Kalıbının Adamı olmak !

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
21.393
92.182
Bakalım kimler alınacak. Kalıbının adamı olmak sözlerinin arkasında durmak zor sanattır. Elini kolunu sallayanlara değil sözlerim, onlara elini kolunu sallayan diyenleredir. Farkında olmadan hakaret ettiklerini aslında hakaretlerinin kendilerine olduğunu anlayacak kapasiteleri yoktur.

Bir yenilik geldiği zaman bu yeniliği bastırabilirlerse iyi bastıramazlarsa kötü. Bastıramadıkları zamanda bu yenilik olur size elini kolunu sallayan. Oysa elini kolunu sallayan kendileridir, dik duramayışları, zayıflıkları güçlü karşısında eziklikleridir. Kalitesiz dedidiniz de kalitesiz bu çorbada bir zamanlar kalitenin siz olduğunuzu bu hale getirenin kendisi olduğunu da unutmasıdır.

Delikanlı kelimesi erkekler için neden kullanılıyor şimdi daha iyi anlıyorum. Keşke kalıbının adamı olsa herkez diyorum...

kalın sağlıcaklar
iyi haftalar....

Ne demişler ya sev ya dolap çevirme ; )

Ezikler out....

öyle bir zamandayız ki şimdi abi sırtını her döndüğünde biraz daha anlıyor insan.Arkasındakinin ne denli kötü olabileceğini.Bizi kalitesiz olarak görenler dün bizim aslında ne kadar kaliteli oldugumuzu söyleyenler. Zaman geçince kendini önemli olmadıklarını hissettikleri anda başlıyorlar karalamaya.Yanlışşşş hemde çok yanlışşş.Erkek gibi kız sözü herkes için geçerli değilmiş şimdi çok daha iyi anlıyorum.Bu tooplulugun içinde bulunmak yer almak dün ne kadar güzelse bugün kötü olarak lanse ediliyor.Ayıp!!! Yakışmadı!!!

ben bişey anlamadım biri biseymi yaptıda bu yazı yazıldı :sm_confused:

yok cimcime beyin fırtınası diyor gavurlar buna sesli düşünüp bir beyin fırtınası yaratıyoruz. Varsa içinde söylemek istediklerin yaz konuyla alakalı olması gerekmiyor

içimde biseyler olmaz olurmu Allahım bana iyi bi koca ver evde kaldım artık:))

çok başarılı sadece bu kadar mı ? geniş düşün biraz ? koca adayındaki vasıfları say... hadi hadi beyin fırtınasına devam

Kamu Kurumu teftiş geçiriyordu. Bu defa gelen müfettiş, devlet gibi adam tiplemesini iflas ettirecek derecede sevecendi. Raporlarını alıyor, ama memurlarla diyalogunu da sıkı tutuyordu. Çay ısmarlıyor, galeta ikram ediyor, hatta akşam halı saha maçına çıkıyordu. Teftiş bitip gittiğinde ardında hoş bir seda bırakmıştı.

Günlerce onu konuştular kurumda. Durumu sindiremeyen bir köhne zihniyetli: “Hiç de kalıbının adamı değildi. Çocuk ruhluydu “ deyiverdi.

…

Sahi siz kalıbının adamı olmak yada olmamaktan ne anlıyorsunuz?.. Kalıbının adamı; yani otoriter, olgun, kendini ağırdan satan öyle mi?.. Bana göre hiç de öyle değil… Kalıbının adamı; bedene mahkum, egonun kölesi zavallı insan tipi…Hakikat ehli ise kalıpları paramparça edip sınırsız- sonsuza yüreğini açmış insan. Çocuk ruhlular kalıbının adamı hiç olamazlar. Çocuklar ele avuca sığmaz ki kalıba dökesin!..

Konuyla alakası varmı yokmu bilemiyorum amaç beyin fıtınası ise bu da benden :)

yaprakçımmm harikasın tam üstüne bastın ayagını kaldır gibi oldu.:1yes2:

işte beyin fırtınası böyle birşey 2 dakika sonra cevap geliyor ;

- yani beyin fırtınası yapılınca koca mı buluyoruz ?

- höööööööö

işte beyin fırtınası böyle birşey 2 dakika sonra cevap geliyor ;

- yani beyin fırtınası yapılınca koca mı buluyoruz ?

- höööööööö

abi beyin fırtınasını sürekli yapabilirmiyiz ozaman sırada bekleyen çok varda :uhm: :Roflol:

öyle bir zamandayız ki şimdi abi sırtını her döndüğünde biraz daha anlıyor insan.Arkasındakinin ne denli kötü olabileceğini.Bizi kalitesiz olarak görenler dün bizim aslında ne kadar kaliteli oldugumuzu söyleyenler. Zaman geçince kendini önemli olmadıklarını hissettikleri anda başlıyorlar karalamaya.Yanlışşşş hemde çok yanlışşş.Erkek gibi kız sözü herkes için geçerli değilmiş şimdi çok daha iyi anlıyorum.Bu tooplulugun içinde bulunmak yer almak dün ne kadar güzelse bugün kötü olarak lanse ediliyor.Ayıp!!! Yakışmadı!!!

yenilikleri hep hazmedememe gibi birşey var insanlarda.
Değişen bu süreçte kendini yenilemeyenler başlıyorlar karalama politikasına kalitesiz,kötü,kaka vs.oysaki düne kadar sende öyleydin ne oldu şimdi?Toplum olarak hep yıkıcı ve tartışmaya hazırız.
Dün nasıl bir yer idiyse burası bugünde aynı ve her hali güzel bence.
Eskiden nasıl zevkle ve heyecanla açıyordum ise,bugün de aynı hislerle buradayım ve bu kalabalık ailede yer almaktan mutluluk duyuyorum.
İYİKİ VARSIN K.K EMEĞİ GEÇENLERE SONSUZ SAYGI VE SELAMLAR.

