Kapora meselesi

Ayıp olmuş ya başkasını bulun devredin ya da gidin beraber. Zaten o kadar garip seneler atlattık fırsat bulunca, imkan dahilinde kutlamak lazım.

Katılıyorum. Milana22 Milana22 Enerji düşüklüğü demiş kendi başkasının enerjisini düşürüyor 🤣
Enerjisinin düştüğünü zannetmiyorum , yeni arabasıyla keyifli keyifli alışma sürüşü yapıyordu bugün konuştuğumuzda, arkadaşı olarak anlamama olasılığım olsa da düşük bence. Yukarda da söyledim maddi kısmını sormuştum aslında ben zaten o yönde bir endişem olmadığı için olsa gerek 🤷🏻‍♀️

plancı bir insan olduğumdan biri hastalık, kaza vs dışında planı bozduğunda çok sinirleniyorum kendi adıma :KK70: ama gitseniz de bu enerji düşüklüğüyle kızın enerjisini de düşüreceksiniz yüksek ihtimal. ben olsam ona zararını karşılamak istediğimi söylemeden direk ibandan gönderirdim, içim rahat etmezdi.

Bu sebepten arkadaşlığımız bitmez demişsiniz
Ben bitirdim cidden çünkü planım var diye kimseye okey dememiştim ortada kaldım o yüzden mesafe koydum
Maddi kısmı halletmek ise tamamen boynunuzun borcu niçin durduk yere sizden sebeb maddi zararı olsun ki ?

Edit: nitekim arkadaşım böyle böyle yaptı bana diye konu acsaydiniz tüm site onu bombalamistik

Herkese selamlar, küçük bir konuda danışmak istiyorum sizlere.
Yılbaşı gecesi için eski iyi bir kız arkadaşımla plan yapmıştık şehir dışında bir yerde(daha önce defalarca tatile, tura, gezmeye sorunsuz gittiğim yakın bir arkadaşım). Biner lira da otel için ücret göndermiştik kapora gibi, hem eğlencesi hem işte kalış için neyse.
Ancak planlar değişti , bir ay önce yaptığımız plana uyamayacağım. Hastalık değil de bir haftadır genel bir enerjisizim, bide ocak sonu zaten tempolu bir seyahatim olacak kafam onla da meşgul biraz. Bu şehir dışı gezisi, gecesi bilmem nesi için enerji bulamadım kendimde anlayacağınız…
Neyse arkadaşıma anlattım beni bilir zaten tamam canım, mecbursun diye gelme zaten böyle olsun bu kez de fakan dedi.. ama açıkçası onun yanan kapora parasından rahatsız oldum biraz. Teklif de ettim sorun değil, aynı şeyi ben de yapabilirdim falan dedi ama.. yine de yeni arabasını değiştirdi , borçlandı acaba ayıp mı ettim yollasam mı diye aklımdan geçiyor. İbanı falan var zaten bende.
sizce yapmalıyım yani? Uygun olanı nedir bilemedim şimdi aniden de gelişimce olaylar??? Cvplar için teşekkürler şimdiden..
Bence biraz ayıp etmişsiniz, ama sırf ayıp olmasın diye gidip hem arkadaşınızın hem de gecenin enerjisini düşürmemeniz de mantıklı bence.
Ben olsam kaporayı kesinlikle gönderirdim arkadaşıma.
Aslında ben olsam tek giderdim :)

Enerjisinin düştüğünü zannetmiyorum , yeni arabasıyla keyifli keyifli alışma sürüşü yapıyordu bugün konuştuğumuzda, arkadaşı olarak anlamama olasılığım olsa da düşük bence. Yukarda da söyledim maddi kısmını sormuştum aslında ben zaten o yönde bir endişem olmadığı için olsa gerek 🤷🏻‍♀️
Parayı vermeye niyetliyseniz o zaman bunu kendi cebinizden yapmadığınızı söylemelisiniz. Otelle görüştüm kaporaları geri aldım,bu da seninki derseniz kabul edebilir. Yoksa al canım bu da zararın,seni ektim ama zararını da karşıladım derseniz o parayı alan adamın akşından zoru vardır :KK66:

plancı bir insan olduğumdan biri hastalık, kaza vs dışında planı bozduğunda çok sinirleniyorum kendi adıma :KK70: ama gitseniz de bu enerji düşüklüğüyle kızın enerjisini de düşüreceksiniz yüksek ihtimal. ben olsam ona zararını karşılamak istediğimi söylemeden direk ibandan gönderirdim, içim rahat etmezdi.
tam olaram demek istediğim 👍🏻evet zaten arkadaşım da mecbur hissettiğin için gelme tabi eğlenemeyiz dedi ben de onu demek istemiştim. Aynen o şekilde yapacağım ben de

Bu sebepten arkadaşlığımız bitmez demişsiniz
Ben bitirdim cidden çünkü planım var diye kimseye okey dememiştim ortada kaldım o yüzden mesafe koydum
Maddi kısmı halletmek ise tamamen boynunuzun borcu niçin durduk yere sizden sebeb maddi zararı olsun ki ?

