Kardeş mi kalleş mi

Şu konuda duyar kasacak durum yok, işinize gelmeyen yorumlara adettendir hemen duyar yaftası yapıştırıyosunuz. Hırsızlık konuları hassastır. Ulu orta konuşursanız elinizde böyle patlar. Ayrıca, Yorum yapmak için eski konunuzu didikleyip okuyamayacağım kusura bakmayın, bi zahmet siz link atsaydınız.
Ulu orta dediğiniz aile bildiğimiz abi işte abi değilmiş şu anda ki konu bu anlayamadiniz yine neyse eski konuyada buna da yorum yapmayın lütfen bennim derdim bana yetiyor

Merhabalar... Çileli hayatımdan yine herkesi şoke edecek bir mevzu ile burdayım. Gerçekten artık ben kötü bir insanım diye düşünmeye başladım. Konuya gelecek olursak; eski konularımdan birinde erkek kardeşimin eşinin annemin çantasından para almış olabileceği ile ilgili şüphemiz vardı. Neyse bu mevzuyu o dönemde eskiden çok mevzum olan eşi ile konusmadigim ama gelip özür dilediği için pişman olduğunu düşündüğüm abime anlattım sen ordasin gozetle böyle birşey olabilir mi diye. Kendisi beni bu işe karistirmayin ben karışmam dedi bnde tamam kimseye söyleme dedim söz verdi ve teli kapattık. Bugün olanlara gelirsek annem aradı beni babam dün dövmeye kalkmış annemi kendisi alzheimer ve paranoya durumuda var arada(babam) saldırganlasiyor. Annem korkmuş sesini çıkartmamis başka odaya gitmiş hep uzak durmuş. Ben öğrenince çok üzüldüm ve sinirlendim. Abim denen şahsi aradım kendisi annemle kus bu arada yengemden dolayı. Babama senmi söyledin dedim evet dedi neden soyledin dedim ikinizin foyasi ortaya çıksın diye size güvenmiyorum dedi inanılmaz sok oldum. Sözde biz geline oyun yapıyormuşuz gelinle bir sorunumuzda yok duyunca iki gün üzüntüden kendime glemedim.Ağzıma geleni söyledim abime inanilmaz bir kin hissettim ondan yana bana ve anneme kinli bilerek babamı anneme saldırsin diye doldurmuş. Babamda biraz çıkarında o abimin durumu epey iyidir para verir beraber iş yaparlar. Yani niye böyle insanlar gençliğimden beri eşiyle yapmadığı kalmadı bana anneme. Duysanız inanamazsiniz eve geldiğinde safkedi evden gitsin demisligi bile var. Düğünümde gelip kulağıma ohh gidiyorsun artık çok mutluyum diyen biri. Çocukları oldu ikiz eşi lohusa depresyonuna girmiş diye bana çocukları gelip görme seni görünce sinirlenir dedi ve kendi gelip özür dileeyene kadar çocuklarını görmedim 4 yıl. Yani bir kardeş bir kardeşe nasıl böyle olabilir. Kendimi geçtim annem bugün telde kendimi mi öldüreyim dediğinde beni ilgilendirmez benim için yoksun demiş. Bu nedir ya biri beni öyle bir dövmüş ki sanki elim kalkmıyor stresten. Kardeşi böyle olan var mı nedir bu biri açıklasın bana nerde hata yaptık. Evin en büyük abisi ve hepimiz çok severdik su hale bak simdii
Ben de herkes gibi ailemi çok severim. Onlar benim kırmızı çizgimdir.
Hele kardeş demek can demektir.
Böyle düşünüp hisseden biri olarak diyorum ki uzak durun.
Hiçbir ilişki tek taraflı yürümez.
Mesafe koyun, zaman koyun.
Düşünme ve özleme fırsatı yaratın.
Hala aynı ise size karşı bırakın gitsin.
Mutlaka çok zor olur, yazarken bile zor ama zorla güzellik olmuyor işte.

Birini hırsızlıkla itham etmeden önce mutla kesin kanıt olmalı.
Ama konu sahibi de gidip sağda solda konuşup hırsız yaftası yapıştırmamış ki kardeşi, ailesi canı olan insandan konunun açıklığa kavuşması için, hata yapmamak için destek istemiş.
Böyle konular kardeşle konuşulmayacaksa kimle konuşulacak

Ben de herkes gibi ailemi çok severim. Onlar benim kırmızı çizgimdir.
Hele kardeş demek can demektir.
Böyle düşünüp hisseden biri olarak diyorum ki uzak durun.
Hiçbir ilişki tek taraflı yürümez.
Mesafe koyun, zaman koyun.
Düşünme ve özleme fırsatı yaratın.
Hala aynı ise size karşı bırakın gitsin.
Mutlaka çok zor olur, yazarken bile zor ama zorla güzellik olmuyor işte.
Teşekkür ederim yorumunuz için en doğrusu bu biliyorum

Birini hırsızlıkla itham etmeden önce mutla kesin kanıt olmalı.
Ama konu sahibi de gidip sağda solda konuşup hırsız yaftası yapıştırmamış ki kardeşi, ailesi canı olan insandan konunun açıklığa kavuşması için, hata yapmamak için destek istemiş.
Böyle konular kardeşle konuşulmayacaksa kimle konuşulacak
Ah ah birde ağladım kendisine ahh ki ne ahh daha neler göreceğiz acaba kardeş kardeşe böyle kin tutar bilenir diğer kardeşi ilgilendiren hasas bir konuyu kullanarak anneye kız kardeşe zarar vermeye çalışırsa bu dünya yansın kıyamette kopsun bu ne ızdıraptir boyle

Gelin kötü gelin suçlu gelin gelin... Abinizin hatırı için bir gelini idare edemiyorsunuz adını hırsıza kadar çıkarıyorsunuz sonra abi ağzını açınca suçlu oluyor. Karşılıklı güveni saygıyı sevgiyi kaybetmişsiniz . Aile olmaktan çıkmışsınız ne bekliyorsunuz? Her şeye rağmen el üstünde tutan bir evlat , bir abi mi bekliyorsunuz ? Görüşmeyin .

Abinizin maddi durumu çok çok iyiyse ,yengeniz neden annenizin çantasından para alsın ki??

Muhattap olmuyorduk zaten ama işte barisiinca kardeş dedik destek istedik benni en çok şaşırtan da bugün eşim kendisini aramış niye böyle yaptin diye. Karina anneme dikkat et onlar senin başına işler açar anlarsın ne mal olduklarını yakında demis.bana bilerek anlattılar olay açığa çıkınca beni suçlamak için bana anlattılar bilerek bende babama söyledim ki benden taraf olsun diye demiş. Nasıl dersin bunu nasıl aklım almıyor. Gerçekten. Ruhum çekildi resmen. Nasıl bunlari düşünebilir.nasil bu kadar kötü fikirli olabilir
Abiniz sizi düşman gibi görüyor, her an kuyusunu kazacakmışsınız gibi. Muhtemelen gelin dolduruyor. Ne anneniz ne siz bi daha ne konuşun ne eve alın ne muhattap olun. Kocanıza söylediği şeyler ancak düşman için söylenir gidip kocanızı da doldurur bunlar. Abiniz yengeniz yüzünden evliliğiniz bozulmasın.

Yahu ben ilk okuyuşta anladım hırsızlık şüphesi olan kişinin abinin eşi olmadığını, gerçekten okuduğunu anlama sorunu var bazı insanlarda:bicak:

Eşinize söylediklerinden sonra artık kesinlikle görüşmeyin bence.
Resmen zarar vermek için uğraşıyor. Bu kadar kinlenmesi, araştırıp anlamadan böyle büyük tepkiler göstermesi korkutucu.
Bu yaptıkları ondan ne kardeş ne de aile olamayacağını gösteriyor ne yazık ki.
Hepimiz zaman zaman aile içinde sorunlar yaşarız bazen büyük bazen küçük. Bazen cok kızar kırılırız , küseriz ama hicbir zaman aile olduğumuzu kardeş olduğumuzu unutupta zarar vermeye calismamaliyiz. Cunku bu ne kardeşliğe sığar ne de iyi bir kalbe..

