kapadokya'ya gitmek için en uygun mevsim hangisi?

bende çok istiyorum kapadokya yı gidenler anlata anlata bitiremiyor..allahım inşallah bi gün bizede nasip eder..eğer bir gün yolum düşerse yaz ayları tercihim olur...

aynen ama 9 günlük bir tatil olunca insanın canı istiyor bir yerlere gitmek e bende çok görmek istiyorum napim soğuk moğuk idare edices.:eek:

ben gittim amaa ne hawa çok sıcak olmamalıı çünkü oralar hiç çekilmiyo yaaa ilkbahar en iisiii

]Bence soğuk olur eğere oraya gidince taş otellerde kalacaksanız tavsiye etmem donarsınız[/QUOTE]

düşünce yanlış soğuk havada taş otellerde donmazsınız yaz kış fark etmez kayadan oyma otel ve pansiyonlarda odalarda klima veya soba kullanılmaz sıcaklık her zaman 17 dereceden değişmez yazın serin kışın sıcak olur bilgilerinizeyasakkelime

kaadokyanın ayrı bır guzellıgı var..yazıda kısıda cok guzel...cok sık gıdıyoruz bız...en guzel ay tabıkı ılkbahar ayı..en guzel tatılınız olacaktır..balonla gezı turuna cok guzel dıyorlar ben cesaret edemedım...
yaz olsaydı en guzel gunes batıımınıda orda seyredebılırdın...
gecesıyle gunduzuyle cok guzel..oarya gıtmısken meshur kırmızı sarabınıda tat derımm..
:eek::eek:

Kapadokyada yaşayan ve bir rehber eşi olan bendeniz; en uygun ayların mayıs ve eylül-ekim olduğunu öneriyorum.Ne çok sıcak ne de çok soğuk olur buralar o zaman..ama şu an gerçekten soğuk..

narcoleptik naptın tatilde gittinmi kapadokyaya.
sonuç ne oldu? gittiysen beğendinmi?

Gittim ,evet harikaydı,biz gitmeden 1 gün önce kar yağmış,çok hafif kar vardı,buda manzarayı çok güzel yapmıştı.Bütün gün dışarda olmamıza rağmen ki sıcaklık 3-4 dereceyi gösteriyordu,üşümedik diyebilirim,biraz sıkı giyinince hiçbişi olmuyomuş,havası kuru olduğundamıdır nedir hiç istanbul gibi değil dün burda 8 derece gösteriyordu dışarda ve ben donuyodum,tavsiye ederim,mutlaka görülmesi gereken yerlerden biriymiş.a.s

Ben 3 sene önce gittim kapadokya ya ramazan bayramındaydı sonbahara denk gelmişti çok ama çok beğendim orayı bence ilkbaharda çok daha güzel olur,biz balonada binmiştik harikaydı şiddetle tavsiye ederim...

bizde haziranda yani gelecek ay gitmeyi düşünüyorum hayırılıs bakalım
nereleri gezmeliyim bilmiyorum
ama kısaca tanıtım yaparsanız sevinrim ya
1 günde biter mi gezmem
yola devam edeyim diyorum hemendeee

X