Kardeş mi kalleş mi

Safkedi

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
228
97
Anlatınca siz haklısınız ama diğer tarafı da dinlemek lazım. Annenizin çantasından gelinin para aldığına emin misiniz? Bu çok büyük bir itham. Ne bileyim evine gidip geldiğim biri bana böyle bir şey söylese şok olurdum. Ki benim param eksilse başkasına konduramam o aldı diye.
Eski konumu okuyun ayrıca abiye söyleme niyetimiz onun kamera falan koyması kesinlik kazandırmasi bizden başka kimsse farketmeden durumu düzeltmekti niyetimiz. Başka nasıl bir yol izlenebilirdi acaba?

Safkedi

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
228
97
Önceliğiniz kardeşiniz ve eşiyle görüşmemek olmalı ne arayın ne sorun. Size abiniz o kadar laf demiş ben olsam ne arar sorarım ne aramalarını açarım. Rastlaştınız mı yüzüne bakmam laf mı dedi keyfim ve kahyası sizinle muhatap olmak istemiyor derim. Böyle insanlarla kardeşte olsa bağ kurmaya gerek yok. Annenize üzüldüm nasıl bir ruh hastası oğlu var bile bile babasının sorununu kullanıp annenizi resmen dövdürmeye çalışmış. Annenizde muhatap olmasın eve bile kabul etmesin
Muhattap olmuyorduk zaten ama işte barisiinca kardeş dedik destek istedik benni en çok şaşırtan da bugün eşim kendisini aramış niye böyle yaptin diye. Karina anneme dikkat et onlar senin başına işler açar anlarsın ne mal olduklarını yakında demis.bana bilerek anlattılar olay açığa çıkınca beni suçlamak için bana anlattılar bilerek bende babama söyledim ki benden taraf olsun diye demiş. Nasıl dersin bunu nasıl aklım almıyor. Gerçekten. Ruhum çekildi resmen. Nasıl bunlari düşünebilir.nasil bu kadar kötü fikirli olabilir

dyakamoz

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2011
912
3.503
Arkadaşım duyar kasmadan önce konuyu ve eski hırsızlıkla ilgili konuyu artı yorumlari oku sonra salla. Abimin eşini abime söylemedim. Kardeşimin eşi için abime sendede oldu mu böyle şeyler diye arayıp söyledim artı beş ayrı olayda gelin suçlu olabilir ki inşallah değildir diye kendimizi paraladik. Delil gerekiyor değil mi sooylemek için annem babbam akıl edemez bu abim onlar la aynı şehirde diye ona söyledik amacımız suçluyu yakallamak değil iyileştirmekti. Buradaki mevzu farklı o konuyu eski konuda konuştuk.
Şu konuda duyar kasacak durum yok, işinize gelmeyen yorumlara adettendir hemen duyar yaftası yapıştırıyosunuz. Hırsızlık konuları hassastır. Ulu orta konuşursanız elinizde böyle patlar. Ayrıca, Yorum yapmak için eski konunuzu didikleyip okuyamayacağım kusura bakmayın, bi zahmet siz link atsaydınız.

rouges

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2011
2.304
2.079
Yani kardeşini arayıp eşin hırsız gibi bir konuşma yapılmaz.
Ben de olsam eşime iftira atıyorlar annemle ağız birliği yapıyorlar derim. Çevirdiğiniz foyalar derken bunu kastediyor.
Abinin eşi gerçekten para çaldı mı?
Neden ondan şüphelendiniz?
Kadın masumsa abin haklı çünkü.

Safkedi

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
228
97
Yani kardeşini arayıp eşin hırsız gibi bir konuşma yapılmaz.
Ben de olsam eşime iftira atıyorlar annemle ağız birliği yapıyorlar derim. Çevirdiğiniz foyalar derken bunu kastediyor.
Abinin eşi gerçekten para çaldı mı?
Neden ondan şüphelendiniz?
Kadın masumsa abin haklı çünkü.
Abimin eşi değil diğer kardeşimin eşi icin abimi aradım izlesin diye yoksa nasıl anlicaz kesinligini

