Karayılan: Apo Serbest Bırakılıp, Özerklik Kabul Edilmeli

Novamber wind

🧿 March, 2019 👑
Pro Üye
Anneler Kulübü
2 Temmuz 2013
16.164
12.109
Murat Karayılan, "Bizim talebimiz, Önderliğin belirttiği şartların yerine getirilmesi ve 8 ilke temelinde tartışmalar yürütülerek bu çerçevede halkımızın özerkliğinin devlet tarafından kabul edilmesidir." dedi.

"AK PARTİ OYLARI YAKTI" İDDİASI

Örgüte yakın internet sitelerine açıklama yapan Karayılan, yerel seçim sonuçları değerlendirerek özerklik vurgusu yaptı. Karayılan, "Yerel seçimlerde Ak Parti, sonuç alamama korkusundan ötürü bir sürü hileye başvurdu. Birçok yerde oy yaktılar. Birçok yerde sahte belge kullandılar. Başaramama kuşkusundan dolayı her yönteme başvurdular. Bundan dolayı Ceylanpınar, Birecik ve Ağrı’da hile yaptılar. Ağrı’da hala bu hile yöntemleriyle sonuç almaya çalışıyorlar. Özellikle Urfa üzerinde duruluyor. Bu durum, Türk devletinin Rojava’ya karşı savaşta Urfa’yı geri cephe olarak kullanmak istediğini gösteriyor. Bunun için Ceylanpınar üzerinde çok duruyorlar ve bir sürü hileye başvuruyorlar." açıklamasını yaptı.

"ÖNDERLİĞİN BELİRTTİĞİ ŞARTLAR YERİNE GETİRİLSİN"

“Önderliğimiz diyalog ve müzakere yöntemiyle 8 ilke temelinde Demokratik Özerkliği Türkiye’ye kabul ettirmek istiyor" diyen Karayılan, şöyle devam etti; "Bizim talebimiz, Önderliğin belirttiği şartların yerine getirilmesi ve 8 ilke temelinde tartışmalar yürütülerek bu çerçevede halkımızın özerkliğinin devlet tarafından kabul edilmesidir. Türkiye’nin gerçekten birliğini koruyabilmesi, huzurlu olabilmesi, özgürlük, demokrasi ve eşitliğin gelişmesi için Kürt halkının özerkliği kabul edilmeli ve Önder Apo dahil tüm siyasi tutsaklar özgür kalmalıdır. Müzakerelerin yasal bir çerçevede başlaması gerekiyor. Eğer böyle olmazsa halkımız iradesine sahip çıkacaktır. Artık Kürt halkı özerk olmalıdır.”


alıntı...
 

simon

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2010
6.368
1.913
başka bi istekleri de var mıymış :KK37:
insanın zorla ağzını bozacaklar yemin ederim
katillere de tutsak diyolar
hayret birşey ya
 
Son düzenleme:

Margarikotin

Nirvana
Pro Üye
29 Şubat 2012
61.649
62.001
Birlik böyle korunmaz..!
Sizin birliği korumaktan kastınız , ülke içinde yeni bir devlet yaratmak ve kendi kurallarını belirleyip bağımsızlığınızı ilan etmekten başka bir şey değil..
Boşuna masal okumayın..
Huzurmuş..
Serbest kalsınmış..
Böyle bir şey olduğunda ortalığın şuan ki durumdan bin kat daha karışık bir hal alacağını bilmiyorsunuz sanki..
 

Novamber wind

🧿 March, 2019 👑
Pro Üye
Anneler Kulübü
2 Temmuz 2013
16.164
12.109
Türkiye’nin gerçekten birliğini koruyabilmesi, huzurlu olabilmesi, özgürlük, demokrasi ve eşitliğin gelişmesi için Kürt halkının özerkliği kabul edilmeli ve Önder Apo dahil tüm siyasi tutsaklar özgür kalmalıdır.

cesarete bakın :KK50: