Kafam cok karisik hamilelikmi degilmi?

My_Moonlight06

Do it today or regret it tomorrow!!!
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2016
7.915
12.323
35
Selam kardeslerim

sizi sIkmadan cok kisa tutmaya calisacagim. 31 yasindayim bende pko var ama duzenli adet görenlerdenim elhamdulillah hatta yasadigim bazi sorunlardan dolayi yada baska nedenler de olabilir bayada durmayan kanamalarim oldu son 3 sene ama bu son sene yavas yavas duzelmeye basladi ama adet kanamasi disinda malesef baska kanamalarda oluyordu bunlarin sebebide yine pko olmam mis doktorlar öyle söylemisti kilolu bir bayanim zayiflamami önerdiler bende bu yolda ilerlemeye calisiyorum. hic dogum yapmadim ve bir kere dusuk yaptim seneler önce.
basitti kendiliginden dustu haberim bile yoktu hamileliktrn zaten cok basindaymis. uzun zamandir evliyim 11 sene cocugum olmadi acikcasi planli bir denemede cok yapmadim oyle gelisi guzel oldu hersey ne olduysa..pko disinda bir sorunum yok yumurtlama gununu tespit etmem gerek sadece okadar.

simdi mesele su ben boyle uzun adet gören ve hatta bazen hic durmayan kesilip tekrar gelen kanamalarim vardi artik yavas yavas duzeliyordu ancak taaaki bu aya kadar bu ay bir degisiklik oldu.. 15.05 tarihi ve daha sonraki aralikli gunlerde esimle beraber oldum. en son adet görme tahmini tarih 26.04. ve benim adetim her seferinde 4 ila 6 gun erken gelir son tarihten. yada tam gununde gelir bazen. bu demekki 20sinde filan adet olmaliydim. Ama olmadim cok garipdirki ara kanamalarim bile olmadi sadece akinti ama cok seffaf bir akinti jafif rengide vardi arada ama boyel lekelenme gibi ama nerdeyse yok sayilir . bende artik dedim iyice duzeliyor ki ara kanamalarim bile olmuyor artik normal adetim olur diye dusunuyordum zamani gelince. bu ayin 25 imi 24umu hatirlamiyorum son birlikte oldugum gundu ilk o gun kanamam oldu iliskiden sonra baya koyu kirmiziydi hatta dedim aha geldi herhalde adetim . biraz surdu belki 1 saat yada 2 saat bile degil hemen gecti sonra hiic kanama yada bisi olmadi dedigim gibi yine belki arada akinti ama leke bile degil koyuda degil akinti cok sefaf ve az. kanama yok taaki dun sabah (29.05) bir akinti hissettim yataktan firladim dedim kanamam gelldi herhalde busefer adet oldum tuvalete gittim bakim camasirima derken damladi buyuk bir damla cok ama cok koyu kahverengi baya icitigimiz kahve rengine cok yakin hayatim boyunca ilk defa böyle bir renk gordum cok koyu degildi kivam olarak ama rengi cok koyu kahveydi camur gibi mendile surunce. cok sasirdim anlamadim ne oldugunu bana göre cok yeniydi ondan daha az miktarda gune dagilarak azar azar geldi hissetmeyecegim sekilde. ve ondan bu bir saate falan kadar önce sine kadar silik sliik yine akinti sekldine az ama az lekelenmeler yok denecek kadar. pecete de göremezsiniz bile sadece ara ara birikince belirginlesiyor acik kahve gibi renk oluyor beyazla kariisik. ben bunun yerlese kanamasi olabilecegini okudum internetten hatta dun bir arkadasimda ayni fikirde oldugunu soyledi ben bu lekenmelerin gercekten bir hamilelik belirtisi olabilme ihtimali varmi bunu dusunuyorum .. adet öncesi yada baslangici kesinlikle degil cunki arkasi gelmesi gerekiyordu az da olsa o kivamda devam ederdi miktarda ama olmadi . suan meselea hic bisi yok nerdeyse akinti bile yok az az bisi ler gorunuyor ufak lekeler

