Kardeşime çok üzülüyorum

Yok ben burada şimdiye kadar kimsenin avukatlığını yapmadım fakat daha dikkatli okursanız çok taraflı yazmış ve kardeşinin çıplak resimlerin ekranını aldığı da yazıyor. Sanki kardeşi öyle duruyormuş da her şey aniden gelişmiş gibi. Bunu hatalı buldum. Hayır madem kardeşin gerçekten dediğin kadar masum neden o zaman duruşlu davranışlar sergilememiş de ekran resmidir vs almış diyorum umarım anlatabilmişimdir.
Ay aynısını yazmışsın zaten burda 😬

Aynen kardeşin pürü pak, kız tü kaka. Demek kardeşini tahrik etmiş anladım. Senin kardeşin de adam olaydı da kıza prim vermeseydi. Ayrıca, madde konusunda bu kadar emin olmayın bu işi biraz didikleyin derim.
Kardeşimin suçu mesajına cevap vermesi zaten kardeşimin teli incelendi bütün herşeye bakıldı kızı devlet koruması altına alacaklar sanırım çünkü psikologlar eşliğinde konuşuldu kız ile kızın ailes normal değilmiş okuldaki müdürler söylüyor bunu

İyi de çocuğun masum olduğu çıkmış işte ortaya. Aklanmış yani. Çocukta ekran görüntüleri varsa kimin kimden ne istediği talep edip etmediği ortaya çıkar. Bence abarttınız!
Aynen bende onu söylüyorum hep kız kışkırtıyor mesajlar ispatlı zaten kardeşimde sorun olsa var derim ama kızın ailesi sorunluymuş kız sorunlar yaşamış

Aynen bende onu söylüyorum hep kız kışkırtıyor mesajlar ispatlı zaten kardeşimde sorun olsa var derim ama kızın ailesi sorunluymuş kız sorunlar yaşamış
Ailesi sorunluymuş diyip duruyorsunuz burada kimse kızı aklamıyor senin kardeşin sorunsuz ise niye kızın çıplak resimlerini ekran almış konuşmuş niye kışkırmış diyoruz. Allah için hiç sorun yokmuş kardeşinde. Sizin gibi velileri Allah başa vermesin ya.

Merhaba arkadaşlar hayırlı günler…
Benim 18 yaşında son sınıfa giden bir erkek kardeşim var.
Normalde memlekette evleri vardı annemler bu sene buradaki evlerine taşınma kararı aldılar.
Haliyle kardeşimde buradaki okula yazıldı.
Lise son sınıfı burada okuyor yani.
Şu an gittiği okulda yaklaşık iki üç aydır bir kız ,kardeşime yakınlaşmış sevgili olmak istemiş vs.
Kardeşim sadece Instagram üzerinde konuşmuş kızla okulda bile bir araya gelmemiş
Kız dokuzuncu sınıf öğrencisi ve ailesi değişik , yani problemli kızın babası hapishaneye girmiş annesi kıza pek sahip çıkmıyor ,kızın başıboş kalp hastası küçük yaşta istismar uğramış ve daha bir sürü şey duyduğumuz..
Kız sürekli olarak kardeşime açık fotoğraflar ve tahrik edici mesajlar atmış kardeşim bu mesajların ekran görüntüsünü almış kendisinde de mevcuttu. neyse geçenlerde okulda bir olay oldu bu olaydan kardeşiminde adı geçmiş yani kız kardeşimden yasaklı madde aldığını iddia etmiş ama böyle bir şey yok.
Normalde adliyeye ifade vence başka birinden aldığını söylemiş ama okulda arkadaşların bu şekilde söylediği için kardeşim de polise ifade verdi.
Kardeşim kendi halinde yani böyle bir olayla yasaklı maddeyle işi olmaz.
Ama şu anda kardeşimin suçsuz olduğu kanıtlandı okuldaki arkadaşları ona bakıyor muş suçlayıcı bir tavırla o da bundan çok rahatsız oluyor. Şu an son sınıf olduğu için okuldan aslında almak istemiyoruz ama mecbur kalacağız böyle giderse müdür de bundan sonra çocuklar o şekilde bakabilir bunu engelleyemem demiş yani çocuk son senesine geldi ama son senesi yanacak gibi. Ben aşırı şekilde üzülüyorum kendisi adına… Sadece sınavlara girer demiş devamsızlık için bir şey yapamam eylül ayında af çıkacak filan demiş. Yani çocuğun bir suç yokken olayların buraya gelmesi beni ve ailemi çok üzdü sizce başka ne yapılabilir bu olayla alakalı ben sene sonuna kadar devam etmesi taraftarıyım. İşin açıkçası kardeşim kıza yüz vermediği için kız böyle bir iftira attı kızı zaten okuldan müdür göndermiş sanırım .
Yapacak pek bi şey yok, ya milletin bakışlarını umursamayıp devam edecek ya da okul değiştirecek, son senesi niye yansın? Dua edin ki aklanmış, ceza falan almamış.. Üzülmekle meşgul olmak yerine kardeşinizi daha yakından takip etmenizi öneririm, kızlarla iletişimi nasıl, yasaklı madde ile ilgili doğruluk payı olabilir mi vs.. Kardeşiniz muhattap olmak yerine engelleseymiş keşke, madem kötü niyetli değildi..

