Kalabalık aile. Bıktım !!

15 16 sandim ama degilmissin.yasli dedecigin herseye soyleniyorsa birak soylensin.huysuz aksi inatci oluyorlar evet ama cok sukur hayatta yanimizda demelisin.cocugun olunca gorurusun sözünü sadece deden söylemiyorum merak etme ayrica.
Yerlerin dosemesine takilacak kadar mutsuz ve yalniz birisin muhtemelen ki yasli insanlari takinti yaptin.
Okulun meslegin isin yok mu?
Kariyerine odaklanip sosyal cevrenle daha fazla vakit gecirmelisin.

ileride ayrlınca anlarsın. kendne hobiler edin babaannen yapamıyorsa sen yardımcı ol yaşlı insan sende küçük değilsin 21 yaşındasın beğenmiyor musun halıfleksleri at yerine normal halı ser bunu yapabilecek yaştasın

Annenize kızmayın. Eminim o da zamanında baş edemediği için kendisini dışarı atmıştır. Böyle bir durumda ben olsam babamı suçlardım. Hiç sevmem kalabalık curcunalı ortamı. Akrabaların birbirinin çocuklarına karışmasını. Zamanında ben de çok muzdarip oldum bu durumdan. Artık onları değiştirmek mümkün değil. Kabulleneceksiniz. Siz ileri de olur da evlenirseniz iç içe oturmayın derim. Onlarla da inatlaşmayın. Yaşlı insanlar geri adım atmazlar. Deli çıkarsınız.

Canım bizler de senin yerinde olduk.Ben de anne baba da yoktu.İkinciye evlenip beni babanneme bıraktılar 2 yaşındayken.Okula dedem Babannem götürdü üniversiteye kadar peşimden koştular sagolsunlar.Onların kültürüyle verdiği terbiyeyle yetiştim iyki diyorum.Ama yaşın 21 miş.Çalışabilirsin okuma durumu yoksa Eger.Ben de lise Zaman'ında senin gibi düşünürdüm ama şimdi tek başıma eşimle birlikte uzak bir şehirde onlardan ayrıyım ve çok özlüyorum dedemin huysuz tavırlarını,hepimize sataşıp gülmesini,Babannemin yemeklerini...Onlar böyle görmüşler yapacak birşey yok evlendiğinde İstedigin gibi biriyle olursan böyle kalabalık aile sıkıntısı çekmezsin sen de.

Bende senin gibi bir durum yasadim. Babannem ve kardesimle yasadik ayni evde

Babbanemin yemeklerini oyle cok ozluyorum ki bir de hamileyim

En kısa sürede güzel bir iş bulup, çalışmaya başla ve kendi yaşıtlarınla vakit geçir. Kurslara, dil kursuna, seminerlere katıl. Annen de çalışıyormuş sana maddi konuda bütçe ayırsın. Hem çalış hem oku gerekirse.
Annenle iş çıkışı yemeğe gidin, kahve için alişverişe, sinemaya gidin. O evde ki hengameden sıyrılın.
Mecbur kalınmadıkça koloni halinde aynı çatı altında yaşamaya sıcak bakmıyorum.
Annene kızma, tembellik yapmamış çalışmış sizin için. evi otel gibi kullanmasının nedeni belki senin yazdığın şeylerle paralel. Belki sorumluluğu babaannen almış, yemek temizlik çocukların bakımı yüklenmiş, annen de müdahale etmeyi bırakmıştır. Tek çocuksun zaten, aileni sen ikna edebilirsin bazı konularda artık. Küçük değilsin..

