçıların ne biçimi dediği bir ev üstelik.
Sen evini bırak bizim eve geç ne demek?

Olayın fitilini sizin bu davranışlarınızı başlatmış.
Bunu kabul edin.
Sonrasında onlarda zivanadan çıkmış evet. Ama içinde bulunduğunuz durumu siz oluşturmuşsunuz eşinizle.

Bundan sonra sakin olun en azından, üstünüze vazife olmayan şeylere karışmayın.

Bu çok saçma değil mi ya? Emin misiniz başka bir şey olmadığına? Eşinizle neden konuşmuyorlar peki? Neden oturduğunuz evi kiraya vermeden başka eve çıkamıyorsunuz? O ev olmasaydı ne yapacaktınız? Eşiniz çalışmıyor mu? Daha çok sorum var da konu beynimi sulandırdı.
Ben eşimin ailesine ailemle olan durumumu anlatmadım. Onlar istemeye geldiklerinde benim Bi kızım var oda lise okuyo demesinden orada zaten anladılar ben bişey almamlar düğününe gelmeler beni değersizleşti. Benim eşimi annesi 16 yaşında doğurmuş bakmak istememiş yurda vermişler dedesinden vs kalmış. Hatta kardeşi doğmuş büyümüş eve geldiğinde misafir gibi kardeşin demişler. Eşim çalışıyor ama ben bu evi yaptırdım eşyalarımı ikinci el aldım yukarıda biri demiş kimseye ikram edilmiyor diye benim elimden bile param alındı büyük büyük konuşmayalım. Oğlum için oda yaptırdım oda takımı aldım. Arkadaşları eve geldiğinde utanmadın diye eşyalarımı yeniledim. Kredi çektim ödüyorum Allah a şükür. Maddi olarak zorda değilim 3. Çocuk düşünceside parayla hiç ilgili değil. Ben hakkım olan bişey den vazgeçmiyorum diye suçlanıyor. Ben oturuyordum onlar bizi yalanlarıyla inandırdı. Biz diyaloğa zaten girmeyiz artık.

Neden kimsenin konuşmadığını yazdım. Babam beni istememiş şiddetle geçen bir çocukluğum vardı eşimin aileside babasının sevmediğini biz sevmeyiz dediler. Kavgadan vs hep korkarım ve gelip beni bulur. Keşke önyargılı olacağınıza benim insanlara hiç bişey yapmadığımı sadece konuşmak istediğimizde görseydiniz.
Ya hanımefendi kusura bakmayın ama şu söylediğinizin inandırıcılığı sıfır. Babasının sevmediğini biz niye sevelim nedir ya. Bana her şeyi çok abartıyorsunuz gibi geldi. Ki cümle aralarında bunu çok rahat anlayabiliyoruz.
Hamilesiniz diye kırıcı olmamaya çalışıyorum ama bu konuda sizden başka sorunlu taraf göremedim ben.
Ev satılacak denmiş tamam, ufak tefek hazırlığınızı yapar beklersiniz. Sizin olmayan evin her gün kapısına dayanıp çıkın evden demek, yolda görüp çevirip hadi çıkın çıkın diye diretmek falan bayar yani bir yerden sonra kiracıyı. Normal olarak da bir noktadan sonra tepki verir size. Siz ev sahibi bile değilken nerden buluyorsunuz bu hakkı kendinizde?
Bu kadar drama queen olmayın. Hayatı bu kadar zehir etmeyin kendinize. Resmen her türlü dram bizi buluyor modundasınız ama bu dramları yaratan da hep sizsiniz. Ayrıca çok iyi niyetli gibi göstermeye çalışıyorsunuz kendiniz ama yine cümle aralarında kaos sevdanız belli oluyor. Eşinizi kışkırtıp adamların üstüne salmak, her şeyi sürekli videoya almak, yürüyemeyecek durumdayım diye gezmek falan planlı programlı işler.
Ayrıca hiç bir emlakçı bu ne biçim ev kiraya verilmez falan da demez. En kötü ihtimalle düşük bir meblağ önerir kira bedeli ama bu cümleyi kurmayacağına kalıbımı basarım.
Her şeyi bu kadar abartmayın, bu şekilde hiçbir kazancınız olmaz, hayatı da en çok kendinize zehir edersiniz.

