kalp atışını goremedik kızlar nolur bir bakın..

cileklipizza

Sana emanetiz...
Kayıtlı Üye
21 Mart 2009
1.375
84
kızlar benim sat 30 haziran 1 haftadır kahverengi ve arada kan olmak uzere akıntım vardı hep korkuyordum dustu mu dusecek mi diye.. bugun gittik bebek gorunuyor ama kalp atısı gorunmuyor. once karından sonra alttan baktı... aslında sanki ben hafif bir kıpırdanma goruyordum orda ama cok daha kuvvetli olması gerekiyordu, atıyormu atmıyor mu diye tereddüt etmememiz lazımdı dedi doktor. benim de adetler hep duzensizdi ve ilk gittigim doktor da gec dollenme demişti.. acaba ondan olabilir mi 3 gun sonra gidecegim tekrar bakılacak. ama cok umutsuz konustu en kotusune hazırla kendini dedi. yani bu 3 gunu ne olacak acaba diye heyecan icinde gecirmene gerek yok gibi konustu :KK43:( cok canım sıkıldı ya o kadar akıntıya kanlanmaya ramen tutunmuş kuşum orda ama kalbi ya atmıyor ya da çok zayıf atıyor. benim gibi olan var mı ?? 3 gun yeterli mi daha cok mu beklesek acaba, ha bir de ilk doktorum progestan vermişti onu da içme bırak dedi.. ne diyorsunuz ya cok uzucu di mi ? ilk bebegim bu benim surprizimdi, mucizemdi, hiç beklemiyordum boyle birsey olacagını

sana verecek bi fikrim yok ama evet cok üzücü..sonucu bildirirsin bize insallah rabbim bebegini sana bagislar..

ya ben cok ufak bir kıpırdanma farkettim birseyler birbirine carpıyordu ama tereddut bile etmeden cok kuvvetli bir sekilde atması gerekiyordu dedi. cunku alttan da baktık. offf nasıl gecicek uc gun yaa cok uzuldum yıkıldım icim acıyor su anda.

bende dun gıttım kalbı atıyordu ama duyamadım gorduk sadece doktorum baktı 105 atıyor dedi
ama ben karından baktırdım

canım benim belki bebek daha yenidir,çabuk gelişiyor ya onlar üç günde mutlaka hızında bir artma olur diye düşünmüştür doktor.umarım bir problem olmaz da kucağına alırın bebeğini.ben de 9+6 haftalık hamileyim.benim de canım hiç bir şey yemek istemiyor.çok az yiyorum.mide bulantım yok ama istemiyor işte.gelişme geriliği olur mu diye korkuyorum.allah onları bize bağışlasın.

cnm bol bol dua et bu mübarek günlerde
inş atıcak bebişinin kalbi ümidini yitirme olur mu?
olumlu düşün ki olumlu sonuclar doğursun

üzülme canım istersen hiç 3 gün falan bekleme çık git
baska bi doktora belki kalp atışları o sırada zayıflamıştır

sagolun kızlar, oyle olabiliyor mu bir zayıflama bir guclenme falan ?? beklemekten baska bir carem yok cok zor bu bekleme suresi bu belirsizlik. Allah hepimizin yardımcısı olsun..

canım,öncelikle içini ferah tut,benim son adet tarihim 22 haziran.ama mesela ben gebelik kesesini bile zor gördum.3.gidişimde görebildik.geç döllenme olmuş,hatta bebişim 3-4 gun geriden geliyor SATa göre.
sen de geç döllenme falan olduysan görememiş olabilirisniz.Yada doktordan doktora kullanılan aletlerden de farkediyor.Biraz sakinleş,herseyin hayırlısı olsun.

çilekcim üzülme canım benimde sat 29 haziran hamileliğim var şuanda 8 hafta 1 günlük
canım aynı sorunlar bende de oldu kahverengi akıntı kanama vs bende progestan kullandım
bırakalı 1 hafta oldu korkma bebeğin seninle kalır inş kendini fazla yorma onlar yerleşme kanaması
ben zeynep kamile gidiyorum şahane bir hastane bizim kalp atışalrımız 1 hafta oldu görüleli
bence doktorunu değiştir öle moral bozan doktor sana lazım değil istanbulmu bakmadım ama
zeynep kamili tavsiye ederim sana sakın korkma ALLAHIN dediği olur bol bol dua et.

neden canım kanamaların devam ediyormuki
bak benim doktorum dediki kanaman kesildiyse bırak dedi
ama ara ara gene olursa 1 hafta daha kullan dedi
kesilmediysede devam edelim dedi canım
benim kesildiği için bırakdım ama gene olursa başlıcam.

canım öncelikle allah yardımcın olsun.benimde ilk bebeğimde 3gün durmadan lekem geldi. Doktora gittiğimde kese olduğu gibi duruyordu 3 kez karnımdam baktı 2 kez alttan baktı oda olmadı rodyoloji deki buyük ultrasyonla alttan baktı bebeğim duruyodu ama kalp atışı yoktu.bi umutla doktora bidaha bakın dedim ama nafile kabullenmek gerkiyodu.bebeğim karnımda 2 hafta ölü kalmış.10 haftalıktı öğrendiğimde ama 7 hafta 5 günlükken ölmüş.içtiğim progestan da bebeğin kesesinin bozulmamasını sağlamaş.doktorun bu yüzden sana bırak progestanı demiş eğer bebeğin duruyorsa (inşallah duruyordur) bişey olmaz ama kasıklarında ağrı ve kan gelmeye ve ardından küçük parçalar gelirse yapacak bişey yok demektir.sen yinede moralini yüksek tut.unutma onu bize veren allah alıcıda allah.

doktorum bana kromozom eksikliği olan bebekler yaşamaz dedi.allah kadınları öyle güzel yaratmış ki hatalı bir bebeği vücut dışarı ya atar ona bizim yapabileceğimiz bişey yok dedi.