eeee birazdan benden beyin fırtınasına katılmak,konu varsada bilemem :1closedeyes:
insanlar yenilikleri neden hazmedemez ,o yeniliklere ayak uyduramamaktan korkarlar bence alışılmışın dışına çıkmak yeniliklere açık olmak her ruhun işi değildir. Var olandan başkalaşıma geçmek zordur tabi her kez kaldıramaz .bence önemli olan var olana ayak uydurmak kadar gelecek değişikliklerede kapını açık koyup yeni eski farkını araştırmadan kurcalamadan her yeniliğe höhh diye atlayıp muhalefet olmadan tadını çıkarmaktır.

Tadını çıkaramayınca sağa sola var olan emeğe çamur atmak değildir.

hişştt deli kafalar kavga yok:mymeka: biliyoz ikinizde evde kaldınız ilk fırsatta evlensenizde 1. 2. diye kavga etmeseniz

ci_mci_me cim siteye ilk geldiğin günleri hatırlıyomusun sanki daha ters zıt bir tiptin hiç o kalıbın adamı değilmişin:Roflol: ve yaprakım ama bense çocuk ruhlu olmakda bi kalıpdır ya:1closedeyes:

Bazı insanlarda,karşısındakini tanıyabilme yönü çok güçlüdür.Karşısındakinin zaafları nelerdir?Güçlü yönleri,gizlemek istedikleri,kapasiteleri,hatalarının sebepleri açık bir kitap gibi okunabilir.Bazen insan boş bulunur da:genel veya özel bir tespitte bulunur.Karşımızdaki tanımlamanın hedefini çok fazla bulmasından veya doğruluğundan karşısındakine bir kez daha bakar.Bu bakış;uzun,abartılı ve inanmazlık yüklüdür.İşte o anda film kopar Bu şahıs ya tamamen kaçar veya düşman gibi bir şeye dönüşür.Tamamen silahsız,ruhunun tamamen çırıl çıplak kalmasını taşıyabilecek kadar güçlü değildir.Yada bilgi-akıl birlikteliği bir şekilde rahatsız edici,karışım durumundadır.Oysa diğerinin konuşma sebebi karşısındakinde gördüğü sıcak bir noktadır.Okadar çok kaybediyoruz ki,yenilgi zaman içinde yoruyor.Sonuçta ne mi oluyor?İfadesiz,yorumsuz,bolca saf görünüşlü insanlar çoğalıyor.Boş olduğumuz oranda hoş oluyoruz.Vazgeçilmez ve aranılan.Kendi üstünlüklerinin mutluluğunda dostluklar oluşuyor.Hoşsun ama boşsun.Anlayan anlar üstüne alınmak isteyende alınabilir bence hiçbir mahsuru yok…Sevgiyle

Yaşadığım haksızlıklara hiçbir zaman boyun eğmedim çıkarlarım içinde olsa hani derler ya kessen kanım akmaz akmadı kanım işte.
Eşim bana kızdığında 'delikanlısın ya' der çünkü onun gücüne boyun eğmiyorum.
İnsanları güçleriyle; o güç er neyse para, fizik ,mevkii... her neyse ezmeye çalışanların zavalıllıklarına gülüyorum.
Kendinizi ezdirmeyin ölmek de olsa sonuna kadar gidin işte o zaman yaşamış olursunuz o zaman aldığınız nefes bir işe yarar.
Neyseniz o olun rüzgara göre değişmeyin
değişenlere boyun eğmeyin.

Dürüst yaşayalım az da olsa eksik de olsa yanlış da olsa kendimiz olalım.

Ahmet Kayanın giderim şarkısı gibi;
"Ezdirmem sana kendimi
gövdemi yakar giderim
Beddua etmem üzülme kafama sıkar giderim.."

valla burada bir beyin fırtınası nasıl olur bilmiyorum ama bazen çok hoş bazen de gerçekten çok kötü durumlarla karşı karşıya kalıyorum burada.kime güvenip kime güvenmeyeceğini anlayamıyorsun.en iyisi güvenmemek diyorsun ama insansın sonuçta işte zaafların var ve engel olamıyorsun...

bir kaç kişi dışında çok fazla samimiyetim yok insanlarla forumlar dışında...özel görüştüğüm ise dedim ya 1 yada 2 tane..genelde dışardan takip etmeyi seviyorum insanları..kötü mü oluyor?ya da memnun mu değilim?hayır.aksine çok memnunum daha iyi tanıyorum ve kimlerle ne paylaşacağıma öyle karar veriyorum.hani lente demiş ya "kimse gerçek yüzünü saklayamaz diye" aynen katılıyorum ona .saklasanız da kaç gün saklarsınız ki!!nasılsa çıkıyor ortaya.çıkanları da gördük zaten.kimden bahsettiğim hiç önemli değil.eminim o kendini biliyordur.

insanların güvenlerinin suistimal edilmesinden haksızlık yapılmasından nefret ediyorum.bunun benim başıma gelmiş yada gelmemiş olması önemli değil.önemli olan başkalarının bunları yaşadığına tanık olmuş olmam ve bunun dile getirilmemesinin bile beni rahatsız etmiş olmasıdır!!!

insanların dürüst ve şeffaf olmasından yanayım v hayatım boyunca da bundan yana oldum!!!

sevgilerimle...

X