Kafam karışık

Bu kadar uzun yazınca heralde tamamen anladığımızI düşünüyorsunuz ama tam tersi anlamıyoruz biraz özet gecseydiniz :işsiz: Adam kızı istemiyor , onunla zaman gecirmekten hoşlanmıyor. Daha ne kadar belli etsin. Kız da bunları göremiyor mu? Görüşmek istemediğini anladığına göre onu da anlıyor da işine gelmiyor. Daha da uzatmasin bence.

Önce kendinizi sevin. Arayıp sormayın biraz ya hu. Bir kerede karşı tarafa neden aramıyorsun dedirtin. Görüşmek istemiyorsa istemez. Zorla mı? Mecbur mu? Bende arkadaşlarımlayken sabahtan akşama kadar takılıp, sevgilimleyken saate baktığım oluyordu. Karakter meselesi. Bazı insanlar çok samimi ve içiçe olmayı sevmez. Biraz uzak durun. Bitecekse de bitsin. İki tarafa işkence resmen. Onlarla 3 saat durdun ama benimle iki saat duruyorsun hesabının yapılması gerçekten çocukça.

Tamamini okudum. Adam baskasi ile beraber oldugunu hic kabullenememis. Aslında ayrilmak niyetinde ama kizi "hic sevgili olmaktan daha iyidir" diye elinde tutuyordu. Son olaylar ve aldatma ihmasi isin bahanesi. Ama büyük ihtimal baska birisi de var. Adam ama o kizi sevmiyor artik

Sizinle vakit geçirmiyor, geçirmek için istek ve çaba yok.
Bitmiş işte niye zorluyorsunuz?
Devam edip ne yapacaksınız?
Mesela bu ilişkiye adını koyalım deseniz evlenlenseniz bu adam yatmadan yatmaya eve gelir sizi görmemek için.

Benim uzun süreli bi ilişkim olmuştu. O bittikten 1 yıl sonra başkasıyla başladım. Ama sevgi yoğunluğunu hissedemedim bi süre sonra ayrıldık ve psikopat gibi davranışları olduğu içinde zorlandım. Eskisini unutamamıştım. Onunla barıştık ama bu süreç sancılı geçti. Başka biri olduğu için. Onun olmadı.

Barıştıktan sonra herşey iyi gidiyordu. Adını koyalım muhabbetleri falan vardı.
Ve kpss sınavına gireceği içinde stresliydi ve ailevi sıkıntıları vardı.
Sımav sürecinde hiç sıkmadım tartışma yaşanmasından kaçtım. Özellikle son 1 ay varken tamamen bıraktım kendi haline.
Daha Sonra senin yüzünden çalışamadım demesin diye.
Dershanede ders çalıştıklarından bahsederdi sabahtan akşama kadar dershabede kalırdı.
Ders çalışırlardı. Arada mola verip oyun oynarlardı.
Ama o süreçte bana yazdığı o azdı. İşten çıkınca arasam oyunda olduğundan bahsederdi hep
Ya da ders çalıştıklarından.
Arkadaşlarının yanında zaman geçirirdi benimle 1 hafta 10 günde bir buluşmaya başladı buluşunca da en fazla 1.5 2 saat görüşür sonra eve gitmek isterdi.
Ders çalışmak için.
Sesimi çıkartmadım.
Sınav günü yanındaydım ama baş başa zaman geçirme gibi bi durum olmadı sınava beraber gittik ben onu bekledim. Yani manevi destek amaçlı gittim orda olmak istedim.
Ertesi gün görüşelim sınavda yok zaten dedim anlaştık. Yine 1.5 saat sonra gitmek istedi. Bu sefer kavga çıkarttım çünkü Yapacağı hiç bir iş yok boş boş evde zaman geçirecek.
Arada bi kaç gün geçti arkadaşlarıyla görüştü ve tahmin edilmesi zor olmayan bi şekilde benden daha fazla zaman geçirdi. Tepki verdim benimle 1.5 saat geçirip onlarla saatlerce beraber olduğu için.
-ne varmış yani 1.5 saat geçirdiysek dedi.
Bu beni çok sinirlendirdi. Kapattık telefonu.
Ve telefonuna 1 2 saat kadar bakmadı.
Ve o süreçte canım sıkıldı kimse konuşmadı herkes kendi halinde telefonlardaydı dedi.
Halbuki benim yanımda bakmadan duramaz ama arkadaşlarıyla olunca bakmıyor ve sıkılmış.
-arkadaşın olmak varmış sıkılınca telefonuna bakmıyorsan benim yanımda da sıkıl biraz telefondan uzak dur o zaman dedim.
Ama doğrusu sıkıldığı için bakması orda ironi yaptım.
Ve biz beraberken önemli bişey olmadıkça telefonuyla ilgilenmesini istemiyorum ki verimli zaman geçirelim daha çok paylaşımımız olsun.
Bakmadığı içinde tepki verdim.
Ve cidden zor bi süreçten geçiyorum onun yanımda olmasına ihtiyacım varlen o benimle kısıtlı zaman geçiriyor ve bunu böyle istiyor. Bir zorunluluk söz konusu değil işi falan yok yani.

Ayrıldık. Onu topladık barıştık.

Bende sadece iş ve ev arasında gidip geliyorum ve onunla zaman geçirmek istiyorum. Benim yanımda sıkılıyor oluşuna canım sıkılıyor.
Sağlık sorunlarım oluştu yanımda oldu yanıma geldi.

Bir gün ailevi sorunum oldu çıktım evden dışarı. Sonra bu geldi yanıma noldu dedikten sonraki ilk lafı bu kıyafetle mi çıktın bu saatte. Saatte akşam 9 10 falan. Üstümde askılı bady altta eşofman altı vardı.
Ve bankta eğik durduğum için frikik vermişim.
Bende
-onca şeyden cidden buna mı takılıyorsun yani dedim tepki verdim ilgilenmesi gereken en son kıyafetim diye düşündüm.
Yanımda oldu ama o konuda hakkını yiyemem hiç bi şekilde.

Daha sonra biz görüştük bu sefer 1.5 saat değil 2 saat görüştü benimle.
2.saate yakın gidelim yavaş yavaş dedi.
Daha durabiliriz ve aileler biliyor onaylıyor kimlesin demezler beraber olduğumuzu bildiklerinde ve bir başka işi de yok eve gidip bilgisayarda zaman geçirecek veya televizyon izler en fazla. Takip ettiği bir dizi filmde yok bu arada yaz sezonu diye.
Biz eve giderken bende parkta oturalım yarım saat daha dedim.
İtiraz etti.

O sırada arkadaşlarıyla görüşmeyi düşündüklerinden ama gününün belli olmasından bahsetti.
-Onlarla da 2 saat geçir bakalım onlara hadi gidelim demezsin ama zaten günü ve ne yapacağız belli ama bana söylemiyorsun sürekli böyle yapıyorsun dedim.
Bu şekilde oluyor çoğu zaman.
Tartışma başladı parka oturduk ama zorla
-zorla duruyorsun yanımda önceden 1.5 saat dedim diye 2 saat duruyorsun arkadaşlarına kepçe kepçe söz konusu ben olunca kaşığın ucuyla 3 dk 5 dk hesabı yapa yapa dedim.
Alakası yok düzeyinde konuşuyor. Ben abartıyormuşum nankörmüşüm. Yaptıkları ı görmüyormuşum.
İstemese yanıma gelmezmiş.
-zaten istediğin için değil önceki gün arkadaşlarınla görüştün ve benimle de görüşmeni isterim biliyorsun bu yüzden geldin yanıma dedim.
Arkadaşlarımın yanında kaç saat durmuşum dedi durduğu saat aralığını söyledi
- hesabını yap kaç saat oluyor benim yanımda 2 saat bile duramadın dedim.
Cevap yok.
Arkadaşlarıyla durduğu 3 saat benimle 2..
Bunu vurguladım.
Ve arkadaşlarıyla geçirdiği en az saat aralığı bu o yüzden bu örneği verdi bana da.
Normalde tüm gün zaman geçirirler.
Kavga büyüdü.

Neden yanımda durmak istemediğini sordum cevap yok o soru haricinde herşeye cevap verip soruya cevap vermiyor.
-işe gidecek olan bemim yorgun uykusuz olan benim görüşmek isteyen benim ertesi gün erken uyanıp yine işe gidecek olan yine benim sense işin yok ama yanımda durmak istemiyorsun ve açıklama yapıp sen yorgunsun o yüzden bike demiyorsun demek ki gerçekten benimle geçirdiğin zamandan keyif almıyorsun dedim.
-sen nankörsün ben senin kadar nankörünü görmedim dedi
-en fazla yüzümü 2 saat görmeye tahammülün var ilerde ne yapmayı düşünüyorsun dedim
- demek ki sen ilerde arkadaşlarımla görüşmeme karışacaksın diyip yükselmeye başladı.
-tek kafana taktığın korktuğun onlarla görüşememek zaten ben ne diyorum sen ne anlıyorsun dedim.
Tartışma büyüdü bitti.
- sen Akıllanana kadar yazmam dedi.
Yazmadım.
1. Günün akşamı kardeşimi aramış.
Onu dinleyince kardeşim ona hak vermiş.
Sonra bana anlattı ve 2 yalanını yakaladım.
Ama dönüp ona yazmadım.

Ertesi gün aradı görüşelim dedi.
Görüştük.
Tartışmaya devam ettik. Yukarıdaki konuşmalar üzerine konular geçti.

Sonra baya gerildik. En sonunda telefonumu istedi ve konuşmaların silindiğini gördü. Çıldırdı neden silinmiş silindiyse bişey vardır kesin demeye başladı.
-iş yerindeki müşterilere numaranı verirsin artık ikimizin fotoğrafı da yok rahat olursun önceden o yüzden vermiyordun dedi.
-benim aklıma bile gelmeyen şey senin aklına geliyorsa önceden düşünmüşsündür bunu dedim.
-alakası yok dedi.
Bu arada iş yerinin telefonu var her müşteri onu arar sadece bir müşteri de numaram var oda yüklü miktarda işler yaptığımız bir firmadan biri ve iş dışında yazmaz kocaman adam.
Bu açıklamayı yapıp
-ben kadın müşterilere bile şahsi numaramı vermiyorum dedim

-kadınlara vermezsin zaten dedi

Bu lafından sonra bende film koptu
-sen bana ne demeye çalışıyorsun ben o..luk mu yapıyorum falan dedim bağırdım baya.

Sonra gitmeye başladım geldi istemediğimi tek kalmak istediğimi söyledim gitti. Sonra tekrar arkamdan geldi tekrar istemediğimi söyledim hızlandım izimi kaybettirdim.

Böyle bitti.

2 gün sonrasında onunla ayrı olduğum süreçte sevgili olduğum kişiyi instagramdan aratmış ve orda arkadaşlarımın adını görmüş takip ediyor diye çıkmış.
Ama profile girmemiş sadece arama butonunda görünen bi durum ve profile girse takipte olmadıklarını anlardı çok rahat.
Bana yazdı
Bu açıklamayı yaptım daha sonra oda
-gerek yok bakmaya herşey ortada zaten şimdi herseyin nedeni oturdu zaten gerek yok artık konusmaya da hadi eyvAllah bunuda içimde kalmasin diye attim zaten şimdi kimle nerde geziyorsan gez dedi.
Daha fazla yüz göz olmamak için tamam dedim kapattım konuyu.
Sonrasında ayrılık acısına dair hiç bişey çekmedim herşey normal devam etti.
Bir tek ayrılığın ertesi günü 5dk iç burkulnası yaşadım o kadar.

Bu konuyla ilgili fikir almak istiyorum.
Ben kendimi haklı buluyorum ama dış göz olarak yorum istiyorum..

Arkadaşım paylaşmamı istedi sizden fikir bekliyor.
Sanki adam ayrılacakmış tam bir açık ararken bulmuş üstüne ekleyip kendini de sözde haklı çıkararak ayrılmış.Çabalamaya değmez

Haklı olsa ne çıkar.

Kendisine karli dağdan kar bağışlayip zar zor bir buçuk - iki saat görüşen insandan ayrıldığı için kutlayabiliriz.

Haklı karsisindaki insan degerini bilmemiş.

Kendisine karşı haksiz arkadasiniz ne olduğunu bildiği eski sevgiliye tekrar dönmüş.

Üçüncüye de barışmazsa arkadasiniz çok iyi eder.

Ayrıldıktan sonra sadece 5 dk iç burkulması yaşadığınız birisi için mi bu destan?
Hepsini okuyamadım, konu zaten kızın buluşma sürelerine takması ve adamın kızı takmaması üzerine kurulu.
Zaten bitmiş, daha fazla düşünecek bir şey yok.

X