Kardeşime çok üzülüyorum

Valla kızı dinlemedik siz tabiki kardesinize toz kondurmazsiniz neyse gece gece günaha girecek halim yok kızında yaşı küçüktür kıza tü kaka pis kız demeyeceğim sizde demeyin her an yanlarında miydiniz Allah bilir siz değil

Kardeşimin suçu mesajına cevap vermesi zaten kardeşimin teli incelendi bütün herşeye bakıldı kızı devlet koruması altına alacaklar sanırım çünkü psikologlar eşliğinde konuşuldu kız ile kızın ailes normal değilmiş okuldaki müdürler söylüyor bunu
O zaman kesin kız ayartmistir pis kız bak kızdım ona kardesiniz masum masum dururken bu kizlar hep böyle zaten ailede acayip sorunludur hep öyle olur bu hikâyeler erkek masum kız kadın kötü hep boyle zaten

Bir dk bir dk...
14-15 yaşında lise bir öğrencisi kız açık fotoğraf attı diye, kardeşiniz ne diye ekran görüntüsü alıp yedeklemiş? Bu iyi niyetli bir davranış mı sizce?
👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼 Tabi canım doğru soru neyse sinir oldum ilk kez bir konuya kaçayım ben küçücük kızı kotuleyemiycem mübarek Ramazanda kalbimi karartmadan ağzımdan birşey çıkmadan hatta iyice siyaha dönmeden çıkayım😡

Zavallı kız ya istismara uğramış babası kalp hastası ve aile sahip çıkmıyor aśıl o kıza çok üzüldüm ben Allah yardımcısı olsun kim ona ne yaparsa Allahindan bulsun bunuda yazayım buda dursun burada Amin de diyeyim sizle ilgisi yok konu sahibi asıl böyle insanlara yardımcı destek olmalı ondan yani bu kızın yaşadıkları ve ona yasattiklari yanında gerisi laf neyse .....

Zavallı kız ya istismara uğramış babası kalp hastası ve aile sahip çıkmıyor aśıl o kıza çok üzüldüm ben Allah yardımcısı olsun kim ona ne yaparsa Allahindan bulsun bunuda yazayım buda dursun burada Amin de diyeyim sizle ilgisi yok konu sahibi asıl böyle insanlara yardımcı destek olmalı ondan yani bu kızın yaşadıkları ve ona yasattiklari yanında gerisi laf neyse .....
Biz zaten kıza üzüldük tabi ki ama eldeki mesajları görmesem kardeşime asla kefil olmazdım .
Hatta kız bir kere iki adamla gelmiş kardeşimi tanıştırmaya kalkmış annesi sürekli arıyordu bizimkini kızın tabi bir suçu yok suç sahip çıkmayan anne babada

Gerçekten inanılır gibi değil 😟
Kız bir an olsun bırakmıyor benimle çıkmazsan kendimi asarım ,intihar ederim diyor sürekli olarak kardeşim bunu kabul etmiyor bunun üzerine o fotolar geliyor o ana kadar kardeşim kimseye şikayet etmedi olayın patlak vermesi kızın benim kardeşimden yasaklı madde aldım demesi ama mesajlarda o kardeşime bunu teklif ediyor yani kız küçük olabilir ailesi sahip çıkmıyor belli ki nasıl mağdur oluyor onu anlamadım

Kız bir an olsun bırakmıyor benimle çıkmazsan kendimi asarım ,intihar ederim diyor sürekli olarak kardeşim bunu kabul etmiyor bunun üzerine o fotolar geliyor o ana kadar kardeşim kimseye şikayet etmedi olayın patlak vermesi kızın benim kardeşimden yasaklı madde aldım demesi ama mesajlarda o kardeşime bunu teklif ediyor yani kız küçük olabilir ailesi sahip çıkmıyor belli ki nasıl mağdur oluyor onu anlamadım

hanımefendicim, 14-15 yaşındaki birey için rıza kavramı ile 18 yaş bireyi için rıza kavramı farklıdır. kız her ne kadar bütün bunları kendi rızası ile yaptığını beyan etse de hukuk önünde rıza gösterebilecek bir birey değildir. öte yandan 16 yaş sınırını aştığı için kardeşiniz için rıza kavramı mevcuttur ve kısmen de olsa kendi yaptıklarının sorumuluğunu alabilecek yaştadır. dolayısıyla şayet bir gün istismar kelimesi anılırsa bu iletişimde muhtemelen suçlu kabulk edilecek olan kardeşinizdir.
özetle siz burada küçücük kız çocuğunu eleştirmek yerine başka çözümler üretmek mecburiyetindesiniz.