Merhabalar... Çileli hayatımdan yine herkesi şoke edecek bir mevzu ile burdayım. Gerçekten artık ben kötü bir insanım diye düşünmeye başladım. Konuya gelecek olursak; eski konularımdan birinde erkek kardeşimin eşinin annemin çantasından para almış olabileceği ile ilgili şüphemiz vardı. Neyse bu mevzuyu o dönemde eskiden çok mevzum olan eşi ile konusmadigim ama gelip özür dilediği için pişman olduğunu düşündüğüm abime anlattım sen ordasin gozetle böyle birşey olabilir mi diye. Kendisi beni bu işe karistirmayin ben karışmam dedi bnde tamam kimseye söyleme dedim söz verdi ve teli kapattık. Bugün olanlara gelirsek annem aradı beni babam dün dövmeye kalkmış annemi kendisi alzheimer ve paranoya durumuda var arada(babam) saldırganlasiyor. Annem korkmuş sesini çıkartmamis başka odaya gitmiş hep uzak durmuş. Ben öğrenince çok üzüldüm ve sinirlendim. Abim denen şahsi aradım kendisi annemle kus bu arada yengemden dolayı. Babama senmi söyledin dedim evet dedi neden soyledin dedim ikinizin foyasi ortaya çıksın diye size güvenmiyorum dedi inanılmaz sok oldum. Sözde biz geline oyun yapıyormuşuz gelinle bir sorunumuzda yok duyunca iki gün üzüntüden kendime glemedim.Ağzıma geleni söyledim abime inanilmaz bir kin hissettim ondan yana bana ve anneme kinli bilerek babamı anneme saldırsin diye doldurmuş. Babamda biraz çıkarında o abimin durumu epey iyidir para verir beraber iş yaparlar. Yani niye böyle insanlar gençliğimden beri eşiyle yapmadığı kalmadı bana anneme. Duysanız inanamazsiniz eve geldiğinde safkedi evden gitsin demisligi bile var. Düğünümde gelip kulağıma ohh gidiyorsun artık çok mutluyum diyen biri. Çocukları oldu ikiz eşi lohusa depresyonuna girmiş diye bana çocukları gelip görme seni görünce sinirlenir dedi ve kendi gelip özür dileeyene kadar çocuklarını görmedim 4 yıl. Yani bir kardeş bir kardeşe nasıl böyle olabilir. Kendimi geçtim annem bugün telde kendimi mi öldüreyim dediğinde beni ilgilendirmez benim için yoksun demiş. Bu nedir ya biri beni öyle bir dövmüş ki sanki elim kalkmıyor stresten. Kardeşi böyle olan var mı nedir bu biri açıklasın bana nerde hata yaptık. Evin en büyük abisi ve hepimiz çok severdik su hale bak simdii
Bundan daha kötüsünü bile gördüm üniversite okurken arkadaşımın abisi sırf pislik için kızı dövüp giderdi yerinizde olsam böyle kardeş olmaz olsun diyip silip atın almayın evede hesabında ayırın ne hali varsa görsün kardeş değil resmen yılan

Benim abimde hemen hemen aynı tek değilsin hasta annemi tek bırakıp eşinin peşine gidecek kadar pasif aslında konuşmaya gelince delikanlılığın kitabını yazar ama 😂 bende yıllarca konuşmadım sonradan barıştık ama mesafeliyim hiç uğraşamam ne kendiyle ne cahil karısıyla sende uzak dur laftan anlamaz böyle tipler bi geceye bakar ikna olmaları anladın sen.

Kusura bakmayin ama konunuz da eksik birseyler var
Kardesinizin esinin para caldigini dusunuyorsunuz ve bunu gidip abinize soyluyorsunuz
Abinize noluyor ki bu durumda babanizi kiskirtip annenizin uzerine saliyor sonucta suclanan kendi esi degil
Nasil oluyor da hic bir sorun yokken yengeniz dugununuz de ohh senden kurtuluyorum diyor
Gecmiste yasanmis ya da yaptiginiz birseyler olabilir mi yengenize
1.si ben boyle birseyden suphelensem kesinlikle dile getirmem bulundugumuz ortamlarda daha temkinli olurum
Cunku birini hirsizlikla suclamak birakin delili birilerinin soylemesini gozumle gormediysem asla dogruluguna inanmam.
Orta da birsey yoksa abiniz neden bebeklerini gormeniz evlerine gitmeniz durumunda yengenizin sinirlenecegini soyluyor anlamadim
Bence siz gorumcelik anneniz de kaynanalik yapmissiniz ana kiz
Yine de ne olursa olsun bir evladin babasini doldurup annesinin uzerine salmasini dogru bulmadim
En iyisi mesafeli olun