Annemle bu konuları konuştum bana hak veriyor bende evimi kendi evim gibi hissedemedim hiç kızım anla beni ne yapalım herkesin işine geldi ama kaçan giden şeyleri fark edemedik diyor. Babama 2 sene içinde dedemlerin gitmesini istediğini söylemiş (evleri var) ama babam benim psikolojim bozulur diye kalsınlar demiş beni bahane etmiş bence böyle daha çok psikolojim bozuluyor. Babam ailesine çok düşkündür onlarsız hiç bir yere gitmeyiz her yere tatillere bile. Maddi sıkıntı çekmiyorum çok şükür annem de verir babamda. Aynen dediğiniz gibi babaannem üstlenmiş her şeyi hala daha mutfaktan çıkmıyor. Sadece bize değil amcamlara bile yemek yapar çocuklarına bakar emeği büyüktür harcayamam. Annemin işi çok uzak yollarda mahvoluyor yoruluyor yinede haftasonu beraber bir yerlere çıkarız. Kurslara gidiyorum spora gidiyorum boş kalmamaya çalışıyorum ama iş bulmak istiyorum da bulsam ne değişecek diye düşünüyorum aile bakımından

Kurslara gidiyorum spora gidiyorum bir yandan iş bakıyorum boş kalmamaya çalışıyorum okulumu bitirdim ama sonuçta yine aynı evdeyim bilmiyorum iş bulduğumda değişirler mi
Onlar degismese de siz evi degistirirsiniz. İs bulamazsaniz baska bir bolum daha okursunuz mesela sehir disinda. Part time calisir kendinize de bakarsiniz

Annenize kızmayın. Eminim o da zamanında baş edemediği için kendisini dışarı atmıştır. Böyle bir durumda ben olsam babamı suçlardım. Hiç sevmem kalabalık curcunalı ortamı. Akrabaların birbirinin çocuklarına karışmasını. Zamanında ben de çok muzdarip oldum bu durumdan. Artık onları değiştirmek mümkün değil. Kabulleneceksiniz. Siz ileri de olur da evlenirseniz iç içe oturmayın derim. Onlarla da inatlaşmayın. Yaşlı insanlar geri adım atmazlar. Deli çıkarsınız.

Anneme ihmalkarlığı için her şeye boyun eğdiği için kızıyorum gerçi onun kendi aile durumlarıda çok karışık... hep sıcak bir aileye özenmiş bizimkilerin bu halini görüncede başta çok hoşuna gitmiş... tabi zaman ilerledikçe o işlerin böyle olmayacağını anlamışta geç olmuş. Babama çok kızıyorum zaten ailesine çok düşkün hiç laf ettirmez ama bizde bir aileyiz kendi ailesini daha çok önde tutması gerekir. İnatlaşmama konusunda sanırım haklısınız inatlaştıkça her şey dahada berbat oluyor. İçe içe oturmayı asla istemiyorum oturmam ilerde ama böyle deyincede psikolojik baskı yapıyorlar çocuğun olsun görürsün bizi mumla ararsın diye. Onlara kalsa iç güveysi getircem damat adayını o derece. O kafadalar yani beni uzak bir yere bırakmazlarmış

Üniversite falan okumuyor musun? Ya da başka şehirde ya da semtte iş bul
Çekilecek dert değil valla

Üniversite okudum 2 sene. Şimdi açıktan lisansa tamamlıyorum istediğim bölüm olmadı. Şehir dışına çıkabilecek bir durumum yok şuan yani. Ayrıca çıksam da tek başıma bir yerde kalmaktan korkmuyor değilim. Şimdi kpss ye hazırlanıyorum memur olup neresi olursa olsun atanırım diye dedem diyor ki bizde seninle geliriz :kızgın:

Bende senin gibi bir durum yasadim. Babannem ve kardesimle yasadik ayni evde

Babbanemin yemeklerini oyle cok ozluyorum ki bir de hamileyim
Aynen Can'ım.Allah Saglıkla kucagına almayı nasip etsin senin de.Daha olgun olunuyor büyüklerle yaşayınca fakat gelin kaynana aynı evde Tabiki olmuyor.Ben de çok özledim.Gidicem birkaç ay Babannem bakıcak bana inşallah.Hala faydam olsun derdinde kadıncağız.

ileride ayrlınca anlarsın. kendne hobiler edin babaannen yapamıyorsa sen yardımcı ol yaşlı insan sende küçük değilsin 21 yaşındasın beğenmiyor musun halıfleksleri at yerine normal halı ser bunu yapabilecek yaştasın

