Kadinlar Gününde KK de Böyle Bir Konu Açmak

Özelikle iş hayatındaki bazı kadınlar insanı çileden çıkarıyor. Bir sorunun varsa ve bir memur cozecekse bu işi , kadın sorun çıkarıyor, erkek o işi çözme odaklı olabiliyor.
Elbette genelleme doğru değil, bu yüzden bazı kelimesini kullandım ama iş hayatında , küçük dağlarını ben yarattım edasıyla dolaşan bu kadınlardan gına geldi.

Ben erkeğin dedikodusunun daha kötü olduğuna defalarca şahit oldum. Ayrıca gidin kahvehaneye mahallede ne olup bitiyor öğrenirsiniz.

+1
Kadınların adı çıkmış, kesinlikle erkekler de aynı şekilde dedikoducu

Aslinda burda belkide demek istedigim yanlis anlasiliyor ben erkek iyidir yada kasin iyidir en cok dedikoduyu erkek yapar yada kadin yapar diye dusunmuyorum

Ama anlamadigim sey kadinlar neden grup olurlar neden kendi icleribde grup olup baskalarini dislarlar bi ortamda herkesin jadinin ustune geldigi bi ortamda kadi in yaninda olmak yerine kadina sirt cevirirler toplumda soylenip durulan o kadin dayanismasi(boyle birsey varsa) denilen seye ben neden birebir sahit olamadim

Problem bende mi benim bulyndugum cevredemi bi turlu cozemedim

Konu çok uzun hepsini okuyamadim.Ama ben de erkeklerle daha iyi anlaşırım daha çabuk samimiyet kurarım daha hoş muhabbet ederim falan...Bu demek degil ki kadinları sevmiyorum arkadaşlık kurmuyorum.Bunda bir sıkıntı yok bence.

bi de ben konunun amacını anlamadım. erkeklere yakınsın kadınlara değilsin, onlardan yakınlık da görmemişsin. ee? durum tespitinden öte bişey yok. tavsiye de istemiyosun.

konunun bugun açılması da manidar, başlıkla özellike sen gözümüze sokuyosun bu durumu.

sen öyle başlık atmasan kims eçıkıp bugün açılacak konu mu bu demezdi.
Sanirim haklisiniz ben sorunu belirtmeyi unutmusum zaten kendimide cok iyi ifade edemedim

Ama sorun olarak soyle soyleyeyim acaba ben yanlis mi dusunuyorum kadin dayanismasi denen sey varda ben mi göremiyorum

Ve sorunda su ki bende kadinlara yakin olmak istiyorum sıkintılı animda kadin destegini girmek istiyorum ama neden toplumda soylenen kadin dayanismasini goremiyorum

Sahiden gorenler var mi

Konu çok uzun hepsini okuyamadim.Ama ben de erkeklerle daha iyi anlaşırım daha çabuk samimiyet kurarım daha hoş muhabbet ederim falan...Bu demek degil ki kadinları sevmiyorum arkadaşlık kurmuyorum.Bunda bir sıkıntı yok bence.
Inanin belli bi sureye kadar eee boyle iyiyse boyle olsun ne var ki bunda diye dusunuyorsunuz ama belli bi sureden sonra neden kadinlardan uzagim diye dusunup kadinlarla yakin olmak istiyorsunuz

Özelikle iş hayatındaki bazı kadınlar insanı çileden çıkarıyor. Bir sorunun varsa ve bir memur cozecekse bu işi , kadın sorun çıkarıyor, erkek o işi çözme odaklı olabiliyor.
Elbette genelleme doğru değil, bu yüzden bazı kelimesini kullandım ama iş hayatında , küçük dağlarını ben yarattım edasıyla dolaşan bu kadınlardan gına geldi.
Nevyazik ki dediginiz gibi BAZI lari iyle ama bana nedense bazilarindan cok cogunlugu denk gelmis gibi gorunuyir o yuzden acaba ben problemlimiyim diye dusunuyorum

Bayan olmamıza rağmen kabul edelim şunu bence Birçoğumuz kıskanç, dedikoducu, en sevdiği arkadaşının dahi kendinden iyi yerlerde olmasını istemeyen kisileriz. Belki erkeklerde aralarında böyle sorunlar yaşıyor mu kıskanıyor mu birbirini. Ama erkekler bayanlara karşı daha anlayışı ben de böyle düşünüyorum

