Karın germe ameliyatı dikiş açılma/yara sorunu

Merhaba ben 6 yıl önce karin germe ameliyatı oldum. Sigaraya bağlı olarak bir yara oluştu göbek deligimin altında. Üzerinden 6 yıl geçti. Çukur olarak kaldı o yara. Geçtiğimiz Nisan ayında çukuru kapattrdım ama yine de kötü görünüm. Dikis izlerinin kaybolmasını bekliyorum dövme yaptırmak için.
Allahımm😔 çok geçmiş olsun. Ya bence tek sorumlusu sigara olamaz ya. Evet çok sağlıksız keşke hiç içmesek. Tabiki iyileşmeyi geriletiyor ama ne sigaralar içip bu ameliyatı olan tanıdıklarım var. Böyle bişey olmuyor. Sanırım bizim vücudumuz ve deri yapımızla alakalı:KK43:

Yalan iyilesmicek malesef. Bana da 6 ay sonra iz bile kalmicak dedi. Kendinizi alıştırın hatta üzerinden vakit geçmeden revizyon isteyin
Merhaba evet revizyon oldum. Yani açık yerler yeniden estetik dikişle dikildi. Çok şükür tek çizgi görünümü oluştu. Dikiş üzerindeki sertlikler geçtiğinde iz tedavisi uygulayacak ücretsiz. Saolsun onca olumsuzluklara rağmen çok ilgilendi,ben üzüldükçe oda üzüldü. Aile dostu gibi olduk. O kadar çok gittim ki yanına😄

Kızlar yeniden selam. Yaralarım kapandı enfeksiyon vs bi sıkıntım kalmadı🙏🏻 Bu ayın 5 inde 6. Ay dolacak. Tek sıkıntım hala gerginlik hissi🥺 ve üst karnımda yani tam bu kasların birleşim yerinde bi şişlik var. Kas onarımı da yapılmıştı,baştan aşağı tekrar dikildi. Hala ödemmidir? Aynı sıkıntıyı yaşayan oldumu? ÖnerebileceğiniZ birşey varmı? Bu durum canımı sıkıyor gerçekten 😟 düzelirmi🙄

Selam tekrar gelmiş geçmişşş olsun bitti şükür iyisiniz darısı başıma gün sayıyorum kasım 12 ameliyata 🙏
Size sormak istediğim şey ilk problem siğaradan dediniz siz öncesi be sonrası hep mi içtiniz siğarayı
Ben azalttım ama tam 1 hafta kala sıkıcam kendimi bırakıcam diye niyetleniyorum bırakıyorum stresten yine içiyorum telaş korku ne yapıcam bilmiyorum
Dilerim sorunsuz geçer herşey 🙏
Güzel düşünün güzel olsun 🌸 evet sigara zararlı iyileştirmeyi geciktiriyor ama tek sebebi olduğunu düşünmüyorum. Biraz vücut ve deri yapısıyla alakalı. Keşke bırakabilsek ama sigarayı pöfür pöfür içip bu ameliyatı olan arkadaşlarım 2 haftada işe geri döndü. Şansmı diyetim ne diyeyim bilemiyorum…

Bende 5 hafta önce karin germe ve liposaksin yaptirdim bendede eski göbek yeri cok kabuk tutmus ve kesinlikle kalkmiyor. Doktor sabir diyor. Ben almanyadan gidip türkiyedeki doktora yaptirdim ve bur daki doktorda muayenesini bile özel diyor. Bendede o yara kapanmiyor karnim cok gergin sizin dediginiz gibi korsesih kamburum ve karnim hepsi uyusuk. Ama o agrılar varya ilk hafta asla kimseye tavsiye etmiyorum. Sadece normal bir ameliyat gibş sanıyordum bir iki hafta hayat normalleşecek sanıyordum ama boş. Yapıncada cocuksuz sorumsuz olacaksın yoksa boş
Sizi çok iyi anlıyorum. Benim maalesef ilk önceliğim yaralarımın bir an önce kapanmasıydı. Estetik görüntüsü bile umrumda değildi. Çok şükür o bitti 6. Aya giricem ay başında hala gerginlik ve üst karnımda şişlik hissediyorum 😢 daha 5,6 hafta olmuş sabır 🙏🏻 Her bünye farklı tabi ama ben hala tam olarak iyileştim diyemiyorum. Umarım siz benden daha hızlı iyileşirsiniz.

Konuyu açıp sorununuzu anlatmışsınız fakat nerede ameliyat oldunuz kim yaptı bu bilhiyi vermemişsiniz. Bunları merak etmeyecek miyiz edeceğiz değil mi.
Çok üzüldüm. Şu an ne durumdasınız. Umarım iyi olur düzelirsiniz.

