Kapıdan çevirdigim akraba ve uyuz kv

canimi sikma gelirsen senide almam burasi oglunun degil benim evim deseydin ya kv ye.
sidikliye bak annen bidaha gelebiliyomu bakalim diyo bide.
ne saniyo bu insanlar kendilerini herkesin de oglunun evi ay bak cok sinirlendim gun yuzu gormemis kufurlerimi gun yuzune cikartacagim simdi 😂😂

Siz gerekli olan tepkiyi vermişsiniz, dahasına gerek yok ve fakat ben olsaydım siz kadar sakin kalamazdım kavga ederdim ve dahi görmeye gelen tiplerle de. "Bi derdiniz varsa bana söylemeye yüzünüz olsun, ne ben ilkokul talebesiyim ne de kv öğretmenim; bir şikayetiniz varsa benimle paylaşın, bunu yapmaya ödünüz yoksa da, isabet olmuş, evimde de yeriniz yok" derdim. Kvye de derdim "O sesini bi indir, bi indir o sesinin ayarını" ile başlayarak.

Sabırlı insan hali de başka oluyor, ama işte eğer sonradan takacak hale gelecek bir yapınız varsa, lafınızı o an söyleyin. Ben "Şunu deseydim ah" diye sinirle küpüme zarar vereceğime, o zehri atarım yapım bu. Böylece birikmez, kin de yapmaz, kinlenenin de kendi sorunu. Şimdi diş bileyeceksiniz, onu yapmayın bari. Aklınızı dağıtın, bi film açın ya da ne bileyim bi deftere söylemek istediğiniz lafları yazın akıtın içinizi ya da odak değiştirin, sakinleşin. Biriktirip yük etmeyin, cahilliklerine verin.

Her konuda denk gelir söylerim, bunu kavgaya teşvik olarak almanızı istemem, Seda Sayan-Erol Köse olayı gibidir benim yapım, "Allah belasını benden vermesin" diye dua da ederim ama biri benim karşıma böyle dikiliyorsa hah işte itin oturma organını mekanı yaparım adamın affedersiniz.

isimsiz871 isimsiz871 helal olsun.. boyle boyle bitrebilecegiz salgini yoksa nanay..

cok daha iyi yapmissiniz pek de iyi yapmissiniz.. salgin zamani onlarin gelmesiyle sizin annenizin gelmesi bir sanki.

ayrica baskasinin ziline basip actirmak nedir? asagidan basarsin acmazsa ev sahibi evde yoktur ya da seni kabul etmeyecektir. aslinda basiniz agrimadan cozmenin bir yolu ölü taklidi yapmak yani evde yokmus gibi davransaydiniz..
Normalde Hoşlanmadığım kişi gelince açmıyorum :) şimdi ise eve kimseyi almıyoruz biz de gitmiyoruz. Açıkça söylüyoruz. . Laftan anlayan var anlamayan var

Kv min huyu bu
Daha öncede evimde biyer kirli diye
Demiştiki
Pislik anandan mı ögreniyosun sen bunlari
Daha bissurü şeyleri var yani
Önceden çok kavgalarımız oldu ben tukendim ona cevap vermeye ama
o hiç yorulmuyo

Ooo o kv ipini çekmiş. :) Gülerek cevap vereceğiniz çağa gelmişsiniz. "Eee başka ahaha yaa öyle mi ahaha eee, bak sen ahaha sen nereden öğrendin peki böyle bağırmayı ahaha aferin sana" Bu yuvarlakta döndürme zamanı gelmiş kvyi. Güle oynaya.

İşte bak uslu akıllıya denk geliyor böyle ayarsız kvler. Benimki bal çiçek maşallah hani nispet saymayın da; hal arz ediyorum. Çünkü deli deliyi görünce sopasını saklar. Sizinki sopası elinde geziyor bulmuş sizin gibi edepli gelin. Azcık edepsiz olun ölmezsiniz, bir miktar edepsizlik de yerinde güzel durur giydiniz mi.

Neyse sizi yoldan çıkarmadan, ben konudan çıkayım. Kvnize çok uyuz oldum tam başlıktaki sıfatta kendisi anlattıklarınıza göre. Eşiniz en azından durumun farkında ya, şükür deyin geçin bari. :)

Ay şu dolananlar yüzünden evinizden cikamayacagiz aylarca. Oturun evinizde ne var yani. Surada üç hafta kimse çıkmasa hepimiz rahat edeceğiz. Çoluk çocuk okuluna gidemiyor. Akıl var mantık var yani... Çok iyi yapmışsınız. Biz de kimseye gitmeyip kimseyi de evimize almıyoruz. Ne kardeşlerim ne annem babam.. hepimiz evlerimizdeyiz ya da mecbur çıkanlar çıkıyor sadece. Gezmek nedir yani.

Milletdeki rahatlık beni benden alıyor. 1 aydır işimi eve taşıdım, market/ pazar dışında evden çıkmıyoruz. 1 ayda 3 kez anca çıkmışımdır. Millet gezmeye gidiyor arkadaş ya. Neymiş kahve içecekmiş. İçseymiş nolurmuş. Zıkkım içsinler dicem olmayacak. Çok güzel yapmışssınız. Yanlız bir hatanız var kv denin dersini verme zamanı gelmişde geçiyor. O kimki annenize laf atacak.

Selam hanımlar
Konum uzun olabilir baştan belirtiyim

Bugün kapım çaldı ve bide ne gorüyüm eşimin akrabaları gelmiş 3 kisiler
55,45,23yaşindalar aşagidaki kapıdalar görüntülü diyofondan göruyorum

Eşim işteydi hemen onu aradim × kişiler gelmiş aşagidalar kapıyı açmıcam
Bu salgında kabul edemicegimizi söyle demek için konuşuyordumki eşimle

Sanirim başka zile bastılar kapı açildı yukari çıktıklarını gördüm ekrandan
Telefonu kapadım

Geldiler bunlar çaldılar kapıyı
Hiç açmadan dedimki adı ayşe olsun

Ayse ablacım kusura bakmayın biliyosun oğlum daha çok kuçük (9 aylık) sizleri kabul edemem dedim

Bunlar dediki

Ya zaten bilmem nereye gelmiştik sizede uğruyalim dedik çok kalmıcaz zaten kucağa felan almayiz ozledik sizi dediler
Elimzide kolanyalarız diyerek gülduler dalga geçer gibi

Bende tekrarladım kusura bakmayın
Kendi annemleri bile kabul etmiyorum
Şu salginin bittigi zman beklerim dedim

Cidden annemi,babamı kimseyi kabul etmiyorum
Onlarda gelmek istemiyor zaten
kendimde gitmiyorum hiç biyere

Neyse bunlar iyi bakalim biz sizi rahatsız ettik deyip surat asip gittiler

Eşimlede sonradan konuştuk anlattım olanları iyi
Yapmişsin onlarin gelmeleri hataydı zaten dedi

Bu arada bunlar bize 70 km felan uzaklikta oturuyolar
Yakin degiller yani
Ama yinede senede 2,3 defa gelirler hatta 1 gece kalirlar

Biz 8 senelik evliyiz bu sure içinde en fazla 5 kere gitmişizdir ondada sırf kv gelince onu göturmek için

Birde benim kabul etmeme sebeblerinden biri bebegim daha 1 haftaliktı bebek gormeye diye geldiler
Adam inanilmaz gripti oyle böyle degil ama cok çok hapşırıyodu ve öksurüyodu bide bebegimi kucagina almaya kalktı o halde
ben izin vermeyip onlar gidene kadar bebegimle yatak odamda durmuştum

Çok dikkatsiz ve düşuncesiz insanlar gercekten

Neyse bunlar gittiler sorun kalmadı derken

Aksam kv beni aradı nasil bagariyo ama
İşte sen kendini ne zannediyosun
Onlar te nerden gelmiş kabul etmemişsin orası oglumun evi
Sen gor bakalım annenler bidaha gelebiliyo mu o eve saydirip duruyo