Safkedi

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
228
97
Şu konuda duyar kasacak durum yok, işinize gelmeyen yorumlara adettendir hemen duyar yaftası yapıştırıyosunuz. Hırsızlık konuları hassastır. Ulu orta konuşursanız elinizde böyle patlar. Ayrıca, Yorum yapmak için eski konunuzu didikleyip okuyamayacağım kusura bakmayın, bi zahmet siz link atsaydınız.
Ulu orta dediğiniz aile bildiğimiz abi işte abi değilmiş şu anda ki konu bu anlayamadiniz yine neyse eski konuyada buna da yorum yapmayın lütfen bennim derdim bana yetiyor

begumdemir2020

Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
300
693
40
Merhabalar... Çileli hayatımdan yine herkesi şoke edecek bir mevzu ile burdayım. Gerçekten artık ben kötü bir insanım diye düşünmeye başladım. Konuya gelecek olursak; eski konularımdan birinde erkek kardeşimin eşinin annemin çantasından para almış olabileceği ile ilgili şüphemiz vardı. Neyse bu mevzuyu o dönemde eskiden çok mevzum olan eşi ile konusmadigim ama gelip özür dilediği için pişman olduğunu düşündüğüm abime anlattım sen ordasin gozetle böyle birşey olabilir mi diye. Kendisi beni bu işe karistirmayin ben karışmam dedi bnde tamam kimseye söyleme dedim söz verdi ve teli kapattık. Bugün olanlara gelirsek annem aradı beni babam dün dövmeye kalkmış annemi kendisi alzheimer ve paranoya durumuda var arada(babam) saldırganlasiyor. Annem korkmuş sesini çıkartmamis başka odaya gitmiş hep uzak durmuş. Ben öğrenince çok üzüldüm ve sinirlendim. Abim denen şahsi aradım kendisi annemle kus bu arada yengemden dolayı. Babama senmi söyledin dedim evet dedi neden soyledin dedim ikinizin foyasi ortaya çıksın diye size güvenmiyorum dedi inanılmaz sok oldum. Sözde biz geline oyun yapıyormuşuz gelinle bir sorunumuzda yok duyunca iki gün üzüntüden kendime glemedim.Ağzıma geleni söyledim abime inanilmaz bir kin hissettim ondan yana bana ve anneme kinli bilerek babamı anneme saldırsin diye doldurmuş. Babamda biraz çıkarında o abimin durumu epey iyidir para verir beraber iş yaparlar. Yani niye böyle insanlar gençliğimden beri eşiyle yapmadığı kalmadı bana anneme. Duysanız inanamazsiniz eve geldiğinde safkedi evden gitsin demisligi bile var. Düğünümde gelip kulağıma ohh gidiyorsun artık çok mutluyum diyen biri. Çocukları oldu ikiz eşi lohusa depresyonuna girmiş diye bana çocukları gelip görme seni görünce sinirlenir dedi ve kendi gelip özür dileeyene kadar çocuklarını görmedim 4 yıl. Yani bir kardeş bir kardeşe nasıl böyle olabilir. Kendimi geçtim annem bugün telde kendimi mi öldüreyim dediğinde beni ilgilendirmez benim için yoksun demiş. Bu nedir ya biri beni öyle bir dövmüş ki sanki elim kalkmıyor stresten. Kardeşi böyle olan var mı nedir bu biri açıklasın bana nerde hata yaptık. Evin en büyük abisi ve hepimiz çok severdik su hale bak simdii
Ben de herkes gibi ailemi çok severim. Onlar benim kırmızı çizgimdir.
Hele kardeş demek can demektir.
Böyle düşünüp hisseden biri olarak diyorum ki uzak durun.
Hiçbir ilişki tek taraflı yürümez.
Mesafe koyun, zaman koyun.
Düşünme ve özleme fırsatı yaratın.
Hala aynı ise size karşı bırakın gitsin.
Mutlaka çok zor olur, yazarken bile zor ama zorla güzellik olmuyor işte.

begumdemir2020

Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
300
693
40
Birini hırsızlıkla itham etmeden önce mutla kesin kanıt olmalı.
Ama konu sahibi de gidip sağda solda konuşup hırsız yaftası yapıştırmamış ki kardeşi, ailesi canı olan insandan konunun açıklığa kavuşması için, hata yapmamak için destek istemiş.
Böyle konular kardeşle konuşulmayacaksa kimle konuşulacak