Turkiyede kural yok kanun yok dedigimde anlamiyolar
Al iste ornek

Normal sartlarda en basindan baslarsak tapusu olmayan ev olmamasi gerek. Neden ? Cunku arsa tapusu var, oraya bina dikecek ruhsat alman gerek, zamaninda almamisiniz aha bisuru sorun. Kim alir sorunlu evi.

Ikincisi kiracinin sozlesmesi olur. Evsahibiyle muattapdir, banane gelininden kizindan oglundan. Kiraci cikarmak isteyen ev sahibi, yazili olarak bildirir 6ay sure bicilir. O Kiraci 6 ay icinde cikmazsa polis girer araya.

Isterse kiracinin havuzlu villasi olsun, o evden cikmak zorunda oldugunu gostermez.
Yani nerden tutsan yanlis
Herkes kendi kafasina gore yasiyo valla ya

Ayrica kendinize acimiyosunuz bebeginizedemi acimiyosunuz. Hamile hamile yasadiginiz stresden o bebek etkilenmedimi saniyosunuz.

Ben eşimin ailesine ailemle olan durumumu anlatmadım. Onlar istemeye geldiklerinde benim Bi kızım var oda lise okuyo demesinden orada zaten anladılar ben bişey almamlar düğününe gelmeler beni değersizleşti. Benim eşimi annesi 16 yaşında doğurmuş bakmak istememiş yurda vermişler dedesinden vs kalmış. Hatta kardeşi doğmuş büyümüş eve geldiğinde misafir gibi kardeşin demişler. Eşim çalışıyor ama ben bu evi yaptırdım eşyalarımı ikinci el aldım yukarıda biri demiş kimseye ikram edilmiyor diye benim elimden bile param alındı büyük büyük konuşmayalım. Oğlum için oda yaptırdım oda takımı aldım. Arkadaşları eve geldiğinde utanmadın diye eşyalarımı yeniledim. Kredi çektim ödüyorum Allah a şükür. Maddi olarak zorda değilim 3. Çocuk düşünceside parayla hiç ilgili değil. Ben hakkım olan bişey den vazgeçmiyorum diye suçlanıyor. Ben oturuyordum onlar bizi yalanlarıyla inandırdı. Biz diyaloğa zaten girmeyiz artık.
O zaman en başından ikinizin de istenmediği bir ailenin apartmanına yerleşmeniz mantıksız. Hayatınızı başka evde kurmalıydınız madem maddi sıkıntınız yoktu. Elbette mirastan hakkınızı alırdınız satılınca veya dava yoluyla. Ama hem bana hem eşime kıymet vermeyen bir ailenin vicdanına bırakmazdım ben kendimi.

Ev kiminse o karar verir ne zaman satılıp satilmayacagina ,tapu yoksa da çoğunluk.
Kiracı sizin kiracının değil ki siz çık diyorsunuz ,yok tuvalet ev satılacak.
Madem bu konularda hic iletişim kuramayacak kadar kötüsünüz eşinizin ailesiyle ,o zaman size ne o lafın kiracisindan ?
İnsanlar çirkef belli ki ama siz de hakkınız olmayan şeylere karosmissiniz .

Bi sakin olun daha da ses kaydı kavga gürültüyle kendinizi germeyin .Es ailesi artık ne zaman gönlü olursa satacak verecek payınızi, ya o zamana kadar sakince bekleyeceksiniz ,ya da hadi bize musade diyip ev bulacaksınız kendinize bu kadar basit .Siz hep bana diyerek kendiniz zor yolu seçmişsiniz.
Kolaylıklar dilerim .

