Kardesler arasi dedikodu

ben kardeşlerimden yana çok şanslıyım o konuda, benzerini annemin yeğeniyle yaşamıştık.kuzenim diyemiyorum, içimden gelmiyor. bir konuda yardıma ihtiyacım olmuştu o da olduğum şehre gelmişti. yememiş, içmemiş kiramı, harcamalarımı tek tek not edip eşimin maaşını hesaplamış aklınca, gelmiş herkese yetiştirmiş. önceden kime gitsem elim kolum dolu giderdim, bu dedikodu olayını duyduktan sonra kapılarını bile çalmadım, bir kere bile evime davet etmedim. tüm problem çözüldü benim için. ananem hala boş boş konuşuyor senin kocan şu kadar maaş alıyormuş diye, kim söylemişse az söylemiş, onun 2 katını alıyor diyorum, gülüp geçiyorum.

Biri digerinin dedigini soyluyor, o oburunun dedigini soyluyor birbirlerini anlatiyorlar bana resmen😪. Farkindayim diyorum etrafimda ne laflatin dondugunun ama aynilar malesef.

ben kardeşlerimden yana çok şanslıyım o konuda, benzerini annemin yeğeniyle yaşamıştık.kuzenim diyemiyorum, içimden gelmiyor. bir konuda yardıma ihtiyacım olmuştu o da olduğum şehre gelmişti. yememiş, içmemiş kiramı, harcamalarımı tek tek not edip eşimin maaşını hesaplamış aklınca, gelmiş herkese yetiştirmiş. önceden kime gitsem elim kolum dolu giderdim, bu dedikodu olayını duyduktan sonra kapılarını bile çalmadım, bir kere bile evime davet etmedim. tüm problem çözüldü benim için. ananem hala boş boş konuşuyor senin kocan şu kadar maaş alıyormuş diye, kim söylemişse az söylemiş, onun 2 katını alıyor diyorum, gülüp geçiyorum.
Malesef kardes olunca konu hemen kestirip atilamiyor. Keske kuzen olsaydi. Gercekten sanslisiniz.

Biri digerinin dedigini soyluyor, o oburunun dedigini soyluyor birbirlerini anlatiyorlar bana resmen😪. Farkindayim diyorum etrafimda ne laflatin dondugunun ama aynilar malesef.
Ilginç ya..kuaföre ne kadar ödediğize kadar nerden bilip dedikodusunu yapıyorlar ki? Baya saf da bunlar sanki anlattığıniza göre. Konuşur konuşur susarlar ya zarar gelmez ej azından. Saflar çünkü.

Ne zor işler araya mesafe koymak gerek sizi kıskanıyolar. Siz gelinleri kardeş gibi görüyorsunuz ama onlar sizi rakip görüyor demekki mesafe herzaman iyidir.

Peki duyduklarınızı gidip söylediniz mi, ne cevap verdiler?
Söylemediyseniz en kısa zamanda söyleyin. Hesap sorun, yüzleşin. Ve size lafı getirenide söyleyip, onuda yüzleştirin. Ve tekrarı olursa onlarla bir daha görüşmeyeceğinizi söyleyin.

Ben artık kan bağına pek önem vermiyorum. Onlar hiç kan bağımız var dememişler hakkınızda ileri geri konuşmuşlar. Sizde artık alttan alıp idare etmeyin