Örnek vereyim= çalıştığım büroda kapının hemen yanındaki masada oturuyordum ama kapı açıldıkça buz gibi hava geliyor Üşüyorum bir de ilk giristeki masa olduğu için pek hoşuma gelmiyordu başka masalarda doluydu bir kaç yıl böyle geçti . Odamızdaki biri başka büroya geçti bir masa boşaldı ama benim gözüm başka bir masadaydı : ) ama dolu orası. Karşı odadaki bayan bana söyle o masadaki kişiye sen oraya geç dedi " ayıptır niye adamın elinden alayım masasını " dedim neyse o söylemiş ela senin masada oturmak istiyor ama sana soyleyemiyor demiş. O adam ( genç falan değil 50 li yaşlarda) Ela hanim sen burda oturmak istiyormuşsun ben boşaltırım burayı sen buyur gel dedi ve benim için masasını değişti, soruyorum size bir bayan verir miydi o masayı bana .... o yüzden erkeklerle çalışmak daha doğrusu anlaşmak daha kolaydır
Hiç de kabul etmiyorum dediklerinizi sizin herkes benim gibi diye düşünerek kendini rahatlama yönteminiz bence bu.

Hayatını kadın arkadaşlarından gördüğü destek sayesinde bir erkeğe muhtaç olmadan 27 yaşından bu yana devam ettiren bir kadının torunu olarak asla böyle bir genelleme yapılmasına izin vermem.

Bayan değil kadın ayrıca,8 martta bari yapmayın.

Erkek, kadın fark etmez insan olduktan sonra.
Bence insanların sizin hakkında ne düşündüğünü takmayın. Kimse sizinle canım cicim olmak zorunda değil. Siz de öyle..
Bırakın uzak durmak isteyen kadın dursun. Yakın olmak isteyen de sizin kararınıza göre yakın olsun.
Çok üzerine düşünülecek şeyler değil.

beni erkekler daha çok seviyor çünkü çok doğrucu davut, dan dan konuşan bir tipim (burda da görülüyordur) dolayısıyla kadınlar fazlaca alınıp küsüyorlar bana.
ama ben kadınlarla mı daha iyi anlaşıyorum erkeklerle mi sorusunun cevabını bilemiyorum. cinsiyet farkı olmaksızın, dürüst, neşeli, pozitif ve öküz altında buzağı aramayan tiplerle daha iyi anlaşıyorum.
çalışma hayatında erkeklerle çalışmayı tercih ediyorum çünkü onlar bende olmayan analitik kısmı tamamlıyorlar, ben de onlara ifade ve yaratıcılık konusunda destek oluyorum, güzel bir ekip çalışması çıkıyor ortaya.

Sanirim haklisiniz ben sorunu belirtmeyi unutmusum zaten kendimide cok iyi ifade edemedim

Ama sorun olarak soyle soyleyeyim acaba ben yanlis mi dusunuyorum kadin dayanismasi denen sey varda ben mi göremiyorum

Ve sorunda su ki bende kadinlara yakin olmak istiyorum sıkintılı animda kadin destegini girmek istiyorum ama neden toplumda soylenen kadin dayanismasini goremiyorum

Sahiden gorenler var mi
açıkcası öyle her durumda her şartta koşulsuz bir dayanışmayı kadınlardan da erkeklerden de görmen çok ta olası değildir.
yani herkesten bu beklentide olmak hata.
ama elbette kadın olsun erkek olsun karşına çok sağlam insanlar da çıkabilir.
bulduğunda sıkı sıkı sarıl:))
ama herkesten böyle olmasını bekleme:))

Cinsiyet ayırmak doğru değil ama bana göre erkekler insan ilişkileri konusunda daha çok saklıyorlar kendilerini.Sevmediği birini seviyormuş gibi kıskandığı birini kıskanmıyor gibi arkasından dedikodu yaptığı birinin yüzüne gülmek gibi konularda kadınlardan daha başarılılar,biz yapamayız bunu mesela kadınlar daha nettir.Erkeğin de kadının da iyisi kötüsü mevcut herşey de olduğu gibi mühim olan insanları tanıyıp çizgiyi ona göre çekebilmek.Yoksa ne kadınlar melek erkekler şeytan ne erkekler melek kadınlar şeytan.

