Kanal tedavisi mi ? Dolgu mu ? Çektirme mi ? Kızlar yardım edin

geçmiş olsun ... ben kanal tedavisi ve çürükler konusunda epey tecrübeliyim :) hatta son dolgumu anestezi yapılmadan uyguladılar :KK70: kanal tedavisi dolgu sırasında yapılan bir uygulama yani çürüğün boyutuyla alakalı ona doktor karar veriyor a kanal tedaviside yaptırıyım dolguda diye bişey yok ya da ben kanal istemiyorum sadece dolgu diye evet kanal tedavisinde sinirler alınıyor ve anestezi yapılınca hissetmiyorsun bile ondan sonrada mutlaka dolgu yapılıyor. bence hiç ilerlemeden git doktoruna yaptır :) korkulacak birşey yok dişii çektirmeyi düşünme bile :)

geçmiş olsun ... ben kanal tedavisi ve çürükler konusunda epey tecrübeliyim :) hatta son dolgumu anestezi yapılmadan uyguladılar :KK70: kanal tedavisi dolgu sırasında yapılan bir uygulama yani çürüğün boyutuyla alakalı ona doktor karar veriyor a kanal tedaviside yaptırıyım dolguda diye bişey yok ya da ben kanal istemiyorum sadece dolgu diye evet kanal tedavisinde sinirler alınıyor ve anestezi yapılınca hissetmiyorsun bile ondan sonrada mutlaka dolgu yapılıyor. bence hiç ilerlemeden git doktoruna yaptır :) korkulacak birşey yok dişii çektirmeyi düşünme bile :)

geçmiş olsun.umarım iyi bir dişçiye denk gelirsin.bende inanılmaz korkan biri olarak kırık 20llik dişimi çektirme cesareti gösterdim.kkdan bir arkadaşın önerdiği dişçi sayesinde bu fobimi yendim.sana tavsiyem hiç korkma.kanal tedaviside inan canını hiç acıtmaz.sinirlei alıyor ama sen hissetmiyorsun ki.uzun işlem ama canın acımaz.stress yapma ben de öldüm öldüm dirildim boşuna yaşamışım onca sıkıntıyı.eğer istanbulda anadolu yakasındaysan dişçimi kesinlikle tavsiye ederim.
geçmiş olsun..

diş çekimide benim kabusumsenağlamasenağlamaçekilecek dişimi çektirmeye korkuyorum 4 aydır rüyalarıma kabus gibi giriyor kanlar içinde uyanıyorum:1no2:acımıyor demi

Ben dolgu ve kaplama yaptırmıştım .Doktordan doktora farkediyor..uyuştıurmadan yaptırdığım dolgu var hiç acımamıştı.azıcık okadarda olur..Ama başka bir şehirde başka dr uyuşturarak düşen dolgumu yapmıştıkii felakettii.Şaşırmıştım ben uyuşmadan acımadı.uyuştu acıdı:S

canım yaa bnide kanal tedavisi yönünden korkuttular bu yüzden bir dişimi çektirdim arkasından diğeri geldi baktım olmuyor korka korka oturdum dişçi koltuğuna ama hiçbirşey olmadı zaten uyuşturuyor damağını birşey hissetmiyorsun korkacak da birşey yok en kısa zamanda git canım benim......

cnmcım bende hayatımda ılk defa yaptırdım ınan ıgne bıraz acı verıyor ama anındada uyusuyor zaten ınan korkacak bırsey yok dısını cekıp kaybetme derım yaslandıgında cok sıkıntısını cekersın o yuzden dısını kaybetme korkacak bırsey yok

Öncelikle geçmiş olsun ben 21 yaşındayım 4 tane dolgu var hepside kanal tedavisinden sonra dolgu oldu bir dolguyu 10 yıl kullandım halada kullanıyorum çok memnunum:nazar:Ben tabi 10 yıllık dolguda doktor hatası yüzünden çektirmeyip dolgu yaptırdım belki diş tekrar gelmez diye :KK70:neyse korkma

Son düzenleme:
kızlar bnim asla basıma gelmeyecek sandıgım curuk problemi nihayet geldi dayandı kapıya bir tane dişimde su içerken ve tatlı yerken hafif sızlam farkettim ...

