Kalıcı Makyaj Uygulamaları Kalici Makyaj Yaptirmadan Once Dikkat Etmeniz Gerekenler !

Kalıcı makyaj yaptıranlar, kalıcı makyaj kaş, kalıcı makyaj nedir, kalıcı makyaj nasıl yapılır, kalıcı makyaj silme, kalıcı makyaj fiyatları, kalıcı makyaj dudak

AytenKomurcu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2016
46
49
51
Merhaba hanımlar,

Kalıcı makyaj yaptırmaya karar verdiniz ! Sonucun istediğiniz gibi olması, kalıcı makyajınızın uzun yıllar doğal ve estetik görünümüyle, güzelliğinize güzellik katması için, kalıcı makyaj işlemi öncesinde mutlaka dikkat etmeniz gereken önemli hususlar vardır. Bunlara dikkat etmeden yapacağınız seçimler ve yaptıracağınız kalıcı makyaj uygulaması tam tersi sonuçlar doğurarak yıllarca mutsuz olmanıza sebep olabilir.

Kalıcı makyaj uygulaması öncesinde gözden kaçırmamanız gereken hususlar şunlardır.

1- Kalıcı makyaj, eğitimli uzmanlar tarafından yapılan bir işlemdir. Özellikle, uygulamayı yapacak olan kişinin eğitiminden, uzmanlığından ve tecrübesinden emin olun. Herhangi bir problem ile karşılaşırsanız, muhatabınızın kim olduğunu net olarak öğrenin. Maalesef ellerinde çanta ile, kapı-kapı dolaşarak, ev ortamında dahi bu işi yapan kişileri duymaktayız. Unutmayın, kalıcı makyaj ciddi bir işlemdir. Olumlu ve olumsuz sonuçları vardır. Olumsuz bir sonuç ile karşılaşmanız durumunda, her zaman rahatça ulaşabileceğiniz, kişisel ve kurumsal sorumluluk sahibi yerlerde uygulama yaptırmanız sizin için mutlaka çok yararlı olacaktır.

2- Kalıcı makyaj yapacak uzmanla birlikte, saç, ten ve göz renginizi de dikkate alarak uygulanacak renkler ve renk karışımları üzerinde mutlaka mutabık olmanız gereklidir. Özellikle cilt renginizi dikkate alarak uygulanacak karışımların hazırlanması, renklerin kısa sürede kızarması, koyulaşması yada istenmeyen renklere dönüşmesini önler. Uygulamayı yapacak kişinin özellikle bu konudaki tecrübe ve uzmanlığından emin olmalısınız.

3- Kalıcı makyaj işlemi öncesinde, örnek resimler üzerinden değişik kaş şekilleri arasında seçim yapılabilirsiniz. Ancak mutlaka, aynı uzman tarafından sizden önce yapılmış olan uygulamalardan birkaçını canlı olarak görmeyi isteyin.Bildiğimiz gibi artık teknoloji, resimler üzerinde çok çeşitli düzeltmeler yapılmasına müsaade etmektedir. Canlı örnekler görmek, uygulama sonrasında hayal kırıklığına uğramanızı önler.

4- Uygulamada kullanılacak cihaz ve boyaları kontrol edin. Özellikle vücut dövmesi amacıyla kullanılan cihaz ve boyalar, kalıcı makyaj cihaz ve boyalarından oldukça farklıdır. Dövme cihazları doğal olarak kullanılan boyaları daha derine bırakır, ayrıca dövme işleminde kullanılan boyalar inorganik içerikleriyle daha uzun süre kalıcılığa sahiptir. Daha derine yerleştirilen, ömür boyu kalıcı inorganik boyalar ile doğal renk ve şekilde, estetik açıdan başarılı kalıcı makyaj işlemleri gerçekleştirmek imkansızdır.

5- Eğer sık sık uçuk çıkaran biriyseniz, bunu belirtin. İşlem öncesi size önerilecek ilacı gerekli süre kullanmanız, kalıcı makyaj işlemi sonrası uçuk çıkmasını önleyerek rahat bir iyileşme dönemi geçirmenizi ve işlemin başarılı olmasını sağlayacaktır. Şeker hastalığı, kanama ve pıhtılaşma problemleri, geçirilmiş cilt rahatsızlıkları ...vb. sağlık geçmişinizi paylaşmanız, sizin için daha güvenli bir uygulama yapılmasına yardımcı olacaktır.

bunu yaptırmak buyuk cesaret işi bence.Hayır kol boyun olsa neysede.Yüz.Direk gozün muhatabı.