hanımefendicim, 14-15 yaşındaki birey için rıza kavramı ile 18 yaş bireyi için rıza kavramı farklıdır. kız her ne kadar bütün bunları kendi rızası ile yaptığını beyan etse de hukuk önünde rıza gösterebilecek bir birey değildir. öte yandan 16 yaş sınırını aştığı için kardeşiniz için rıza kavramı mevcuttur ve kısmen de olsa kendi yaptıklarının sorumuluğunu alabilecek yaştadır. dolayısıyla şayet bir gün istismar kelimesi anılırsa bu iletişimde muhtemelen suçlu kabulk edilecek olan kardeşinizdir.
özetle siz burada küçücük kız çocuğunu eleştirmek yerine başka çözümler üretmek mecburiyetindesiniz.
Yani suçu olmayan birini şuan tamamı ile kafanızda suçlu olarak mı görüyorsunuz .
Ben olay açığa kavuştuğunu yazdım .
Kardeşimin suçu olsa tabikide savunmam tasvip etmem ama herşey ispatlı istismar falan yok ortada kız çocuğunun bu şekilde olduğunu okul müdürü bile araştırmış ,rehberlik servisi hepsi biliyormuş isteyerek bile isteye defalarca farklı kişilerle kendisiyle birlikte olma teklifi etmiş.Kardeşimin suçu sosyal medyada konuşması mesajlar hep tersleyici ama cevap verdiği için suçlu onun BNde farkındayım

Olayın kendisi ile alakalı yorum yapmayacağım tek konuda uyarabilieim madde mevzusunda adı geçtiyse şayet kardeşinizi alıp hastahane de kan testi yaptırın. Yerinizde olsam bu kadar emin olmazdım

Merhaba arkadaşlar hayırlı günler…
Benim 18 yaşında son sınıfa giden bir erkek kardeşim var.
Normalde memlekette evleri vardı annemler bu sene buradaki evlerine taşınma kararı aldılar.
Haliyle kardeşimde buradaki okula yazıldı.
Lise son sınıfı burada okuyor yani.
Şu an gittiği okulda yaklaşık iki üç aydır bir kız ,kardeşime yakınlaşmış sevgili olmak istemiş vs.
Kardeşim sadece Instagram üzerinde konuşmuş kızla okulda bile bir araya gelmemiş
Kız dokuzuncu sınıf öğrencisi ve ailesi değişik , yani problemli kızın babası hapishaneye girmiş annesi kıza pek sahip çıkmıyor ,kızın başıboş kalp hastası küçük yaşta istismar uğramış ve daha bir sürü şey duyduğumuz..
Kız sürekli olarak kardeşime açık fotoğraflar ve tahrik edici mesajlar atmış kardeşim bu mesajların ekran görüntüsünü almış kendisinde de mevcuttu. neyse geçenlerde okulda bir olay oldu bu olaydan kardeşiminde adı geçmiş yani kız kardeşimden yasaklı madde aldığını iddia etmiş ama böyle bir şey yok.
Normalde adliyeye ifade vence başka birinden aldığını söylemiş ama okulda arkadaşların bu şekilde söylediği için kardeşim de polise ifade verdi.
Kardeşim kendi halinde yani böyle bir olayla yasaklı maddeyle işi olmaz.
Ama şu anda kardeşimin suçsuz olduğu kanıtlandı okuldaki arkadaşları ona bakıyor muş suçlayıcı bir tavırla o da bundan çok rahatsız oluyor. Şu an son sınıf olduğu için okuldan aslında almak istemiyoruz ama mecbur kalacağız böyle giderse müdür de bundan sonra çocuklar o şekilde bakabilir bunu engelleyemem demiş yani çocuk son senesine geldi ama son senesi yanacak gibi. Ben aşırı şekilde üzülüyorum kendisi adına… Sadece sınavlara girer demiş devamsızlık için bir şey yapamam eylül ayında af çıkacak filan demiş. Yani çocuğun bir suç yokken olayların buraya gelmesi beni ve ailemi çok üzdü sizce başka ne yapılabilir bu olayla alakalı ben sene sonuna kadar devam etmesi taraftarıyım. İşin açıkçası kardeşim kıza yüz vermediği için kız böyle bir iftira attı kızı zaten okuldan müdür göndermiş sanırım .
Bırakın simdi son sene olayını.. Kız için uzaklaştırma alıp kardeşinizi de başka bir liseye almaya çalışın.. Yoksa Allah korusun kardeşinizde o madde ile tanışır/ tanıştırılır.

