Karakterimden ödün verdim, söylediklerim başıma geldi. Şimdi...

Peki ben eşime anlatmakla laf taşımış olmadım değil mi... Gerçi eşim ne saçma şeyden korkuyorsun taşısan ne olur bana taşıdın diyor. Off hiç sevmiyorum sorun..
Dediğiniz gibi saçma sapan şeyler de anlatabilir. Çünkü ben oradayken bile eşi sabah ne oluyor diye sordu. Benim duyacağım şekilde lafımı çarpıtarak söyledi eşine. Ben ona bu söylediklerinden sonra burada kalamam olmaz demiştim. O ters bir şekilde sesimi taklit ederek "bu şartlarda burada kalamazmış" dedi. Eşi sinirlendi yanıma geldi hesap sormaya. Ben de ona düzgün şeklini anlattım, tamam dedi hiç sesini çıkarmadı bir daha. Öyle şeyler yapabilecek biri yani ve evet çocuk gibi resmen. Benden kaç yaş büyük kadın.
malesef ben de sizin gibi bu tarz insanlarla basedemiyorum. ama laf tasimadiniz. endiselenmeyin...
alakasiz belki ama durum ve icin biraz daha rahatlasin diye yaziyorum ben yillardir annemin halamlar hakkinda konustuklarini dinleyip durdum. benim arkamdan konusmuslar bana sunu yapmislar bunu yapmislar. artik dayanamdim halamlara sordum. aslinda anlattiklarinin hepsini kendisinin yaptigini ogrendim.
anneme guvenim yok artik ama yillardir icimde tasidigim yuk de hafifledi. artik kendim icin ne olursa olsun boyle laf yuku tasimayacagima soz verdim. sen de anlat anlat ki kim hakli kim haksiz bilinsin.
o kadin kendini hic sevmiyor bunu bil yeter.

Kız aşağılık kompleksine kapılmış o yüzden de sizi ezmeye çalışmış. Keşke ortamın anlatıldığı gibi olmadığını görünce başka bir yer baksaydınız kendinize. Eğer bir yerde kalacaksaniz eşinizin abisinde kalıp bir yer baksaydınız. Kötü olmuş böyle. Eşinize anne babasının çok iyi davrandığını filan söyleyip sakinleştirin bence. Yoksa bu hikaye burada bitmez. Kızla filan irtibatı kestiniz oldu bitti. Uzayıp canınızı daha çok sıkacak şeyler çıkmasın boşuna.

Bariz kıskanmış ve siz sessiz kaldıkça ( bunda etken sanırım yaşının sizden büyük olması ) daha çok söylenmiş . Bence amacı zaten sizi evden göndermekti , istediği oldu hiç sıkıntı yapmayın . Tanıdık insanlarda bile yatılı kalmak zorken, hele birde eşinin tanımadığın akrabalarının yanında kalmak diken üstünde tutar insanı . Allah mecbur bırakmasın . Olacağı varmış demek ki .

Yaşınızı merak ettim bu arada yazınızın başı ile sonu farklı karakterleri anlatıyor gibi . Tartışma çıkarmadan karı kocaya derdinizi anlatıp evden çıkabilmişsiniz ya bravo size .
Yaşım 29. Evet yazımın başı ve sonu farklı karakterler, çünkü işte bu olaya kadar kimsenin böyle bir iyiliğini kabul etmemiştim. Bu beni minnet altında bıraktı. Alışık olmadığım için hiç sesimi çıkaramadım.
O sırada tek istediğim artık o evden sorun çıkmadan çıkıp gidebilmekti.

Şu yazdığınızı okurken şok oldum çok şaşırdım doğrusu benki sizi tanımadan fikirlerinize düşünce ve cevvalliğinize bayılıyordum nasıl sessiz kaldınız inanamıyorum
Evet işte karakterimden ödün verdim, konu başlığında olduğu gibi. Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi tam olarak basiret bağlanması.

Galiba eşinin içi rahat olsun kıskançlık yapmasın diye kabul ettin diretmeden.

Adı laf taşımak olsun ya da olmasın, anlat aranızda geçen konuşmayı.

Hakikaten çok kıskanmış o kadın, hem davet edilip hem laf işitmek çok can sıkıcı
Yok eşim hiç kıskançlık yapmaz öyle konularda. Benim akrabalarımda kal falan demez. Şimdi de yaz okulu için gidince karma yurtta kalacağım mesela, odam ayrı olmak üzere. Benim kolayıma geldi orada kalmak. Tamamen kendi sorumluluğum.