bence şu anda kardeşinizin bu kızla iletişiminden evvel endişe etmeniz gereken başka konular var.
çocukların sınıflarını yazmışsınız ama yaşları için kabaca varsayımda bulunursak kardeşiniz 18 yaşında ve kız ise 14 yaşındadır.
yaşları gereği, hukuk bu bireyleri eşit saymaz. şayet mevzu kardeşinizin size aksettirdiğinden farklı ise ve kızın kendi müstehcen fotoğraflarını atması ile sonlanan sohbete kardeşiniz gönüllü olarak katıldıysa ve hatta kızı yüreklendirdiyse kardeşinizin hukuki açıdan ciddi bir problemi var demektir.
lütfen kardeşinizden sohbetin nasıl geliştiği konusunda ayrıntılı bilgi alın.
Aynen öyle dua etsinler okulda kimsenin çocukla konuşmamasıyla kalmış konu. Kız şikayetçi falan olsa çok daha başka şeylere üzülüyo olurlardı.

bence şu anda kardeşinizin bu kızla iletişiminden evvel endişe etmeniz gereken başka konular var.
çocukların sınıflarını yazmışsınız ama yaşları için kabaca varsayımda bulunursak kardeşiniz 18 yaşında ve kız ise 14 yaşındadır.
yaşları gereği, hukuk bu bireyleri eşit saymaz. şayet mevzu kardeşinizin size aksettirdiğinden farklı ise ve kızın kendi müstehcen fotoğraflarını atması ile sonlanan sohbete kardeşiniz gönüllü olarak katıldıysa ve hatta kızı yüreklendirdiyse kardeşinizin hukuki açıdan ciddi bir problemi var demektir.
lütfen kardeşinizden sohbetin nasıl geliştiği konusunda ayrıntılı bilgi alın.
Mesajların hepsi elinde bende direkt başta kızı suçlamadım tabi ama belgeyle var elimizde kız talep ediyor her şeyi kardeşim tersliyor hatta

Kardeşiniz onu her kişkirtan kızla konuşup,fotoğraflarını ss mi alıyor. Konuşmasaymiş o da madem kız kotu

Mesajların hepsi elinde bende direkt başta kızı suçlamadım tabi ama belgeyle var elimizde kız talep ediyor her şeyi kardeşim tersliyor hatta

Engelleseymiş kızı o zaman, muhattap olmuş üstüne kızın resimlerini indirmiş kaydetmiş basbayağı ... kusura bakmayın kardeş hiç mağdur falan değil, kızla gayet isteyerek konuşmuş polis kapıya dayanınca da tutuşmuş.

mesajların tamamının elinizde olması birşey ifade etmiyor. 15 yaşındaki çocuk, hukuk önünde kardeşinizle denk değil. sizin bir avukata danışmanız gerekiyor. bunu kulak ardı edeceğinizin ve asla ciddiye almayacağınızın da farkındayım ama kardeşinizin istismarla yargılanma ihtimali oluşabilir.

mesajların tamamının elinizde olması birşey ifade etmiyor. 15 yaşındaki çocuk, hukuk önünde kardeşinizle denk değil. sizin bir avukata danışmanız gerekiyor. bunu kulak ardı edeceğinizin ve asla ciddiye almayacağınızın da farkındayım ama kardeşinizin istismarla yargılanma ihtimali oluşabilir.
Kardeşi de 18 yaşın altındaysa eşit gibi düşünüyor olabilir.
Avukatlar daha iyi bilir tabi de cezai durumlarda 15 yaş ile 17 yaş bir değil. Ben sade bir vatandaş olarak bu bilgiye sahibim, yanlışsam düzeltilsin tabi.

Lisede öğretmenim.12. sınıf öğrencilerinin 9
Sınıf öğrencilerle sevgili olması cok igrenc geliyor bana.Ekran görüntüsünü almış kardeşiniz.O kadar masum değil.Bir de ilişki yaşayan insanlar birbirinden sizin anlattığımız kadar uzak karakter değildir

Terslemek konuşmamak değil ama mesele o
İstemeyen engeller başka yollar bulur valla o yaştaki erkekler daha gamsız oluyor kırılır mı diye düşünmeden istemiyorum deyip konuşmayı keserdi.

Kardeşiniz yazılı ortamda kanıt olmaması için reddediyor gibi.Uyanık o konuda .. Yoksa kız neden kardeşinizden istesin ki? Mantığı nerde bu işin ? Kardeşiniz bir şekilde bu olayda yer almış. Bence emin olmayın.

Cep telefonlarında “engelle”butonu var. Kızın mesajlarının ss’ini alacağına engelleyebilirdi kardeşiniz. Neyse, okuldan ayrılmasın. Zaten devamsızlığı çok fazla değilse nisan ayının sonundan itibaren gitmez okula. Şurada ara tatile iki hafta kalmış. İdare edebilir belki.

X