Kardeşim uyuşturucu mu içiyor :(

Benim de bir ara çevremde esrar kullanan çok insan vardı. İştah artışı ve özellikle tatli yemek - evde tatlı yoksa ekmeğe toz şeker atacak hale gelmek- esrarın bir etkisi.
Ama otuz yaşında adama ne yapacaksiniz ki? Zaten işi gücü de var. Demek ki sosyal olarak, keyif için içiyor. Bu içtiğinin esrar olduğuna yüzde yüz emin olsan bile sana diyecek ki "ne kadar abarttın, Avrupa'da bu yasal. İyi o zaman Hollanda'da herkes keş mi, ne alakası var? Marihuana zararlı değil tam tersine yararlı bak internet arastirmalarinda neler var, merak etme kimyasal içmem, esrar sigaradan sağlıklı doğada yetişen ottan ne olacak"
Şu cevapları alacağına eminim çünkü türlü türlü insandan duydum. Tam işi gücü yerinde, keyfi olarak ot tüketen insanların cümleleri. Artık bir yerde mi yazıyor hepsi öğreniyor bilemiyorum ama argümanları bu. O yüzden bence çok didikleme. Bilsen de yapacak bir şey yok, bilmesen de . İyi düşün, başka bir şeydir belki diye, içini ferahlat. Çünkü keyfi içiyorsa istemediği sürece asla bırakmaz

Evet öyle ama ayık kafayla gezmiyor ki günde bir kere içse tamam diyeceğim sabah bir tek ayık oluyor bir sigarayı yakıyor diğerini söndürüyor yani ben pek anlayamadım evet 30 yaşındaki bir insana ne yapılabilir ki üzülüyorum sadece

E bu adam çalışmıyor mu? İşi gücü yok mu ki?
Kafası dumanlı adami kim işte barındırır?

Evet esrar maalesef. Uyuşturucu maddeler artık Türkiyede de ulaşılır hale geldi, kulllanmaya çekinmeyen eğitimlli, aklı başında insanlar da var. Bir tane tanıyorum, gayet işi gücü de vardı ama psikolojik problemli bir insan bana kalırsa . Diğerini de master tezi yaparken tanıdım, Ankaradaydık ikimiz de her akşam zevkine içiyormuş , bir kenar mahalleden alıp içiyormuş anlatırken denk geldim. Özellliklle İstanbulda uyuşturucu artık çok koay bulunuyormuş. Yukarda yengencin yazdığı gibi Hollandada yasal diyip geçiliyor bana kalırsa saçmalık Baı probllemlerindne kaçıyor olabilir mi, hayatı nasıl?

Son düzenleme:
Kardeşinizin uyuşturucu kullandığı kesin beni daha çok endişelendiren şey bunu ailesinin yanında yapacak kadar bağımlılığının ileri düzeyde olması. Öğrenilirse ceza davasına kadar gidecek ciddi bir mesele ama ailesinin bulunduğu yerde kullanacak kadar gözünün kararması çok korkutucu

Bence de bu. Yani arada sırada içmesini anlarım ama artık her akşam sabah içmesi ailesinin yanında içmesi bağımlılık gibi. Ama sanırım Esrar bağımlılığı daha kolay aşılıyor olabilir yine de korkmayın. Bence aynen bize yazdığınız gibi söyleyin diyin ki bu bu yan etkileri var Bence sen Esrar içiyorsun ve bu kadar icmen bağımlı olduğunu düşündürüyor bana diyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…