Safkedi

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
228
97
Ben de herkes gibi ailemi çok severim. Onlar benim kırmızı çizgimdir.
Hele kardeş demek can demektir.
Böyle düşünüp hisseden biri olarak diyorum ki uzak durun.
Hiçbir ilişki tek taraflı yürümez.
Mesafe koyun, zaman koyun.
Düşünme ve özleme fırsatı yaratın.
Hala aynı ise size karşı bırakın gitsin.
Mutlaka çok zor olur, yazarken bile zor ama zorla güzellik olmuyor işte.
Teşekkür ederim yorumunuz için en doğrusu bu biliyorum

Safkedi

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
228
97
Birini hırsızlıkla itham etmeden önce mutla kesin kanıt olmalı.
Ama konu sahibi de gidip sağda solda konuşup hırsız yaftası yapıştırmamış ki kardeşi, ailesi canı olan insandan konunun açıklığa kavuşması için, hata yapmamak için destek istemiş.
Böyle konular kardeşle konuşulmayacaksa kimle konuşulacak
Ah ah birde ağladım kendisine ahh ki ne ahh daha neler göreceğiz acaba kardeş kardeşe böyle kin tutar bilenir diğer kardeşi ilgilendiren hasas bir konuyu kullanarak anneye kız kardeşe zarar vermeye çalışırsa bu dünya yansın kıyamette kopsun bu ne ızdıraptir boyle

Blindd

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2021
44
70
Gelin kötü gelin suçlu gelin gelin... Abinizin hatırı için bir gelini idare edemiyorsunuz adını hırsıza kadar çıkarıyorsunuz sonra abi ağzını açınca suçlu oluyor. Karşılıklı güveni saygıyı sevgiyi kaybetmişsiniz . Aile olmaktan çıkmışsınız ne bekliyorsunuz? Her şeye rağmen el üstünde tutan bir evlat , bir abi mi bekliyorsunuz ? Görüşmeyin .

Liman34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2019
102
146
43
Abinizin maddi durumu çok çok iyiyse ,yengeniz neden annenizin çantasından para alsın ki??

little bird

%0
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2011
1.595
1.429
Muhattap olmuyorduk zaten ama işte barisiinca kardeş dedik destek istedik benni en çok şaşırtan da bugün eşim kendisini aramış niye böyle yaptin diye. Karina anneme dikkat et onlar senin başına işler açar anlarsın ne mal olduklarını yakında demis.bana bilerek anlattılar olay açığa çıkınca beni suçlamak için bana anlattılar bilerek bende babama söyledim ki benden taraf olsun diye demiş. Nasıl dersin bunu nasıl aklım almıyor. Gerçekten. Ruhum çekildi resmen. Nasıl bunlari düşünebilir.nasil bu kadar kötü fikirli olabilir
Abiniz sizi düşman gibi görüyor, her an kuyusunu kazacakmışsınız gibi. Muhtemelen gelin dolduruyor. Ne anneniz ne siz bi daha ne konuşun ne eve alın ne muhattap olun. Kocanıza söylediği şeyler ancak düşman için söylenir gidip kocanızı da doldurur bunlar. Abiniz yengeniz yüzünden evliliğiniz bozulmasın.

Hypios

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2020
169
459
Yahu ben ilk okuyuşta anladım hırsızlık şüphesi olan kişinin abinin eşi olmadığını, gerçekten okuduğunu anlama sorunu var bazı insanlarda:bicak:

begumdemir2020

Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
300
693
40
Eşinize söylediklerinden sonra artık kesinlikle görüşmeyin bence.
Resmen zarar vermek için uğraşıyor. Bu kadar kinlenmesi, araştırıp anlamadan böyle büyük tepkiler göstermesi korkutucu.
Bu yaptıkları ondan ne kardeş ne de aile olamayacağını gösteriyor ne yazık ki.
Hepimiz zaman zaman aile içinde sorunlar yaşarız bazen büyük bazen küçük. Bazen cok kızar kırılırız , küseriz ama hicbir zaman aile olduğumuzu kardeş olduğumuzu unutupta zarar vermeye calismamaliyiz. Cunku bu ne kardeşliğe sığar ne de iyi bir kalbe..