Kekler - Pastalar Kakaolu Muzlu Rulo Pasta -Torku Süt Sponsorluğunda

Kakaolu Muzlu Rulo Pasta-Torku Süt Sponsorluğunda

Meraba arkadaşlar pasta yemeyi cok severim. Yapmayada çalışırım. İlk kez katılıyorum heyecan var yani:KK66: Umarım tarifimi beğenirsiniz...
Malzemeler:
Pandispanya icin:
4 yumurta
1 su bar. Un
1 su bar. Şeker
1 çay k.kabartma tozu
Ve isteğe bağlı kakao kullanabilirsiniz ben kakaolu daha cok severim.Eki Görüntüle 1870543
Kreması:
2.5 su bar. Torku Süt
5 y.kaşığı şeker
2 kahve fincanı un
1 dolu yemek kaşığı tereyag veya margarinEki Görüntüle 1870544
İcı iicin:
1.5 adet muz
Damla çikolata
Üstünü süslemek icinde 100ml. Süte 1 poşet sade krem şanti çünkü katı bi kıvam elde etmek istedim. Ayrıcada benmari usulü bitter çikolata erittimEki Görüntüle 1870548
Yapılışı:
Şeker ve uyumurtalar kopürene dek çırpalımEki Görüntüle 1870549

Daha sonra un k.tozu ve kakao ekleyelim hamurumuz hazir firinda pisirelim kürdan testi yapip cikarabilirizEki Görüntüle 1870550 Eki Görüntüle 1870551
Kekimiz pisti biraz sogutup ıspatula yardimiyla borcamdan çikaralim. Eki Görüntüle 1870554

Tencerede süt seker ve unu kaynamaya baslayincada margarini ekleyip muhallebimizi yapalım. Biraz ılıyınca kekin üzerine muhallebinin yarısından biraz fazlasinı yayalım (kalanini üzerine yayabiliriz). Ve damla çikolata ekleyelim. Daha sonra icine 1.5 muzu yerleştirelim ve yavaşça bir rulo yapalım(Ne kadar sıkı rulo yaparsaniz o kadar güzel olur). Ve üzerini hazırladığımız krem şantiyle kapatalımEki Görüntüle 1870559
Eki Görüntüle 1870563
Rulomuzu en az 3 saat dolapta bekletelim. Aslında tarif bu kadar süsleme tamamen hayal gücünüze bağlı. Bu arada Pandispanyanin tadi cok hafif yumuşacık oluyor rulo yapması zor olmuyor yani. Ben süslemeyi yine muzla,kiviyle ve benmari usulü erittiğim bitter cikolatayla ve biraz kırık cevizle
yaptım simdiden yapanlara afiyet olsun :KK37:umarım beğenmissinizdir. Yükleme baya zor ve epeyde geç oldu ins. Düzgün olmusturHoppa

Eki Görüntüle 1870565

Eki Görüntüle 1870566

Eki Görüntüle 1870567
Ellerinize saglik yarisma da basarilar:KK200::KK200:

Ellerine sağlık cnm kücükllen annem sıksık bize yapardi cok severdim sunumda muhteşem olmus ben yapsamda kesin boyle guzel sunum yapamazdim:dondurma:bu arada kekin kakaolu kreman beyaz şık durmus basarilar

Ellerine sağlık cnm kücükllen annem sıksık bize yapardi cok severdim sunumda muhteşem olmus ben yapsamda kesin boyle guzel sunum yapamazdim:dondurma:bu arada kekin kakaolu kreman beyaz şık durmus basarilar
Çok teşekkür ederim canım :KK200:bu kadar beğenmen beni çok mutlu etti:KK36:imkan olsada birlikte yiyebilsek:KK60:

Elinize sağlık. Pastanızı sunumunuzu her şeyi çok beğendim:KK200::kk77::kk77: bir rulo pasta ancak bu kadar güzel olabilir.
Çook tesekkur ederim sizin pastada cok guzeldi bence yaş pastada en önemli şey sunumdur:hamarat:sizin sunumda harikaydı. Amatörce yapıyorum gerci süsleme isini falan sadece zevkine yani cok seviyorum çünkü :KK36::KK36:

:KK54:
Çook tesekkur ederim sizin pastada cok guzeldi bence yaş pastada en önemli şey sunumdur:hamarat:sizin sunumda harikaydı. Amatörce yapıyorum gerci süsleme isini falan sadece zevkine yani cok seviyorum çünkü :KK36::KK36:
Teşekkür ederim. Bende amatörce yapıyorum. Ve görsellik benim içinde çok önemli. Siz bu konuda başarılısınız bence:kk77:

X