Merhaba

Maalesef bu kadar onemli bir konuda, bazen yeterince arastirmadan ve uzerinde dusunmeden verilen ani kararlarin sonu genelde husran oluyor.

Aslinda, temel kurallara ve hijyen kosullarina dikkat edildigi takdirde, kalici makyaj yaptirmak asla gorundugu kadar tehlikeli yada zor bir islem degil.

Duzgun bir uygulama sonrasi elde edeceginiz guzel gorunumun kalici olmasida cabasi :)

merhaba
ayten hnm .kesınlıkle çok haklısınız size çok katılıyorum bir kaş mağduru olarak.O kadar büyük keşkelerim var ki kımse benım yaşadıgım seylerı yaşamasın. ıyı kı burda yazmaya başlamışsınız.
ben gecen haftasonu sizde kaş silme işlemi yaptrdım.şuan iyileşme sürecindeyim.inş kısa zamanda kurtulucam.
kaşlarım tamamen iyileştiğinde buraya detaylı olarak tekrar yazıcam .ayten hnm çok profesyonel birisi .

merhaba
ayten hnm .kesınlıkle çok haklısınız size çok katılıyorum bir kaş mağduru olarak.O kadar büyük keşkelerim var ki kımse benım yaşadıgım seylerı yaşamasın. ıyı kı burda yazmaya başlamışsınız.
ben gecen haftasonu sizde kaş silme işlemi yaptrdım.şuan iyileşme sürecindeyim.inş kısa zamanda kurtulucam.
kaşlarım tamamen iyileştiğinde buraya detaylı olarak tekrar yazıcam .ayten hnm çok profesyonel birisi .

Merhaba :)
Aslında kalıcı makyaj öncesinde, karar verirken çok aceleci davranmamak bile birçok problemin önüne geçebilir.

Tabii kalıcı makyaj yaptıracak olan kişiler birazda, tabiri caiz ise, ''heyecanlarına yenilip'' ayrıntılara fazla önem vermeden hızla kalıcı makyaj yaptırma kararı alabiliyorlar sıklıkla. Onlara da hak vermiyor değilim.

Bozuk şekil, renk yada başka bir sebeple, artık yüzünüzde taşımak istemediğiniz kalıcı makyaj uygulamalarından, lazer kullanmadan kurtulmanızı sağlamamıza rağmen, biz yinede en başından karar verirken iyi düşünmenizi öneriyoruz :)

Sizin güzel sonuçlarınızı da, umarım kısa sürede burada paylaşma şansımız olur Sevtap hanım.

Ayten hanim merhaba.kalici makyaj ile ilgili araştırma yapıyorum.netten arattigimda ilk siz karşıma çıktınız.sanırım bu konuda uzman olacak kadar bu işlemi uygulamissiniz. Merkezinize gelmeden önce buradan kisa bi on bilgi almak istiyorum sizden eger mumkunse

Ayten hanim merhaba.kalici makyaj ile ilgili araştırma yapıyorum.netten arattigimda ilk siz karşıma çıktınız.sanırım bu konuda uzman olacak kadar bu işlemi uygulamissiniz. Merkezinize gelmeden önce buradan kisa bi on bilgi almak istiyorum sizden eger mumkunse

Merhaba Burcu hanim, kas, dudak yada eyeliner, hangisi yada hangilerini dusunuyorsunuz ? Ayrintili olarak anlatabilirim memnuniyetle

Kalıcı makyaja tamamen karşıyım ben, düşünsene full makyaj yaptırmışsın hersey cok harika. En yakınını kaybediyorsun taziyesine gidiyosun yüzün makyajlı bence hiç hoş bi goruntu degil. Veya hepimizin başina gelecek birgün vefat eden biz olacagız ve makyajla gömülup allahin huzuruna öyle cikacagiz :KK43:

X