Öncelikle işinize gelmeyen yorumlara hep saldırarak cevap vermişsiniz. Bu bile çok şeyin göstergesi bana göre.
Eski konunuzu hatırladım. Bu konunuzu okurken de nedense abinize bu durumdan bahsetmeniz iyi niyetle yapılmış gibi gelmedi. Burada yorumlara verdiğiniz cevaplar da kafamda bunu iyice pekiştirdi. Bu konuda bir anormallik var, bilemiyorum. Ben birinin hırsızlık yaptığından şüphelensem ki bu aile içinden biriyse bunu kimseye duyurmadan kendim çözmeye çalışırım. Olası bir yanlış anlaşılma faciaya sebep olabilir. Sizse konuyla alakası olmayan, güzel bir bağınız bile olmayan abiye anlatmayı tercih etmişsiniz. Abinizle samimiyet falan yokken bunu yapmanız biraz bu duruma duyurmaya yönelik hareket oluyor. Abinizi annenize yaptıkları konusunda asla haklı bulmuyorum ama bi gariplik var. Onunla ve eşiyle alakası olmayan bir durumdan ötürü nasıl babanızı size karşı kışkırtabiliyor, ne alaka yani. Muhtemelen babaya gidip bunlar birlik oldu x in eşine böyle böyle diyorlar demiştir. Eğer daha önceden de anne kız olarak benzer vukuatleriniz yoksa kimse de bu sebepten böyle hareketler yapmaz. Muhtemelen eksik ve işinize gelecek şekilde anlatıyorsunuz. Hiç bir problem olmasa kimse kimsenin düğününde gidip de senden kurtuluyoruz demez. Yengenizin bebekleri görmenizi istememesi de aynı şey. Sorun olmayan yerlerde bu olaylar yaşanmaz yani.
Sizin en ağırından görümcelik, annenizin de kaynanalık yaptığına eminim, ama ispatlayamam durumu yani.

Kusura bakmayin ama konunuz da eksik birseyler var
Kardesinizin esinin para caldigini dusunuyorsunuz ve bunu gidip abinize soyluyorsunuz
Abinize noluyor ki bu durumda babanizi kiskirtip annenizin uzerine saliyor sonucta suclanan kendi esi degil
Nasil oluyor da hic bir sorun yokken yengeniz dugununuz de ohh senden kurtuluyorum diyor
Gecmiste yasanmis ya da yaptiginiz birseyler olabilir mi yengenize
1.si ben boyle birseyden suphelensem kesinlikle dile getirmem bulundugumuz ortamlarda daha temkinli olurum
Cunku birini hirsizlikla suclamak birakin delili birilerinin soylemesini gozumle gormediysem asla dogruluguna inanmam.
Orta da birsey yoksa abiniz neden bebeklerini gormeniz evlerine gitmeniz durumunda yengenizin sinirlenecegini soyluyor anlamadim
Bence siz gorumcelik anneniz de kaynanalik yapmissiniz ana kiz
Yine de ne olursa olsun bir evladin babasini doldurup annesinin uzerine salmasini dogru bulmadim
En iyisi mesafeli olun
Abim eşini hamileliginde aldattı ve sonra eşine yaranmak için beni ve annemi kullandı. Uzun uzun açıklamaya kalksam sayfalar yetmez. Abim hep böyle değişikti. Kardeş kıskançlığı mi bilmiyorum. Aşırı hırslı ve en iyi en sevilen kendi olmak ister her ortamda. Mesela lisedeyken beraber nargile kafeye gittik orda banada iç diye verdi bende çektim resmimizi çekti içerken ve eve gelince babama gösterdi baba kizina bak diye.gercekten yaşamayan anlamaz. Geline gorumcelik ve kaynanalik yapıldı demişsiniz valla haddimize değil evimize geldiği ilk gün bundan 15 yıl önce yani x ben bir konuda yüzde yüz suçlu olsam bile haklı çıkartır dedi durduk yere. Eve gelmeden önce abim bize kızardı sakin iş yaptırmayın bende o zaman Ergenim çok zoruma giderdi babam uzakta calisirdi bu abimi baba yerine koydum belki ondan saplantim.kiz da değişik abimde Allah uzak etsin ikisinide. Valla burdan kaynanasindan gorumcesinden çok çeken olduğu için hemen gorumcelik yaptın deniyor ama gelde gör bir Allah bilir bir ben. Bu yengem ben üniversitedeyken abimle pat diye gelip ben hamileyim bebeği aldırmaya gidecez sende bana bak dediler sok oldum. Gittik 4.5 aylık bebek alındı yanında odada ben vardım. Bu travmayı atlatamadim evliliğim sorunlu başladı zaten birde bu ekenince 2 yıl birlikte olmadım eşimle hem korku hem güvensizlik. Eski konularımda çok şaşırmışti insanlar buna ama işte bazen insan birçok açıdan şanssız olabiliyor.