Sonrası daha acı olmasın sizin için.

Kardeşiniz öncesinde sizinle iletişime geçseydi konu daha farklı olabilirdi.
Aralarında 3 yaş var. 3 yaş küçük bir kız tarafından rahatsız edilseydi paylaşabilirdi bence. Yani sizin biraz objektif bakabilmeniz lazım konuya. Kardeşinizin de o ilgi hoşuna gitmiş olabilir. Bilmediği bir şehirde yeni bir ortama girmiş belki çabuk kaynaşamamıştır ama kızın biri ilgileniyor. Ve kardeşinize fotoğraf falan atmaya başlıyor. o yaştaki bir erkek bunu taciz algılamaz hoşuna gider.
Ama sonuçta bir iftiraya uğramış doğru. Kıza yüz vermediği için değil de kız belki kardeşinizi biraz daha saf gördü. Kolay lokma gördü olabilir mi?
sizin aileniz de çok ilgili bir aile gibi gelmedi bana. Lise son sınıfta çocuğun okulu değiştirilmez üniversiteye hazırlanacak bu çocuk bir sene daha dayanalım denir. Durduk yerde düzen bozulmuş ve kötü şeyler yaşamışsınız. Okul bitene kadar rapor vs idare edin sadece sınavlara gitsin artık bence.

Merhaba arkadaşlar hayırlı günler…
Benim 18 yaşında son sınıfa giden bir erkek kardeşim var.
Normalde memlekette evleri vardı annemler bu sene buradaki evlerine taşınma kararı aldılar.
Haliyle kardeşimde buradaki okula yazıldı.
Lise son sınıfı burada okuyor yani.
Şu an gittiği okulda yaklaşık iki üç aydır bir kız ,kardeşime yakınlaşmış sevgili olmak istemiş vs.
Kardeşim sadece Instagram üzerinde konuşmuş kızla okulda bile bir araya gelmemiş
Kız dokuzuncu sınıf öğrencisi ve ailesi değişik , yani problemli kızın babası hapishaneye girmiş annesi kıza pek sahip çıkmıyor ,kızın başıboş kalp hastası küçük yaşta istismar uğramış ve daha bir sürü şey duyduğumuz..
Kız sürekli olarak kardeşime açık fotoğraflar ve tahrik edici mesajlar atmış kardeşim bu mesajların ekran görüntüsünü almış kendisinde de mevcuttu. neyse geçenlerde okulda bir olay oldu bu olaydan kardeşiminde adı geçmiş yani kız kardeşimden yasaklı madde aldığını iddia etmiş ama böyle bir şey yok.
Normalde adliyeye ifade vence başka birinden aldığını söylemiş ama okulda arkadaşların bu şekilde söylediği için kardeşim de polise ifade verdi.
Kardeşim kendi halinde yani böyle bir olayla yasaklı maddeyle işi olmaz.
Ama şu anda kardeşimin suçsuz olduğu kanıtlandı okuldaki arkadaşları ona bakıyor muş suçlayıcı bir tavırla o da bundan çok rahatsız oluyor. Şu an son sınıf olduğu için okuldan aslında almak istemiyoruz ama mecbur kalacağız böyle giderse müdür de bundan sonra çocuklar o şekilde bakabilir bunu engelleyemem demiş yani çocuk son senesine geldi ama son senesi yanacak gibi. Ben aşırı şekilde üzülüyorum kendisi adına… Sadece sınavlara girer demiş devamsızlık için bir şey yapamam eylül ayında af çıkacak filan demiş. Yani çocuğun bir suç yokken olayların buraya gelmesi beni ve ailemi çok üzdü sizce başka ne yapılabilir bu olayla alakalı ben sene sonuna kadar devam etmesi taraftarıyım. İşin açıkçası kardeşim kıza yüz vermediği için kız böyle bir iftira attı kızı zaten okuldan müdür göndermiş sanırım .
Kardeşiniz etrafa kulak asmamaya çalışsın. İkinci dönem zaten devam konusunda taviz veriyor okullar. Bu seneyi böyle tamamlasın. Ama yok psikolojisi çok etkilendi diyirsanız hemen değistirin okulu. Bir y9l kaybetse ne olacakki. Seneye de evde hazırlanır kazanır..çok genç. Bir yıl her türlü gidebilir bu ünivde okur iş arar bulamaz ve. O kadar da önemli değil yani