Bir anne baba evinin kirasını veremeyecek durumdaysa 3 çocuk yapmaz. Neyin kredisini ödüyorsunuz? Biz de kirada oturuyoruz. Borçlarımız da var. Evet zor ama oturuyoruz.

Bakın benim kayınpederim torunlarımın bile çalışmasına gerek olmayacak kadar zengin. Ama ben kendisinden hiç hoşlanmadığım için görüşmüyorum. Bana dediği laf sen benimle iyi geçinsen ben seni abad ederim. Ama istemiyorum. Kıt kanaat da geçinsem istemiyorum onun parasını evini. Şu ana kadar tek kuruş miras düşünmedim. Ev alıyım kendi üstüme orda oturun dedi hayır dedim. Eşşek gibi çalışıyorum çocuklarıma yetebilmek için korunuyorum onların hakkını tam anlamıyla verebilmek için çalışmak için.

Zannediyorsunuz ki herkes bir eli yağda bir eli balda size üzülecek ay yazık kaynanası neler yapmış diyecek.

Şuan hala yapmanız gereken şey bu polisiye apartmanı bırakıp kiraya çıkmak. Satılırsa paranızı alırsınız. Onu o zaman düşünürsünüz.

Güvenmediğiniz insanların da tek bi lafına inanmazsınız inşallah. Gerçi hala inanıyorsunuz beklemedesiniz ama 🤦🏻‍♀️
Ben anlamiyorum arkadaş millet bu krizde nasıl sorumsuzca ürüyor aklım almiyor sonrada durrum yok diye agliyorlar. Almanyada yasiyorum pekala 4 çocuk bakabilirim maddi açıdan ama hem 2 cocuguma her konuda yetebilmek hem maddi acidan daha fazlasini verebilmek için calisiyor 3. Yapmiyorum insan korkuyor iş bugün var ya yarin cikarilirsak diye plansiz projesiz hayat mi yasanir ya .

Ozet ne okumadım okuyamadım..:işsiz::işsiz:
özetle ailelerine ait arsa tapulu bir apartmanda yaşıyorlarmış. aileden tek oturan konu sahibiymiş. ailesi arsayı satılığa çıkarmış konu sahibi de ev bulmuş taşınacakmış. apartmanda aileden olmayan başka bir kiracı varmış ona da demişler ki sende ev ara burası satılacak.

sonra konu sahibi gebe olduğu için normal tuvalette zorlanıyormuş, klozet yaptırmaya da para vermek istememiş. arsa satılmamış. bu diğer kiracıya sen çık biz geçelim demiş. (sanırım orda alafranga tuvalet var) sonra kavga kıyamet polislik olmuşlar. gerisini çok okuyamadım baygınlık geçirmişim o ara :olamaz:

Ben anlamiyorum arkadaş millet bu krizde nasıl sorumsuzca ürüyor aklım almiyor sonrada durrum yok diye agliyorlar. Almanyada yasiyorum pekala 4 çocuk bakabilirim maddi açıdan ama hem 2 cocuguma her konuda yetebilmek hem maddi acidan daha fazlasini verebilmek için calisiyor 3. Yapmiyorum insan korkuyor iş bugün var ya yarin cikarilirsak diye plansiz projesiz hayat mi yasanir ya .
Aynen evde 2 kişiyiz 2 çocukla zor uğraşıyoruz. Kınamıyorum herkesin başına gelebilir ama konu sahibinin çocuğunun problemleri varmış bir de. Çok ilgi lazım çok emek lazım düzelmesi için. Çocuğa mutlu olsun diye mobilya alıp onun borcunu öderken 3.çocuğu yapmak nasıl bir kafa hiç anlamadım.🤷‍♀️

Aynen evde 2 kişiyiz 2 çocukla zor uğraşıyoruz. Kınamıyorum herkesin başına gelebilir ama konu sahibinin çocuğunun problemleri varmış bir de. Çok ilgi lazım çok emek lazım düzelmesi için. Çocuğa mutlu olsun diye mobilya alıp onun borcunu öderken 3.çocuğu yapmak nasıl bir kafa hiç anlamadım.🤷‍♀️
Az çocuk plani yapanla plansizca üreyenin arasinda Daglar kadar fark var. Korunacaksin kardesim oldu aldirmadim kazayla oldu bilemem ne fasa fiso.