ve bu bilgilrere ek olarak sunu söyliyim son gunlerde genelikle hafif bas dönmeleri ve bulanti yasadim gaz da vardi acikcasi arada oluyor hala son iki gundur sanki bi yok gibiydi ama bugun yine bas dönmesi ve bulanti bazen sabah oldu bazende gece oldu bazende aralarada kusacak kadar degil ama bazen rahatsiz ediyordu diger gunler ramazan filan derken gec yatiyordum uykusuzlktan da bas dönemleri bulanti olabilir ama bugun olmasi ayri dikkatimi cekti cunku uykusuzlukda bi yere kadar sonucta surekli bas dönmesi ve bulanti olamaz diye dusundum.. bunun disinda dunden beri belim agridi ve sag kasigimda adet olcakmis gibi his ve bacagima vuruyordu bugun az vardi .. belki hormonlarim alt ust olmus olabilir ve degisiklik yasiyor olabilir hamilelik disinda ama ya gebelik varsa diye dusunuyorum.. kafam cok karisik.. test yapacagim elbet ama bir kac gun daha beklemek istedim evet adetim coktan olmaliydi ama dedigim gibi baska sebebrlerde olabilir. ben sadece buna benzer bisi yasayanlar varmi yada bana birsekilde bu durumu aciklayabilcek varsa cok sevinirim yoksada paylasmak da guzel hissetiriyor insana cok tesekkur ederim simdiden.. :)

Ayy kesinlkle test yapin. Erken ogrenirsen kotu bir durum varsa müdahale edersin. Folik asit fln kullanıyorsunuz degil mi?
Ben de pko var ama kilom iyi ara kanamam yok hicbir problemim yok. 18 aydir olmuyor. Benim de adet günüm ama adet olmadim. Siz hic klomen kullandınız mi daha doğrusu tedavi süreciniz var mi

Ayy kesinlkle test yapin. Erken ogrenirsen kotu bir durum varsa müdahale edersin. Folik asit fln kullanıyorsunuz degil mi?
Ben de pko var ama kilom iyi ara kanamam yok hicbir problemim yok. 18 aydir olmuyor. Benim de adet günüm ama adet olmadim. Siz hic klomen kullandınız mi daha doğrusu tedavi süreciniz var mi

Klomen tam olarak ne bilmiyorum ama bir kaç sene önce yumurta büyümesi icn bir hap kullanmıştım ozamanlar yurttaşındaydım isminide unuttum.zaten ama pek fayda vermemsiti benim daha sonra öğrendiğim şey yumurtayı takip etmem gerektiğiydi ama okadar çok şeyler olduuki hep planınmmin arasına girdi başka sıkıntılar la uğraştım daha yeni rahatliyorzu diyebilirim belkide oyuzden busefer tutmuş olabilir diye düşündüm salgından dolayıda hiç bir doktora gitmedim henüz ama test positiv çıkarsa evet gidecem. Ama testi nezaman yapım korkuyom ya ama sonrada diyorum hayırlısı olsun.. şimdi adetiim geceli 5 veya 6 gun oldu be yukardada dediğim gibi zaten erken geliyordu daha sence nekadar bekliyim test için cunki daha hormonlar yükselmediyse ondan çıkmaz Boşu Boşuna da erken davranmış olmayım dedim

Sen bence birkaç gün daha bekle daha yeni günün acele etme piskolojik olrak da etkilenmemek elinden geldiğince kendini rahat bırak bence ..

Bu arada sormuşsun takviye olarak değilde yiyeceklerden folik asit almaya çalışıyorum ama varya korktum simdi sen sorunca daha o cede hiç hamile olmadım ben yaşamadım yani daha doğrusu düşük hariç bilgisiz davranmamak lazim aslinda

adetin kaç gün geçti canım senin lekelenmen ne kadardır var
Benim işte 6 gun filan geçti şuanda yukardada yazdım zaten bide adetim birkaç gün erken olur tam gününde olmazdı bunuda hesaba katarsak baya geçti yani. Lekelemede şöyle çok az baya az sadece bahsettiğim gün öyle oldu dün sabah acaib bir renk kahve koyuu ondan sonrrası hep şey belli belgisiz yada hiçbişi yok

Benim işte 6 gun filan geçti şuanda yukardada yazdım zaten bide adetim birkaç gün erken olur tam gününde olmazdı bunuda hesaba katarsak baya geçti yani. Lekelemede şöyle çok az baya az sadece bahsettiğim gün öyle oldu dün sabah acaib bir renk kahve koyuu ondan sonrrası hep şey belli belgisiz yada hiçbişi yok
test yapmalısın 😊😊

Sürekli ara kanama yaşadığınız için gördüğünüz lekelenmeleri yerleşme kanamasıyla ayırt etmek çok zor. Anlamanın tek yolu test yapmak bu durumda

