kafam kadar tek taş! :(

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.375
11.987
aslında tek taş olayını bundan 5 sene önce hiç mi hiç sevmezdim. ama gördüm ki insan yaşadıkça fikirleri ve zevkleri değişebiliyor...

6 yıllık sevgililiğin ardından sevgilimden romantik evlenme teklifi beklerken haftaya seni istemeye geliyoruz diye haber verdi sadece. halbuki nasıl ince nasıl düşüncelidir. kırıldım bozuldum bir evlenme teklifi bile almadım diye ama bozuntuya vermedim.

sevgilim o dönem yeni mezun üç kuruş para kazanıyo, ailesi kısmına hiç girmek istemiyorum akılları çıkıyor kuruş para harcayacaklar bize diye, ben de evlilik teklifi de gelmeyince zaten tektaş umudumu yitirmişim, derken söz gecemizde eşim bana sürpriz yapmış tek taş almış. pırlanta takıntısı olan bir hatun değilim ancak safım nasıl bir ruh haliyle gittiyse bu tek taşın büyüğü makbul diye düşünmüş ve kuyumcudaki atom tektaşlar gözüne küçük geldiği için ahanda kafam kadar bir swarovski taşlı yüzük yaptırmış. o kadar büyük ki, taşın çapı 1 cm kadar!!!

bu boyutta tek taş kimse ne görmüştür ne takmıştır, o kadar ucuz duruyor ki size anlatamam. kırmamak için de birşey söylemedim, ama hiç takmıyorum doğal olarak.

düğün üzeri bende ona "hayatım şu düğün sıkıntısını atlatalım kendimizi toplayınca senden kullanabileceğim bir tek taş pırlanta istiyorum 2 3 ay vaktin var" dedim o da tamam dedi. bu tektaşı da çok büyük heryere takılıyor diye kullanmıyorum diye geçiştirdim.

8 aylık evliyiz, maddi olarak kendimizi epey topladık, eline bana minicik bir pırlanta bile olsa alabilecek para geçmiş olmasına rağmen hala almadı halbuki daha önemsiz bir çok eksiğimizi alıp duruyor bana sürpriz adı altında. önemsemiyor işin açıkçası.

şimdi ben de diyorum ki, kocamın bana tek taş felan alacağı yok. bomboş alyansla geziyorum bir tek taş istiyorum ama olmuşken pırlanta olsun istiyorum swarovski tektaştan nasibimi aldım:)

şimdi ona duyurmadan uygununundan bir pırlanta alma derdindeyim, bütçemi zorlayacağım ama en çok 2 3 bin liralık birşey alabilirim. onun aldığı kocamanı satsam mı diye düşünüyorum. ama hatırası var diye de kıyamıyorum öte yandan kırılmasın derdim de var... napsam bilemedim:KK43:

Bence satma, zaten çok para etmez, 200 300 liraya satacak olsan (22 ayar dışı altınlar çok değer kaybediyor) alacağın pırlantanın yanında devede kulak kalır. 2000-3000 liraya çok güzel pırlanta alabilirsin.

Sana tavsiyem bilinmiş bir markadan değil (markaya para vermemek adına), pırlanta işi yapan bir kuyumcudan alman.

Bencede sakin Satma. Ne kadar da begenmesen suan, o bir hatira kalsin size, sana. Belki ileride zevkin degisir takarsin, kendi adima onu diyebilirim mesela. Eskiden asla takmam seyleri suan cok seviyorum.
Pirlanta almayi ben pek mantikli görmüyorum, ufacik tas icin o kadar para verilirmi hic :KK43: o kadar güzel modeller var, bence onlardan birtane alman cok daha iyi olucaktir, sevgiler

X