Aslinda belkide problemimi adam akilli anlatamadim aslinda uzun suredir kafami kurcalayan bi konuydu ama en son karsilastigim durumla buraz duygylarim patlak verince paylasmak istedi cokta dogru duzgun ifade edemedim saniyorum

uzun zamandir toplumda kadinlarin kadin hakli kadin dogru kadinin dogru kadindir seklinde birbirilerini savundugunu korudugunu duyuyorum acikcasi buna birebir sahit olmadim herkes boyle soyleyince herhalde toplumda kadina uzak bir ben varim hissine kapildim

Ama soyle soyleyeyim bi isim sorunum varken erkek yerine ilk once kadindan destek gormek isterim ama bir kac kere gidip rica ettigimde 5 dk larini almayacak bi iste yuzume dahi bakmadiklari okurdu ki yapabilecegim islerini herzaman halletmisimdir

Yada yolumun cok uzak oldugunu bilen kadin arkadaslar karda gunesin altinda otobus beklerken onumden arabayla gecerken tek bir kere birakmayi teklif etmemisken (ki zaten kabul etmezdim ama insan boyle bir inceligi gormek ister) erkek arkadaslar fark etmedikleri icin ilerledikleri yoldan donup teklif etmelerini gormek yada kendi arabasi olmadigi halde baskasinin arabasiyla ordan gecerken yinede teklif etmeleri toplumda kadinlar kadinlari cekistirirken erkeklerin cekistirdikleri kadinlari savunmalarini gormem benzer bi cok vaka

Toplumda buyuk bi celiski var gibi goruyorum

Hatta sunuda söyleyim KK ilk tanistigimda sasirmistim

Kendimi ifade edemeyip burda zamaninizi aldigim icin hepinizden ozur dilerim yorumlariniz icinde tesekkur ederim

Ama sunuda soylemeden gecemeyecegim keske toplumda kulaklarda cinlanip duran kafin dayanismasi lafta kalmada
Siz karşılaştığınız insanların tavırlarını cinsiyetiyle bağdaştırmışsınız hep nedense, bu yüzden genellemeleriniz çok doğru değil.
Ben işim gereği hep erkeklerin yoğun olduğu ortamlarda çalışıyorum, şantiyedeyim hatta açıkça söyleyeyim.
Erkeklerin dedikodusu da öyle pis ki anlatamam biz kadınların ki çok masum kalıyor bazı muhabbetleri kıyaslayınca:olamaz:

Bayan olmamıza rağmen kabul edelim şunu bence Birçoğumuz kıskanç, dedikoducu, en sevdiği arkadaşının dahi kendinden iyi yerlerde olmasını istemeyen kisileriz. Belki erkeklerde aralarında böyle sorunlar yaşıyor mu kıskanıyor mu birbirini. Ama erkekler bayanlara karşı daha anlayışı ben de böyle düşünüyorum

Örnek vereyim= çalıştığım büroda kapının hemen yanındaki masada oturuyordum ama kapı açıldıkça buz gibi hava geliyor Üşüyorum bir de ilk giristeki masa olduğu için pek hoşuma gelmiyordu başka masalarda doluydu bir kaç yıl böyle geçti . Odamızdaki biri başka büroya geçti bir masa boşaldı ama benim gözüm başka bir masadaydı : ) ama dolu orası. Karşı odadaki bayan bana söyle o masadaki kişiye sen oraya geç dedi " ayıptır niye adamın elinden alayım masasını " dedim neyse o söylemiş ela senin masada oturmak istiyor ama sana soyleyemiyor demiş. O adam ( genç falan değil 50 li yaşlarda) Ela hanim sen burda oturmak istiyormuşsun ben boşaltırım burayı sen buyur gel dedi ve benim için masasını değişti, soruyorum size bir bayan verir miydi o masayı bana .... o yüzden erkeklerle çalışmak daha doğrusu anlaşmak daha kolaydır

Sorununu anlamadim?

Bende erkeklerle daha iyi anlasiyorum. Biraz odun ruhluyum.

