Kararlı dua, kaderin anahtarıdır!

Mahatma Ghandi'nin her gece uyumadan önce yaptığı kabul edilmiş duası:

TANRIM!

Güçlülerin yüzüne gerçeği söylemek için ve zayıfların alkışını ve sevgisini kazanmak için ve yalan söylememek için bana yardım et.
Eğer bana para verirsen mutluluğumu alma ve eğer bana güçler verirsen muhakeme yeteneğimi çıkarma.
Eğer başarı verirsen alçak gönüllüğü çıkarma.
Eğer bana alçak gönüllüğü verirsen saygınlığımı çıkarma.
Görünenin diğer yüzünü tanımama yardım et.
Benim düşüncelerime katılmıyor diye bana karşı olanları hainlikle suçlayarak onların karşısında suçlu duruma düşmeme izin verme.
Kendimi sever gibi diğerlerini de sevmeyi ve diğerlerini yargılıyormuş gibi kendimi de yargılamayı öğret bana.
Başarılı olduğum zaman sarhoşluğuma izin verme.
Ne de başarısız olursam umutsuzluğa düşmeme...
Daha ziyade başarısızlığı başarının öncesindeki bir deneme olduğunu hatırlamamı sağla.
Hoşgörünün ,güçlerin en büyüğü olduğunu ,
Ve intikam arzusunun zayıflığın ilk görünüşü olduğunu öğret bana...
Eğer paradan yoksun bırakırsan bana umudu bırak.
Ve eğer beni başarıdan yoksun bırakırsan ,
Başarısızlığı yenebilmek için irade gücünü bırak bana .
Eğer beni sağlık bağışından yoksun bırakırsan , inancın lütfunu bana bırak.
Eğer insanlara zarar verirsem , özür dileme gücünü ver bana .
Ve eğer insanlar bana zarar verirse affetme ve merhamet gücünü ver bana .

Tanrım ! Eğer ben seni unutursam sen beni unutma....

Mahatma Ghandi'nin her gece uyumadan önce yaptığı kabul edilmiş duası:

TANRIM!

Güçlülerin yüzüne gerçeği söylemek için ve zayıfların alkışını ve sevgisini kazanmak için ve yalan söylememek için bana yardım et.
Eğer bana para verirsen mutluluğumu alma ve eğer bana güçler verirsen muhakeme yeteneğimi çıkarma.
Eğer başarı verirsen alçak gönüllüğü çıkarma.
Eğer bana alçak gönüllüğü verirsen saygınlığımı çıkarma.
Görünenin diğer yüzünü tanımama yardım et.
Benim düşüncelerime katılmıyor diye bana karşı olanları hainlikle suçlayarak onların karşısında suçlu duruma düşmeme izin verme.
Kendimi sever gibi diğerlerini de sevmeyi ve diğerlerini yargılıyormuş gibi kendimi de yargılamayı öğret bana.
Başarılı olduğum zaman sarhoşluğuma izin verme.
Ne de başarısız olursam umutsuzluğa düşmeme...
Daha ziyade başarısızlığı başarının öncesindeki bir deneme olduğunu hatırlamamı sağla.
Hoşgörünün ,güçlerin en büyüğü olduğunu ,
Ve intikam arzusunun zayıflığın ilk görünüşü olduğunu öğret bana...
Eğer paradan yoksun bırakırsan bana umudu bırak.
Ve eğer beni başarıdan yoksun bırakırsan ,
Başarısızlığı yenebilmek için irade gücünü bırak bana .
Eğer beni sağlık bağışından yoksun bırakırsan , inancın lütfunu bana bırak.
Eğer insanlara zarar verirsem , özür dileme gücünü ver bana .
Ve eğer insanlar bana zarar verirse affetme ve merhamet gücünü ver bana .

Tanrım ! Eğer ben seni unutursam sen beni unutma....

Gandhi' nin kendi hikayesini anlattığı Özyaşam hikayesi kitabını okuduktan sonra inanılmaz etkilenmiştim.Zorlandığım zamanlarda kendime destek yapmıştım.Sözleri gerçekten vurucu.O yüzden hep derim ki "Hayatımızda büyük izler bırakan, büyük eserler üreten herkesin, keskin ve duygulu çok büyük duaları vardır." :KK200:

Gandhi' nin kendi hikayesini anlattığı Özyaşam hikayesi kitabını okuduktan sonra inanılmaz etkilenmiştim.Zorlandığım zamanlarda kendime destek yapmıştım.Sözleri gerçekten vurucu.O yüzden hep derim ki "Hayatımızda büyük izler bırakan, büyük eserler üreten herkesin, keskin ve duygulu çok büyük duaları vardır." :KK200:

Tüm ülkelerin ve şirketlerin liderleri, yöneticiler... bu duayı her gün yapsalar, bu dünya nasıl bir hal alırdı kim bilir....

