Karın germe ameliyatı dikiş açılma/yara sorunu

Cok sagol sordugun icin canim. Iyiymis beklendigi kadar sivi kalmamis. Maalesef yaraya dikis atmadilar hem hayla akinti oldugu icin hemde yara büyük oldugu icin düküşler catlarmış. Bide dikişlerle uğraşmayalım dedi doktor. Şimdilik yara açık artık hergün eve pansuman yapmak için geliyor hemşire. Alttan kendikendiliginden iyileşekcekmiş yara kapanacakmış☹️ Karnım hayla cok şişkin onyara basıl kendini onaracak iyileşecek bilmiyorum. Değişik pansumanlar yapıyorlar. Aile hekimide en gec 10 gün içinde herhangi bir degişiklik yoksa seana tropik tedavi uygulayacagız dedi😩🤷‍♀️🤦‍♂️ Türkiyede oldugun için orasıda sıcak ülkelerden birisi ve bilmem mikraoplari bile değişik iş bilmem ne hiç bişey anlamadım😟 ben nasıl bu yara kapanır derdindeydim hiç dinlemedim bile

Merhaba cok gecmiş olsun konunuzu az bucuk okudum. Umarım en kısa zamanda kapanır yaralarınız. Benim de doğumdan sonra göbeğim kaldı ama sarkık çatlak vs yok tıpki sizin fotoğraflardaki göbeğiniz gibi. Ben henüz diyet spor vs denemedim bebek küçük vaktim de enerjim de yok suan. Ama göbeğimi cok dert etmeye basladım eskiden fiziğim güzeldi sürekli eski bedenimi özlüyorum. Lipo düşünüyorum direkt ugrasmak istemiyorum diğer seylerle ama sizi görüncede gözüm korktu açıkcası kafam karıstı 🤷🏻‍♀️
Lıpoda yaptırdım bacaklarda oda 8 hafta olacak hala agrı var ama normal. İnanin degmez yapmayın😩 normal bir ameliyet gibi bir hafta on gibi dedim nerden bilecem böyle olacak ama tabi her insan aynı degil her bünye benimki gibi degil😅 daha kollarımı yaptırmak istiyordum daha meme dikleştirme yapmak istiyordum belki burun yaptıracaktım kısacası yeni fabrikadan çıkmış gibi ama bütün hayallerim suya düştü. Asla bir daha bişey yaptırmam varsın 150 kiloda olayım🤣🤣

Çok şükür dün oldum bitti 8 saat sürdü dün inanilmaz mide bulantim vardi kustuktan sonra acildim şuan belim sırtım cok fena lipo yapıldığı için ama yıkılmadım ayaktayim
Aynı duygular içerisindeyiz 4 saat sürdü miden bulanması normal narkoz yıkılmadık ayaktayız gülüm gelmiş geçmiş olsun süper olucak herşey sağlıka sonra resim paylaşırız

Aynı duygular içerisindeyiz 4 saat sürdü miden bulanması normal narkoz yıkılmadık ayaktayız gülüm gelmiş geçmiş olsun süper olucak herşey sağlıka sonra resim paylaşırız
Sadece karın germe mi vardı sizde 4 saat sürdü benim karin germe sirt lipo ve meme küçültme vardı

Bugün

Nasılsın bugün günden daha iyi oluyor şükür inanilmaz bir hapşırık geliyor bana perişan etti resman
Kaderimiz aynı hapşırık gelince burnunu sık iyice ben öyle yapıyorum bir ah o gıcık gelmezmi herkes ne yapacağını şaşırıyor etrafımda ekmek mi tutarsın genzine yapıştırıp su gagarasımı şükür geldi geçti cnm evet zormuş ama geçiyor be biz neler atlattık bunlarda neymiş zorlama iyi davran kendine gelmiş geçmişler olsun bizede
Ctesi son kontrol ve sonrası resmî çekilecek atarım sana sen de bana at öncesi sonrası resimlerini öpüyorum

Cok tesekkür ederim ama ben almanyada yasiyorum. Artik diyet spor caylar haplar yormustu beni hazir esimide ikna etmisken yapayim dedim. Aslinda sadec liposaksin yaptiracaktim oraya gidince iki doktorda karin germeyi tavsiye ettiklerinicin esimde sen bilirsin dedigi icin yaptirdim. Aslinda esimin göuünün icine bakiyordum tek bir derse yok diyecemde oda istiyorsan sen biliyorsun senin vücudun dedi keske demeseydi keske baska kocalar gibi paraya kiymasaydi keske kizsaydi keske yüzünü assaydi 😅 neyse yaptim gutti ve simdi rezilligini cekiyorum. Bu gün yine pansuman icin gittim alman cerrah bana bakti varmi yapmadan önce bir resmin dedi. Var dedim hemde ameliyattan iki saat önceki. Bakti resme bu nasil doktor dedi bunu nasil yapr dedi ???!! Sarkma yok catlaklik yok gecsene hic yok sadece az yag var onu liposaksinlada yapabilirdi dedi. Aslinda sana bakmaya bilirim onun basina gönderebilirim ama dedi bir kadini böyle acil bir durumda birakmak ne bana nede meslehime yakisir dedi😔😔😔 neyse yarın yine pamsuman icin gittigimde ultrason yapacak eger baska yerlerde birikintisi varsa beni yatıracakmış ve kapanmayan delikte sünger gibi bişey karnıma koyacaklarmış bütün suyu emsin diye. Sonrada yaranın kenarları cürüdügü icin yani ölü doku oldugu icin ince kesip ve dikiş atacaklarmış. Anlayacagınız ALLAHTAN KORKAN BİR İNSAN DURDUK YERE BIÇAK ALTINA YATMASIN!!!! Neden sen yaptın diyen olursa böyle oldugunu bilmiyordum arastırmadım liposakşın icin gittim doktor bunu önerdi ve bende normal bir ameliyat gibi yada Sezeryan gibi sekiz on gibi iyileşir dedim nerden bilecem karnında delik ici gazlı bezlerle dolasacam??? Allah belamı verdi!!! Senmisin boş yere biçak altına yatan al sana dedi😭