Niye takdiniz? Bence böyle devam edin

Hiç de kabul etmiyorum dediklerinizi sizin herkes benim gibi diye düşünerek kendini rahatlama yönteminiz bence bu.

Hayatını kadın arkadaşlarından gördüğü destek sayesinde bir erkeğe muhtaç olmadan 27 yaşından bu yana devam ettiren bir kadının torunu olarak asla böyle bir genelleme yapılmasına izin vermem.

Bayan değil kadın ayrıca,8 martta bari yapmayın.

Erkek, kadın fark etmez insan olduktan sonra.
Bence insanların sizin hakkında ne düşündüğünü takmayın. Kimse sizinle canım cicim olmak zorunda değil. Siz de öyle..
Bırakın uzak durmak isteyen kadın dursun. Yakın olmak isteyen de sizin kararınıza göre yakın olsun.
Çok üzerine düşünülecek şeyler değil.

beni erkekler daha çok seviyor çünkü çok doğrucu davut, dan dan konuşan bir tipim (burda da görülüyordur) dolayısıyla kadınlar fazlaca alınıp küsüyorlar bana.
ama ben kadınlarla mı daha iyi anlaşıyorum erkeklerle mi sorusunun cevabını bilemiyorum. cinsiyet farkı olmaksızın, dürüst, neşeli, pozitif ve öküz altında buzağı aramayan tiplerle daha iyi anlaşıyorum.
çalışma hayatında erkeklerle çalışmayı tercih ediyorum çünkü onlar bende olmayan analitik kısmı tamamlıyorlar, ben de onlara ifade ve yaratıcılık konusunda destek oluyorum, güzel bir ekip çalışması çıkıyor ortaya.

açıkcası öyle her durumda her şartta koşulsuz bir dayanışmayı kadınlardan da erkeklerden de görmen çok ta olası değildir.
yani herkesten bu beklentide olmak hata.
ama elbette kadın olsun erkek olsun karşına çok sağlam insanlar da çıkabilir.
bulduğunda sıkı sıkı sarıl:))
ama herkesten böyle olmasını bekleme:))

Inanin belli bi sureye kadar eee boyle iyiyse boyle olsun ne var ki bunda diye dusunuyorsunuz ama belli bi sureden sonra neden kadinlardan uzagim diye dusunup kadinlarla yakin olmak istiyorsunuz
Valla ben öyle düşünmüyorum.Karakterim böyle erkeklerle daha iyi uyuşuyorum yapacak bir şey yok.He tabi ki kadın arkadaşlarım var yakın olduğum.Erkeklerle samimiyet bir noktaya kadar oluyor çünkü.Kadinlarla kurdugun ilişkiyi onlarla kuramazsın.Senin de illaki vardır kadın arkadaşların.Tabi şu da var erkek ya da kadın herkesle samimiyetimin bir sınırı vardır.Bir tek üniversite döneminde içimi dışımı herşeyimi bilen arkadaşlarım oldu.Bunun dışında öyle her sırrımı her derdimi anlattığım arkadaşlarım yok.İhtiyaçta duymuyorum.Bence sende belli seviyede kalarak kadınlarla da samimiyet kurabilirsin.

Siz ki daha geçenler de babanızı kötüleyip okutnuyor sıcak odada uyutmuyor diye sitem ediyordunuz şimdide gelmiş erkekleri mi daha yakın hissettiğinizi söylüyorsunuz valla ben sizden hić birsey anlamadım bir öyle bir böyle ...

Siz ki daha geçenler de babanızı kötüleyip okutnuyor sıcak odada uyutmuyor diye sitem ediyordunuz şimdide gelmiş erkekleri mi daha yakın hissettiğinizi söylüyorsunuz valla ben sizden hić birsey anlamadım bir öyle bir böyle ...
Lutfen babami cok farkli bi dunya olarak goruyirum

Yani ne iyi nede kotu ni ornekte babamdan cikip yorum yapmak istemiyorum evet bazi fevri cikislarla yazdigim konular diger konularla tutarli olmuyor ama dikkat ederseniz ordaku bi yorumda erkek arkadaslar cocuklarindan soz edeeken babaliktan soz ederken gizleri parliyorken ... gibi bir yorum yapmistim