Tüm ülkelerin ve şirketlerin liderleri, yöneticiler... bu duayı her gün yapsalar, bu dünya nasıl bir hal alırdı kim bilir....

Liderleri,yöneticileri,... biz seçtik sanarız ama aslında bir algıdır seçtirilmiştir.Ben böyle değiştirilemez durumlarda yine Gandhi nin şu sözünü aklıma getiririm "Dünyada görmek istediğiniz değişikliğin kendisi siz olun " ❤️

Özelden sordum ama buradanda sorayım herkesin bilgilenmesine vesile olmak için :)) tüm yazdıgnz sözleri okudum ve bayıldım.. bu yazılar gibi bizi aydınlatan bilgilerin oldugu. Ve bunu kesinlikle okumalısınız dediginz kitap varmı. Bide içeriginde duaların oldugu esmaların oldugu onerdignz kitap varsa söylerseniz cok sevinirim :)

Özelden sordum ama buradanda sorayım herkesin bilgilenmesine vesile olmak için :)) tüm yazdıgnz sözleri okudum ve bayıldım.. bu yazılar gibi bizi aydınlatan bilgilerin oldugu. Ve bunu kesinlikle okumalısınız dediginz kitap varmı. Bide içeriginde duaların oldugu esmaların oldugu onerdignz kitap varsa söylerseniz cok sevinirim :)

Teşekkürler:)

Evet kitap önerebilirim.

Duanın ehemmiyeti ile ilgili doyurucu bilgi içeren İstemenin esrarı-Muhammed Bozdağ

Esmaül Hüsna terkipleri ile ilgili bende Pamuk Yayıncılık'ın çok detaylı kalın bir kitabı var. Esma-i Hüsna Şerhi.Piyasada çok çeşidi mevcut.

Ayrıca Ankara'da iseniz elimde fazladan yedek kalan DİB'e ait "Dualar" isimli kitabı size hediye edebilirim. Ayrıca o kitabın internetten de içeriğine bakabilirsiniz. https://dua.diyanet.gov.tr/DuaRehberii.aspx

Kendim namaz sonrası veya istediğim vakit bu kitaptan ayet ve hadis dualarından okuduğum olur.

Hayatta olduğunuz müddetçe, ömrü fırsat biliniz. Bir müddet sonra hayat kapısı kapanacak, bu dünyadan ayrılacaksınız. Gücünüz yettiği müddetçe hayırlı işler yapmayı ganimet biliniz. Tevbe kapısı açıkken ve elinizde bu imkân varken bunu fırsat biliniz. Tevbe ediniz. Dua etmeye imkanınız varken, dua ediniz. Salih kimselerle beraber olmayı fırsat biliniz.

Abdülkâdir Geylâni

Teşekkürler:)

Evet kitap önerebilirim.

Duanın ehemmiyeti ile ilgili doyurucu bilgi içeren İstemenin esrarı-Muhammed Bozdağ

Esmaül Hüsna terkipleri ile ilgili bende Pamuk Yayıncılık'ın çok detaylı kalın bir kitabı var. Esma-i Hüsna Şerhi.Piyasada çok çeşidi mevcut.

Ayrıca Ankara'da iseniz elimde fazladan yedek kalan DİB'e ait "Dualar" isimli kitabı size hediye edebilirim. Ayrıca o kitabın internetten de içeriğine bakabilirsiniz. https://dua.diyanet.gov.tr/DuaRehberii.aspx

Kendim namaz sonrası veya istediğim vakit bu kitaptan ayet ve hadis dualarından okuduğum olur.
Malesf ankadarada degilimm ben araştırcam hepsini çok teşekkür ederim

İnsan ruhu, diğer canlıların aksine, gelişip değişmeye müsait yaratılmıştır. Bir gürgen çekirdeğinden hep gürgen ağacı gelişecektir. Oysa, bir insan çekirdeğinden isyankâr bir Firavun da çıkabilir; yüce bir Peygamber de yetişebilir.

