Sivilceli Ciltler Kalçadaki Sivilceler Icin Bir Yöntemi Olan Var mi ?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
merhaba hanımlar ben 29 yaşındayım ama hala ergen gibi sivilce çıkartıyorum denemediğim yöntem kalmadı ama hala sivilcelerimle yaşıyorum,lupus hastası olduğum için roaccutane gibi ilaçlar kullanamıyorum,geçen ay antalyada bir güzellik merkezine gittim ve dermoroller yaptırdım.sivilceler için kesin sonuç verdiğini söylediğiler,cildimin bebek gibi olacağını,bir daha asla çıkmayacağını falan söylediler ama malesef yüzüm eskisinden beter oldu.çünkü dermoroller ı aknenin üstüne uyguladıkları için yüzümde çıkmayan bölgelerde bile çıkmasına sebep oldular.sakın ola böyle bir işlem yaptırmayın.şimdilerde eczaneye bir karışım yaptırıcam son umudum bu artık :KK43: sonuç alırsam yazarım.

Keratosis pilaris
Keratosis pilaris nedir?
Bu durum, deri içinde bulunan kıl kanalında ölü hücrelerin birikmesi ve bu kanalı tıkamasıyla oluşur. Keratosis pilaris sık bir tablodur. İnsanlarda % 40 oranında görülür.Keratosis pilaris kolların üst dış kısmında sık görülen bir tablodur. Hastalığın görsel rahatsızlık oluşturmasından başka bir bulgusu yoktur.

Hastalık nasıl görünür?

Deri renginde, kırmızı veya kahverengimsi çok sayıda kılların deriden çıktığı alanlara yerleşmiş kabarıklıklar şeklindedir, küçük ve pürtüklüdür. Ara sıra kaşıntılı olabilmelerine rağmen, genellikle kozmetik olarak rahatsızlık verir .

Hastalık sıklıkla vücudun hangi bölgelerinde görülür?
Özellikle kolların dış yüzünde, kalçada, yanaklarda ve daha az sıklıkta ön kollar ve sırtın üst kısmında minik kabarcıklar şeklinde bulunur.

Hastalık hangi yaşlarda ve kimlerde görülür?
Ergenlik döneminde daha belirgin hale gelir. Bebeklerde de görülebilir ve erişkin yaşa kadar kalabilir. Bununla birlikte hastalık yaşlılarda yaygın değildir. Özellikle aşırı kilolu kişilerde veya beyaz ırkta allerjik egzeması bulunanlarda sık görülür.

Hastalık ne zaman belirginleşir?
Keratosis pilaris kış aylarında ve düşük nemli ortamlarda daha şiddetlenir. Yıllar geçtikçe yavaş yavaş ortadan kaybolabilir.

Keratosis pilarisin çeşitleri var mıdır?

Keratosis pilaris rubra: Bulgular daha kırmızıdır
Keratosis pilaris atrophicans faciei: Yüzde görülür ve hafif çukur şeklinde izler bırakır.
Ulerythema ophryogenes: Kaşların dış tarafını tutar.
Atrophoderma vermiculata: Yanaklarda kurt yemiş gibi bir görüntü saptanır.
Keratosis follicularis spinulosa decalvans: Nadir görülen kalıtsal bir formdur kaşlar ve saçlarda dökülmeye neden olur.
Lichen spinulosus (keratosis spinulosa): Vücudun herhangi bir yerinde üzeri diken şeklinde pullarlakalı minik kabarıklıklardan oluşan alanlar şeklinde görülür.

Hastalık kalıtsal geçişli midir ve nedeni nedir?
Keratosis pilaris kalıtsal orijinlidir ve nedeni tam olarak bilinmemektedir. Kıl kanalındaki ölü hücelerin atılımında bir bozukluk vardır. Ölü hücreler teker teker atılacakları yerde birbirine yapışık olarak atılırlar . Buda kıl ağızlarının genişlemesine ve belirgin hale gelmesine neden olur. Sıklıkla derinin altında kıvrılmış olan kıl görülür.