Edit: nitekim arkadaşım böyle böyle yaptı bana diye konu acsaydiniz tüm site onu bombalamistik
Burda elbette empati yaparak cvplar geliyor,istediğimiz de bu, göremediğimiz yerler görünür diye belki fikir almak.. ama cidden bir arkadaşlıkta çok fazla dinamik var, kendimce iyi bir arkadaş olduğumu bile düşünürüm açıkçası, bir arkadaşta aranılan şeylerim biri de samimiyet.. bunu bekler bunu da yaparım, ha yine ses tonundan anlasam ufak bir incinme dikkate alırdım.
Umarım arkadaşlığımız bitmez diyelim, tekrar konuşacağıö yine de 🙃

Bence biraz ayıp etmişsiniz, ama sırf ayıp olmasın diye gidip hem arkadaşınızın hem de gecenin enerjisini düşürmemeniz de mantıklı bence.
Ben olsam kaporayı kesinlikle gönderirdim arkadaşıma.
Aslında ben olsam tek giderdim :)
Tek gitmez muhtemelen ama b planı vardır gezme konusunda her daim. Evet ben de o şekilde düşünmüştüm gidip ortama yabancılaşacaktım otururken muhtemelen 🥲

Parayı vermeye niyetliyseniz o zaman bunu kendi cebinizden yapmadığınızı söylemelisiniz. Otelle görüştüm kaporaları geri aldım,bu da seninki derseniz kabul edebilir. Yoksa al canım bu da zararın,seni ektim ama zararını da karşıladım derseniz o parayı alan adamın akşından zoru vardır :KK66:
İyi fikirmiş ama organize eden oydu o yüzden pek mümkün değil gibi. Yine de kırmadan iade etmeye çalışacağm

Yani öyle güvenilmez biri olduğumu düşünmüyorum; dedim daha önce defalarca gidip geldiğimz biri, hiç plan aksatmadım bu şekilde. Elbette spesifik bir rahatsızlığım yol şükür ama bu enerjisisizlik durumunun altında bazı psikolojik sebepler var biliyorum bunu.
Arkadaşlık da ilişkiler gibi emek emek işleniyor, birbirini tanıyıp sınırlarına göre yakın bir ilişki kurup zamanla sevip alışıyorsun. Güven dediğiniz gibi çok önemli ama tek bir hatamda (öyle varsayarsak) silip atılacak kadar kredim düşük değildir arkadaşlıklarımda, onlarında bende.
Ben maddi boyutta bir öneri olur diye açmıştım konuyu ki onda da cvplar geldi aşağı yukarı. Cvp veren herkese teşekkür ederim tekrar.
Tum yorumlara oyle degil boyle diye cevap vermissiniz. Insan tatil plani yapinca hevesleniyor. Yeni bir yer, dinlenme, eglenme... herseyden once hevesini kursaginda birakmissiniz.
Maddi konuda ise kaporanin yarisini yollamalisiniz.

Tum yorumlara oyle degil boyle diye cevap vermissiniz. Insan tatil plani yapinca hevesleniyor. Yeni bir yer, dinlenme, eglenme... herseyden once hevesini kursaginda birakmissiniz.
Maddi konuda ise kaporanin yarisini yollamalisiniz.
Kaporayı zaten yarı yarıya yollamıştık, ben onun da payına düşeni vermeli miyim diye sormuştum.
Tüm yorumlara da öyle değil demedim, ciddi anlamda okudum anlamaya çalıştım, kişisel algılamadan acaba mı diyerek düşündüm ve öyle cvp verdim. Elbette hak verdiklerim kadar hak vermediklerimde oldu. Kapora meselesini sormuşum onla ilgili direkt yorum yapanlar da oldu arkadaşlığımı bitirirdim diyen de 🤷🏻‍♀️onu sormamıştım oysa onu bile anlamaya çalıştım.

İkimiz paylaşmıştık yarı yarıya
Hmm o zaman yanına bir arkadaş bulup gidebilir. Eğer gitmeyecekse ben yinede arkadaşınızın payını da yollayın derim çünkü sizin yüzünüzden boşu boşuna masraf yapmış oluyor. Ben olsam çok bozulurdum. Biriyle plan yapıp sonra karşı taraf cayınca çok sinir oluyorum.

X