Kafam çok karışık lütfen fikir verin....

Ceylisssss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2021
15
3
Merhabalar. Biriyle tanısmıstım sonradan kendısıyle akrabalık ılıskımızın oldugunu öğrendik. Ben en basından beri normal arkadas gözüyle bakıyorum. Kendısını de baslarda öyle sanıyordum ama sonradan aslında hiç öyle olmadıgını gördüm daha doğrusu gösterdi. Bütün her şey aslında uyuyor hayatlarımızı karsılastırdıgımda. Aile, statü, ortam, fikir, bakıs acısı vs.. Cocukluğumdan bu zamana kadar hep aile sorunlarıyla büyüdüm ama ciddi sorunlar. Suan da dagınık bir ailem var ve sorunlar asla ama asla bitmedi. Annem bu kısıyı anlattıgımda ve gösterdiğimde ilk kez birine kanı ısındı. Hani herkesin kafasında hem karakter hem dıs olarak bir profil olur ya, karakter olarak okey ama dıs olarak asla degıl ha bu kucumsemek ıcın demıyorum yanlıs anlasılmasın sonucta bende kımse de mukemmel degıl. Cocugun asırı deger vermesi sürekli bir şeyler yapmak icin cabalaması sürprizleri asla sonu gelmiyor ki bir hissimin suan olmadıgını bile bile yapması benı sasırtıyor. (Kibar bir dille anlattım suan ıcımde bır hıs olmadıgını) ben pes etmicem diyor. Evlenmek istiyor. Mesleği de var saygılı ve cokta efendi biri. Cevremdeki herkes benı cok mutlu edecegini ve bana cok deger verecegıne emin sen bu adamla evlenirsen seni cok mutlu eder kariyerinde sana destek olur hayallerini de gerçekleştirirsin sevdiğinle olmadı olanı sevmeyi dene bu zamanda gercekten bir adama rast gelmek cok zor diyor HERKES. Kücüklüğümden beri babamın cok çektirmesi ve suanda babamla yasamıyoruz ve görüsmüyor bizimle, dedemlerle yasıyoruz bu seferde buranın sıkıntısından dolayı ne iş ne geleceğimde bi ilerleme yasayamıyorum. Ama ben hiç bir şey hissedemiyorum acaba sonradan hisseder miyim onu da bilmiyorum hiç yaşamadım böyle bir şey, bir yandan evliliği hissiz yaparak bunu kurtulus gibi de asla görmek istemiyorum ama bu hayatımdan hayalini kurdugum mesleğiöden yapmak istediklerimden hiçbirini yapamıyorum sürekli engel cıkmasından ve bu zamana kadar yanlıs karakterde ınsanları hayatıma almaktan da cok sıkıldım. Ne yapacagımı bilmiyorum. Fikir verin lütfen, psikolojik olarak artık cok yoruldum...

1. Annenizin kaninin isinmasi normal degil mi? Malum akrabalik iliskiniz varmis.
2. Anneniz degil siz evleneceksiniz.
3. Herkes boyle diyor herkes soyle diyor demissiniz. Evlendiginiz zaman o herkes kapinin disinda kalacak.
4. Cevre icin evlenenleri burada goruyoruz bu sefer cevre icin bosanamiyorlar.
5. Anladigim kadari ile yasadiginiz sikintilarda evliligi level olarak goruyorsunuz iste bu en buyuk hataniz.
6. Sonradan sevmek diye bisi nasil olur hic bilmiyorum cunku sevmeden evlilik fikri bana gore kabuslardan kabus secmek gibi.
7. Hayat sizin. Secimleriniz ve tercihleriniz bu hayati belirleyecek olan. Cennete cevirmek de sizin elinizde cehenneme cevirmek de sizin elinizde.

Mune Mune konu bdv de olsa daha cok fikir alabilir diye dusundum. Yoksa arkadas kendine kiyacak gibi bir his olustu bende.

Şartları uygun diye lütfen isinmadiginiz bir adamla evlenmeyin çünkü evlilik sorumluluk, ömür paylaşmaktır emin olun ömür boyu sevmediğiniz adamın yanında yapamazsınız, her şey de olduğu gibi evlilikte sürekli güllük gülistanlık değil tartışmalar sorunlar mutlaka olacaktır ve bunların üstesinden gelebilmeniz için eşinizi sevmeniz lazım başka türlü çok zor.