Hastalığın tedavisi var mıdır?

Hastalık kalıtsal olduğu için tam tedavisi yoktur. Hastalığı azaltmak için sabun içermeyen cilt temizleyicileri kullanılmalıdır. Çünkü sabunlar deriyi kuruturlar. Hafif peeling (cildi soyan) yapan kremler, kapalı olan kıl analını açarak etkili olur. Örneğin üre, salisilik asit veya alfa hidroksi asit içeren nemlendiriciler günde iki kez uygulanmalıdır. Hastalar uygulanan tedavilere farklı cevap verir. Fakat bu tedavilerin etkisi geçicidir, bu nedenle tedavi düzenli olarak uygulanmalıdır. Banyoda ponza taşı ile ovuşturulabilir. A vitamini derivesi olan retinoid içeren kremler kullanılabilir. Tedavinin ilk haftasında tedavi edilen alanda kızarıklık ve soyulma görülebilir. Bu tedavi küçük çocuklar ve gebelerde uygun değildir. Pulse dyelaser tedavisi de faydalı olabilir.laserle kılların yakılması bazı olgularda fayda sağlar.

vala ben de çok muzdaribim benimkilerde irinli değil pütür pütür bikaçı kırmızımsı filan
bugün keseye başladım yarında Utalk alıcam bakalm:21:

Benim kalçamda çok var n'aptıysam geçmediler! Şimdi differin jel aknilox jel ve expigment kullanıyorum! Çok işe yaradı en azından yenileri çıkmıyor tavsiye ederim!

Bende bir çok yöntem denedim! Son olarak arkadaşın dediği gibi differin jel, aknilox jel ve expigment%2 kullanmaya başladım sabah aknilox öğlenden sonra differin, gece yatmadan önce de expigment sürüyorum.çok azalma oldu yalnız sizlerde iyi bilirsiniz ki kalçada çıkan sivilcelerin bıraktığı lekeler uzun aylar orda kalır ve izleri geçmeden yenileri çıkar! Sabırlı olun ve en az 3 ay kullanın sonucu görün derim! Kabak lifi veya ponza taşını her duş yapın kalçanıza gözenekleri açın, ben faydasını gördüm en azından yenileri çıkmıyor ve izlerim azaldı...

arkadaşlar bende bir aralar aynı sıkıntıyı çekmiştim pohli sivilce kremi aldım ve uyguladım her bölgeye uygulanabiliyor ben öyle yaptım hem renk tonunuzu düzeltiyor hem de sivilceleri kurutuyor cildiniz yumuşacık ve berrak oluyor faydasını da gördüm. kalçamda kızarıklıklar çıkıyordu ve çok rahatsız oluyordum bu durumdam pohli kremi aldım ve 1 hafta aralıksız sürdüm ve nerdeyse tamamen geçti kesin çözüm olabilirmi bilmiyorum ama denemekte fayda var düzenli kullanıldığı sürece etkisi olacağına inanıyorum ben tavsiye ediyorum herkese...ama şunu anladım tüyleri alma yöntemlerinin de çok etkisi oluyor kalçadaki sivilcelerde ne ile alıyoruz ona da dikkat edelim derim ben...tamamen kendi fikrim :KK23:

Merhabalar yeni üyeyim ilk kez yazıyorum herkese selamlar,
Arama motorunda ne arasam hep bu siteyle karşılaşınca üye olmaya karar verdim, aynı sıkıntıyı paylaştığım için ve çözümünü de bulunca sizinle paylaşmalıyım dedim hemen kendime:)