Öncelikle işinize gelmeyen yorumlara hep saldırarak cevap vermişsiniz. Bu bile çok şeyin göstergesi bana göre.
Eski konunuzu hatırladım. Bu konunuzu okurken de nedense abinize bu durumdan bahsetmeniz iyi niyetle yapılmış gibi gelmedi. Burada yorumlara verdiğiniz cevaplar da kafamda bunu iyice pekiştirdi. Bu konuda bir anormallik var, bilemiyorum. Ben birinin hırsızlık yaptığından şüphelensem ki bu aile içinden biriyse bunu kimseye duyurmadan kendim çözmeye çalışırım. Olası bir yanlış anlaşılma faciaya sebep olabilir. Sizse konuyla alakası olmayan, güzel bir bağınız bile olmayan abiye anlatmayı tercih etmişsiniz. Abinizle samimiyet falan yokken bunu yapmanız biraz bu duruma duyurmaya yönelik hareket oluyor. Abinizi annenize yaptıkları konusunda asla haklı bulmuyorum ama bi gariplik var. Onunla ve eşiyle alakası olmayan bir durumdan ötürü nasıl babanızı size karşı kışkırtabiliyor, ne alaka yani. Muhtemelen babaya gidip bunlar birlik oldu x in eşine böyle böyle diyorlar demiştir. Eğer daha önceden de anne kız olarak benzer vukuatleriniz yoksa kimse de bu sebepten böyle hareketler yapmaz. Muhtemelen eksik ve işinize gelecek şekilde anlatıyorsunuz. Hiç bir problem olmasa kimse kimsenin düğününde gidip de senden kurtuluyoruz demez. Yengenizin bebekleri görmenizi istememesi de aynı şey. Sorun olmayan yerlerde bu olaylar yaşanmaz yani.
Sizin en ağırından görümcelik, annenizin de kaynanalık yaptığına eminim, ama ispatlayamam durumu yani.
Abime nasıl bir kötü niyetle söylemiş olabilirim.oda sizin gibi düşünmüş te merak ediyorum bu kafayı gerçekten . Eşime annemle ona kumpas kurup eğer böyle birşey ortaya çıkarsa suç ola kalsın diye yaptığımızı soylemis.ve esim bana dikkat etmeliymis onunda başına çorap orermisim.esini aldattığını ve bircok dolandırıcılıgini biliyorum niyetim canını acıtmak olsa devlete şikayet ederim. Ki eşim onun işlerini denetleyen kurumda calisiyor.evet dik bir yapım var dik cevap verebiliyorum. Ee sizde burda suçlayıcı konusmussunuz hep mi boylesiniz diyelim o zaman.

Arkadaşım duyar kasmadan önce konuyu ve eski hırsızlıkla ilgili konuyu artı yorumlari oku sonra salla. Abimin eşini abime söylemedim. Kardeşimin eşi için abime sendede oldu mu böyle şeyler diye arayıp söyledim artı beş ayrı olayda gelin suçlu olabilir ki inşallah değildir diye kendimizi paraladik. Delil gerekiyor değil mi sooylemek için annem babbam akıl edemez bu abim onlar la aynı şehirde diye ona söyledik amacımız suçluyu yakallamak değil iyileştirmekti. Buradaki mevzu farklı o konuyu eski konuda konuştuk.
Herkes sizin eski konunuzu okumak zorunda değil.

