Kardeşim ile aram bozulur mu?

Huzursuzf

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2021
147
361
Herkesin malı ölene kadar kendi üstünde kalmalı…annem 2 dairesini birlikte yaşadığı erkek kardeşimin üstüne yaptı…kardeşim 45 yaşında kazada hayatını kaybedince… karısı 80 yaşındaki annemi ve bütün eşyalarını çöp poşetine koyup kapının önüne bırakıp gitti…2 senedir görüşmüyoruz ne yaptığını da bilmiyoruz…annem evsiz kaldı…bizim hakkımızı da kadın almış oldu…ölüm yaşlıya gence bakmıyor ve insanlar çok vicdansız…
Babam maddi anlamda 10 yıldır çok çekti.Calisiyordum ve Benden maddi bir talepte bile bulunmadı . Küçüklüğümden beri ailem ayrımcılık yapmadı hatta erkek kardeşime bazı konularda daha çok yuklendikleri olmuştur.Ben paramı istediğim zamanda verirdim,erkek kardeşimden kendileri isterdi.Benim maddiyata bir sıkıntım Yok tek isteğim sağlık.Nefsimi zorlayan insanlar var tabi ki.Kardesim veya da eşi bu şekilde bir kötülük yaparlarsa en çok üzüldüğüm ufak kardeşim olur.İnsallah haramı helali bilen bir insanoğlu ile aile oluruz.
 

cokzorbirsecim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2015
2.802
6.230
Herkesin malı ölene kadar kendi üstünde kalmalı…annem 2 dairesini birlikte yaşadığı erkek kardeşimin üstüne yaptı…kardeşim 45 yaşında kazada hayatını kaybedince… karısı 80 yaşındaki annemi ve bütün eşyalarını çöp poşetine koyup kapının önüne bırakıp gitti…2 senedir görüşmüyoruz ne yaptığını da bilmiyoruz…annem evsiz kaldı…bizim hakkımızı da kadın almış oldu…ölüm yaşlıya gence bakmıyor ve insanlar çok vicdansız…
Çok üzücü...Ama sizin hakkınız anneniz tarafından kacirilirken keser dönmüs sap dönmüş gün gelmiş hesap dönmüş.
 

belleza

Nezaket dünyayı ayakta tutar💫
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2010
5.115
9.273
Kabahat hep aile büyüklerinde. Kardeşlerin aralarına nifak tohumları atan kendileri. Hem ayrımcılık yaparlar hem de aman iyi olun derler.
 

Amy lee

Unforgiven
Pro Üye
27 Aralık 2011
53.874
36.626
Kayınpederin üzerine olan ölürse 3.nüze gecer
ama annenizin üzerine olan hayattaysa annenizin üzerindedir halen

bu sekilde düşünüyorsanız kardeşinin ağzından demek ki bir kez olsun " tabii ki bunlar hepimizin hakkı ve ılerıde bolunecek"
Duymadıysanız
Bence kardeşiniz evlenmeden gereğini yapın

En azından şuan dolduracak bir karisi yok😂
Asıl evlendikten sonra olursa aranız fena bozulur
 
Son düzenleme:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-07-2022

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 168 gün kaldı.

Sadece iki hafta içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 12 cm ve ağırlığı yaklaşık 100-110 gr. oldu. Hamileliğinizi desteklemek için artan kan hacminizden dolayı damarlarınızın daha belirgin ve görülebilir olduğunu fark edebilirsiniz. Normal doğum yaptığınızda kaybedilen kan miktarı, yaklaşık olarak kan bağışında kullanılan bir ünite kan miktarı kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
1.498
2.444
Merhaba hanımlar.Aslinda benim ki bir dertten öte ileride kötü şeylerin yaşanıp yaşanmaması ile ilgili.Biz 3 kardeşiz ben tek kızım.Dedem geçen yıl vefat etti .Babama bir daire bıraktı.Lakin babamın borclari olduğu için reddi miras yaptı.Kendisi de yıllardır çalışmıyor annem ile dükkan isletiyorlar annemin adına her şey.Dolayisi ile miras biz 3 kardeşe geçti.Tabi ki hiç birimizin babamın evinde gözü yok onlar sağ olsunlar ,sağ oldukça da ev onların olmaya devam edecek.Babam nedeni nedir bilmiyorum ama evi annemin üzerine değilde ortanca erkek kardeşimin üzerine yaptı.Arabada aynı kardeşimin üstüne yapıldı.Ben ailemin maddi durumlarına hiç bir zaman müdahale etmedim.Evliyim evim arabam var çok şükür maddi sıkıntım yok .
Erkek kardeşim bekar o da memur hiç bir zaman sıkıntı yaşamadım kardeşimle ikiz gibi büyüdük arada 1 yaş var.Maddi manevi birbirimize destek olduk öğrenciyken bile harçlıklarını biriktirip düğünümde bilezik almıştı.Oyle düşünceli ve birbirimize bağlıyız.
Geleyim esas konuya bu miras konusunu bilen bir kaç akrabam ileride evlenince o evi size bırakmazlar.Sen ve küçük kardeşin mağdur olursunuz ,elin kızı acımaz kardeşini sana da düşman eder para için gibisinden laf etmeye başladılar.Evin değeri şu an 1 ,5 milyon lira.Anne baba hayattayken bu konuları konuşmak bana yanlış gelsede ileride kardeşimle aram bozulacak diye çok korkuyorum.Durumu olmasa ve benim rizamla evi istese seve seve veririm Allah yukarıda.Ama arkamdan iş çevirirde özellikle daha 12 yaşında olan küçük kardeşimi mağdur eder diye endişelenmeye başladım.Para pul için kardesimi kaybetmek istemiyorum.İlerde ne oluruz bilmiyorum.Ben 30 yaşındayım kendimi kurtardım ama küçük kardeşim daha ufak .Keşke böyle bir şeye hiç bulasmasaydik.Sadece içimi dökmek ve durumlar hakkında yorum almaya geldim.Yorumlar için şimdiden teşekkürler
Akrabaların gazına gelmeyin, neden şimdiden sizi geline karşı dolduruyorlar. bizim çevre de bunu yaptı, kardeşimin eşi dünya iyisi biri.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

Patianne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2019
1.244
1.554
Yani kişiye göre değişir tebi ama anne babalar evlat ayrımı yapmadan yaşayamıyorlar maalesef...her ailede var bu.Anne babanız hayattayken konuyu açın onlar öldükten sonra kardeşiniz asla size birşey vermez.
İhtiyacınız olmayabilir o ayrı ama neden ayrım yapılıyor?asıl sorun bu
 

combine

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
1.403
695
Bu ev kardeşinizin üzerine bilinçli yapılmış…oldu bittiye getirilmiş…çünkü şimdi yeniden tapu masrafı ve bir sürü prosedür var bunu düşünüp işin başında kızların hakkını ayıralım derlerdi…ve verecek adam işin başında verirdi…siz yine de konuşun tabii ama TAmam tabii ki deyip erteleyecekler…ısrar ederseniz de siz kötü olucaksınız…çok ayıp ya bu ülkede kadın önce kendi ailesinde ayrıştırılıyor maalesef…