Kapalı miyom ameliyatı tecrübelerim

merhaba çok geçmiş olsun. şu anda nasılsınız kontrollerinize gidiyormusunuz takip ediliyor mu tekrar çıkmamıştır umarım. bende de var hacettepede takip ediliyor 6cm. hacettepe kapalı ameliyatın riskli oluşunda dolayı açık ameliyat yapıyoruz diyorlar yani kapalı ameliyat bu hastanede yapılmıyor. hangi yöntemle olacam çok kararsızım

Redvelvetcake le aynı zamanlarda amelıyat olduk bız,sagolsun benım amelıyat kararı almamda kendısı etkılı.bende acıbademde oldum laparoskopık yontemle.rısklı derken nıye rısklıymıs??rahmın neresınde sızınkı?belkı yerı farklıdır,bızım ıkımızınkıde rahmın dısında subseroz myomdu.ve 7 cmdı benımkısı

Merhaba hamile kalabildiniz mi, benim ameliyat üzerinden 1 sene geçti 6 aydır deniyorum kalamadım henüz

Merhaba hamile kalabildiniz mi

Merhaba hamile kalabildiniz mi, benim ameliyat üzerinden 1 sene geçti 6 aydır deniyorum kalamadım henüz
Selam.bende 6 aydır denıyorum suanda hamıle degılım ama uzerıne cok dusmuyırum amelıyatla bı ılgısı hıc yok yanı.ben ılk hamılelıgımdede bır sene sonra kalabılmıstım.redvelvetcake cocuk dusunmuyor

Ben ameliyattan önce ilk denemede hamile kalmıştım düşük oldu, ameliyattan sonra 6 aydır deniyorum olmuyor acaba ameliyatla ilgili midir diye düşünüyorum biraz taktım sanırım, rahim filminde ve hormonlarda vs sıkıntı çıkmadı

Amelıyatla ılgısı oldugunu dusunmuyorum.cocuk olsa yerlesemese düşse olabılır dıyecegım ama yumurtalıklarımızla alakalı bı ıslem olmadıgı ıcın sanmıyorum.hayırlısı kafanızı takmayın bence,hayırlısı olsun herseyın vardır elbet bır zamanı..

Merhaba, bendede 7 cm civarında rahim dışına yerleşik saplı bir miyom var. Kontrollerde dejenere miyom olduğu söylenmişti ve 6 ayda bir kontrol edilip büyüme hızına bakılıyor. Hızlı değil ama büyüme eğiliminde olunca acil değil ama ameliyat edelim artık dendi. Ancak bu ay çok sancı yaptı. Acaba yumurtlama dönemi ağrısı mı dedim ama, büyük tuvaletimi yaparken barsaklara baskı yaptığını bile hissedebiliyorum, sık idrara çıkma şikayetimde var. Dejenere miyomları pek tutmuyorlar sanırım oysa bende sadece takip, düzenli büyürse ameliyat önerilmişti. Fazla büyümesinden korkuyorum. Sizin yazınızı da okuyunca paylaşmak istedim. Öksürürken bie orda bir yoğunluk var. Bu tip büyük ve dejenere miyomlarda farklı çıkma ihtimallerinden bahsediliyor yazılarda. açıkçası korktum. ameliyattan çok çıkacak patalojiyi beklemenin heyecanı yoruyor beni. Ama sizinki temiz çıkmış çok şükür buda bana umut oldu. Sizin tetkiklerde miyomun büyüdüğünü ve tür değiştirdiğini söylediklerini iletmişsiniz. Tür değiştirme ne anlamda buna mı dejenere deniyor.

Merhabalar 2 gün önce kapalı miyom ameliyatı olmuş biri olarak tecrübelerimi paylaşmak istedim.miyom ameliyatına karar verdikten sonra sürekli burdan yorumları okumuştum ve bittikten sonra benim gibi soru işaretleri olan hemcinslerimi aydınlatmaya söz vermiştim .bebek yapmaya karar verdikten sonra hersey normal mi kontrol edebilmek için Ataşehir Acıbadem hastanesine gitmiştim ve ilk şokumuzu orada yaşadık .tam 4 tane milyonum vardı doktor büyüyüp büyümeyeceğini kontrol etmemiz için bize 2 ay verdi ve bu 2 ay sonunda maalesef miyomlarim büyümeye hatta dejenere olmaya başlamıştı .acil açık ameliyat önerdi .tabiki bazı riskleri olduğunu bildiğim için üstüne 9 tane daha doktora gittim .cogunlugu ameliyat öneriyordu buarada biz bebek denemelerine de başlamıştık .ama maalesef sonuç alamıyorduk .miyomlar rahim dişindaydi yani engel değil gibi görünüyordu. eşimin de benim de değerlerim iyiydi .hsg filmi çektirdim orada da rahim şeklinde hafif bozulma başlamıştı .buarada bu süreç 4 ayimizi aldı .aile dostumuz olan kadin doğum doktorumuz bebek denemelerine devam etmemizi önermişti ve tüp bebek önerdi .rahimdisinda olduğu için ve bebeğe engel görünmediği için Doğumla alınacağını söylemişti.ve biz yine Ataşehir Acıbadem tüp bebek merkezine gittik.canim doktorumuz Fırat Tulek miyomlarin en büyüğünün 7 cm toplam 6 tane miyom olduğunu ve hamilelikte zorlanacağımızı söyledi .bunun üzerine kapalı miyom ameliyatı ile alınabileceğini söyledi .siger doktorların tümü açık miyom ameliyatı önerdiği için çok istemiyorduk .buarada yaşım 35 olduğu için geç kaldığımı hissediyordum.2 gün önce Ataşehir Acıbadem hastanesinde Fırat beye miyom ameliyatımı oldum .hersey çok güzel geçti 6 miyomum da alındı ve patoloji sonucu da temiz geldi.simdi bıkac ay sonra bebek denemelerine başlamayı düşünüyoruz .sormak istediğiniz bildiğim herseye cevap verebilirim .lutfen kendinizi üzmeyin yalnız değilsiniz.

Ameliyat sonrası nasıl oluyor ?bende ameliyat olucam sanirimdren takıyorlar mi kirli kanı atsın diye?ondan çok korkuyorum ya

Miyom ile ilgili özelden cok mesaj geliyor, konu güncel kalsın diye yazıyorum. ayrıntılı anlattım her seyı sorunuz olursa yanıtlarım
Merhabalar bu miyomlar vajinal ultrasyon ile gözükebiliyormu beniöde kasım bel agrılarım cok myomdan süpheleniyorum yalnız drların hepsi alttan muayenede bir sey olmadıgını söylüyor

Ameliyat sonrası nasıl oluyor ?bende ameliyat olucam sanirimdren takıyorlar mi kirli kanı atsın diye?ondan çok korkuyorum ya
Hayır diren takmıyorlar yani ben odama geldiğimde yoktu .tedirgin olmanıza hiç gerek yok sonrası çok güzel . Aylardır süren kasık ağrısından sonra yaşam standartlarım yükseldi .size de şimdiden çok geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…