Kapatılan Okullara Ödenen Kayıt Ücretleri Geri Ödenecek Mi ?

Kazen

Yönetim
Administrator
14 Kasım 2001
21.359
69.577
Kapatılan özel okullara ödenen kayıt ücretleri geri ödenecek mi? , Kapatılan okullara ödenen paralar hakkında Maliye Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Kapanan Okullara Daha Önce Ödenen Paralar Ne Olacak?

Kapatılan bin civarında özel okul içerisinde öğrenim gören 135 bin öğrencinin kayıt paralarının ne olacağı konusunda hala net bir bilgi alınamadı. Kapatılan okullardaki öğrencilerin aileleri konu hakkında nereye gitse kapılar yüzüne kapanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, konu ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı'na işaret ederken, Maliye Bakanlığı'ndan dün yapılan açıklamalada ödemelerle ilgili herhangi bir çalışmanın bulunmadığı bildirildi.

15 Temmuz 2016 FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında OHAL ile birlikte çıkarılan KHK'lerle bine yakın özel okul kapatıldı. Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, kapatılan okullar için daha önce kayıt parası ödemiş veliler muhattap bulmakta zorlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na ve diğer kurumlara müracat eden velilere "Mevcut okul yönetiminden paralarını alacaklar" denilmiş, sonrasında ise Maliye Bakanlığı işaret edilmiş.

Maliye Bakanlığı'ndan kapatılan okullar ile alakalı dün yapılan açıklamada söz konusu duruma ait tüm sorular yanıtsız kalmış durumda. Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ; "667 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde kapatılan okullara ait taşınmazlar ve diğer varlıklar Hazine’ye devredilmiştir. Maliye Bakanlığı olarak, bu devir işlemleri yapılmış olup, söz konusu varlıklara ilişkin diğer işlemlere devam edilmektedir. Bakanlığımızca, veliler tarafından ödenen kayıt ücretlerinin iadesine ilişkin yapılmakta olan bir çalışma bulunmamaktadır" denildi.

Memurlar.net

paralar kül oldu gitti ... okul sahibi temiz çıktı mahkemeden adam da hiç bir feto uygulaması çıkmadı tüm mal varlığını kaybetti, itibarı beş paralık oldu. Velilerin hiç biri parasını alamadı, soruşturma geçirdiler, hele öğretmenler senelerce işsiz kaldı. Hepsi temiz çıktı şimdi ne olacak bu durum ?

paralar kül oldu gitti ... okul sahibi temiz çıktı mahkemeden adam da hiç bir feto uygulaması çıkmadı tüm mal varlığını kaybetti, itibarı beş paralık oldu. Velilerin hiç biri parasını alamadı, soruşturma geçirdiler, hele öğretmenler senelerce işsiz kaldı. Hepsi temiz çıktı şimdi ne olacak bu durum ?

Bizimde var alacağımız. ön kayıt yaptırmıştık verilmeyecekmiş hazineyi zengin ettik işte :KK12:

Kapatılan okul?Milli eğitim bakanlığının onayı ile açılmamışmı?Kapatılması yerine öğretmen atayıp okul olarak devam neden edilmedi?

Kapatılan okul?Milli eğitim bakanlığının onayı ile açılmamışmı?Kapatılması yerine öğretmen atayıp okul olarak devam neden edilmedi?

İnanın bizde öyle bekledik devletin özel okulu olsun ama devam etsin dedik ama işte olmadı bizde eğitimi güzel diye kayıt yaptırmıştık ne yazık ki

X