Kantin çalıştırmak(okul sayısı az olan)sizce kazanç saglarmıyım

Kazanırsınız bence. Beslenme koyduğumuz halde çocuklar istiyor kantinden de yemeyi. Bi tost olmuş bizim okulda 25 TL en ucuzu bu. 😑Bi de sizin okul ortaokul tekrar acıkan olur getirmeyen olur vs muhakkak sirkülasyon olur. Sonuçta her okulun kantini var demek ki kazanıyor ki işletiyor insanlar.

Mrb bayanlar
Ben kızımın okuduğu okulda kantin yeni açılacak çalıştırmak için ihaleye gireceğim.
fakat şu var ki hiçbir tecrübem yok daha önce hiç yapmadım.
Birde okul öğrenci sayısı çok az yeni açılan bir okul.
Kar edermiyim bu işe girdigime degermi
Bir tanıdığım 15 öğrenciye sadece öğle yemeği yaparak min. 10 bin kar elde ediyor. Ki daha masraflardan kısarak da 3-4 bin artiriyor. Gerisini sen düşün.

Ev yapımı ürünlerde dikkatli olun hersey mevzuata uygun olmalı ve çok çeşit yapmayın bence risk artar
Kantin konusu artık eskisi gibi değil, hazır gıda aileler istemiyor diğerleri de mevzuata uygun olmalı kayıtlı olmalı
Alerji çok yaygın artık
Bence yapan tecrübe eden biri ile konuşsanız çok faydalı olurdu biz bilmeden ne desek boş

Ben fikirlere açığım herşey çocuklara uygun olsun isterim.boyali gıda markası belli olmayan bir ürün asla almam evede cocuklarima yefirmedigim hicbirseyi almam diğer çocuklarda cok önemli .vede çok pahalı şeyler satıp gözleri kalsın istemem zaten.hem temiz hem lezzetli hemde uygun olsun.hatta dışardan namimi duyan gelsin biseler yemeye lezzet benim için önemli

Kırtasiye çok iyi fikir oraya yakın kırtasiye de yok.dun kızımın ucu silgisi bitti aldım kırtasiye den
kurşun kalem uçlu tükenmez kalem silgi kağıt not defteri gibi temel şeyler öğrencilerin yanında öğretmenler yöneticiler için de çok lazım oluyor bu ürünleri de yiyecek içecek yanında düşünebilirsiniz, umarım alnınızın akıyla ve severek işinizi yapabilirsiniz 🙏

Benim oğlum ilk okulda hiç kantinden alışveriş yapmadı 1-2 sefer su dışında. Bir kez küçük oğlumla gittiğimizde ayran istedi yoktu, meyve suyu var dedi bir tane aldık adı sanı belli değil çocuk içmedi beğenmedi ben bir yudum içtim berbat bir şey, bildiğin suyun içine bir şey katmışlar meyve suyu diye satıyorlar. Bir tane bilindik marka yoktu abuk sabuk merdiven altı ürünler. Yazık ya birileri kar edecek diye küçücük çocukları zehirliyorlar.

Ortaokulda yapın mutlaka. İlkokulda beslenme veriyorduk. Ortaokul olunca kolayimiza geldi harçlık veriyoruz. Kantini iki kadın işletiyor. Fena durmuyor. Çocuk da ordan yemeği seviyor baya. Bir süre sonra beslenme kıymaya başlayacağım , beslenme koyan da çok var ama ordan yiyen de çok var. Bizim de öğrenciler sizin kadar ancadir. Bence denemek gerek. Zarar etmezsiniz en azindan

Mrb bayanlar
Ben kızımın okuduğu okulda kantin yeni açılacak çalıştırmak için ihaleye gireceğim.
fakat şu var ki hiçbir tecrübem yok daha önce hiç yapmadım.
Birde okul öğrenci sayısı çok az yeni açılan bir okul.
Kar edermiyim bu işe girdigime degermi
Bunu bizde düşünüyoruz eşimle..ama öncesinde alınması gereken belgeler vs muhakkak vardır onunla ilgili hiç bilgim yok takibe aldım konuyu