Olayın kendisi ile alakalı yorum yapmayacağım tek konuda uyarabilieim madde mevzusunda adı geçtiyse şayet kardeşinizi alıp hastahane de kan testi yaptırın. Yerinizde olsam bu kadar emin olmazdım
Kan testi yapıldı zaten kız kardeşimin adını vermemiş adliyede ve karakolda farklı birinden aldığını söylemiş ve kızın yasaklı madde içtiğin matematik hocası anlamış derste

Kardeşiniz etrafa kulak asmamaya çalışsın. İkinci dönem zaten devam konusunda taviz veriyor okullar. Bu seneyi böyle tamamlasın. Ama yok psikolojisi çok etkilendi diyirsanız hemen değistirin okulu. Bir y9l kaybetse ne olacakki. Seneye de evde hazırlanır kazanır..çok genç. Bir yıl her türlü gidebilir bu ünivde okur iş arar bulamaz ve. O kadar da önemli değil yani
Zaten bende öyle dedim aileme ünite ara verir

Okul bitmek uzere kardesiniz sıksın disini neden okuldan aliyorsunuz ailecek garipsiniz gitsin gelsin zaten bir suru tatil giricek okul bitiyor ayrica kizdan en basta uzak durda boyle seyler hic yadanmazmis hicmi akli yoktu olaylar bu hale gelene kadar

Aynen bende onu söylüyorum hep kız kışkırtıyor mesajlar ispatlı zaten kardeşimde sorun olsa var derim ama kızın ailesi sorunluymuş kız sorunlar yaşamış
Bakın yapmayın bunu sürekli kızın ailesi sorunlu diyip duruyorsunuz sizin aileniz çok ilgiliydi de neden fark edemedi o zaman bu durumu? Kaldı ki kız 14-15 yaşında falandır 9. Sınıftaysa ama kardeşiniz 18 yaşında yani reşit bir birey evlense evlenir,oy kullanabilir. Yani sürekli kız kışkırttı diyip durmayın.

O yaşlarda ergenliğinde verdiği gazla böyle şeyler yapabiliyor. İki tane hormonları tavan yapmış ergen var karşımızda. İkisi de hata yapmaya müsait. O yüzden sürekli kız kışkırttı diyip durmayın. Kardeşinizin de fotoğrafları kaydetmesi masum değil mesela. Onu da kız kışkırttığı için yapmamıştır heralde?

Okul bitmek uzere kardesiniz sıksın disini neden okuldan aliyorsunuz ailecek garipsiniz gitsin gelsin zaten bir suru tatil giricek okul bitiyor ayrica kizdan en basta uzak durda boyle seyler hic yadanmazmis hicmi akli yoktu olaylar bu hale gelene kadar
İşte orada suçlu zaten bizde o konuda kızıyoruz bende okulunu bitirmesi taraftarıyım

Bakın yapmayın bunu sürekli kızın ailesi sorunlu diyip duruyorsunuz sizin aileniz çok ilgiliydi de neden fark edemedi o zaman bu durumu? Kaldı ki kız 14-15 yaşında falandır 9. Sınıftaysa ama kardeşiniz 18 yaşında yani reşit bir birey evlense evlenir,oy kullanabilir. Yani sürekli kız kışkırttı diyip durmayın.

O yaşlarda ergenliğinde verdiği gazla böyle şeyler yapabiliyor. İki tane hormonları tavan yapmış ergen var karşımızda. İkisi de hata yapmaya müsait. O yüzden sürekli kız kışkırttı diyip durmayın. Kardeşinizin de fotoğrafları kaydetmesi masum değil mesela. Onu da kız kışkırttığı için yapmamıştır heralde?
Kardeşiminde suçu var konuşmaması gerekirdi .
Ama mesajlarda kız ahlaksız teklif ediyor ve bunu bir çok kişiyle yaptığı yazıyor okulun müdürü rehberlik servisi kızı zaten çoktan araştırmaya almış mesajlarda kendisi kardeşime ot verme teklifinde bulunuyor heee evet ailemizi seçemiyoruz ben kızada çok üzüldüm .o seçmedi ailesini ama kızın ailesi yüzünden psikolojisi iyi değil üvey babasından darbe yemiş öz babası hapisteymiş yasaklı madde kullanıyor Muş ve derste matematik öğretmeni hal ve hareketlerinden fark etmiş

X