Kızlar yeniden selam. Yaralarım kapandı enfeksiyon vs bi sıkıntım kalmadı🙏🏻 Bu ayın 5 inde 6. Ay dolacak. Tek sıkıntım hala gerginlik hissi🥺 ve üst karnımda yani tam bu kasların birleşim yerinde bi şişlik var. Kas onarımı da yapılmıştı,baştan aşağı tekrar dikildi. Hala ödemmidir? Aynı sıkıntıyı yaşayan oldumu? ÖnerebileceğiniZ birşey varmı? Bu durum canımı sıkıyor gerçekten 😟 düzelirmi🙄
Benim de aynisi oldu o kisim daha sert sis bombeli idi. Azalmakla birlikte o kisimda halen ele gelen sertlik var. ic dikislerle ilgili oldugu soylendi bana asiri degil artik ama o kisim hala elime geliyor basinca uzerine

Güzel düşünün güzel olsun 🌸 evet sigara zararlı iyileştirmeyi geciktiriyor ama tek sebebi olduğunu düşünmüyorum. Biraz vücut ve deri yapısıyla alakalı. Keşke bırakabilsek ama sigarayı pöfür pöfür içip bu ameliyatı olan arkadaşlarım 2 haftada işe geri döndü. Şansmı diyetim ne diyeyim bilemiyorum…
Dikislerin gergin kapatilmasi, yapildiysa agresif liposaction, karin germede tum kilcal damarlarin yakilmasi sebebiyle dolasimin zaten zayif kalmasi ve tabii uzerine bir de sigaranin dolasimi negatif etkilemesi . Hepsi birlikte veya tek basina karin germe komplikasyonu oluyor

Cansuyum öncelikle cok gecmis olsun. cok zorlu ve agrili günler atlattiginiza eminim. sizin bu vakayi duydum ben sanirim daha önce. Dr. Ö.K. yami ameliyat oldunuz?!
siz o kisimisiniz acaba🤔

Çok ama çok geçmiş olsun cnm
Bende yarın kısmetse bırakıyorum siğarayı 12 gün kaldı ameliyatıma hep lipo hem tam karın germe olucam ve son 12 gün detoks ve sağlıklı bir süreçe sokuyorum kendimi bakalım inş sorunsuz geçer herşey sağlıkla size yazarım
Buradan yıllardır okuyorum araştırıyorum ama korku heyecan geçmiyor işte yaşamak lazım her bünye farklı tepki veriyor demek ki bu platformda şunu anladım kendimizden önce (bünyede etkili ama)
Doktor seçimi çok çok önemli kimi 0 ağrı diyor kimi günlerce dik yürüyemedim 😔
Herşey nasip araştırdım iyi dediler dilerim güLce dönücem evime 😇😇

Benim de aynisi oldu o kisim daha sert sis bombeli idi. Azalmakla birlikte o kisimda halen ele gelen sertlik var. ic dikislerle ilgili oldugu soylendi bana asiri degil artik ama o kisim hala elime geliyor basinca uzerine
Peki gerginlik devam mı? Sizin ne kadar oldu ameliyat olalı🙏🏻 Biraz bile inmesi beni rahatlatacak. Tamamen kaybolmaz mı ki😢

Bende 11 ay önce tam karın germe ve liposakşın aynı andada burun ameliyatı oldum. Ameliyat 5.5 saat sürdü. Ameliyata girmeden bugun önce ki gece son sigaramı içip ertesi gun ameliyata girdim. 2 gun hastanede yattım taburcu oldum. Ameliyattan sonraki ilk sigaramı 1 hafta sonra içtim benim hiç enfeksiyonum agrım sızım doku ölümü gibi bişey olmadı. Bu yaraların oluşumu sadece sigaraya bağlı bişey değil dokunun tepkisiyle de alakalı oldugunu düşünüyorum. Ve ben çok fazla sigara içen biriyim bende çok şükür böyle bişey olmadı. Ankara da Dr yağmur reyyan erol a oldum ameliyatımı.

Bende 11 ay önce tam karın germe ve liposakşın aynı andada burun ameliyatı oldum. Ameliyat 5.5 saat sürdü. Ameliyata girmeden bugun önce ki gece son sigaramı içip ertesi gun ameliyata girdim. 2 gun hastanede yattım taburcu oldum. Ameliyattan sonraki ilk sigaramı 1 hafta sonra içtim benim hiç enfeksiyonum agrım sızım doku ölümü gibi bişey olmadı. Bu yaraların oluşumu sadece sigaraya bağlı bişey değil dokunun tepkisiyle de alakalı oldugunu düşünüyorum. Ve ben çok fazla sigara içen biriyim bende çok şükür böyle bişey olmadı. Ankara da Dr yağmur reyyan erol a oldum ameliyatımı.
Merhaba,peki gerginlik hissi ne zaman tam olarak geçti. Benim 6 ay olacak hala çok gergin hissediyorum karnımı