Borç icinde evleri yok aileleriyle problemli ama 3. Çocuk bari cocugu düşünüp kavgadan elini dilini cekse yazik o cocuklara.

Hanımlar bu kadar acımasız olmayın. Kimseyi sık boğaz etmedik. Bizim eve geçin diye ev bulamazsanız dedik. Biz onlara bina rutubetli dedik oturacaklarında bizim için sorun değil dedi. Zaten olay nerelere geldi. Haklıyız demiyorum ki güvenmemeliydik. Onların gazıyla huyunu bildikleri insanlara biz bulaşmamalıydık. Biz artık satılıyor kimse kimsenin değil gelen adam hemen çık der diye dedik. Bizim hatamızda var bize ne otur evinde kentsel dönüşümü bekle ama mahkeme falan dediler. Kurtulacağız diye mutlu olduk. Bizi ve onları gaza getirdiler ama biz saldıran taraf olmadık. Onlarda şu zamana kadar bizden en ufak şey duymadılar bunlar böyle insan değil deselerdi keşke. Buradan şunu yap bunu yap diye akıl almak için yazdım. Mesela biz hala bir umut dayısını bekledik. Siz olmayacağını söylediniz.. Wc konusunda da bilmediğim bişey öğrendim. Anneannem yaşlı ve alaturka da oda zorlanıyor mesela onada bakacağım. Şu platformda kimseye bir tane eleştiri yapmadım. İnsanların derdine dert eklemiyim diye. Bakın ben sevgisiz büyüdüm. Eşime günde milyon defa beni ne kadar seviyorsun diye sorarım.Ben buyum panik ürkek telaşlı herşeyi olumsuzunu düşünen. Herkesten uzak duran laf işitmemek için. Eleştirmek hakkınız yazdım buraya sonuçta ama dozunu biraz ayarlayın.

özetle ailelerine ait arsa tapulu bir apartmanda yaşıyorlarmış. aileden tek oturan konu sahibiymiş. ailesi arsayı satılığa çıkarmış konu sahibi de ev bulmuş taşınacakmış. apartmanda aileden olmayan başka bir kiracı varmış ona da demişler ki sende ev ara burası satılacak.

sonra konu sahibi gebe olduğu için normal tuvalette zorlanıyormuş, klozet yaptırmaya da para vermek istememiş. arsa satılmamış. bu diğer kiracıya sen çık biz geçelim demiş. (sanırım orda alafranga tuvalet var) sonra kavga kıyamet polislik olmuşlar. gerisini çok okuyamadım baygınlık geçirmişim o ara :olamaz:
Aynen yazmaya üşenirim yazarsam derdimi unuturum içime ferahlık gelir.. .. özetleyen de anlasak

Az çocuk plani yapanla plansizca üreyenin arasinda Daglar kadar fark var. Korunacaksin kardesim oldu aldirmadim kazayla oldu bilemem ne fasa fiso.

Borç icinde evleri yok aileleriyle problemli ama 3. Çocuk bari cocugu düşünüp kavgadan elini dilini cekse yazik o cocuklara.
Allah çocuklarını sana bağışlasın. Şartlarının güzel olmasına sevindim. Bende elimden geldiğince güzelini yapmaya çalışıyorum. Çocukları çok seviyorum. Kendim gibi yalnız kalmasınlar diye kardeş düşündüm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X