Hiç sinirlenmeden anne bak goruyosun hergün 100 kisi ölüyo nerdeyse ben bebegiminde bizimde riske sokamam asıl onların düşünmesi gerekiyodu bunu
Yapabiĺcegim baska bisey yoktu dedim

Kv halâ ne vardı sanki kahve icip kalkarlardı dünya yolu gelmişler dinlenemeden geri gitmişler dedi
Bize mi sordularda yola ciktilar arasalardı eğer telefonda kabul edemeyecegimzi soylerdik dedim

Yok hala anlamiyor bagarıp duruyor
Bende kapadım suratına telefonu

Bize gelenleri aradim ayse abla beni hemen koştura koştura kv mi şikayet ettniz hiç yakiştiramadim size izah ettim durumu keyfiye kabul etmemezlik yapmadimki
Onceden Bize geldiklerinizde ne zman size bi kusurum oldu dedim

Biseyler diyodu neyse size iyi akşamlar dedim kapadim teli

Sonra kv oglunuda aramış konuşmuş
Annem arasın dursun acma benide dinlemiyo dedi

Çok sinirliyim şuan kızlar telefonu acıp kavga edesim var vallahi şu kvdeyle

Benim ne sucum var bunda kabul mu etseydim geldiklerinde gercekten ayip mi etmiş oldum
Anlamadimki tvde hergün evde kal diye bagariyo insanlar bunlar duymuyo mu yani
Deli oldum bugün başim çatladı ağrıdan onların yüzünden

Neyse Boyle iste kizlar biraz içimi dökmek istedim sizlere

Teşekkurler cevapliyanlara
Yani kardeşim telefon diye bişey var önceden ararr insan sorar ayrıca hem suçlular hem güçlülüler açık sözlü olmak herkez in harcı degildi tebrik ederim

Doktoru, hemşiresi, hocası, siyasetçisi hepsi bir oldu ÇIKMAYYIINNNN diye paralıyorlar kendilerini. Bir laf dinleyin be! Gelen misafir korona mı, yok şöyle yok böyle🥴 bu kadar basit bir komut dahi algılanmaz mı ya? vallahi çatlatırsınız insanı 😤 ben 2 2.5 aydır dört duvar arasındayım, ölmedim, gebermedim, bi yerim de düşüp kopmadı. Yapılcak öyle çok şey var ki sıkılmaya vakit bulamıyorum, zaten vakit yetmiyo ki istesem de sıkılamam. Of be içim şişti ne gezelek laftan anlamayan milletimiz varmış 🤬

Selam hanımlar
Konum uzun olabilir baştan belirtiyim

Bugün kapım çaldı ve bide ne gorüyüm eşimin akrabaları gelmiş 3 kisiler
55,45,23yaşindalar aşagidaki kapıdalar görüntülü diyofondan göruyorum

Eşim işteydi hemen onu aradim × kişiler gelmiş aşagidalar kapıyı açmıcam
Bu salgında kabul edemicegimizi söyle demek için konuşuyordumki eşimle

Sanirim başka zile bastılar kapı açildı yukari çıktıklarını gördüm ekrandan
Telefonu kapadım

Geldiler bunlar çaldılar kapıyı
Hiç açmadan dedimki adı ayşe olsun

Ayse ablacım kusura bakmayın biliyosun oğlum daha çok kuçük (9 aylık) sizleri kabul edemem dedim

Bunlar dediki

Ya zaten bilmem nereye gelmiştik sizede uğruyalim dedik çok kalmıcaz zaten kucağa felan almayiz ozledik sizi dediler
Elimzide kolanyalarız diyerek gülduler dalga geçer gibi

Bende tekrarladım kusura bakmayın
Kendi annemleri bile kabul etmiyorum
Şu salginin bittigi zman beklerim dedim

Cidden annemi,babamı kimseyi kabul etmiyorum
Onlarda gelmek istemiyor zaten
kendimde gitmiyorum hiç biyere

Neyse bunlar iyi bakalim biz sizi rahatsız ettik deyip surat asip gittiler

Eşimlede sonradan konuştuk anlattım olanları iyi
Yapmişsin onlarin gelmeleri hataydı zaten dedi

