Kalp sekli rahim filmi 2022

Ben bu alanda özel olarak çalışmış birine gitmenizi öneririm. Bana daha önce arkuat bile dendiği oldu saçma sapan. Doktorum şok oldu.
Ağustos ayında histeroskopi yapıldı. Perde kesildi. Korkmanızı gerektirecek bi ameliyat değil. 6. Haftadaki düşüklerin sebebi bu değildir diyenlere de aldırış etmeyin kim biliyor ? Genetiktestleri temiz demişsiniz, Bi kayıp daha yaşamayı göze almayın bence çok basit bi ameliyat bu. Biz de böyle düşünüp riske atmak istmedik süreci.
Çikolata kistlerim de vardı gebe kalamamıştım bi süre. Ameliyat sonrası bekleme süresinin ardından gebe kaldım.
Ve ona rağmen gebeliğim çok zorlu geçiyor kanamalar ve düşük riski..
Histeroskopi yapılmasaydı çarşaf gibi perdeye rağmen bugünleri göremeyecektim belki de.
Görseldeki de sadece 3 boyutlu ultrasonla görünüşü. Bende aynı zamanda hafif basıklıkta var üsten kalp şekli denilen.
Sadece kalp şekli ise ameliyat yapılmıyor ama perde varsa bu kesilerek alan açılıyor. İyi bi doktor doğru tanıyı koyar.

Eklentiler

• 65ED9C13-1839-4C7F-909B-49FC18F1DFD8.jpeg
    68,2 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleme:
Merhaba siz çikolata kistiniz varken doğal yolla mı gebe kaldınız acaba

Merhaba siz çikolata kistiniz varken doğal yolla mı gebe kaldınız acaba
Merhaba :)
Evet ama ben bilmiyordum bu yaşıma kadar. Genelde cok dikkatli korunmuyorduk da.

Histeroskopi esnasında laparoskopi de yapıldı doktorum bakmak istedi rahmin dışına da. Küçük 1 er cm lik kist doluydu. Rahmin dışı, idrar kesesinin dışı, bağırsakların etrafı. Fotoğraflarını gördüm. Sol yumurtalığımın da tıkalı olduğunu söyledi.
Hatta bana doğal yollarla gebe kalamayabilirsin bile dedi. Çok umutsuzluğa kapılıp eşimle çocuğumuz olmazsa diye evlatlık konusunu bile konuştuk yolun başında.
Histeroskopi sonrası kistleri baskılamak için 4 kutu doğum kontrol hapı(miranova) kullandım. Bu zamana kadar hiç doğum kontrol hapı kullanmamıştım.
Doktorum bundan sonra 6 ay gebelik deneyeceğiz dedi. Stres yapmayın 6 ay gebelik gerçekleşmezse ondan sonra gerekli tedavileri düşünürüz dedi.
Ardından regl sonrası hemen ovulasyon takibine başladım. ilk ay boş geçti. 2. Ay pozitifi gördük. Sağ yumurtalıktan yumurtlamışım gerçekten muhtemelen solda sorun var zaten.
Neyse allahtan umut kesilmezmiş gerçekten. Rabbim ol diyince oluyor her şey. Gebelik de biraz zor geçiyor ama bebeğimiz sağlıklı görünüyor şükürler olsun.

Allah isteyen herkese tez vakitte kolaylıkla sağlıkla nasip etsin inşallah

Amin inşaallah size de rabbim sağlıklı hayırlı doğum nasip etsin inşallah. İçinizi ferah tutun rabbimin izniyle tüm zorluklarınız kolaylaşır

Doktorunuz kim acaba

Sonki gebeliğimde bende ona gidiyodum ama hiç memnun kalmadım.ilgi alaka sıfır
Çok şaşırdım.
Ben histeroskopi döneminde tanıştım. Şu zamana kadar hiçbir doktorda olmadığı kadar ilgili alakalı ve bilgiliydi. şuan Kocaeli’den İstanbul’a gebelik takibi için gidiyorum kendisine. Kendisine çok güveniyorum. Maalesef herkes her doktorla aynı frekansı tutturamıyor.

Merhaba kizlar 2 dusugum var. Rahimimin bikornuat uterus yani kalp sekli dendi ve ameliyata gerek yokmus. Resmi ekliyorum bu sekilde olupta saglikli dogum yapan yada yorumlayacak olan varmi ? Yada bu sekile yakin ameliyat olan ?
Canım bana da 2 yıl önce aynı teşhis konuldu. 4 doktora gösterdim hepsi de ameliyata gerek yok kendi kendine hamile kalırsın dedi ama olmadı malesef. Pazartesi günü gittiğim prof hemen ameliyata aldı. Çarşamba ameliyat oldum henüz hamile değilim ama doktor yakın zamanda bekliyor. Muhtemelen annemde de benzer şey var çünkü 10 yıl ilk çocuk için 11 yıl da ikinci çocuk için beklemiş. İkimiz de 2 kg 100 gr doğduk ayrıca 2 kere düşüğü var. Sonuç olarak ameliyat çok tehlikeli ve zor değil imkanın varsa deneyebilirsin.

Merhaba kizlar 2 dusugum var. Rahimimin bikornuat uterus yani kalp sekli dendi ve ameliyata gerek yokmus. Resmi ekliyorum bu sekilde olupta saglikli dogum yapan yada yorumlayacak olan varmi ? Yada bu sekile yakin ameliyat olan ?
Merhaba bikornuat teşhisi nasıl koyuldu benimde rahim filmimi sizinkiyle aynı ama bana perde olduğu söylendi histeskobiyle bakılacak

Merhaba canim bendede önce perdeden suphelendi hatta rahim filminde net cikmadigi icin birde emar cektirdiler 2sinin sonucunda perde olmadigi anlasilmis oyuzden gerek yok dediler bu arada baska doktorlarada gosterdim hepsi ameliyata gerek duymuyorlar bakalim hayirlisi

Merhaba bikornuat teşhisi nasıl koyuldu benimde rahim filmimi sizinkiyle aynı ama bana perde olduğu söylendi histeskobiyle bakılacak
Merhaba canim bendede önce perdeden suphelendi hatta rahim filminde net cikmadigi icin birde emar cektirdiler 2sinin sonucunda perde olmadigi anlasilmis oyuzden gerek yok dediler bu arada baska doktorlarada gosterdim hepsi ameliyata gerek duymuyorlar bakalim hayirlisi

Perde bebek için tehlikeli çünkü embriyo perde kısmına tutunursa belli bir süre sonra beslenemiyor ya da perde taşıyamıyormuş. Ama bikornuat o kadar tehlikeli değil ama ciddi takip ister ve rahim ağzına dikiş gerekebilir demişti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…