Karı-koca arasında maaş/para mevzusu?

Arkadaşlar merhaba,çalışan kadınlar maaşının ben kadarını eşine vermeli sizce?Erkeğin,maaş için sorun çıkarması doğru mu?Kadın,kendi ailesine para gönderme konusunda nasıl davranmalı?Objektif fikirlerinize ihtiyacım var :KK43:
Bence kadının kendi isteğine bağlı olmalı eşine verip vermemesi.. kendi ailesine gelince bence çok çok mecburi bi durum yoksa göndermemeli çünkü artık ayrı bi aileye sahip

Ortak hesapta olması nasıl sizce?
İlle bir araya koymak zorunda hissediyorlarsa kendilerini koysunlar ortak hesaba. Ben luzumsuz buluyorum. Erkek misal kirayi/krediyi oderse kadin da mutfak masrafini/cocuklarin harcliklarini karsilar. İlle santim santim bolmek gerekmiyor kazanci. Ev arkadasi degiliz ki,esiz.

Bunun tek cevabı yok. Kadının maaşına, adamın maaşına evin giderlerine göre değişir. Düşünelim 2 asgari ücretin girdiği evde kredi veya çocuk varsa kadın tüm parasını verse bile çok zor geçinilir.
Kadın müdürdür 10bin üzeri kazanıyordur. Eşi düşük maaşlıdır adam kadına verir maaşını ki hayat standartları düşmeden yaşasınlar.
Ya da kadın az kazanıyordur adamın maaşı iyidir. Kadın hiç vermez maaşını, kendine harcar.
Bir kadın ayda 300 tl harcar kendine, bir kadın 3000 tl.
Amaçsız bir soru bu. Herkes kendine göre, kendi ilişkisine göre bulur orta yolu

Benim eşim de bu şekilde yapmamı istiyor ama ben kararsızım :KK43:

Komple verme. Masrafları bölüşün. Mutfak için de herkes bir miktar koysun.
Gerisi kendi hesabında dursun.
Burada bir sürü kadın bu konuda konu açtı.
Bi verdin mi o maaş kartını geri kurtaramıyorlar.

He çok ısrarcıysa o sana versin. İdareyi sen yap. Ona harçlık ver

Bende kalsa da ben ona versem diyorum,ama o kabul etmiyor

ben eşler arasında ayrı gayrı hesap olmasını doğru bulmuyorum
ortak hesap olabilir
bizim hesap ortak bile değil direk eşimin hesabına atarım
çok takıldığım bi konu değil
para ayarım yoktur çünkü cebimde 1 kuruş bile kalmaz o yüzden işime geliyor
paylaşmak istemiyorum desem eminim eşim de bozulurdu

hanginiz tutumluysa onda kalsın ben değilimdir mesela cebimde ne kadar varsa harcarım ay sonunu getiremem ama eşim yönetim konusunda iyidir beni hiç sıkmaz vermesem niye vermedin demez ama kendimi biliyorum o yüzden maaş yatar bir kısmını kendime ayırıp gerisini ona gönderirim.

Sakın maaş kartını eşinin eline verme.. Masraflara yardımcı olabilirsin. Maaşının neyini sorun yapıyor ? onu anlayamadım.. Erkeğin eşinin maaşına göz koyması kadar tiksinc bir durum yok bence. mide bulandırıcı...
Yatırım olsun istiyor,ev vs satın almak için

Bende kalsa da ben ona versem diyorum,ama o kabul etmiyor

Bu şekilde dayatma yapan adama, al bu da maaşım diye eline verilmez.

Evlilikte ayrı gayrı olmaz muhabbetini anlamıyorum. 10 kadın maaşın kartını eşine veriyorsa 1 tane de adam al sen kontrol et diye maaşını kadına vermiyor.

Çalışmaya gelince becerir, ama hesabı kitaba kafası basmaz kadının sanki.

Bu şekilde dayatma yapan adama, al bu da maaşım diye eline verilmez.

Evlilikte ayrı gayrı olmaz muhabbetini anlamıyorum. 10 kadın maaşın kartını eşine veriyorsa 1 tane de adam al sen kontrol et diye maaşını kadına vermiyor.

Çalışmaya gelince becerir, ama hesabı kitaba kafası basmaz kadının sanki.
Ama sonra çok huzursuzluk çıkınca alttan almak gerekmez mi ?

X