Kanal tedavisi mi ? Dolgu mu ? Çektirme mi ? Kızlar yardım edin

Bende dün azı dislerimden birini çektirdim parça parça kirilmisti ve en son bir parçası sallanıyordu. Güya muayene için gittim kiz kardeşimin zoruyla damagim kesilerek parça parça alindi diş dikiş gerektiği halde korkudan attirmadim. Bana da normal diş çekimi demişlerdi ki benim em kormadigimdir diş çekimi Dolgu, kanal tedavisi daha bitmedi ama ben nasil tekrardan hepsine katlanabilecegimi bilmiyorum. . Çoğu disim daha önce işlem görmüştü ama maalesef ki sağlıklı ve güçlü diş yapısına sahip değilim:KK43:

Tecrubelerinize dayanarak bırsey sormak ıstıyorum sag ust en dıpteki azı dısım curuk ve kanal tedavısı dedı dr endontiye yarın sabah ıcın randevuyu da verdı kacınılmaz son ve ınanılmaz bı korku kalbımı sardı acıkcası ablam 4 kez kanal tedavısı oldu hıc hıssetmedım dıyor bende uyusacagım ıcın hıssetmeyecegımı dusunuyorumda sımdı benım merak ettıgım uzun bı ıslem bı ınsanın agzı yutkunmadan 30 40 dk yada 2 saat nasıl acık kalabılır kı

pardon merak ettim yaptırdınız mı acaba ?

Tecrubelerinize dayanarak bırsey sormak ıstıyorum sag ust en dıpteki azı dısım curuk ve kanal tedavısı dedı dr endontiye yarın sabah ıcın randevuyu da verdı kacınılmaz son ve ınanılmaz bı korku kalbımı sardı acıkcası ablam 4 kez kanal tedavısı oldu hıc hıssetmedım dıyor bende uyusacagım ıcın hıssetmeyecegımı dusunuyorumda sımdı benım merak ettıgım uzun bı ıslem bı ınsanın agzı yutkunmadan 30 40 dk yada 2 saat nasıl acık kalabılır kı

Enjeksiyonu hissetmemeniz için öncesinde lokal bir krem ya da sprey kullanabilir doktorunuz, endişelenmeyin. Anestezi sonrasında herhangi bir ağrı sızı hissetmeyeceksiniz. Kanal tedavisi içinde bu geçerli, dolgu için de çekim için de... Diş çektirmek en son çaredir, diş çekiminden önce dişi kurtarmak için tüm yollar denenmelidir. Bu sebeple hekiminiz ne derse kabul edin ve güvendiğiniz bir hekimle çalışın. Kanal tedavisinden sonra tercih ederseniz dişinizi kaplatabilirsiniz.

Selamlar. Geçen sene 2 kök dişime kanal, 3 ön dişime dolgu yapıldı. Hepsinde aynı dr ile çalıştım. Bugün ön üst dişime kanal başlandı, cmt günü alt kök dişime büyük ihtimal sadece dolgu yeterli dedi aynı dr. Bütün bu işlemler yapılırken hiç bir anestezi, uyuşturucu kullanmadı. Bu benim tercihimdi. Anestezi beni daha çok rahatsız ediyor. Diş hekimime güvendiğim için bu kadar rahatım. Bence en önemlisi çalıştığınız hekim :)

X