Merhabalar biz 4 kardesiz. Tek kiz benim digerleri erkek. Hepimizde evliyiz. Surekli erkek kardeslerimin arkamdan konustugunu duyuyorum. Yuzume karsi iyiler ama ne zaman yanlarina gidip gelsem hemen arkamdan laflar cikartiyorlar, zaten cok sık gorusmuyoruz. Hepimiz ayri illerde kaliyoruz. Duzenli bir hayatim var en ufak bir sorunumu duysalar buyutup laf cikartiyorlar. Bu yuzden bir sikintim olsa kimseye asla soylemem.Evli oldugum halde ne kadar harcama yaptigimi, neler aldigimi, hangisinin evine giderken daha az alisveris yaptigimi , yilda bir kuafore giderim kuafor parami bile hesapliyorlar. Esim bile karismazken onlar hesapliyor. Maddi olarak bazen onlara yardimci bile oluruz. Esleri de hemen karisiyor. Yuzume asla birsey soylemiyorlar, biri digerinin ne dedigini soyluyor ,oda onunkini. Yigenlerim bile bazen hakaret tarzi konusmaya baslamis gecen diger kardesim soyledi. Insanlarda hemen kusur ariyorlar lakap takiyorlar. Esim hakkinda ileri geri konusmaya baslamislar. Cocuklarim hakkinda konusuyorlar. Bosansam sevinecekler resmen. Ben kendilerine hep destek olurken saf ,salak yerine koyuyorlar beni . Kan bagi olmasa bu olaylarin uzerine konusmak bile istemiyorum. Siz olsaniz ne yaparsiniz yuzlerine herseyi aciklarmisiniz? Yoksa fazla irtibat kurmazmisiniz? Sadece benim kardeslerim mi boyle acaba? Cok zoruma gidiyor bu durum sonucta bu hayatta bir kere kardes olarak dunyaya geliyoruz onlara agir konusup kirmak bile istemiyorken bunlarin bu huyu ne olacak?
Acikca sizi kiskaniyorlar digerleriylede araniz bozulsun diye de birbirlerini size ispiyonluyolar. Kedi ulasamadigi ete mundar dermis. Mesafenizi koruyun ama ufaktanda caktirin mesela konu arasinda ben duyduklarimi bi anlatsam neler olur tarzinda. Hissetsinler ama emin olamasinlar. Kendi kendilerini yesin otursunlar.

Merhabalar biz 4 kardesiz. Tek kiz benim digerleri erkek. Hepimizde evliyiz. Surekli erkek kardeslerimin arkamdan konustugunu duyuyorum. Yuzume karsi iyiler ama ne zaman yanlarina gidip gelsem hemen arkamdan laflar cikartiyorlar, zaten cok sık gorusmuyoruz. Hepimiz ayri illerde kaliyoruz. Duzenli bir hayatim var en ufak bir sorunumu duysalar buyutup laf cikartiyorlar. Bu yuzden bir sikintim olsa kimseye asla soylemem.Evli oldugum halde ne kadar harcama yaptigimi, neler aldigimi, hangisinin evine giderken daha az alisveris yaptigimi , yilda bir kuafore giderim kuafor parami bile hesapliyorlar. Esim bile karismazken onlar hesapliyor. Maddi olarak bazen onlara yardimci bile oluruz. Esleri de hemen karisiyor. Yuzume asla birsey soylemiyorlar, biri digerinin ne dedigini soyluyor ,oda onunkini. Yigenlerim bile bazen hakaret tarzi konusmaya baslamis gecen diger kardesim soyledi. Insanlarda hemen kusur ariyorlar lakap takiyorlar. Esim hakkinda ileri geri konusmaya baslamislar. Cocuklarim hakkinda konusuyorlar. Bosansam sevinecekler resmen. Ben kendilerine hep destek olurken saf ,salak yerine koyuyorlar beni . Kan bagi olmasa bu olaylarin uzerine konusmak bile istemiyorum. Siz olsaniz ne yaparsiniz yuzlerine herseyi aciklarmisiniz? Yoksa fazla irtibat kurmazmisiniz? Sadece benim kardeslerim mi boyle acaba? Cok zoruma gidiyor bu durum sonucta bu hayatta bir kere kardes olarak dunyaya geliyoruz onlara agir konusup kirmak bile istemiyorken bunlarin bu huyu ne olacak?
Konuştuklarını nereden biliyorsunuz? Kaynak kim yani emin misiniz böyle şeyler söylediklerinden?eğer gerçekse mesafenizi koruyun

Acikca sizi kiskaniyorlar digerleriylede araniz bozulsun diye de birbirlerini size ispiyonluyolar. Kedi ulasamadigi ete mundar dermis. Mesafenizi koruyun ama ufaktanda caktirin mesela konu arasinda ben duyduklarimi bi anlatsam neler olur tarzinda. Hissetsinler ama emin olamasinlar. Kendi kendilerini yesin otursunlar.
Karar verdim artik mesafeli olucam. Aynen dediginiz gibi kendi kendilerine umarim dusunurlerde vazgecerler bu konusmalardan.

bir benzerini bende yaşadım kardeşlerimden yana direk mesafeyi koydum. görüşmüyorum bana zarar veren her kim olursa olsun uzak durmak en iyisi.boylece dedikodu yapacak malzeme bulamayınca oklar kendisine döner. onlar once dönsünler kendilerine baksınlar ben ne kadar doğruyum diye. zaten hanımlarını hic muhattap almıyorum. ve onlara bu hakkı tanıyanda kardeşleriniz oluyor maalesef.Kardes kardeşliğini bilmezse kardeşim olmasin daha iyi. dedikodu konusuna gelincede evet maalesef kiminde bu aşırıdır kimi karakterlidir ortama ayak uydurmaz ama dinler. her ailede birbirini eleştirmeler olur. açık vermemeye çalışın sevindirmeyin hic bir konuda