Çok ama çok geçmiş olsun cnm
Bende yarın kısmetse bırakıyorum siğarayı 12 gün kaldı ameliyatıma hep lipo hem tam karın germe olucam ve son 12 gün detoks ve sağlıklı bir süreçe sokuyorum kendimi bakalım inş sorunsuz geçer herşey sağlıkla size yazarım
Buradan yıllardır okuyorum araştırıyorum ama korku heyecan geçmiyor işte yaşamak lazım her bünye farklı tepki veriyor demek ki bu platformda şunu anladım kendimizden önce (bünyede etkili ama)
Doktor seçimi çok çok önemli kimi 0 ağrı diyor kimi günlerce dik yürüyemedim 😔
Herşey nasip araştırdım iyi dediler dilerim güLce dönücem evime 😇😇
Hangi hastane ve hangi doktora olacaksınız? Sigaraya bi bulaşınca insanın peşini bırakmıyor. Benden tavsiye, içenlerden de uzak durursanız daha kolay olur bırakmak

Hangi hastane ve hangi doktora olacaksınız? Sigaraya bi bulaşınca insanın peşini bırakmıyor. Benden tavsiye, içenlerden de uzak durursanız daha kolay olur bırakmak
Merhaba
İstanbulda özel çakmak Erdem hastanesinde doktorum Nejat bey
Arkadaşımın tavsiyesi ile gittim tanıştım çok iddalı ve Samimi geldi dilerim hep bu şekilde kalır hayatımda 🙏🙏
Siğara ise evet içmeyince şuçluluk duyuyorum çok enteresan dimi😂
Bugün 5 tane içtim paket almadım bitti yarın sen itibaren 12 günüm kalıyor hem kan yapıcı kürlerimi yapıcam hemde dolaşım yolları için beslenicem bakalım nasıl dönücem ve şu illeti bırakıcam mı bakıcaz 😳😔

lolova selamlar
Siğara içmiyorum hafta başından beri 10 gün kaldı ameliyata bakalım dilerim sorunsuz girer çıkarım ameliyattan 🙏🙏

Sizi çok iyi anlıyorum. Benim maalesef ilk önceliğim yaralarımın bir an önce kapanmasıydı. Estetik görüntüsü bile umrumda değildi. Çok şükür o bitti 6. Aya giricem ay başında hala gerginlik ve üst karnımda şişlik hissediyorum 😢 daha 5,6 hafta olmuş sabır 🙏🏻 Her bünye farklı tabi ama ben hala tam olarak iyileştim diyemiyorum. Umarım siz benden daha hızlı iyileşirsini

Konuyu açıp sorununuzu anlatmışsınız fakat nerede ameliyat oldunuz kim yaptı bu bilhiyi vermemişsiniz. Bunları merak etmeyecek miyiz edeceğiz değil mi.
Çok üzüldüm. Şu an ne durumdasınız. Umarım iyi olur düzelirsiniz.
Cok sagolun ama hic iyiyim diyemiyecegim. Yaram kapansin derken bu cerahiye gittim. Doktor yarayi temizleyelim dedi kabuklari kaldiralim dedi. Nesteri vurur vurmaz bir yanim sicak su akti ben görmedim kan sandim korkudan kalbim duracakti megerse su toplamis. Akan su zaten yere kdar gitti ve 4bucuk siringa su aldi. Ayaga kalk bir yerlerde birikmis su varsa aksin dedi sanki su damacansiymisim gibi ters cevirde icinden su kalmasin dercesine 😂😢 hülsemmi aglasammi ona yaniyorum. Sonra bir yaraya baktim ama allahim adam kuyu acmis korktum tabi bu nasil kapanacak dikis atacaksiniz yok dedi. Böyle nasil dikeyim dikisler catlar dedi. Neyse cok uzattim pansuman etti bir hafta boyunca gel duruma bakacagiz hic ilerleme yoksa iyilesmis yeride acip bakariz dedi baska yerde toplanmis su ve iltihap varmi diye😭😭 doktordan ciktim aglaya aglaya eve geldim. Lanet olsun varsin göbegim olsaydi ne olacktiki? Iki aydir cekiyorum ve daha vokda cekecegim. Doktoru sormussunuz doktorun hatasi oldugunu düsünmüyorum genellikle yaralarim gec iyilesir hele böyle yarim metre bir ameliyatsa. Doktor günde 4 5 kez ariyor yaziyor ne oldu ne yaptin diye. Seni buraya getirtelim diyor ben gitmek istemiyorum gotsem oda temizler pansuman yapar. Baska sehire baska semte gitmiyorum sonucta baska ülke. Ama simdi üst karin bölgesi sismis ve agrim var acaba ordadami su toplanmi doktorum alpay duran. Simdiye kadar memnunum yani. Sordugunuzvicin tesekkür ederim

X