Dunyadaki tum erkekleri babamla bagdastirsaydim birine dahi selam vermek gelnezdi icimden

Yinede düşüncenize saygi duyarim sadece kendimi ifade etmek istedim

Aslinda belkide problemimi adam akilli anlatamadim aslinda uzun suredir kafami kurcalayan bi konuydu ama en son karsilastigim durumla buraz duygylarim patlak verince paylasmak istedi cokta dogru duzgun ifade edemedim saniyorum

uzun zamandir toplumda kadinlarin kadin hakli kadin dogru kadinin dogru kadindir seklinde birbirilerini savundugunu korudugunu duyuyorum acikcasi buna birebir sahit olmadim herkes boyle soyleyince herhalde toplumda kadina uzak bir ben varim hissine kapildim

Ama soyle soyleyeyim bi isim sorunum varken erkek yerine ilk once kadindan destek gormek isterim ama bir kac kere gidip rica ettigimde 5 dk larini almayacak bi iste yuzume dahi bakmadiklari okurdu ki yapabilecegim islerini herzaman halletmisimdir

Yada yolumun cok uzak oldugunu bilen kadin arkadaslar karda gunesin altinda otobus beklerken onumden arabayla gecerken tek bir kere birakmayi teklif etmemisken (ki zaten kabul etmezdim ama insan boyle bir inceligi gormek ister) erkek arkadaslar fark etmedikleri icin ilerledikleri yoldan donup teklif etmelerini gormek yada kendi arabasi olmadigi halde baskasinin arabasiyla ordan gecerken yinede teklif etmeleri toplumda kadinlar kadinlari cekistirirken erkeklerin cekistirdikleri kadinlari savunmalarini gormem benzer bi cok vaka

Toplumda buyuk bi celiski var gibi goruyorum

Hatta sunuda söyleyim KK ilk tanistigimda sasirmistim

Kendimi ifade edemeyip burda zamaninizi aldigim icin hepinizden ozur dilerim yorumlariniz icinde tesekkur ederim

Ama sunuda soylemeden gecemeyecegim keske toplumda kulaklarda cinlanip duran kafin dayanismasi lafta kalmada

Erkeğin de kadının da iyisi var , kötüsü var
Ben insanlarla çok vıcık vıcık ilişkiler kurmam ama özellikle iş yerimde görüştüğüm sağlam kadın arkadaşlarım var
Diyaloglarımız zamanla şekillenmiştir, bence yaklaşmanın ve beklentinin dozunu iyi ayarlamak gerekli
Sporculuk geçmişim olduğu için çok uzun yıllar hep erkek arkadaşlarım oldu ancak kalıcılık oldu mu, hayır çünkü hepimiz yaş aldık, evlendik vs... ve eşleri bu arkadaşlıklardan pek de hoşlanmıyor açıkçası. Yani kimsenin kocasının kankası olamazsınız, erkeklerle arkadaşlık bizim toplumumuzda bir yere kadar. Fazlaca erkekvari bir havam olduğu için uzunca bir zaman kadın arkadaşım olmadı, çünkü kadınlar küfür edebilen, özgür takılan, belli normların dışında hemcinslerini pek tasvip etmiyorlar, zamanla bende kadına benzedim, onlar da beni anladı. Bazen üç kız kardeşimden daha yakın oluyorlar bana. Özellikle annemin hastalık dönemlerinde kadın arkadaşlarımın büyük desteğini gördüm, erkeklerde bu tür bir vefa yok maalesef

Merhaba hanimlar öncelikle hepinizin Kadınlar Gününü kutluyorum

Konuya gelmeden once boyle bir gunde tüm nüfusunun Kadin oldugu bu forumda bu konuyu acma iyi cesaret cunku tasa tutulacagim kesin

Ama bunu bilerek ve goze alarak aciyorum bu konuyu hatta dusuncem yanlissa silkelenip kendime gelmeye ihtiyacim var o yuzden iyi kotu tum yorumlara açığim

Hanimlar ne yazik ki bulundugum toplum icinde kendimi kadinlara yani hemcinslerime yakin hissedemiyorum durumu tam olarak nasıl ifade ederim bilmiyorum ama oncelikle belirtmek isterim ki kesinlikle ben bu konuyu tum erkekler iyidur tum kadinlar kotudur dusuncesi maksadiyla acmiyorum yani genel degilde konuya kendi uzerimden degerlendirilme yapilsin istiyorum