1. Annenizin kaninin isinmasi normal degil mi? Malum akrabalik iliskiniz varmis.
3. Herkes boyle diyor herkes soyle diyor demissiniz. Evlendiginiz zaman o herkes kapinin disinda kalacak.
5. Anladigim kadari ile yasadiginiz sikintilarda evliligi level olarak goruyorsunuz iste bu en buyuk hataniz.
6. Sonradan sevmek diye bisi nasil olur hic bilmiyorum cunku sevmeden evlilik fikri bana gore kabuslardan kabus secmek gibi.
7. Hayat sizin. Secimleriniz ve tercihleriniz bu hayati belirleyecek olan. Cennete cevirmek de sizin elinizde cehenneme cevirmek de sizin elinizde.

Mune Mune konu bdv de olsa daha cok fikir alabilir diye dusundum. Yoksa arkadas kendine kiyacak gibi bir his olustu bende.
Annem akraba oldugu ıcın degıl cocugu zamanla tanıdıgı anladıgı ve hıssettıgı ıcın olumlu bakıyorum ama sana bırakıyorum dedı orda bir zorlama yok, evlilik bir sonraki level olarakta görülmüyor benim icin. Sadece Bu durumda önce mantık mı yoksa his mi ön planda olmalı diye düsünüyorum lakin ikisinin bir arada oluşu bu zamandaki 25-30 yas arasındakılere bakarsak cok zor...

Annem akraba oldugu ıcın degıl cocugu zamanla tanıdıgı anladıgı ve hıssettıgı ıcın olumlu bakıyorum ama sana bırakıyorum dedı orda bir zorlama yok, evlilik bir sonraki level olarakta görülmüyor benim icin. Sadece Bu durumda önce mantık mı yoksa his mi ön planda olmalı diye düsünüyorum lakin ikisinin bir arada oluşu bu zamandaki 25-30 yas arasındakılere bakarsak cok zor
Şartları uygun diye lütfen isinmadiginiz bir adamla evlenmeyin çünkü evlilik sorumluluk, ömür paylaşmaktır emin olun ömür boyu sevmediğiniz adamın yanında yapamazsınız, her şey de olduğu gibi evlilikte sürekli güllük gülistanlık değil tartışmalar sorunlar mutlaka olacaktır ve bunların üstesinden gelebilmeniz için eşinizi sevmeniz lazım başka türlü çok zor.

Haklısınız, hani ne bileyim hakikatten düzgün bir insan o sebepten ve cevremde tecrübelerine güvendiğim şahit oldugum büyüklerimin söyledikleri de düşündürdü, fikriniz için tesekkür ederimm

Annem akraba oldugu ıcın degıl cocugu zamanla tanıdıgı anladıgı ve hıssettıgı ıcın olumlu bakıyorum ama sana bırakıyorum dedı orda bir zorlama yok, evlilik bir sonraki level olarakta görülmüyor benim icin. Sadece Bu durumda önce mantık mı yoksa his mi ön planda olmalı diye düsünüyorum lakin ikisinin bir arada oluşu bu zamandaki 25-30 yas arasındakılere bakarsak cok zor...

Bakin hala annem zamanla tanidi, anladi ve hissetti diyorsunuz. Oysa evlenmeyi dusunen sizsiniz ve bu hislerin hicbiri sizde olusmamis.

Mantik kismi nedir? surprizlerin asla sonunun gelmemesi ve ona karsi bir hissiniz olmadigini bile bile yapmasi mi? Kopruyu gecene kadar...diye bir laf vardir hic duydunuz mu?

Yoksa efendi olusu mu? hic tartistiniz mi ki efendi diyorsunuz? Insanlar tartismada kendini belli eder. Bdv.yi okuyun esim evlenmeden once hic boyle degildi ama simdi beni dovuyor diyenlerle dolu.

Meslegi, kariyeri ve tipi mi mantikli olan?

Butun bunlarin yarin icin bir garantisi var mi? Yani Allah korusun bir hastalik gecirdi tipi degisti ve isinden oldu diyelim ne yapacaksiniz mesela?
Oyle ya hayat hepimiz icin surprizlerle dolu. Hayatta hicbirseyin garantisi yok.

Bakin hepimiz bekar olduk ama kendi adima ben bekarken hic boyle degildim ya. Burada gordugum bekar arkadaslarin bazilari karsilarina cikan adaya son sansi olarak bakiyor. Sizce de cok uzucu degil mi?