*Bu popodaki sivilce kırmızı uçsuz sivilceler, kıl kökü renkliliği gibi sıkıntılar bende de var(dı). Kadıköyde - Ataşehir'de özel bir hastanede lazer operasyonu yaptırıyordum popomdaki sıkıntıyı söyleyince bana bir krem tavsiye etti bayan. Sivilcenin popodaki ayva tüylerinin dönmesi sonucu oluştuğunu, bu kremin cildi sürekli yenilemeye teşvik ettiğini söyledi. Arkasını okuyunca da renk bozukluklarına da iyi geldini öğrendim genital bölgeme de sürüyorum. 2 hafta oldu kullanalı ve popomda sivilce izleri yok ve yumuşacık :KK76: Mutlaka tavsiye ederim. Benim denemediğim yöntem kalmamıştı kese, sivilce kremi, pişk kremi vs ama sonuç olumsuzdu hep. Memnun kalacağınıza eminim. Tabi nasıl nerde satılıyor başka bilmiyorum. Reklama girmezse hastane adı söyleyebilirim.
Fiyatı 150 tl. Adı ''hydrostep body lotion 10' $20140414_130909.jpg

Merhabalar yeni üyeyim ilk kez yazıyorum herkese selamlar,
Arama motorunda ne arasam hep bu siteyle karşılaşınca üye olmaya karar verdim, aynı sıkıntıyı paylaştığım için ve çözümünü de bulunca sizinle paylaşmalıyım dedim hemen kendime:)

*Bu popodaki sivilce kırmızı uçsuz sivilceler, kıl kökü renkliliği gibi sıkıntılar bende de var(dı). Kadıköyde - Ataşehir'de özel bir hastanede lazer operasyonu yaptırıyordum popomdaki sıkıntıyı söyleyince bana bir krem tavsiye etti bayan. Sivilcenin popodaki ayva tüylerinin dönmesi sonucu oluştuğunu, bu kremin cildi sürekli yenilemeye teşvik ettiğini söyledi. Arkasını okuyunca da renk bozukluklarına da iyi geldini öğrendim genital bölgeme de sürüyorum. 2 hafta oldu kullanalı ve popomda sivilce izleri yok ve yumuşacık :KK76: Mutlaka tavsiye ederim. Benim denemediğim yöntem kalmamıştı kese, sivilce kremi, pişk kremi vs ama sonuç olumsuzdu hep. Memnun kalacağınıza eminim. Tabi nasıl nerde satılıyor başka bilmiyorum. Reklama girmezse hastane adı söyleyebilirim.
Fiyatı 150 tl. Adı ''hydrostep body lotion 10'Eki Görüntüle 1068129

Merhaba. Uzun zamandır girmemişsin ama belki görürsün yazdığımı. Bende de uzun zamandır aynı problem var. Doktor popodaki ayva tüylerinin dönmesinden kaynaklandığını söyledi bana da. Her türlü antibiyotik kullandım bana mısın demedi. Üründen memnun kaldın mı merak ettim ?

Aynen memnunum her gün sabah aksam kullanmak gerekiyo ben aksatmama ragmen eskisinden hala iyi durumda. Ama birakirsam tekrar ayni duruma donecegi açık.

Aynen memnunum her gün sabah aksam kullanmak gerekiyo ben aksatmama ragmen eskisinden hala iyi durumda. Ama birakirsam tekrar ayni duruma donecegi açık.

Ayy inşallah bana da iyi gelir yaa. Ben de sipariş vereceğim en kısa zamanda.bendekiler önce kırmızı bir şekilde çıkıyor. çok sert oluyor. Ondan sonra da morarıp yumuşamaya başlıyor ve içinde iltihap oluyo. Ya kendisi patlıyo yada ben patlatıyorum.İltihaplı kan akıyo. Sonra da mor mor izler kalıyo ve uzun zaman da geçmiyo. Zaten izler geçene kadar yenileri çıkıyo. Belki 10 senedir var :KK43: Biraz da acıyolar. Çok sinirlerim bozuluyo artık :KK43:
Sendekiler de böyle miydi ? Cevap verirsen çok sevinirim. Emin olmak istiyorum da aynı olduğundan. Çok soru sordum ama kusura bakma. Çaresizim de biraz :KK43:
Yalnız işe yararsa var ya sana ettiğim duaların haddi hesabı olmayacak yani :)