Kendimi bildim bileli egitim is sosyal hayat vs hep hayatimda kadinlardan degilde erkeklerden yakinlik gordum sadece yakınlık degil başım sıkıştiginda bi kadindan once bi erkekten yardim istemek aklima geliyor sanki kadina gitsem bi sekilde dislanma kucumsenme ile karsilacagim gibi geliyor

Tabi damdan duser gibi boyle olmadim egitim okul sosyal cevrede falan karsilastigim bazi durumlar yuzunden git gide kendimi kadinlardan uzaklasmis erkeklere yakinlasmis gibi hissediyorum

Aslinda uzun zamandir zaten kadin erkek pek bi kimseyle gorustugum kimse yok zaten iki gune bir kadinlar klubune konu acmamdan burdan cikmamamdan ayan beyan belli oluyordur

Gecen bu durumumla alakali bi arkadasimla konusurken bence sen yanlis dusunuyorsun erkeklerde dedikoducu karaktere sahipler arkadan fazlaca konusan yapiya sahipler hatta insanlari kullanmaya meyilli bi yapilari var dedi(tabi gennelleme yapmadi ve daha duzgun bi uslupla dedi ben yuzeysel anlatmak icin kisa kestim)

Yani o gun arkadasimla konusurken arkadasimim dedikletlri mantikli geldi ama bende kadinlardan uzakladlsma ve cekinme nedenlerimi bi kac ornek vererek paylasmak istiyorum acaba hatali mi dusunuyirum diye

Mesela ben okul ve aile durumumdan dolayi universiteye cok gec hazirlandim ve hazirlanirken dershanedeki bayan bi hoca bi kac defa bu konuyla alakali kirici konusup hevesimi kirmisken bi erkek hoca benim yasimdan dolayi 2 yillik tercih verecegimi duydugunda olur mu oyle sey bence sen yaparsin hatta yasinda ne varmis ki hem benimde sene kaybim var seklinde defalarca kez konusarak destek olup beni cesaretlendirmistir

Sinava girdigim gun bi arkadasimin kaldigi yurda gitmistim yurtta misafir ogrenci varmis sinava girmek icin gelmisler arkadasimla konusurken sende mi sinava girdin dediler evet deyince bu yastan sonra gibisinden imali laflar soylediler bide birinim yuzundr oyle kucumseyici bi ifade vardi ki anlatamam (o zaman daha yasim 24)

Bi iki sefer kisa donemli is tecrubelerim oldu bi is icin yardima ihtiyacim olsa once kizlara giderdim ama genelde benim isim var anlamam etmem gibisinden geri cevirirlerdi (tabi genel konusmuyorum sagolsunlar cok yardimini gordugum kadinlarda oldu)

Ama cogunlukla erkeklerden yardim istedigimde hic reddedilmedim hatta bazen onlardan yardim istemeden onlar direk gelip yardimci olurlardi herhangi bi sıkintımda destek olurlardi bisey olursa cekinme gwl diyen olurdu

Hatta soyle bi durum var ki ben kadinlarda sunu cok defa gordum ki tarzini kendine yakin gormedikleri yanlarina yakistirmadiklari kadina disarda karsilassa selam vermez yan yana yuruseler ben onunla beraber degilim izlenimi vermemek icin ya geriden giderler ya birkac adim ileriden ama erkeklerde biri benimle konusmak istiyorsa konusuyordur konusmak istemiyorsa konusmuyordur selam verip konusurken dis gorunusumu tarzimi kadinlar kadar onemsemiyorlar

Soyle biseyde anlatayim bi donem is yerinde bi oda arkadasimiz vardi (kendisiyle herhangi bi sorunumuz tartismamiz olmamistir)ayni yerde isimiz olsa beraber gitme durumumuz olsa direk biseyi bahane eder gelmezdi

Hatta bi gun onun isinin oldugu kisiyle benimde isim vardi ve o kisinin cikacagini biliyordum x hanim beklermisiniz benimde orda isim var x bey cikmadan bende halkedeyim dedim sen bekle ordaysa ben seni cagiririm dedi