Klomen tam olarak ne bilmiyorum ama bir kaç sene önce yumurta büyümesi icn bir hap kullanmıştım ozamanlar yurttaşındaydım isminide unuttum.zaten ama pek fayda vermemsiti benim daha sonra öğrendiğim şey yumurtayı takip etmem gerektiğiydi ama okadar çok şeyler olduuki hep planınmmin arasına girdi başka sıkıntılar la uğraştım daha yeni rahatliyorzu diyebilirim belkide oyuzden busefer tutmuş olabilir diye düşündüm salgından dolayıda hiç bir doktora gitmedim henüz ama test positiv çıkarsa evet gidecem. Ama testi nezaman yapım korkuyom ya ama sonrada diyorum hayırlısı olsun.. şimdi adetiim geceli 5 veya 6 gun oldu be yukardada dediğim gibi zaten erken geliyordu daha sence nekadar bekliyim test için cunki daha hormonlar yükselmediyse ondan çıkmaz Boşu Boşuna da erken davranmış olmayım dedim
Bence çıkar. Bi düşük olmuş mutlaka vitamin alin. Ben de yumurtlama problemi var belki sizdede var. Doktora gitmelisiniz mutlaka

Sen bence birkaç gün daha bekle daha yeni günün acele etme piskolojik olrak da etkilenmemek elinden geldiğince kendini rahat bırak bence ..

Bu arada sormuşsun takviye olarak değilde yiyeceklerden folik asit almaya çalışıyorum ama varya korktum simdi sen sorunca daha o cede hiç hamile olmadım ben yaşamadım yani daha doğrusu düşük hariç bilgisiz davranmamak lazim aslinda
Düşük yapmissin mutlaka bunun sebebini doktoruna sormalısın

Sürekli ara kanama yaşadığınız için gördüğünüz lekelenmeleri yerleşme kanamasıyla ayırt etmek çok zor. Anlamanın tek yolu test yapmak bu durumda
Evet haklısınız ama bu ara kanamalar baya bir adet kanaması gibiydi o yüzden bu sefer farklı geldi

valla geç döllenme değil se çıkabilir benimki 10 gün sonra cıktı idrar da o da dogruysa
Bende bekliyim biraz daha gebelik olma ihtimalinden dolayıda dikkatli davranim nr olur ne olmaz bir iki gün daha bakım kanama baskıdaki yoksa hiç gelmicekme lekeler filan ne olacak

Evet haklısınız ama bu ara kanamalar baya bir adet kanaması gibiydi o yüzden bu sefer farklı geldi

Adet kanaması gibiyse yerleşme kanaması olma ihtimali daha az olabilir, normalde hafif lekelenme şeklinde görülür. Pkodan dolayı oluşan kistler kanamaya sebep olmuş olabilir bir sürü ihtimal var bununla ilgili. Bence testle sonucu öğrenin sonra iyi bir doktorda tedavi olmaya başlayın, en azından ara kanamalara bir çözüm bulunsun. Bende de hafif pko vardı yumurtlama günlerimde lekelenme yaşardım bazen ama bu kadar uzun süre takip etmemek sıkıntı bence. 11 yıl fazla bile sabretmişsiniz, biz 1. yıldan sonra tedaviye başladık hemen. Pkoyu sıkı takip etmeden yumurtlamayı yakalamak ve gebelik elde etmek zor oluyor maalesef

Düşük yapmissin mutlaka bunun sebebini doktoruna sormalısın
Evet seneler önce olan bir olay doktor bazen tutunamıyor demişti kromozom meselesi filan Allah tarafından düşükler genelde sağlıklı bebek olmayacağı için gerçekleşir diye bir açıklama yapmıştı. Birkerede olsa yaşadığım için şuan düşük olmayacağını tahmin ediyorum ama heran degisebilir

Adet kanaması gibiyse yerleşme kanaması olma ihtimali daha az olabilir, normalde hafif lekelenme şeklinde görülür. Pkodan dolayı oluşan kistler kanamaya sebep olmuş olabilir bir sürü ihtimal var bununla ilgili. Bence testle sonucu öğrenin sonra iyi bir doktorda tedavi olmaya başlayın, en azından ara kanamalara bir çözüm bulunsun. Bende de hafif pko vardı yumurtlama günlerimde lekelenme yaşardım bazen ama bu kadar uzun süre takip etmemek sıkıntı bence. 11 yıl fazla bile sabretmişsiniz, biz 1. yıldan sonra tedaviye başladık hemen. Pkoyu sıkı takip etmeden yumurtlamayı yakalamak ve gebelik elde etmek zor oluyor maalesef
Öyle doğru.. Ama çok şeyler oldu bu senelerde ve o yüzüden bu konuyla ilgilenmek zor oldu.. bu arada yanlış anladınız sanırım adet kanaması gibi olan kanamalar o bahsettiğim ara kapamalarımdı ama busefer olmadi ılkez uzun zaman olmadi belkide artık düzeliyor yavaş yavaş ama ederimde olmadi dediğiniz gibi test yapmak lazım aynen

Bu arada tebrik ederim sizi sanırım bebek bekliyorsunuz altyazinizdan anladigim kadarı ile Insallah sağ salim kucağınıza alırsınız Rabbim salihlerden eylesin :)

X