Arkadaşlar sonuç olarak eşim geldi ve ona sen istediğini yap, abine de söyle istersen ama anne babası iyiydi onları karıştırmayalım dedim. Sonuçta bir tane dengesiz kadın bunu yapan. Onun da zaten o siniri geçmiş biraz, abisiyle konuşacak ama büyük ihtimal ben duymam bile bu konuşmayı. Belki de konuştu bile bilmiyorum. Abisi bana önermişti orada kalmamı. Dün bana nerede kalacaksın gidince dedi otelde dedim. Ben vereyim parasını dedi, hediye olsun falan diye. Kabul etmedim tabi ki, hediye çikolata çay olur abi öyle olmaz ben veririm dedim. O da mahçup oldu sanıyorum kendisinin önerdiği yerde böyle problem çıkmasından. Ama başka muhabbet geçmedi.
Evet içimde kaldı bir çok söylenebilecek laf. Ama benim hatamdı karakterimden ödün verip böyle bir şeyi kabul etmek. O yüzden biraz da hakettim sanırım. O insan da bir daha hayatım boyunca büyük ihtimalle görmeyeceğim birisi. O yüzden sorun değil.

Yaşım 29. Evet yazımın başı ve sonu farklı karakterler, çünkü işte bu olaya kadar kimsenin böyle bir iyiliğini kabul etmemiştim. Bu beni minnet altında bıraktı. Alışık olmadığım için hiç sesimi çıkaramadım.
O sırada tek istediğim artık o evden sorun çıkmadan çıkıp gidebilmekti.

Durumu iyi idare etmişsiniz o anlamda tebrik ederim . Bir çok kişi tartışma yaşayarak çıkardı sanırım . İnsanlar pek tabii birbirlerine iyilikte bulunabilir , birbirlerinden çeşitli yardımlar talep edip kabul edebilirler . Hayatın doğal akışı bu şekilde bence .
Tanımadığımız bir evde , farklı bir ülkede 1 ay kalmak , akrabada olsalar bu işin sonu çok da tatlı bitmezdi . Bilemiyorum belki cüzi bir rakam önererek kabul etseydiniz bunlar yaşanmazdı . Sizde kendinizi daha rahat hissederdiniz .
Evin kızının sizi kıskandığı çok açık , ilk fırsatta dökmüş içini , böylesi daha iyi olmuş , siz daha rahat onlar daha rahat boşverin . Geçmiş bitmiş olay , dilerim daha fazla büyümeden kapanır .

Kadının kulaklarından kıskançlık akmış resmen. Kudurmuş da kudurmuş. Hukuk boşmuş öyle mi?
Bunu yolu mahkemeye düşenlere söylesene hanım abla.
Evet insanın kendi başına gelince basireti bağlanıyor bunu çok iyi anlıyorum.
Aslında bir yandan cevap vermemeniz iyi olmuş aksi halde hem evimizde kalıyor hem iş yapmıyor hem asosyal hem doktoralı hukukçu hem de dili papuç gibi olacaktı. Haklıyken haksıza dönecektiniz çirkwfliğin dibine vuracaktı iyice. şimdi tutunabileceği bir şey yok. zaten yanındakiler de biliyordur onun nasıl bir mizacı olduğunu.
laf söyleseydiniz eşinize, bize bunu bunu dedi utanmaz diyeceklerdi siz de yalanlayamayacaktınız .olay çıkaran sizmişsiniz gibi olacaktı.

Bence sorun şu ki; insan kendi ailesinin yanında bile ders çalışırken zorluk yaşıyor. Kendi adına ben kütüphane gibi yerlerde neden çalışmadiniz ona anlam veremedim. Sabah işe gider gibi erken saatte çıkıp gece gelebilirsiniz. Mutfak konusu hiç olmazdı. Dışarda yersiniz. Neyse olan olmuş.

Bence sorun şu ki; insan kendi ailesinin yanında bile ders çalışırken zorluk yaşıyor. Kendi adına ben kütüphane gibi yerlerde neden çalışmadiniz ona anlam veremedim. Sabah işe gider gibi erken saatte çıkıp gece gelebilirsiniz. Mutfak konusu hiç olmazdı. Dışarda yersiniz. Neyse olan olmuş.
Olan beş sene önce olmuş ama şimdi iki senedir foruma uğramayan konu sahibi gelip aklınıza takılanları cevaplar 😂

Olan beş sene önce olmuş ama şimdi iki senedir foruma uğramayan konu sahibi gelip aklınıza takılanları cevaplar 😂
Farketmedim. Eski konulari neden görüyorum anlam veremedim. Size madalya kesin takarlar diye düşünüyorum yorumunuzdan dolayı ama

X