Ayy inşallah bana danoktalarir yaa. Ben de sipariş vereceğim en kısa zamanda.bendekiler önce kırmızı bir şekilde çıkıyor. çok sert oluyor. Ondan sonra da morarıp yumuşamaya başlıyor ve içinde iltihap oluyo. Ya kendisi patlıyo yada ben patlatıyorum.İltihaplı kan akıyo. Sonra da mor mor izler kalıyo ve uzun zaman da geçmiyo. Zaten izler geçene kadar yenileri çıkıyo. Belki 10 senedir var :KK43: Biraz da acıyolar. Çok sinirlerim bozuluyo artık :KK43:
Sendekiler de böyle miydi ? Cevap verirsen çok sevinirim. Emin olmak istiyorum da aynı olduğundan. Çok soru sordum ama kusura bakma. Çaresizim de biraz :KK43:
Yalnız işe yararsa var ya sana ettiğim duaların haddi hesabı olmayacak yani :)

Canim benim okadar degil ama kirmizi kirmizi noktalar var sIkILMmiş sivilce gıbı. Bazen de ici dolu akneler olusuyodu ve aciyodu. O da patlayinca yeni bir leke. .agda,sir agda,peeling,yuz icin kullanilan sivilce tonikleri ve kremleri, pisik kremi,sirke denedim. Hatta pembe maske bile yaptim totoma ama nafile. Simdi ise görünen yerlerde renk farklılığı cok cok az. Sadece Kalca arasinda az noktaciklar var. Insallah iyi sonuc alirsin. Arada bir hamamda kese yaptirmani tavsiye ederim. Yoksa da banyoda iyice yumusadiktan sonra yap.
sonucunu mutlaka bildir. Merak ederiz:)

Canim benim okadar degil ama kirmizi kirmizi noktalar var sIkILMmiş sivilce gıbı. Bazen de ici dolu akneler olusuyodu ve aciyodu. O da patlayinca yeni bir leke. .agda,sir agda,peeling,yuz icin kullanilan sivilce tonikleri ve kremleri, pisik kremi,sirke denedim. Hatta pembe maske bile yaptim totoma ama nafile. Simdi ise görünen yerlerde renk farklılığı cok cok az. Sadece Kalca arasinda az noktaciklar var. Insallah iyi sonuc alirsin. Arada bir hamamda kese yaptirmani tavsiye ederim. Yoksa da banyoda iyice yumusadiktan sonra yap.
sonucunu mutlaka bildir. Merak ederiz:)

senin kırmızı nokta gibiyse bende pek işe yaramaz o zaman :KK43: Çünkü benimkiler doktorun söylediğine göre çıban değil ama ona benzer birşey. Ama belki de izler için bir faydası olur en azından. Birsürü doktora gittim. Kullanmadığım antibiyotik kalmadı. Sirke ve sivilce kremleri denedim ben de ama hiçbir etkisini göremedim. Artık son çare bunu da deneyeceğim. Aldım zaten elime ulaştı bugün. Bana şans dile :KK43:
Kese her gün yapıyorum neredeyse. Kabak lifiyle birlikte. Nileranın limonlu sabununu kullanıyorum bir de. PAmuklu çamaşır giymeye de özen gösteriyorum daha ne yapayım bilemedim :KK43: Bıktım artık bunlardan.
Teşekkür ederim tatlım. Gelişmeleri yazacağım mutlaka :)

Lanet bi yerde topuk taşıyla ovun diye bişi okudum dün yaptım sonuç tam bi fiyasko kıpkıırmızı oldu totom :KK43:(( sakın yapmayın bi yerde okursanız falan rezaletttt

X