Kadını eğitmek

rose7777

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2007
50
2
46
Erkeklere verilen eğitim yalnız kendi şahsiyetlerinde kalır,ölümleriyle yok olur.Kadınlara verilen eğitim ise çocuklarına ve gelecek nesillere de geçer.
Erkekleri eğitmek gölge veren bir ağaç dikmek,kadınlara eğitim vermek ise hem gölge hem de meyve verecek ağaç dikmektir.
KADINLARI EĞİTMEKSİZİN YALNIZCA ERKEKLERİ EĞİTMEYE ÇALIŞAN BİR TOPLUM,KUM ÜZERİNE TEMELSİZ BİR KÖPRÜ KURAN,YAĞMUR YAĞDIKÇA KÖPRÜNÜN YIKILDIĞINI GÖRÜP ,YENİDEN YAPMAYA MECBUR OLAN BİR ADAMA BENZER.Bir toplumun eğitiminin temeli;kadınların eğitimidir.......:nazar: :nazar: :nazar:

ayşe ablacığım işte bu yüzden kızlarımızı eğitmeliyiz onlar kötü şeyler yaşamasınlar haklarını savunsunlar

YA BU ERKEKLERİ ANLAMAK HAKİKATTEN MÜMKÜN DEĞİL.

Biz onların ailesine bunları yapsak kıyameti koparırlar ama iş bizimkilere gelince nedense böyle olur.Bunu ne ilk yaşayan sensin ne son yaşayan.üzülme demek gelmiyor içimden çünkü insanın elinde olmuyor.
Yinede tavır almadan uygun bir dille hatasını anlat bence.

Erkeklere verilen eğitim yalnız kendi şahsiyetlerinde kalır,ölümleriyle yok olur.Kadınlara verilen eğitim ise çocuklarına ve gelecek nesillere de geçer.
Erkekleri eğitmek gölge veren bir ağaç dikmek,kadınlara eğitim vermek ise hem gölge hem de meyve verecek ağaç dikmektir.
KADINLARI EĞİTMEKSİZİN YALNIZCA ERKEKLERİ EĞİTMEYE ÇALIŞAN BİR TOPLUM,KUM ÜZERİNE TEMELSİZ BİR KÖPRÜ KURAN,YAĞMUR YAĞDIKÇA KÖPRÜNÜN YIKILDIĞINI GÖRÜP ,YENİDEN YAPMAYA MECBUR OLAN BİR ADAMA BENZER

katılıyorum..çok dogru ..

rose7777 ne kadar doğru bir durum tespiti yapmışsın.erkek egemen bir dünyada yaşıyoruz maalesef.kadınların fazla eğitimli olması işlerine gelmiyor.eğitimli kadınlar;erkeklerden iki misli çalışmak zorunda kalıyorlar.yine de hakettikleri yere gelemiyorlar.hakettikleri ücreti alamıyorlar.şöyle bir bakıyorum TBMM sine erkekler egemen.belediye meclislerinde yine onlar egemen.partilerde kadınlar piyon olarak kullanılıyor.evlerde kız çocukları iyi bir evlilik yapsın hayatını kurtarsın temaları ile yetiştiriliyor.
ama dediğin gibi kadınların eğitimli olup,bu işe evlerden başlamaları gerekiyor.yani çocuklarımızdan başlamamız gerekiyor.çok çok önemli bu konu.

bende katılıyorum rozen ,sonuçta erkekleride eğiten biz kadınlar özen göstererek kadınları üzmemeyide öğretmeliyiz

KADINLARI EĞİTMEKSİZİN YALNIZCA ERKEKLERİ EĞİTMEYE ÇALIŞAN BİR TOPLUM,KUM ÜZERİNE TEMELSİZ BİR KÖPRÜ KURAN,YAĞMUR YAĞDIKÇA KÖPRÜNÜN YIKILDIĞINI GÖRÜP ,YENİDEN YAPMAYA MECBUR OLAN BİR ADAMA BENZER.Bir toplumun eğitiminin temeli;kadınların eğitimidir.......:nazar: :nazar: :nazar:

Ben konuya kadın erkek açısından bakamıyorum çünkü benim düşünce dünyamda varlıkların kadın ve erkek olarak değil insan olarak algılanışı var.Eğitim için de aynı şey geçerli ,erkek eğitimi ya da kadın eğitimi gibi sınıflandırmaların eğitime bir artısı ya da eksisi olduğunu düşünmüyorum önemli olan İNSAN EĞİTİMİ...insanların eğitimden aldıkları verimin kadın ya da erkk olmalarından değil ne kadar insan olduklarından ve ne kadar özgür düşünce penceresinden hayata baktıklarından ibaret olduğunu düşünüyorum.Ayrıca feminizm in de erkek egemen toplumun da birer dayatma olduğu kanaatindeyim .Her türlü toplumsal yozlaşmaya gittiğimiz günümüzde bizi nasıl kamplara bölüyorlarsa ,bu meselede de insanları kadın ve erkek diye ayıran bir düşünce yapısını bize empoze etmeye çalışıyorlar .Erkek ve kadın ayrımı yapmanın tamamen bencil bir düşünce yapısı olduğu kanaatindeyim .Eğitimin de düzgün yapıldığı zaman kadın-erkek her insan üzerinde etkili ve verimli olacağı kanaatindeyim .Kadın anne olduğu için ona verilen eğitimin direk çocuklarını da etkileyeceği alanının daha geniş olduğu bir gerçek ancak günümüz dünyasında ata erkil aile yapısı mevcut olduğundan erkeğe verilen eğitimin daha geniş kapsamlı olacağı gerçeğini de unutmamak gerekir çünkü erkeklerin yaptırım gücü daha yüksek malesef ..Ayrıca kadınlar yapısal olarak duygusal varlıklar olduğu için verilen eğitimin pratikte yer bulması daha zor oluyr ,kadınlar ne kadar eğitim alsalar da anaç yanları onları duygusal davranmaya itiyor ve eğitimi pratiğe geçirmekte zorlanıyr ve adıkları eğitimi zaman zaman çiğneyip geçerek duygusallıklarına yaşantılarında erkeklere oranla daha fazla yer veriyorlar ...En doğrusu insana endeksli eğitim yapmak ...

X