Sorunuza gelirsek mantik ve his esit olmali bana gore. Ikisinden biri eksikse bir terslik vardir. Tabi benim mantiktan anladigim tipi, isi ve meslegimi yapmam icin bir basamak degil. Benim mantiktan anladigim soyledikleri ile yaptiklarinin tutmasi. Yoksa bunlar yoksa boyle bir sevgi de yok bana gore.

Son düzenleme:

gunces konuyu taşıdım + düşüncelerin düşüncelerim, üstüne başka bir şey yazmama gerek kalmamış😌

Evlilik, sevdiğin insanla yaşlanmayı seçmektir. Mantık evliliği ise intihardır.

“Hali vakti yerinde, çok iyi biri” diye evlenilmez. Bir süre sonra her şeyi göze batar. Kusurları örten, katlanılabilir kılan sevgidir.

Bu zamana kadar sevmediyseniz, bundan sonra sevebileceğinize hiç ihtimal vermiyorum. Zaten dış görünüşünü beğenmiyormuşsunuz. Çok zor.

Cocugun asırı deger vermesi sürekli bir şeyler yapmak icin cabalaması sürprizleri asla sonu gelmiyor

Şova dönüşen, abartılı sürprizleri tehlikeli buluyorum. Aklıma love bombing geliyor. Yani bir çeşit manipülasyon tekniği.

Romantik olarak bişe hissetmiyorsanız ne onun ne de kendinizin hayatını karartmayın, öyle birini hayatıma alayım 30 yıl ben karşılık vermeden beni dandinlesin sevsin pışpışlasın diye bişe yok, karşınızdaki de mal değil zamanla yoruluyor vazgeçiyor bırakıyor sizi, işte o zaman hem hoşlanmadığınız adam hem de beğenmediğiniz adamla başbaşa kalıyorsunuz.

Aşık olmadığınız birisiyle hele kesinlikle evlenmeyin annenizi de çok ölçü olarak almayın doğru tercihler yapabilen bi kadın olsa şuan bu kadar dağınık ve sorunlu bi aileniz olmazdı.

Nacizane yorumum; Mantık da his de önemli. Her ikisi de olmak zorunda. Baktığınız zaman, sizi görüntu olarak etkilemediyse, ne bileyim kıpır kıpır olmuyorsanız, ten teması olurken çok zorlanırsınız.
Biraz daha şans verin geriye kalan herşey olumluysa belki zamanla duygularınız değişir ama o duygular degişmezse, bu iş olsa da sizin açınızdan zor olacaktır.
Mantık kısmının neden önemli oluşuna girmiyorum, zaten onun farkındasınız, kararsız kaldığınız diğer konu zaten.

Bence şans vermelisiniz. 10 senedir evli biri olarak şunu bilir şunu söylerim mutlu bir evliliğin sırrı kişiliklerin ve kafaların uyuşmasıdır. Aynı şeyleri yapmaktan keyif almadığın, aynı şeylere gülmediğin birine karşı bir süre sonra aşk da biter sevgi de.

"sevmeyi dene bu zamanda gercekten bir adama rast gelmek cok zor diyor HERKES"

Taşlamayin bu bir genelleme degildir ama gozlemledigim BAZİ erkekler hakkinda bir şey soylicem. 😁😁
Bazi erkeklerin "asiri iyi" olmasi begenilmediklerinden dolayi gibi geliyor bana. 😬 Nerde begenmedigim erkek varsa ayni böyle fazla abartili şekilde çabaliyorlardi kendilerini begendirmek, sevgi uyandirmak icin.

E insana kendini suçlu hissettiriyor tabi boyle şeyler.
Bir daha boyle sevgi bulamam diye dusunmemişim iyi ki cunku begenmediginiz bir cok erkek birlikte olabilmek için ardi arkasi kesilmeyen suprizlere çabalara giriyor zaten, bulunmaz bir sey degil. Evlendikten sonra ayni devam ederler mi bilmem. Sevgi hissetmiyorsanjz, begenmiyorsaniz sirf çabaliyor diye evlenmeyin sakin.