:KK43:((( ve toplu iğne ucu kadar curuk varmıs ...

hayatımda bir kez bile diş hekimi koltuguna oturmayan ben şimdi cok korkuyorum :KK43:(

nabcam ben yaaa dusundukce ölesim geliyo :KK43:(( dişciye gitmekmi üffffffff :KK43:(((

ilerlemiş ise kanal tedavisi olcakmış ilerlememiş ise dolgu :KK43:

fakat hiç bir tecrubem yok cok korkuyorum ben yaaaa :KK43:((

kanal tedavisi cok acıtıyormuş sanırım :KK43:

hadi dolgu biraz daha azmış ama kanal tedavisi olmak aman allahım duyduklarıma gore sinirleri falan cekiyolarmış tek tek :KK43:((

ben dayanamam diyorum ya :KK43:
kızlar yoksa dolgu yada kanal tedavisi yerine hemen cektirip kurtulsammı ne olur dolgu yaptıran yada kanal tedavisi yaptıranlar bi akıl versinler acısı cokmu dayanılmaz :KK43:

cektirsende ayrı bir dert offffff offffffff oda acır nabcam bennnnnnnn :çok üzgünüm: :1no2:

canım amma korkutmuşlar seni yaa.ben de senin gibi dişçi koltuğuna oturmamıstım bigün ağrıyla gittim ve 1 kanal 2 dolgu teşhisi koydu yani dişlerin dısarıdan iyi görünüo olması dişlerin sağlıklı olduğu anlamına pek gelmio.içten çürümelerde çok sık karsılasılan sorunlar.dolgu yaparken anesteziye bile gerek duyulmuyor.2 dakika da yapıyor ve hiç acı hissetmiyorsun.kanal tedavisine gelince.ben sana adım adım anlatayım istersen gittiğim ilk gün dişimi biraz oydu daha sonra sinirleri öldürmek için bi ilaç koydu oraya 2 gün sonra gittiğimde sinirlerim ölmüştü yine anestezi yaptı ve inan hiçbir sey hissetmedim yani öyle canlı canlı alınmıyor sinirler eğer öyle olsaydı git kendini bi yerden at daha iyi derdim rahatlıkla.daha sonra sinirler alınınca dolgunun kanalları tam doldurabilmesi için kanallara şekil verilio cünü kanallar genelde yampiri yumpuri oluo :smiley-cool: neyse çok uzatmim kanallar iyileşince dolguyla kapatılıo.kanalın iyileşmesi insanın bünyesine bağlı olarak değişik süre gerektirio bazılarının aynı gün kanalı kapatılırken benim ki 2 ayda ancak kapatıldı.ama tüm tedavi süresince hissettiğim tek acı enjektörün verdiği acıydı.zaten en büyük korkum buydu ama o da koluna cimcik attığında hissettiğin acıdan daha fazlası deil bu konuda bana güvenebilirsin.zaten anestezi yapıldıktan sonra hekim dilini kesse ruhun duymaz

ayrıca canım dişini çektirmene şiddetle karsıyım cünkü çekilen diş yerine gelemdiği gibi diğer dişerde onun yerini doldurmak içi kayıyo ve aralanıo bunu unutma belki oraya diş yaptırabilirsin ama insanın kendi dişi gibi olmaz.bence topla cesaretini ve git doktora inan bana hiç pişman olmayacaksın ve ben diş hekiminden bu kadar korkarken şimdi en ufak sızıda kendimi doktorda buluyorum.korkum tamamen geçti.dişler çok önemli dikkatte almak lazım.

ayrıca canım dişini çektirmene şiddetle karsıyım cünkü çekilen diş yerine gelemdiği gibi diğer dişerde onun yerini doldurmak içi kayıyo ve aralanıo bunu unutma belki oraya diş yaptırabilirsin ama insanın kendi dişi gibi olmaz.bence topla cesaretini ve git doktora inan bana hiç pişman olmayacaksın ve ben diş hekiminden bu kadar korkarken şimdi en ufak sızıda kendimi doktorda buluyorum.korkum tamamen geçti.dişler çok önemli dikkatte almak lazım.

Arkadaşlar bende iki dişime dolgu yaptırdım ama dolgu yapıldıktan bu yana yani 1 aydır diş ağrısı çekiyorum. doktora söyledim. çürüklerin derin olduğu için kanal tedavisi istiyor dedi. orda kana tedavisi yapılmıyormuş başka bir yerde yaptıracağım kanal tedavimi ama benim asıl merak ettiğim kanal tedavisi yapılırken dolguları çıkarıp tamı yapacaklar yoksa çıkarmadan da yapılıyor mu acaba.

Arkadaşlar bende iki dişime dolgu yaptırdım ama dolgu yapıldıktan bu yana yani 1 aydır diş ağrısı çekiyorum. doktora söyledim. çürüklerin derin olduğu için kanal tedavisi istiyor dedi. orda kana tedavisi yapılmıyormuş başka bir yerde yaptıracağım kanal tedavimi ama benim asıl merak ettiğim kanal tedavisi yapılırken dolguları çıkarıp tamı yapacaklar yoksa çıkarmadan da yapılıyor mu acaba.

