Sivilceli Ciltler Kalçadaki Sivilceler Icin Bir Yöntemi Olan Var mi ?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
aynı sorun bende de var sivilceden daha çok çıbana benziyor bazen patlıyor ve iç çamaşırım kan oluyor kremini duydum ama adın öğrenemedim yardımcı olabilecek birileri varsa lütfen yazsın kese işe yaramıyor

bnde kalçamdaki sivilcelere elma sirkes i uyguluyorum.iyi gelid tavsiye ederim zaten pek çok kişi yüzdekiler için tavsiye etmiş bnde kalçama denedim sivilce sivilcedir sonuçte:KK66:

bnde kalçamdaki sivilcelere elma sirkes i uyguluyorum.iyi gelid tavsiye ederim zaten pek çok kişi yüzdekiler için tavsiye etmiş bnde kalçama denedim sivilce sivilcedir sonuçte:KK66:

evet aynen bende o mantıkla kullanıyorum gerçekten işe yarıyor bide biberiye yagı kullanıyorum iyi gelde gibi . gelişmelerden sonra yine haberdar ederim.:teytey: haaaa bide arkadaşlar isveç iksiri şurubunu deniyen varmı acaba.
:sm_confused:

Aman kizlarrrrrrrrr!!!!!
Rahat birakin poponuzu yaaaaaaa!!!!!!!
Nolmus canim bikac sivilce pütür herneyse cikiversin okadarcik
Kimse görmüyor zaten...
Bosveeeeeeeeeer ne bozuyosunuz piskolojinizi canim.
Allah baska dertten korusun.

kızlar ben kabah lifi kullanıyorum 1 aydır neredeyse vallahı süper ne pütür kaldı ne biset..yumusacık oluyor cıldım..önceden popmda oturmaktan dolayı pütürler oluyodu simdi onlar yok oldu..tavsiye ederimyerimseniben

Canım bende de sivilce değil de o bölge çok pütürlü nokta nokta.Doktora danıştım.Yapısal bi durum dedi.Bi krem verdi nemlendirici özelliği olan.Onu kullandığım sürece iyi.Ama bırakınca bi süre sonra yine ayrı.

bu kremin adı nedir acaba?söylemende sakınca yoksa tabi

krem ismi resmi vs paylasabilirsiniz arkadaslar ama kesinlikle link satis yeri paylasimi yasaktir böyle kisilerede lutfen sitemizde yer vermeyelim bize bildiriseniz seviniriz yerimseniben

ben de popoda sivilce sıkıntısı yaşıyorum. bunun için sabah akşam dermatologun tavsiye ettiği ve eczanede hazırlanan bir solusyon ile temizliyorum.eğer iltihap çoksa i.ine antibiyotik de koyabiliyorlar. bunun dışında problemli bölgelere gündüzleri pişik kremi sürüyorum :) lekeler için de MADECASSOL tavsiyesine uymak istiyorum ama çok yağlı bir pomatmış. sivilceleri çoğaltmasın?

kalçadaki sivilceler mikrobik kaynaklıdır genellikle. tekrarlamalarını önlemek için
- kıl diplerinin yeterli havalanmasını sağlayacak şekilde giyinmek gerekiyor. yani streç badi tarzı giyinmek uygun değil.
- mikrobik örtüyü olabildiğince azaltmak için sürekli antiseptik sabunlarla banyo yapmak yararlı olur.
- sık tekrarlayan sivilcelerde 2li antibiyotik tedavisine( benim önerim rifadin 300 mgx2,duricef 500 x2 10 gün) ek olarak günde bir kez 50 mg çinko tb. 3 -5 ay kadar. artı düzenli günlük c vitamini almak isabetli olur.
- vücut bağışıklık sisteminin stafilokok mikrobuna karşı özgün bir yetmezliği söz konusu. çinko ve c vitamini bu eksikliğin giderilmesine katkıda bulunuyor.

