Kardeşim yurt dışına taşınıyor

geçmiş olsun.
kanser hastası olmasaydınız hergün annenizin yanında mıydınız?
eşinizi çocuğunuzu bırakıp annenize mi bakacaktınız?

sizin ailede genel bir yanlış fikriyat var
teyzeniz-enişteniz kolay kolay kimsenin yapmayacağı bir şey yapmış size bakmış zaten. çok güzel de insanlara yetmiyormuş gibi bir de şimdi anneye baka işi düşmüş.
çünkü anneniz hasta düşüncesiyle...
siz kardeşlerinizin kendi hayatlarının olmasını kabullenemiyorsunuz çünkü ben hastayım diye...

e iyi de sizler hastasınız diye herkesin hayatı size göre şekillenemez ki?

ben de kronik hastayım. kanser riskim de var. evlenmedim. çünkü bu şekilde kendime zor bakarken çocuk yapmak yemiyor.

diyelim siz evlendiğiniz zamanlar hasta deildiniz, diyelim o zamanlar krdeşiniz annenizin yanında olabilecek durumda idi
e kimse ömür boyu şartlar değişmeyecek diye garanti veremez ki!
siz istiyorsunuz ya şartlar değişmesin ya da bana uysun.
hayat böyle bir şey değil ama.
Kendi hayatları olmasını istiyorum elbet evlenmeyip ne yapacak ben bencil bir insan değilim elbette en doğal hakkı evlenmek ben kardeşime çok söyledim evlen ise gir calis diye ama soz dinlemedi

Kendi hayatları olmasını istiyorum elbet evlenmeyip ne yapacak ben bencil bir insan değilim elbette en doğal hakkı evlenmek ben kardeşime çok söyledim evlen ise gir calis diye ama soz dinlemedi
e şimdi dinlemiş işte.

sürekli kendinizle çelişiyorsunuz farkında mısınız? hem evlen dedim dinlemedi diyorsunuz. hem evleneceğini gideceğini hiç düşünmedim diyorsunuz....

y.ışına değil de ağrıda görev bir öğretmenle evlenip oraya da gidebilirdi...y.dışı neresi yeni zelanda mı? bu kadar sorun oldu?

eve sigdiramadiginiz, bakimevine yollamak istemediğiniz annenize yeni gelininiz mi bakacakti peki? Kendiniz bakamiyorsaniz, bakimevine verilmesinde ne sakinca var? Onceki yorumumda belirttigim gibi herkes 200dolar koysa en iyi yere yerlestiriesiniz. Kameralarla takip edersiniz, sagligi kontrol altında olur. Yasli basli teyzenize yazik degil mi?
Cok celiskili konusuyorsunuz.

Evlenip kendi düzenini kurmasi en dogal Hallo. Siz dediginizde olmamis ( ki birinin söylemesi ile olcak is degil ).
Huzurevi disinda bir secenek göremiyorum ben anneniz icin. Sizde hastasiniz,o yuzden baska secenek yok gibi

e şimdi dinlemiş işte.

sürekli kendinizle çelişiyorsunuz farkında mısınız? hem evlen dedim dinlemedi diyorsunuz. hem evleneceğini gideceğini hiç düşünmedim diyorsunuz....

y.ışına değil de ağrıda görev bir öğretmenle evlenip oraya da gidebilirdi...y.dışı neresi yeni zelanda mı? bu kadar sorun oldu?
Amerika

eve sigdiramadiginiz, bakimevine yollamak istemediğiniz annenize yeni gelininiz mi bakacakti peki? Kendiniz bakamiyorsaniz, bakimevine verilmesinde ne sakinca var? Onceki yorumumda belirttigim gibi herkes 200dolar koysa en iyi yere yerlestiriesiniz. Kameralarla takip edersiniz, sagligi kontrol altında olur. Yasli basli teyzenize yazik degil mi?
Cok celiskili konusuyorsunuz.
Ben gelin baksın demedim bakım evine verecekler zaten

e şimdi dinlemiş işte.

En azından bir otobsle ulaşım var Ağrı'da da olsa amrikaya neyle gidecek annemler uçağa bineniyor vizesi osu busu kim uğraşacak ulaşılmaz bir yerde

En azından bir otobsle ulaşım var Ağrı'da da olsa amrikaya neyle gidecek annemler uçağa bineniyor vizesi osu busu kim uğraşacak ulaşılmaz bir yerde
anneniz otobüe atlayıp ağrıya gidebilecek durumda ise çok da bakımevilik bir durum yok öyleyse?

valla ben sizi konudan bir şey anlamadım
bi dediğiniz bi dediğinizi tutmuyor.

Ekşi sözlüktede benzer bir başlık vardı bugün o siz miydiniz😂annenizin durumu zaten evde bakılacak gibi değil sanırım ama teyze ve enişte yaşlıysa ona evde bakıcı tutmak veya bakım evine yatırmak çözüm olabilir sonuçta kardeşleriniz ve sizde evlisiniz sürekli yanında olamazsınız.aklı yerinde olsaydı ve diğer kardeşler türkiyede olsa dönüşümlü bakılabilirdi.3 kardeş birleşip ya iyi bir bakıcı yada güzel bir bakım evi ayarlayın.özel bakım evleri gayet güzel şartlarda oluyor bizim bir akrabamız yatmıştı kısa süre kameralar falan var zaten kötü muamele olması söz konusu olmaz tabiki sık sık mutlaka ziyaret edilmeli ben olsam kendi bulunduğum şehirde yatırırdım eğer bakımevi durumu olacaksa hem eliniz üzerinde olur.kardeşlerinizin veya sizin bir suçunuz yok şartlar böyle gerektirmiş sonuçta annenizi ortada bırakmıyorsunuz bir şekilde bakılacak ona en iyi şekilde.eşinize gelince hasta yakını olmak zor ama sizin suçunuz yok sonuçta hastalıkta sağlıkta diyerek evleniyorsunuz yani söylenmesi saçmalık.
O ben değilim kesinlikle

anneniz otobüe atlayıp ağrıya gidebilecek durumda ise çok da bakımevilik bir durum yok öyleyse?

valla ben sizi konudan bir şey anlamadım
bi dediğiniz bi dediğinizi tutmuyor.
Yatalak değil ama bir eli tutmuyor ilaçlardan dolayı oldu oda. İdare ediliyor işte. İlaçlarla iyileşti ama tam bir iyilesme soz konusu değil. Aslında tutarliyim ama nedense yanlış anlaşıldım hep

X