Kardeş imtihanını bende yaşayanlardanim. Şu anda gorusmuyorum kafam rahat . Üç kız kardeşiz . Ne zaman olursa olsun canımı verdim evlerine gitsem beş dakika oturmam temizlerim silerim yıkarım yaparım yemeğe götürürüm başka nereye gitsek hesapları öderim hickimsenin cüzdanına elini atmasına müsade etmedim.basima boşanma olayı geldi iki buçuk sene önce kimin ne mal olduğunu çok iyi anladım. Bosaninca kendi evimi düzenimi kurdum ama 20 yıldir aralıksız çalışıyorum dogumlarimda bile tam izin kullanmadim kredileri odeyebileyim diye hemde özel sektörde çok zor koşullarda.yazin evime geldiler şok gecirmisler ufak bir tatsızlık çıktı laf atışması benden kalkıp ablama gittiler .kardeşim boşandı çok yıprandı destek olalım konuşalım dinleyelim onu diyeceklerine en sonkiz kardeşimin eşi ve kardeşim evimin ortasında bağırıyordu bu kadın bu evi nasıl alabildi nasıl ayağa kalkabilir diye....hasetlik sizinkinde ...

Ben hiç biriyle görüşmezdim.
Herkes annesini babasını bile siliyor yani yardım da ediyorsunuz arkanızdan konuşuyorlar, eşinizinde öyle.
Silşn numaralarını dahi görüşmeyin size faydaları yok madem.
Geri adım atmaz asla görüşmezdim

Siz kuaför paranızı da mı anlatıyorsunuz?? Bütün herşeyinizi dökerseniz sizin hayatınızı didiklemekte hak bulurlar kendilerinde.ablalarıysanız güzel bi ayar çekin kardeşlerinize.Yoksa mesafe şart

Ayni seyleri hatta daha ilerisini yaşadim.Fesatlik, dedikodu,sebepsiZ dislanma hatta isi cocugum uzerinden terbiyesizlige kadar gotürdüler.Yetistirme tarzimi,anneligimi sorguladilar her hareketinden bir anlam cikarmaya calisip yalnizlastirdilar.Bunda anne babamin da payi büyük.Aralarinda esim ve ben disinda univ mezunu yok bunu takinti haline getirdiler maaslarimiz hesaplanip dedikodumuz yapiliyor,Cocugum özel okula gidiyor diye onu disladilar.En son isi cocugumla ilgili iftira atip dogumgunune cagirmadiklarinda elimi masaya vurdum agzima geleni saydim eski yeni ne varsa hakkim da haram olsun onlara.Cok emegim gecti.2 yildir hicbiriyle gorusmuyorum benden sonra kendi aralarinda anlasamayan iki kardesim eşli olarak kanka oldular planlar yapilip beraber takiliyorlar.Annem babam da bir dur demedi onlara da kizginim.Kimse bana kanbagi demesin asiri geriliyorum

Hep destek olduğunuz içindir.
Hiçbir iyilik cezasız kalmaz.
Bırakın ne halleri varsa görsünler.
Size böyle saygısızlık ve terbiyesizlik yapan insanlara hiçbir sey olmamış gibi davranmaya devam ederseniz daha çok şeyler isitirsiniz.
Bir ayar verin bence kendilerine.

Bayramdan bayrama görüşün sizde. Senede bir yapılan dengesizliklere tahammül edebilirsiniz ama herzaman çekilmez.

Simdiye kadar esleri de neler neler soyledi ama donup asla kotu bir kelime kullanmadim. Haklisiniz ben sustuca onlar ileri gittiler. Eslerinini surekli aramiyorum diye , ne tartismalar cikarttilar. Benim birsey aldigimi duysa esleri kendilerine de aliyorlar bak sunu almis ,bunu almis diye soyleniyorlar. Dogum yaptigimda ikisinin esi asla sormadi , konusmadi benle . Cunku bana hakaret ettiklerini duydugumu bildiler. Simdi esleriyle konusmuyorum. Kafam rahat . Demek ki kardeslerime de ayni kurali koymaliymisim.

X