Yemek yapıyorum zaten evin düzeni konusunda da uğraşıyorum odamı yaptırdım yeni, şimdi ısrarlarım sonucu evde yaptırılacak banada hak verdiler... ayrılınca anlarsın ne ya deli oluyorum artık böyle yorum görünce o zaman bütün akrabalar toplanıp aynı evde yaşayalım... bakalım nasıl oluyor; işlerde hemen biter, yemekte hazır olur ohh ne güzel... öyle olmuyor işte

Üniversite okudum 2 sene. Şimdi açıktan lisansa tamamlıyorum istediğim bölüm olmadı. Şehir dışına çıkabilecek bir durumum yok şuan yani. Ayrıca çıksam da tek başıma bir yerde kalmaktan korkmuyor değilim. Şimdi kpss ye hazırlanıyorum memur olup neresi olursa olsun atanırım diye dedem diyor ki bizde seninle geliriz :kızgın:
Can'ım ya kıyamam aynısını yaşadım valla seninle geliriz dediler zaten bana kalmadı babam benim tercihleri silip aöf yazdırdı cici anne yüzünden ama yine pes etmedim.Sen de pes etme.Hem çalışıp meslek öğrenip aöf okudum sonra da gaza geldim smmm liği hallettim.Sonra da iyi biriyle evlenip rahata erdim şükür.Azmin elinden birşey kurtulmaz.Bu evden kurtulma derdinden ziyade hayatını kurtarmanı bu yıllarını boşa geçirmemeni öneririm.

Bizim tarafın yöresel yemeği :kk77: Geniş bir tavada Patlıcanları halka doğrayıp, unlayıp hafif kızartıyoruz. Sonra domates ile kaymak ya da krema koyuyoruz tavaya, kapağını kapatıp. Bu malzemeler suyunu salıp tekrar çekince yemek pişmiş oluyor.
kafamda geçen internette bi resim görmüştüm kız yanlışlıkla yeşil kabaktan kabak tatlısı yapmıştı o resim uyandı Allah Affetsin :))) sen de ilk yemeğim deyince dedim acaba patlıcandan tatlı mı türetti :)))

15 16 sandim ama degilmissin.yasli dedecigin herseye soyleniyorsa birak soylensin.huysuz aksi inatci oluyorlar evet ama cok sukur hayatta yanimizda demelisin.cocugun olunca gorurusun sözünü sadece deden söylemiyorum merak etme ayrica.
Yerlerin dosemesine takilacak kadar mutsuz ve yalniz birisin muhtemelen ki yasli insanlari takinti yaptin.
Okulun meslegin isin yok mu?
Kariyerine odaklanip sosyal cevrenle daha fazla vakit gecirmelisin.

Bakın amcam bile gelir karışır geçende bir arkadaşımla buluşmuştuk erkek ama gerçekten arkadaşım aramızda bir şey yok yani kaç senedir tanırız birbirimizi neyse amcam bizi görmüş geldi yanımıza rezil etti çocuğa adresini ver şu kağıda yaz dedi eline kalem kağıt verdi banada yürü eve gidiyosun dedi. Amcama ne ya nasıl bana karışabiliyor üstelik bilip bilmeden...

annene çok üzüldüm yıllardır kaynana kayınpeder çekiyor. sen de bunalmışsındır ama onun eçktiğinin binde biri değildir . dedenle öyle muhabbetlere girme haklı çıkamazsın boşver sen evlenirken böyle bi hayatı kabul etmiceksin nasıl olsa.

