Ercan Harmancı'dan açıklama geldi: Paylaşımlarımdan sevap bekliyorum

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
205135.jpg

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Borkurt, Beden Eğitimi dersinde eşofman giyen kızların zina yaptığını savunan Ercan Harmancı'ya tepki göstererek,'Bu sapkın bir kafa, bu hastalıklı bir kafa' dedi. Harmancı'dan konuyla ilgili savunma geldi.
640xauto.jpg

Konya’nın Selçuklu ilçesinde Ayşe Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde felsefe öğretmeni Ercan Harmancı, sosyal medya hesabından, ‘Ya benim çok sapık duygularım var ya da şeytan onlara uğramıyor. Bir genç kızın vücut hatlarını gördükten sonra şeytan size üflemiyorsa ya erkekliğinizi ya da imanınızı kaybetmişsiniz demektir’, ‘Kız öğrencilerin giydiği eşofman onları çıplak yapar’ paylaşımlarında bulundu.

Bu paylaşımlar, büyük tepki görürken, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü de soruşturma başlattı.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, "Böyle bir şahsa zorunlu olarak öğretmen demek benim içimi acıtıyor. Türkiye'deki başta atanamayan 400 binin üzerinde öğretmenimiz olmak üzere çocuklarımıza eğitim veren gerçek öğretmenlerimize hakaret oluyor.

Bu şahsa öğretmen demek hakkaten ülkemizin bugün Ak Parti ile getirildiği içler acısı durumun belkide en somut göstergesi. Bir Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi'nde hemde felsefe öğretmeni olan yani çocuklarımıza özgür düşünmeyi, akıl yürütmeyi, aklın özgürleşmesini ve bilimsel bilgiyi öğretmesi gereken bir öğretmen o çocuklarımızını beden eğitimi dersinde zina yaptıklarını söylecek kadar şuurunu kaybetmiş olması. Sizden ve bizden önce çocuklarını o okulda yıllardır okutan velilerin böyle bir öğretmene tepki göstermesi gerekiyor.

Bu şu demek oluyor. Twettlerinde açıkça şunu diyor. Beden eğitimi dersleri ümmetin kızlarını soyma, çıplaklaştırma aracı olarak kullalıyor diyor. Bu arkadaş ne kadar yıldır orada öğretmen olarak görev yapıyorsa, o kadar yıldır hemde bir kız okulu erkek okuluda olsa farketmez. Ama bir kız okulunda çocuklarını okutan bütün velilerin sen bizim çocuklarımıza ne demek istiylorsun? Diye sorgulamaları gereken bir tablo ile karşı karşıyayız.

Bu sapkın bir kafa, bu hastalıklı bir kafa. Bunu birde utanmadan haber olduktan sonrra bir tweet atarak ben Kuran-ı Kerim ne diyorsa onu söylüyorum deyip sözlerinin arkasında olduğunu söylemesi, Kuran-ı Kerim'in, Allahın kelamını bin 400 yıldır bizim toplulumuzda dahil dünyada 1,5 milyar insanın hayatına yön veren temel din öğretisini yani Allah kelamını da kendi sapkın fikirlerine kurban etme, kullanma amacı. Bu, dini yönden böyle olur olmaz herşeye fetva veren Diyanetin de bu konuda kıpırdaması gerekiyor" dedi.

MİLLİ EĞİTİM CAMİASINDAN ÇIKARTILMALI

Böyle sapık fikirlere sahip kişilerin milli eğitim camiasından çıkartılması gerektiğini belirten Bozkurt, " Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu tür sapık fikirlere sahip kişilerin milli eğitim camiasında asla tutmaması gerekiyor. Ben neyin soruşturulduğunu asla anlamıyorum. Soruşturuyoruz diyorlar. Neyi soruşturuyorlar. Adamın ne söylediği meydanda, o söylediklerinin arkasında olduğunu belirten yeni tweetleri ortada. Basına düştükten sonra attığı yeni twetlerde ortada.

Bu kişinin derhal milli eğitim camiasından uzaklaştırılması, oda yetmez bütün öğretmenlerimize bu tür sapkın fikirli kişilerin milli eğitim camiasında barınmasının, bu ülkenin yıllardır eğitimine emek veren, alın teri döken bütün öğretmenlerine hakaret olarak devleti yöneten hükümet tarafından algılandığını söylenmesi lazım. Bu kişi derhal milli eğitim camiasının dışına çıkartılmadılır. Yaptığı hakaretlerin hem dine hem Kuran-ı kerime hemde cumhuriyet kanunlarına yaptığı hakaretlerin hesabı sorulmalıdır yargıda.

O da yetmez bütün çocuklarımıza o okulda okuyan çocuklarımıza, oda yetmez Türkiyedeki 18 milyon öğrencimize beden eğitimi derslerinde zina yaptıklarını söyleyerek 18 milyon çocuğumuza, onların alilelerine hakaret etmiştir. Bunun neyini soruşturuyorsunuz" diye konuştu.

BU ADAM ŞUURUNU KAYBETMİŞTİR

Bu adamın milyonlarca çocuğu zina yaptıklarını söyleyecek kadar şuurunu kaybettiğini söyleyen Hüsnü Bozkurt, "Adam resmen bu ülkenin beden eğitimi dersi gören milyonların çocuğunu, onların ailelerini ve onları eğiten öğretmenleri zina yapmakla suçlayacak kadar şuurunu kaybetmiş. Eğitim toplumun temelidir. Bu ve bunun gibi zihniyete sahip insanların öğretmenlik yapmaya devam etmesi, mili eğitimin diğer bütün öğretmenlerine hakaret olur. Bu kişi halen öğretmen olarak görevine devam ediyor. Milli eğitim soruşturma açmış. Ne diyecek ben atmadım da başkası mı attı bu tweetleri diyecek. Derhal gereğini yapmalılar. Gereğide bu öğretmen kılıklı adamı derhal milli eğitim camiasından uzaklaştırmak. Birdaha asla bu sapık zihniyetlerin çocuklarımızı zehirlemesine izin vermeyeceklerini topluma güvencesini vermektir" dedi.

HARMANCI'DAN SAVUNMA GELDİ

Birgün'den Rabia Yılmaz'ın haberine göre; Beden Eğitimi dersinin zinaya zemin hazırladığını ve kız öğrencilerin giydiği eşofmanların onları çıplak yaptığını savunan Harmancı, gelen tepkiler üzerine Twitter hesabından kendini şu ifadelerle savundu:

“Evet tekrar ediyorum beden eğitimi dersi seçmeli olmalıdır, isteyen seçsin. Yarın ölünce hesap sorulacak bir konu için tartışmam. ‘Bu bir inanç meselesi’ derim. Sosyal medyada paylaştığım tüm paylaşımlardan sevap bekliyorum. Karşılığı cennetse suçu vız gelir. Medya ve iletişim uzmanı olarak da işin teknik tarafında hakimim, sıkıntısı olan açıklama ya da tekzip talebi hakkını kullanabilir... Eleştiriye açığım hakaret suç.”
"Müslüman kızın ya da kadının çıplaklık sınırı nedir?”

Öte yandan ‘çıplaklık sınırı’nı da tartışmaya açan Harmancı, “Bir Müslümanın çıplak olması demek Allah’ın sınırları dışında giyinmiş olmaktır... Diyanete ya da N. Hatipoğlu’na sorun; Müslüman kızın ya da kadının çıplaklık sınırı nedir?” paylaşımında bulundu.
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/e...paylasimlarimdan-sevap-bekliyorum-180400h.htm

X