Bu arada bunlar bize 70 km felan uzaklikta oturuyolar
Yakin degiller yani
Ama yinede senede 2,3 defa gelirler hatta 1 gece kalirlar

Biz 8 senelik evliyiz bu sure içinde en fazla 5 kere gitmişizdir ondada sırf kv gelince onu göturmek için

Birde benim kabul etmeme sebeblerinden biri bebegim daha 1 haftaliktı bebek gormeye diye geldiler
Adam inanilmaz gripti oyle böyle degil ama cok çok hapşırıyodu ve öksurüyodu bide bebegimi kucagina almaya kalktı o halde
ben izin vermeyip onlar gidene kadar bebegimle yatak odamda durmuştum

Çok dikkatsiz ve düşuncesiz insanlar gercekten

Neyse bunlar gittiler sorun kalmadı derken

Aksam kv beni aradı nasil bagariyo ama
İşte sen kendini ne zannediyosun
Onlar te nerden gelmiş kabul etmemişsin orası oglumun evi
Sen gor bakalım annenler bidaha gelebiliyo mu o eve saydirip duruyo

Hiç sinirlenmeden anne bak goruyosun hergün 100 kisi ölüyo nerdeyse ben bebegiminde bizimde riske sokamam asıl onların düşünmesi gerekiyodu bunu
Yapabiĺcegim baska bisey yoktu dedim

Kv halâ ne vardı sanki kahve icip kalkarlardı dünya yolu gelmişler dinlenemeden geri gitmişler dedi
Bize mi sordularda yola ciktilar arasalardı eğer telefonda kabul edemeyecegimzi soylerdik dedim

Yok hala anlamiyor bagarıp duruyor
Bende kapadım suratına telefonu

Bize gelenleri aradim ayse abla beni hemen koştura koştura kv mi şikayet ettniz hiç yakiştiramadim size izah ettim durumu keyfiye kabul etmemezlik yapmadimki
Onceden Bize geldiklerinizde ne zman size bi kusurum oldu dedim

Biseyler diyodu neyse size iyi akşamlar dedim kapadim teli

Sonra kv oglunuda aramış konuşmuş
Annem arasın dursun acma benide dinlemiyo dedi

Çok sinirliyim şuan kızlar telefonu acıp kavga edesim var vallahi şu kvdeyle

Benim ne sucum var bunda kabul mu etseydim geldiklerinde gercekten ayip mi etmiş oldum
Anlamadimki tvde hergün evde kal diye bagariyo insanlar bunlar duymuyo mu yani
Deli oldum bugün başim çatladı ağrıdan onların yüzünden

Neyse Boyle iste kizlar biraz içimi dökmek istedim sizlere

Teşekkurler cevapliyanlara
Helal olsun. Olması gerektiği gibi saygıyı da kaybetmeden çok da yerinde cidden. İşte bunlarla gelin ya normal tepkiler bunlar. Sizi rahatsız ediyorlarsa yüzlerine diceksin. Arkadındanmış yok dicektim de’lermiş bırakın cidden bak yapan yapıo. Saygılar

Helal olsun. Olması gerektiği gibi saygıyı da kaybetmeden çok da yerinde cidden. İşte bunlarla gelin ya normal tepkiler bunlar. Sizi rahatsız ediyorlarsa yüzlerine diceksin. Arkadındanmış yok dicektim de’lermiş bırakın cidden bak yapan yapıo. Saygılar
Bazıları demiş ayip etmişsin
Tuvalet ihtiyaçları vardir belki
En azindan balkonda kahve ikram etseydin demiş ama

Eğer onları alsaydım eve
Kuluçka suresi 2 hafta boyunca kendimi yerdim
1 kere bile bebegim veya ben öksursem acaba korona mı olduk deyip piskolojim bozulurdu vallahi
Benim annem torununu çok özlemesine rağmen 1 ayı geçti evime gelmedi

O insanlarda kim oluyomuş kim kırılırsa kırılsın
Çocugumdan değerli değil hiç kimse

X