3 ay sonra tekrar hamile kaldım şu an 12 haftalık allah herkesin bebeğini kucağına sağlıklı bir şekilde almayı nasip etsin.

canım benim beklemekten başka yapacağın bişey yok.içini ferah tut inşallah bişey olmaz.....

canım benim şimdi benim ilk doktorum henuz herhangi bir anormallik farketmemişti kalp ile ilgili.. 3 agustos ta gittim noktacık gorundu 18 agustos da gittim kese gorundu 31 agustos a da kalp atıslarını dinlemek uzere randevu aldık. sonra gecen hafta lekelenmem ve arada az da olsa kanama kirli kan basladı. doktorum dediki progestan alıyorsun ona basladım 1 haftadır kullanıyorum bu sırada kanama ve lekelenmelerden cok huzursuz oldugum icin bugun dusuk ve riskli gebeliklerle ilgili cok uzman baska bir doktora gorunmek istedim. kese duruyor, bebek duruyor icinde ama kalp atısını cok net gozlemleyemediği için doktor cok umitsiz konustu.. praogestanı bırak dedi. duserse duser dedi ama ilk doktorumun daha hicbirseyden haberi yok yani.. bugun gittigim doktor cuma gunu tekrar gel yine bakalım dedi.. ona gore karar verelim dedi. ilk doktorumla randevum pzt gunu acaba dedim bir umit devam etsemmi acaba progestana

canım öncelikle allah yardımcın olsun.benimde ilk bebeğimde 3gün durmadan lekem geldi. Doktora gittiğimde kese olduğu gibi duruyordu 3 kez karnımdam baktı 2 kez alttan baktı oda olmadı rodyoloji deki buyük ultrasyonla alttan baktı bebeğim duruyodu ama kalp atışı yoktu.bi umutla doktora bidaha bakın dedim ama nafile kabullenmek gerkiyodu.bebeğim karnımda 2 hafta ölü kalmış.10 haftalıktı öğrendiğimde ama 7 hafta 5 günlükken ölmüş.içtiğim progestan da bebeğin kesesinin bozulmamasını sağlamaş.doktorun bu yüzden sana bırak progestanı demiş eğer bebeğin duruyorsa (inşallah duruyordur) bişey olmaz ama kasıklarında ağrı ve kan gelmeye ve ardından küçük parçalar gelirse yapacak bişey yok demektir.sen yinede moralini yüksek tut.unutma onu bize veren allah alıcıda allah.

doktorum bana kromozom eksikliği olan bebekler yaşamaz dedi.allah kadınları öyle güzel yaratmış ki hatalı bir bebeği vücut dışarı ya atar ona bizim yapabileceğimiz bişey yok dedi.

3 ay sonra tekrar hamile kaldım şu an 12 haftalık allah herkesin bebeğini kucağına sağlıklı bir şekilde almayı nasip etsin.

canım benim beklemekten başka yapacağın bişey yok.içini ferah tut inşallah bişey olmaz.....

benze olaylar yaşamışız ben de bebeğimi kaybettim 6 haftalıktı ama 10 haftalık olmalıydı progestanı bıraktıktan 3 gün sonra lekelenme başladı ve kürtaj oldum beklemedeyim şimdi :gitme:çilek arkadaşım sana bunu yap şunu yap diyemeyiz umarım bizim yaşadıklarımızı yaşamazsın

bebegimin boyu da 5 mm de kalmış. bu 6. hafta degeri... bence ya 2 hafta gec dollenme oldu geriden geliyor cunku benim adetlerim cok uzun donemli ve duzensizdir.. ya da ne yazıkki minik gecen hafta öldü içimde gelişemedigi icin 5 mm de kaldı boyu ve progestan vucuttan atılmasını engelliyor. :KK43:( ya cok kotu bir duygu bu inanılmaz kotu hissediyorum

canım çok geçmiş olsun.yavaşta olsa attığını gördüm diyorsun.bence başka bir doktora daha görün.inşaallah sağlıklıdır ve tutunur.duygularını çok iyi anlıyorum.bende yaşadım ve birçok insanda yaşıyor bunu.allahım senin için hayırlısını nasip etsin canım.

benim bebeğimin kalbi 7 haftalıkken çok güzel atıyordu çok da sağlıklıydı geç döllenmeydi ama

kalbi gayet iyiydi 9 haftalıkken tekrar kontrole gittim ve bebeğimin önceki gün kalbinin durduğunu

öğrendim...Yani diyeceğim o ki ne olacağı belli olmaz sen üzülme

X