Yani bi kac kez bu olay tekrarlaninca bi wrkek arkadas arkadas biraz bozulup ne o hanimefendi yanina mi yakistiramiyir diye sinirlenip soylendi

Inanin bu ornekleri ardi ardina siralasam bitmez yani bir degil uc degil on degil bende boyle boyke sogudum

O gun arkadasimin erkeklerle ilgili yorumundan sonra sanirim hakli diye dusunurken biekac gun sonra bi yerde bi isim cikti gittigim yerde eski bi is arkadasiyla karsilastim sadece merhaba ve nasilsin diye sordu o kadar oda gayet soguk bi sekilde orda isimi halletmem icin birine yonlendirdiler orda yonlendirdikleri kisiyi bir yil kadar once baska bi arkadasla orada isimiz varken gelmistim

Ben sizi bi kac ay kadar once gormustum sanirim dedi bende dogrudur ben farkli subede calistigim donem Ahmet abiyle gelmistim bi gun o zaman karsilasmistik dedim

Hemen ilgilendi halkwtmem gereken isle yok soyle yapsak daha iyi olur boyle yapsak daha uygun olur oda arkadaskari geldi hemen nasil yapsak daha iyi olur seklinde en iyi sekilde yapmaya calistilar (ki vazifesi olmayan kisilerde ilgilwndi)ama eski is arkadasim konuyla ilgili daha yardimci olacak bi aciklamada bile bulunmadi ve cok soguk davrandi

Tam arkadasimin dedigine katiliyorken kadinlara haksizlik ettigimi dusunecekken bu olayla yine hersey bende basa sardi

Not:belki kafanizi karistiracak seyler olur dusuncesiyke yaziyorun gercekten kadin erkek farkwtmez herkesle ilimliyimdir hic kimseyle husumetim olmamistir özellikle kadin arkadaslarin hoslarina gidecek kucuk jestler yapmaya calisirdim (erkeklere yapmazdim cunku yanlis anlasilir diye) misal bi pastaneden gecerken birinin sevdigi bisey varsa alirdim birinin masasina cikolata birakirim yada pasta almissam bi arkadasa en sevdiklerinden ayririm o orda olmasa onun payini mutlaka saklarim falan

Yada cok guzel oldugumu erkeklerin bu neenle yakin kadinlarin uzsk durdugunu yada benim oyle gostermeye calistigimi dusunenler olacak
Altini cizerek söylüyorum ne cok guzelim ne cok alimliyim nede goz dolduracak bi şıklıga sahibim (ki boyle oksam sanki kadinlar tarafindan daha benimsenirdim diye düşünüyorum )Fazla agırbasli degilim ama hicbir zamanda laçka laubali bi yapiya sahip olmadim kanaatindeyim
2 tane cok yakın kız arakdaşım var. arada onları bile cekemem.
erkekler ile daha düz net acık ve yapıcı konuşur anlaşırım.
kadınlardan hele ki aynı kafada degilsem ( yapabildigim kadarı ile ) uzak kalmayı secerim.
ve tüm insanlar ile ugraşmak artık hele ki bu sene iyice yorucu geldigi için kaçmak istiyorum.
tek şartım var eger bir insana katlanacak belli seviye bir eğitimi olmalı. cahil ise saygısızlık etmeden, ayaklarım popoma vura vura kacıyorum.

Bunda bu kadar takılacak ne var anlamadım kendini böyle düşündüğün için suçluymşsun gibi anlatmışsın. Niye taşlanasın gayet normal.
Bende kadınların tribi, kaprisi, nıye aramadın, niye cagırmadınları fılan çekemiyorum, bıktırıyor ve ugrasamıyorum gercekten. Yüzeysel bir arkadaşlık kurabılırım hatta kurmasam daha iyi ama öyle yakın, dost olamam. 1 tane vardı iyi bir kadın arkadaşım ama uzun zaman oldu görüşmüyoruz.

Tabiki kadınlara ön yargılı değilim, nefret etmıyorum anlaşırsak arkadasım dostum olabilir, bunu isterim. Onun dışında erkek arkadaşlarımla daha rahat ettim hep. Ancak erkeklerde de feci dedikodu dönduren saçma sapan tipler tabi ki var. Sadece sevmedıgım özellikte kadınlar karsıma daha sık cıkıyorken, erkeklerde öyle karaktere daha az rastladım ben kendi adıma.