uzman dr.yazısından aldım ve ekledim.Bir sağlık sitesinde.
Denemedim ilaçları.Ama prospektüslerini okudum.Dr komşumla beraber okuduk.Kullanabilrsin dedi. :CüvCüv:

kesenin zararı olacağına katılmıyorum.tabi doğru kullanmak gerekir fazla zorlamadan ölü derileri zorlanmasında bi sorun olmuyor aksine faydası oluyor.ben yazın bu durum meydana geliyor,cildiyeci arkadaşım var ona danışmıştım oturmaktan ,va penye kilot kullanmadıım için olduunu sölemişti yazın olmasında aslına bakılırsa normal bi durum dedi fazla olmamak şartıyla ismini yanlış yazabilirim bebanthen pomad diye bi krem ismi, vardi onu kullandım vede çok ii geldi.ayrıca pişik ve yaraının iyileşmesindede kullanılıyormuş.denemeni taviye ederim ,umarım sonuç alırsın

kızlaarrr sakın kafanıza takmayın ben 22 yaşında 4 yıllık evliyim bendede aynı sorun vardı hemen hemen 10 yıldır çekiyodum eşim acaba tiksiniyomudur die düşünüyodum ama şimdi sivilceler iyileşti çok az leke kaldı oda eminim geçecek kesinlikle kullanın bunu MADECASSOL diye bi krem ama pes etmeden devamlı kullanın ben 6 aydır kullanıyorum

Kızlar, ben buradan duştan önce hafif hafif ponza taşıyla vücudumuzda gerekli yerleri ovmayı duymuştum ve sahidende işe yaradı söyleyen arkadaşada bi kez daha teşekkürler.

revir.com dan alıntı.................kalçadaki sivilceler mikrobik kaynaklıdır genellikle. bu kabulden konuşursak;tekrarlamalarını önlemek için
- kıl diplerinin yeterli havalanmasını sağlayacak şekilde giyinmek gerekiyor. yani streç badi tarzı giyinmek uygun değil.
- mikrobik örtüyü olabildiğince azaltmak için sürekli antiseptik sabunlarla banyo yapmak yararlı olur.
- sık tekrarlayan sivilcelerde 2li antibiyotik tedavisine( benim önerim rifadin 300 mgx2,duricef 500 x2 10 gün) ek olarak günde bir kez 50 mg çinko tb. 3 -5 ay kadar. artı düzenli günlük c vitamini almak isabetli olur.
- küçük araştırmanız bence doğru değil. kendim çok uğraştım bu sorunun çözümüyle. b vit eksikliği değil köken. vücut bağışıklık sisteminin stafilokok mikrobuna karşı özgün bir yetmezliği söz konusu. çinko ve c vitamini bu eksikliğin giderilmesine katkıda bulunuyor..........bana yazılanlar çok mantıklı geldi.ben deniyecegim..isteyenlerde denesin sonucu buraya yazalım...

Son düzenleme:
Bayanlar merhaba,

Bende aynı dertten muzdaribtim kalçamda kırmızı kırmızı küçük sivilce gibi şeyler çıkıyordu ama öyle beyaz irinli bi şey değil. Kuru oluyorlardı ben de dayanamayıp kavlatıyordum sonra da kanayıp yara oluyordu felan.. neyse tesadüfen UTALK pudra onu bi süriym dedim. İnanın bir gece de geçirdi pürüzsüz oldu popom :) Eczanelerde 7.5 liraya bulabilirsiniz. Her cilt de aynı etkiyi verir mi bilemem tabi ama denemek de fayda var :) iyi geceleer

kızlar merhaba bende aynı dertten muzdaribim.. yaklasık 2 haftadır sebamed vucüt likidini kabak kesesi ile uyguluyorum bakalım umarım işe yarar. bir de sürekli kasınma oluyor bende zor tutuyorm kendimi.
bazen geciyo gibi oluyo .doktor saf alkol vermişti ama bi işe yaramıyo bosuna sürdüm ya. olmadı baska cildiyeciye gitcem
bir de basenlerimde de var.hatta sırtımda bazen stresten gerdanımda bile cıkıyo :KK43:((((((( bi cözüm yok mu kesin. bu yazdıklarınızı sırtımıza da uygulayabilir miyizz ki ?

elma sirkesi, limon sürenler her banyoda mı yapıyorsunuz ? :26:

X