İhaleyi kaça alacağınız önemli.
Bir gün okulda süper lüks bir araba görmüştük kesin bu müdürün falan derken kantincinin çıkmıştı. Adam tüm ailesini orada çalıştırıyordu. Dubleks evleri vardı ihya olmuşlardı. Lise kantini bu arada

farklı okullarda uzun yıllar kantin işletmeciliği yaptı, pandemide bırakış o bırakış oldu, simit poğaçadan çok, kısır, börek, gözleme, börek, mantı bile yapardı, öğretmenler özel sipariş verir eve bile alıp giderlerdi, sigortasını ödedi evinin tamiratını yaptırdı emekli oldu çok şükür.
oğlumunda kantınlerinde tavuk döner, köfte ekmek, pankek gibi çeşitler olduğundan artık ne beslenme istiyor ne de eve gelmek istiyor. Arkadaşları ile beraber kantinden yiyorlar.
olur yani neden olmasın sadece simit poğaçayla kalma yeter

Benim ev yapımı şeylerle aram iyidir .okula kermeslerde biseler yapıp yollarım herkes bayılır müdürümüz ve sınıf öğretmenimiz teşvik etti onlar benim almamı istiyor.ben poğaça kurabiye kısır sandvic ekmek arası patates kızartması vs. Gibi şeyler sık yapıp yollarım kızımın beslenmesinde annelerde öğretmenimize mudieimzde beni çok istiyor.fakat ben hiç calistirmadim kantin nelere dikkat etmem lazım kar edermiyim degermi neyi nasıl yapmalıyım gibi bir sürü kafamda soru var.isletip çalıştıran varmı kantin aranızda bana neler onerirsiniz
Yani şimdi ne denir bilemedim. Kızım ortaokulda,sadece haftada 1 gün yemek alıyor kantinden,evde ne istiyorsa onu hazırlıyoruz,termosu var koyuyorum sıcak kalıyor.
Ha parası oluyor üzerinde bazen kraker,meyveli yoğurt falan da alıyor yada canı birşey isterse ama genelde çok sıra olduğu için gidip beklemek istemiyor.Okul proje okulu sadece ortaokul(tam gün) ve büyük bir okul ayrıca yemekhanesi de var isteyen ücretini ödeyip yemekhaneden yiyebiliyor ona rağmen ben gittiğimde çocukların elinde sandvic, tost,tavuk döner,atıştırmalık, içecek vb şeyler görüyorum,her zamanda kalabalık sıra oluyor diyor kızım. Iş yapıyor yani. Ha bana kalsa oradan ciğ köfte yada tavuk döner almasın istemem sonuçta ev yapımı şeyler değil,içerikleri nasıl bilmiyorum ama işte isterse haftada 1 yiyor istemezse evden götürüyor.
Ev yapımı birşeyler koyarsanız daha iyi olur bu arada,ev yapımı seçenek olsa ben daha fazla teşvik edebilirdim kızımı açıkçası ama şu an öyle değil.
Okul tam günse bence iş yapabilir kantin.
Birde bulunduğu yer,velilerin durumu da önemli,malum ekonomi,herkes çocuğunun cebine harçlık koyamıyor.
Hakkınızda hayırlısı olsun

Kantin tostu, patsosu offf 🥹🥹 gözümde canlandı mazi harika bir iş gerçekten
Lisede kantinde yediğim hamburgerin tadını başka biryerde bulamadım desem.
Kornişon tursu(incecik dilimlenmiş)kızarmış patates(7-8 tane ama öyle fazla değil) köfte ve ketçap,mayonez olurdu içinde ama çok lezzetliydi gercekten hatta önce taşan patateslerden yerdik sonra burgeri, nedenini hala anlayabilmiş değilim.
Şimdiki hamburgerlerin içinde bir ben yokum belkide ondan,karamelize soganlar,mantarlar peynirler değisik soslar derken hamburger hamburger olmaktan cikiyor.
Haftasonu kendi versiyonumu yapayım bari ev ahalisine,belki kantin burgerin tadını yakalarım özlemisim

X