Kardeşim ile aram bozulur mu?

giggles

Shady's back.🥴
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
12.951
48.592
Haberim vardı çok karışmadim.Kardesi.e güveniyorum ama ilerde ne olur o içimi kemiriyor.
Şu an geri döndürmek zor olabilir o zaman
zamanında kendi isteğinizle vermişsiniz çünkü

Acaba babanız tek bi kişiden hepsini geri almak için öyle yapmış olabilir mi?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 194 gün geçti.

achoi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
2.455
2.836
Küçük kardeşinize yapsa daha iyi olurdu madem birine verdi. Ama ortada bişey yokken sadece ona verilmesi de manasız olmuş.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 248 gün geçti.

careless forever

:)
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2017
1.069
3.909
Bilenme değil de dolduruşa geliyorum ister istemez insanın aklına geliyor.Bu zamana kadar babamdan hiç maddi anlamda fayda görmedim evladı olarak baba malı olayını tatmak isterim ne yalan söyleyim.İnsallah sıkıntı yaşamayız

Milletin dolduruşuna gelmeyin. Her ailenin dinamikleri aynı değil.

Bizde de ailemin bazı malları benim üstüme. Ve erkek kardeşim bu konuda başkalarının dolduruşuna gelse çok üzülürüm. Eşim dahil herkes bilir bu malların ortak olduğunu, ki kardeşimin ihtiyacı olsun oturduğum evi bile gözümü kırpmadan veririm.

pembepepe08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
3.616
4.673
Mirasda hepinizi kardeşler olarak saklı payınız o şekilde sizin kardeşinize sizinde payınızın olduğu birşeyi devredemez.Çok istiyorsanız tapu iptali davası açarsınız

azkolabolbuz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2014
4.627
10.735
Mirasda hepinizi kardeşler olarak saklı payınız o şekilde sizin kardeşinize sizinde payınızın olduğu birşeyi devredemez.Çok istiyorsanız tapu iptali davası açarsınız
Babası kendi malını devretmemis ki. Dedelerinden çocuklara kalan evi, kızdan vekaletname alıp oğlunun üzerine geçirmiş.

loveinnovember

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2019
2.320
3.081
Evlendiğinde eve oturmak isteyebilirler. En iyisi hiç o işer olmadan o evin bölünmesi. Bence aileler hayattayken mirasları bölmeliler. Benim ailem çok zorluk yaşadı bundan dolayı. Mirası hayattayken bölselerdi kimse uğraşmayacaktı.

masumsindirella

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2016
1.667
4.242
37
Henüz erkek kardeşiniz evli olmadığı için sesinizi çıkarmayın ancak yarın öbür gün evlilik yoluna girerse evlenmeden gider evi 3 kardeşin üzerine olacak şekilde değiştirirsiniz.Bu durumu uygun bir zamanda kardeşinizle görüşün bilgisi olsun kendisini ona göre hazırlar.

Aylakkadin

Başlangıç 81 güncel 60.00 hedef 55.0
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
6.328
14.565
Ben bir gelin olarrak eşimin ailesi ile para işine karışmam.
Kendi isime karisilmasini da istemem. Umarım benim gibi bir gelininiz olur.
Çünkü ev araba herşey alınır ama kardeşim geri gelmez.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 939 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 152 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :60.0 Kg.

mehlika_

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2011
1.833
4.138
bu durumu düzeltmek ana babanızın işi aslında, niye kardeşlerin arasına böyle bir fitne tohumu ekilir aklım almadı. o ev de sizin ve annenizin de hakkı var.
babanızın başka bir planı var da alım satım kolay olsun diye mi tek kişide olmasını istedi acaba?

blondgunes

Nirvana
Pro Üye
12 Ocak 2010
16.343
24.366
kardeşiniz kaç yaşında , evlilik gibi bir olay oldugunda evi arabayı evlenmeden dağıtalım ileride sıkıntı olmasın diyebilirsiniz ,

yada aileye yakın birileri kulaklarına duyurabilir , bu konuyu

succulentaski

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
5 Ekim 2020
7.451
14.940
33
Babanız bir açıklama yapmadı mı size peki?
Ben böyle düşündüm o bekar olduğu için iş çetrefilleşmesin diye. Borçlarımı ödeyip onun üstünden geri alıcam gibi bir açıklaması oldu mu? Yoksa direkt böyle yapıcam vekalet ver mi dedi?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 385 gün geçti.

combine

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
1.405
699
Herkesin malı ölene kadar kendi üstünde kalmalı…annem 2 dairesini birlikte yaşadığı erkek kardeşimin üstüne yaptı…kardeşim 45 yaşında kazada hayatını kaybedince… karısı 80 yaşındaki annemi ve bütün eşyalarını çöp poşetine koyup kapının önüne bırakıp gitti…2 senedir görüşmüyoruz ne yaptığını da bilmiyoruz…annem evsiz kaldı…bizim hakkımızı da kadın almış oldu…ölüm yaşlıya gence bakmıyor ve insanlar çok vicdansız…