Neyse malesef herkes kardeş olamıyor. Bir tanede benim başımda var bundan. Adını anlamamak tek çözüm.

Kardeşimin evini bilmiyorum eşinin numarasını bilmiyorum 6 yıldır başka şehirde yaşıyorum nasıl gorumcelik yapicam? Abime dolduruyor desem abimle öyle bir bagim yok ama çok güzel emin oldunuz ben bile şüphelendim kendimden su anda

Abime nasıl bir kötü niyetle söylemiş olabilirim.oda sizin gibi düşünmüş te merak ediyorum bu kafayı gerçekten . Eşime annemle ona kumpas kurup eğer böyle birşey ortaya çıkarsa suç ola kalsın diye yaptığımızı soylemis.ve esim bana dikkat etmeliymis onunda başına çorap orermisim.esini aldattığını ve bircok dolandırıcılıgini biliyorum niyetim canını acıtmak olsa devlete şikayet ederim. Ki eşim onun işlerini denetleyen kurumda calisiyor.evet dik bir yapım var dik cevap verebiliyorum. Ee sizde burda suçlayıcı konusmussunuz hep mi boylesiniz diyelim o zaman.
Abinize, yengenizi küçük düşürmek, suçlu göstermek için söylediğinizi düşünüyorum. Çünkü kendisi konuyla pek de alakalı olmayan bir konumda. Defalarca söylediğiniz gibi kendisiyle aman aman bir bağınız da yok. Yani yardım istenecek bir konumda değil sizin için. Resmen herkes duysun, bilsin ister gibi hareket etmişsiniz. Ben abinizi haklı bulmuyorum zaten ama bu sizin de haklı olduğunuzu göstermez. Annenizle ilgili konuşmaları, eşinize söyledikleri falan yenilir yutulur şeyler değil. Ama bunların da illaki bir çıkış noktası vardır. Yani bir anda bu abi size düşman olmamıştır. İllaki bu olayların bir öncesi vardır. Buradan bakınca herkesle problem yaşayan anneniz ve sizsiniz. Herkes birlik halinde ve bir şekilde birbirini kolluyor size karşı. Bu açıdan bir düşünün bence.

Abinize, yengenizi küçük düşürmek, suçlu göstermek için söylediğinizi düşünüyorum. Çünkü kendisi konuyla pek de alakalı olmayan bir konumda. Defalarca söylediğiniz gibi kendisiyle aman aman bir bağınız da yok. Yani yardım istenecek bir konumda değil sizin için. Resmen herkes duysun, bilsin ister gibi hareket etmişsiniz. Ben abinizi haklı bulmuyorum zaten ama bu sizin de haklı olduğunuzu göstermez. Annenizle ilgili konuşmaları, eşinize söyledikleri falan yenilir yutulur şeyler değil. Ama bunların da illaki bir çıkış noktası vardır. Yani bir anda bu abi size düşman olmamıştır. İllaki bu olayların bir öncesi vardır. Buradan bakınca herkesle problem yaşayan anneniz ve sizsiniz. Herkes birlik halinde ve bir şekilde birbirini kolluyor size karşı. Bu açıdan bir düşünün bence.
Bacım Allah askina kime kuruldun bilmiyorumda mantıklı davran 5 kardeşiz bir kardeşimle konuşuyor sadece oda iş yapiyorlar ben bu olayı söylediğimde kardeşim bana asla inanmaz güvenmez beyaza beyaz desem bile inanmaz bana diyen birisi tüm sulaleyle kavgalı ama sen daha iyi biliyorsun ki körü körüne savunuyorsun. Bende biliyorum olaylarin birbirini tetiklediğini. Mesela cinayette de böyledir değil mi iki kişi tartisti biri diğerini öldürdü ne diyoruz katil suçlu çünkü bazı şeylerinde sınırı var. Kimse kimseye durduk yere düşman olmazmış ee ben mi durduk yere oldum yani bu durumda. Yengemi de severim kardeşimide işte cahillik edip ona söyledim ama oda senin zihniyet duyulsun diye şöylemismisim. Duyulsun istesem başkasına da söylerdim değil mi o o zaman ben karışmam dedi kapandi konu gidip babama söyleyen kendisi daha da. Bence sende sacmaligin farkındasın ama altta kalmamak için dahada uzatiyorsun.

X