Ruhunuzu açarsanız, İlâhî ışıklar kimliğinize doluşacaktır. Ruhunuzu ışığa açmanızın tek yolu, istemenizdir. Yüzeysel ve duygusuz istediğinizde, ruhunuzun penceresi küçücüktür. Gözyaşlarıyla ve muhtaç bir yürekle dilediğinizde, ruhsal enerji fırtınalar hâlinde ruhunuza akar. Kalbinizi ruhsal enerjiye, ışığa, feyze, nura açtığınız an, kalbinizden yüksek isteklerin geçtiği andır. Kimileri hastalarına uzaktan bir ayna gibi tutarak, sağlığa aracılık yapmaya çalışıyorlar.

Ellerinizi açarak, secdeye kapanarak ya da boynunuzu iki büklüm önünüze eğerek de olsa benzer sonuçlara ulaşıyorsunuz: Reiki felsefesinde enerji istiyorsunuz; İslâm dininde nur (ruhsal ışık) talep ediyorsunuz. Sonra da nurlanan bedeninizi kuşatan devreyi, ışıklanan ellerinizi yüzünüze sürerek tamamlıyorsunuz.

Evrenin ruhsal boyutunda (melekût), dua, nur, ruh ve melekle kuşatılmayan noktalar karanlıktır; yokluktur. Gözlerimiz maddenin ardına bakabilseydi, zifirî karanlığa yayılan melek kafilelerinin ışık nehirleri hâlinde akıp gittiklerini; semalar arasında şimşekler gibi çakışıp durduklarını görebilecektik. Sonra da dünyayı, her tarafı güneşlerin ışıklarıyla çevrili bir küre hâlinde algılayacaktık.

Ötelerden dünya zeminine şimşekler gibi ruhsal ışıklar akıp durmaktadır. Devamlı ve belki de milyarlarca kez... Kimi ! ışıklar belki sicimler gibi inceciktir... Kimileri birkaç saniye sürmektedir. Sonra kimi köşelerdeki duygulu yaşlıların kalplerine sürekli akan aydınlatıcı ışıklar göreceksiniz.

Ardından bir şimşek çakar ki, diğer tüm ışıkları gölgede bırakarak gözleri kamaştırır. Muhtemelen o anda masum bir kalp, uğradığı acımasız zulüm karşısında İlâhî yardım dilemiştir. Sonra bir güneş yükseliyordur sanki... Bir veli | öyle yüksek bir kalple dua etmektedir ki, ruhanî bulutlardan süzülen ışık, dünyanın tüm ruhsal boyutunu aydınlatmaktadır.

Ruhsal evrenin bu inanılmaz görüntüsü, ibadet eden Müslümanın hayatına şöyle yansır: "Namaz kılan için şu üç özellik vardır: Gökten tut, ta başının tepesine kadar sevap saçılır. Gökten ta ayaklarına kadar melekler kendisini kuşatır. Eğer namaz kılan, o esnada kiminle konuştuğunu bilseydi, yüzünü kıbleden çevirmezdi."

Ruhsal evrende hayalen kendimizi gözlemleyelim: Karanlıkta mıyız? Kalbimize bağlanan bir ışık yok mu? Arada sırada olsun... Yanıp sönen ateş böcekleri gibi olsun... Hiç mi ışığımız yok?

günde 10 ar kez aşağıdaki cümleleri inanarak tekrarlayın:

1)Yaradan sizinle beraberse size kimse cephe alamaz.

2)Yaradan bana güç verdiği için her zorluğun üstesinden gelebilirim.

3)Ben şimdi yaradanın ellerindeyim.

Olumlu Düşünmenin gücü-- kitabından.

Ne kadar istek ve dua biriktirdik? Geleceğimiz, dileyişlerimizin büyüklüğü kadar yükselecektir. Geçmişimizi dualarımız kadar temizleyeceğiz. Son Peygamberin (asm) dediği gibi, "Dua, başa gelmiş ve gelecek her şeye faydalıdır."

İlâhî sevgiye kavuşanlar duayı terk ettiklerinde, mahrum bırakılıyorlar, başlarına musibetler gönderiliyor. Ta ki duaya, istemeye ve böylece yükselmeye devam edebilsinler.

İnsanın bir şeyleri elde edememesi veya kaybetmesi, ihtiyaç hâlinde olmasını sağlar. İhtiyaç hâli, insanın hayatını ihtiyaçlardan doğan tükenmeyen dualarla dolduracaktır.

X