Tek başıma bir evde durma fikride pek sıcak gelmiyor ya korkuyorumda biraz
:KK66: tek yasamayi da gorun,eminim kosa kosa evinizin kalabalikligina donersiniz. Dedenizin sovmesini bile ozlersiniz onu soyleyeyim de. Hayat sizin,nasil isterseniz oyle yasamak hakkiniz. Bu hakki da kullanmak icin ya okumaniz ya calismaniz lazim su andan itibaren

Annemle bu konuları konuştum bana hak veriyor bende evimi kendi evim gibi hissedemedim hiç kızım anla beni ne yapalım herkesin işine geldi ama kaçan giden şeyleri fark edemedik diyor. Babama 2 sene içinde dedemlerin gitmesini istediğini söylemiş (evleri var) ama babam benim psikolojim bozulur diye kalsınlar demiş beni bahane etmiş bence böyle daha çok psikolojim bozuluyor. Babam ailesine çok düşkündür onlarsız hiç bir yere gitmeyiz her yere tatillere bile. Maddi sıkıntı çekmiyorum çok şükür annem de verir babamda. Aynen dediğiniz gibi babaannem üstlenmiş her şeyi hala daha mutfaktan çıkmıyor. Sadece bize değil amcamlara bile yemek yapar çocuklarına bakar emeği büyüktür harcayamam. Annemin işi çok uzak yollarda mahvoluyor yoruluyor yinede haftasonu beraber bir yerlere çıkarız. Kurslara gidiyorum spora gidiyorum boş kalmamaya çalışıyorum ama iş bulmak istiyorum da bulsam ne değişecek diye düşünüyorum aile bakımından

ahh kadınlarımız.. çok üzülüyorum kadına yüklenen bunca ağırlığın altında ya eziliyorlar, ya kaçıyorlar..
Baban keşke zamanında anneni dinleseymiş. Ona 'özgürlük alanı' yaratsaymış. Bu şekilde kendi de mutlu olurdu belki karısına daha sıkı sarılırdı, daha çok severdi. İşte yabancı toplumlarda bu kült aile yapısı yok. Sevmiyorum.

Ben kayınvalidenin yanında mutfağa geçip rahat yemek yapanını görmedim.
Rahatça kocasıyla muhabbet edeni, oturup sohbet edeni..
'ay yoruldum bugün az uzanayım ' deyipte evinde ki koltuğa ayak uzatanı.
Şimdi bu düzende kim suçlu ?..
Sen hayatını bu noktada çok güzel şekillendir işte sana örnek. Nasıl bir hayat tarzı istiyorsan onun için emek ver, uğraş çabala. Üzülmek sana bşy kazandırmaz.
Eline mesleğini alıp kendi düzenini kurarsın belki annen baban da yanına gelip birer fincan kahve içerler ''birbirinizin gözlerinin içine bakarak '' ..

ahahaa çok sevdim dedeni :eek:

Anneme ihmalkarlığı için her şeye boyun eğdiği için kızıyorum gerçi onun kendi aile durumlarıda çok karışık... hep sıcak bir aileye özenmiş bizimkilerin bu halini görüncede başta çok hoşuna gitmiş... tabi zaman ilerledikçe o işlerin böyle olmayacağını anlamışta geç olmuş. Babama çok kızıyorum zaten ailesine çok düşkün hiç laf ettirmez ama bizde bir aileyiz kendi ailesini daha çok önde tutması gerekir. İnatlaşmama konusunda sanırım haklısınız inatlaştıkça her şey dahada berbat oluyor. İçe içe oturmayı asla istemiyorum oturmam ilerde ama böyle deyincede psikolojik baskı yapıyorlar çocuğun olsun görürsün bizi mumla ararsın diye. Onlara kalsa iç güveysi getircem damat adayını o derece. O kafadalar yani beni uzak bir yere bırakmazlarmış

yazdıkların çok mantıklı.. çocuklarımızı ölene kadar sırtlamamalıyız. Kendi başlarının çaresine bakmasını öğrenmeli herkes.
İçiçe olmak ayrı, birlik beraberlik ayrı.
Bak canım benim de çocuğuma annem bakıyor. sabah bırakıyorum işten çıkınca alıyorum hoop eve.. tabi aile can ciğer, herzaman yanyanayız ama bu dengeyi iyi kurmak gerek.
Ailen de olsa; o zaman ölene kadar sana yemek pişirsin hazır yemek oh ne ala.....

X