Bu arada yakisikli veya az bucuk begenilen erkekler çaba sarfetmiyor, supriz yapmiyor demek değil ama istenmediklerini bildikleri halde bu kadar abartmazlar genelde psikolojik baska sorunlari yoksa. 😬😉

Kendimden de pay biciyorum birini ne kadar seversem seveyim beni istemiyorsa, sevmiyorsa içinde duygu uyansin diye bu kadar cabalayip, boyle hareketler yapmazdim.

Şova dönüşen, abartılı sürprizleri tehlikeli buluyorum. Aklıma love bombing geliyor. Yani bir çeşit manipülasyon tekniği.

Hah benim uzun uzun anlatmaya ugrastigim şey iste bu tam olarak ve bunu daha çok daha az begenilen, az talep goren veya karşisindakini kendine fazla gören tipler daha çok uyguluyor. Ama "elde edince" devami gelecegini sanmiyorum uzun sure o tarz seylerin.

Gönülsüz davara giden köpekten hayır gelmez. Konuyu açacak kadar karışıksınız. Istemediginiz evliliği yapmayin.

Hah benim uzun uzun anlatmaya ugrastigim şey iste bu tam olarak ve bunu daha çok daha az begenilen, az talep goren veya karşisindakini kendine fazla gören tipler daha çok uyguluyor. Ama "elde edince" devami gelecegini sanmiyorum uzun sure o tarz seylerin.
Kesinlikle öyle. Zaten konu sahibi dış görünüşünün iyi olmadığını söylemiş. Özgüveni düşük, albenisi olmayan bir profil canlandı gözümde. Onay aldıktan sonra aksi yönde davranışlar sergileyeceğinden eminim.

Merhabalar. Biriyle tanısmıstım sonradan kendısıyle akrabalık ılıskımızın oldugunu öğrendik. Ben en basından beri normal arkadas gözüyle bakıyorum. Kendısını de baslarda öyle sanıyordum ama sonradan aslında hiç öyle olmadıgını gördüm daha doğrusu gösterdi. Bütün her şey aslında uyuyor hayatlarımızı karsılastırdıgımda. Aile, statü, ortam, fikir, bakıs acısı vs.. Cocukluğumdan bu zamana kadar hep aile sorunlarıyla büyüdüm ama ciddi sorunlar. Suan da dagınık bir ailem var ve sorunlar asla ama asla bitmedi. Annem bu kısıyı anlattıgımda ve gösterdiğimde ilk kez birine kanı ısındı. Hani herkesin kafasında hem karakter hem dıs olarak bir profil olur ya, karakter olarak okey ama dıs olarak asla degıl ha bu kucumsemek ıcın demıyorum yanlıs anlasılmasın sonucta bende kımse de mukemmel degıl. Cocugun asırı deger vermesi sürekli bir şeyler yapmak icin cabalaması sürprizleri asla sonu gelmiyor ki bir hissimin suan olmadıgını bile bile yapması benı sasırtıyor. (Kibar bir dille anlattım suan ıcımde bır hıs olmadıgını) ben pes etmicem diyor. Evlenmek istiyor. Mesleği de var saygılı ve cokta efendi biri. Cevremdeki herkes benı cok mutlu edecegini ve bana cok deger verecegıne emin sen bu adamla evlenirsen seni cok mutlu eder kariyerinde sana destek olur hayallerini de gerçekleştirirsin sevdiğinle olmadı olanı sevmeyi dene bu zamanda gercekten bir adama rast gelmek cok zor diyor HERKES. Kücüklüğümden beri babamın cok çektirmesi ve suanda babamla yasamıyoruz ve görüsmüyor bizimle, dedemlerle yasıyoruz bu seferde buranın sıkıntısından dolayı ne iş ne geleceğimde bi ilerleme yasayamıyorum. Ama ben hiç bir şey hissedemiyorum acaba sonradan hisseder miyim onu da bilmiyorum hiç yaşamadım böyle bir şey, bir yandan evliliği hissiz yaparak bunu kurtulus gibi de asla görmek istemiyorum ama bu hayatımdan hayalini kurdugum mesleğiöden yapmak istediklerimden hiçbirini yapamıyorum sürekli engel cıkmasından ve bu zamana kadar yanlıs karakterde ınsanları hayatıma almaktan da cok sıkıldım. Ne yapacagımı bilmiyorum. Fikir verin lütfen, psikolojik olarak artık cok yoruldum...
Akraba evlilikleri risktir. Bu daha öncelikli sorun

X