Ben yaptırdığımda dolguyu çıkarıpta yapmıştı kanal tedavisini canım.Zaten çıkarmadan yapması imkansız çünkü kanal tedavisinde dişin içini resmen damağının dibine kadar oyuyor (korkutmak istemem ama :) ) dişteki bütün sinirleri öldürüyor hatta ilaç koyup bi süre bekletiyor sinirler tamamen ölsün diye ondan sonra dolgu gibi dolduruyor dişin içini ve artık o diş ölü diş oluyor.Biraz zor birşey ama çektirmekten iyidir diye düşünüyorum ben.Şimdiden Allah yardımcın olsun tatlım..

yapılan dolgunun etkisi kalmamış yeniden dişin özü alınacak diş ölecek yeni dolgu yapılacak ağrı devam ederse diş kökü korozyon bağlamış olabilir çekerler

canim oncelikle gecmisolsun.benim esimde bugun kanal tedavisi oldu.hafif agrisi var su anda.onunda dis eti kanamasi var.islem esnasindada biraz fazla olmus.agri devam ederse cekcez demis doktor bakalim bekliyoruz daha.

tabiiki de çektirme sonuna kadar dişini koru çekilirse dişlerinin dizilimi de bozulabilir çok daha fazla acı çekersin

kızlar bnim asla basıma gelmeyecek sandıgım curuk problemi nihayet geldi dayandı kapıya bir tane dişimde su içerken ve tatlı yerken hafif sızlam farkettim ...

:KK43:((( ve toplu iğne ucu kadar curuk varmıs ...

hayatımda bir kez bile diş hekimi koltuguna oturmayan ben şimdi cok korkuyorum :KK43:(

nabcam ben yaaa dusundukce ölesim geliyo :KK43:(( dişciye gitmekmi üffffffff :KK43:(((

ilerlemiş ise kanal tedavisi olcakmış ilerlememiş ise dolgu :KK43:

fakat hiç bir tecrubem yok cok korkuyorum ben yaaaa :KK43:((

kanal tedavisi cok acıtıyormuş sanırım :KK43:

hadi dolgu biraz daha azmış ama kanal tedavisi olmak aman allahım duyduklarıma gore sinirleri falan cekiyolarmış tek tek :KK43:((

ben dayanamam diyorum ya :KK43:
kızlar yoksa dolgu yada kanal tedavisi yerine hemen cektirip kurtulsammı ne olur dolgu yaptıran yada kanal tedavisi yaptıranlar bi akıl versinler acısı cokmu dayanılmaz :KK43:

cektirsende ayrı bir dert offffff offffffff oda acır nabcam bennnnnnnn :çok üzgünüm: :1no2:
Çok geçmış olsun canım...
Ben dişlerden çok çektım inan.Ama korkucak bişey yok artık acısız tedavi yapılyor.
Ben üst dişlerime 4 seyansta yaptırdım.Hem çekim hem kanal tedavi hem vidalı taktırdım ve protez.Ben de çok korkardım.İlk çürük çıktında gitseidım şuanda kendi dişlerim olurdu.Bu yüzden korkma topla cesaretini ve yaptır.yoksa sonra da çok çekersın ve korksan da korkmasan da yaptırmak zorunda kalacaksın.Tekrar geçmış olsun.

iğneye can kurban ayrıca kanal tedavisinede:/ 2sinide hissetmedim ama önceden kanal tedavisini yarım bırakmıştım.Şimdi çekilmesi gerekiyormuş tabii korkudan sevk edilen yere gitmedim bildiğin ameliyat oluyorsunuz sanırım:KK43: uff kanalsa ve dolguysa git ama diş çekimi bilmiyorum:KK43:

Arkadaşlar ben 7-8- yaşlarında diş çektirmişdim hiç bişe hisettmedim işde o andan beri bana ne olduysa korkmaya başladım o ses kulaklarımı bitiriyoooo :) Acıyo mu diş öektirmek anlatın lütfen bana:nazar:

Arkadaşlar ben 7-8- yaşlarında diş çektirmişdim hiç bişe hisettmedim işde o andan beri bana ne olduysa korkmaya başladım o ses kulaklarımı bitiriyoooo :) Acıyo mu diş öektirmek anlatın lütfen bana:nazar:

Hayir acimiyor bugüne kadar 3u sadece kök olmak uzere 7 tane diş cektirdim iğne vurup uyustuktan sonra hiçbirşey hissetmiyorsun sadece bir baskı hissediyosun o da acitmiyor. En kolayi diş çektirmek bence dolgu falan uzun sürüyor o aletin sesi can sıkıcı.

X