Bazen ben de anlayamıyorum kadının kadını çekememe olayını, staj yaptığım bir okulda öğretmenler odasına girdim, abartmıyorum bayan hocaların hiçbirisi ne selam verdi, ne bir hoşgeldin dedi ne de yüzüme baktılar, içeriye bir öğrenci ya da veli girmiş gibi muamele gördüm, çok kötü hissettim, sanki yokmuşum gibi kadın suratıma aval aval bakıp geçti, sonuçta tanınmadık bir simayım hiçbirisi de sormadı buyrun bir şey mi vardı diye şoke oldum, oturdum bir kenarda hocamı bekledim, bana bir şey demek zorunda değillerdi ama yokmuşum gibi davranılması da sinirimi bozdu açıkçası, erkek hocalar ise o kadar kibar davrandılar ki masaya buyur ettiler, çay ikram ettiler, yedikleri simitten bölüştürdüler ve 'ye kızım çekinme' diyen hoca oldu, çok hoşuma gitti, diğer taraftan bayan hocaların ikisi aynı ortamda çalıştığı diğer hocanın dedikodusunu, çok kırıldığını konuşuyorlardı, dedikleri diğer bir konu ise öğretmenler odasına duyuru yapıyordu bir hoca, içilen çay bardaklarını herkes kendisi yıkasın diye, nefret ettim onlardan, hemcinslerimden utandım!

Son düzenleme:
Bazen ben de anlayamıyorum kadının kadını çekememe olayını, staj yaptığım bir okulda öğretmenler odasına girdim, abartmıyorum bayan hocaların hiçbirisi ne selam verdi, ne bir hoşgeldin dedi ne de yüzüme baktılar, içeriye bir öğrenci ya da veli girmiş gibi muamele gördüm, çok kötü hissettim, sanki yokmuşum gibi kadın suratıma aval aval bakıp geçti, sonuçta tanınmadık bir simayım hiçbirisi de sormadı buyrun bir şey mi vardı diye şoke oldum, oturdum bir kenarda hocamı bekledim, bana bir şey demek zorunda değillerdi ama yokmuşum gibi davranılması da sinirimi bozdu açıkçası, erkek hocalar ise o kadar kibar davrandılar ki masaya buyur ettiler, çay ikram ettiler, yedikleri simitten bölüştürdüler ve 'ye kızım çekinme' diyen hoca oldu, çok hoşuma gitti, diğer taraftan bayan hocaların ikisi aynı ortamda çalıştığı diğer hocanın dedikodusunu, çok kırıldığını konuşuyorlardı, dedikleri diğer bir konu ise öğretmenler odasına duyuru yapıyordu bir hoca, içilen çay bardaklarını herkes kendisi yıkasın diye, nefret ettim onlardan, hemcinslerimden utandım!
Inanin benzer durumlari o kadar fazla yasadim ki o yuzden sizin yasadiginiz durumu ve o zamanki ruh halinizi cok iyi anliyorum

Dusunuyorum evet kimse kimseyi sevmek zorunda degil ama ne bileyim orda size hosgeldiniz deyip bi cay ikram etmeleri yada bi meraminixi bulunma nedeninizi sorabilirdiler

Hatta konuda anlattigim seydede durumun benzeriydi ki arada fark vardi ordaki arkadasla samimi olmasakta bi tanisikligimiz vardi ayni isyerinde oldugumuz surece bisey yeyip icsek odalarimiz farkli olsada mutlaka cagirirdim yada odasina gotururdum menfaat beklentisiyle yapmadim hicbirzaman ama ne bileyim beni dusunen insanida gordugumde tanimamazliktan gelmezdim

Hatta orda o sekilde karsilanirken diger odada aylar oncesinde 10 dk gordugum bi insan isimi halletti ve en guzel nasil hazirlanir diye diger arkadaskarida yardimci oldu

Dusunuyirumda erkeklerden gordugumuz muameleleri hemcinslerimizden gorsek daha guzel olmazmiydi daha mutlu olmazmiydik

X