Bende amalyat oldum 5 hafta olucak ayni islemi bende gördüm …. Dikis üstü sag karnimda acilma oldu derinlesiyor ve dedin gibi duzelme goremiyorum bende ne yapicami bilmiyorum banadq yardimci olun senin acik olan dikisinden akinti geliyormu yoksa kurumu

Cok tesekkür ederim ama ben almanyada yasiyorum. Artik diyet spor caylar haplar yormustu beni hazir esimide ikna etmisken yapayim dedim. Aslinda sadec liposaksin yaptiracaktim oraya gidince iki doktorda karin germeyi tavsiye ettiklerinicin esimde sen bilirsin dedigi icin yaptirdim. Aslinda esimin göuünün icine bakiyordum tek bir derse yok diyecemde oda istiyorsan sen biliyorsun senin vücudun dedi keske demeseydi keske baska kocalar gibi paraya kiymasaydi keske kizsaydi keske yüzünü assaydi 😅 neyse yaptim gutti ve simdi rezilligini cekiyorum. Bu gün yine pansuman icin gittim alman cerrah bana bakti varmi yapmadan önce bir resmin dedi. Var dedim hemde ameliyattan iki saat önceki. Bakti resme bu nasil doktor dedi bunu nasil yapr dedi ???!! Sarkma yok catlaklik yok gecsene hic yok sadece az yag var onu liposaksinlada yapabilirdi dedi. Aslinda sana bakmaya bilirim onun basina gönderebilirim ama dedi bir kadini böyle acil bir durumda birakmak ne bana nede meslehime yakisir dedi😔😔😔 neyse yarın yine pamsuman icin gittigimde ultrason yapacak eger baska yerlerde birikintisi varsa beni yatıracakmış ve kapanmayan delikte sünger gibi bişey karnıma koyacaklarmış bütün suyu emsin diye. Sonrada yaranın kenarları cürüdügü icin yani ölü doku oldugu icin ince kesip ve dikiş atacaklarmış. Anlayacagınız ALLAHTAN KORKAN BİR İNSAN DURDUK YERE BIÇAK ALTINA YATMASIN!!!! Neden sen yaptın diyen olursa böyle oldugunu bilmiyordum arastırmadım liposakşın icin gittim doktor bunu önerdi ve bende normal bir ameliyat gibi yada Sezeryan gibi sekiz on gibi iyileşir dedim nerden bilecem karnında delik ici gazlı bezlerle dolasacam??? Allah belamı verdi!!! Senmisin boş yere biçak altına yatan al sana dedi😭😭😭
Nevanur bende almanyadan katiliyorum istanbulda yaptirdim sende problemi bende yasiyorum özelden yazismak isterim seninle detayli konusmak icin almanyada her yer kabul etmiyor ya turkiyede yapildi icin o yönden senden yardim isterim instagramda bula bilirmiyim burda nasil yaziliyor özelden yaziliyormu bilmiyom ama seninle mutlaka yazismak isterim

Merhaba bnde 22 şubata olucam inşallah güzel atlatırız
Sadece karin germemi …. Herseyi gönlünce olsun ama zor bi surec bilmeni isterim …. Ben bu kadar agir atlatacami bilmiyordum hala bile atlatmis deyilim daha 5 hafta oldu ama basima gelmeyen kalmadi …. Herkezin fikrine acigim ama simdiki aklim olsaydi yaptirmazdim

Bende amalyat oldum 5 hafta olucak ayni islemi bende gördüm …. Dikis üstü sag karnimda acilma oldu derinlesiyor ve dedin gibi duzelme goremiyorum bende ne yapicami bilmiyorum banadq yardimci olun senin acik olan dikisinden akinti geliyormu yoksa kurumu
Merhaba, benim 3 ay devam etti. Ve hayleda düzelme yok. Burda heryere gittim hastaneye gittim zamanla iyilesecek dedi. Cerraha gittim zamanla dedi. Baktim olmuyor kocaman derin cukur var bende tekrar istanbula gittim dün döndüm. Burda doktorlar 4 hafta hastanede kalacaksin vakuum tedavisini uygulayacagiz. Iyilesmesini hizlandiriyor dediler bende kabul etmedim vocuklarim var diye. Doktorumla konustum hemen gel dedi. Ilk bastada bana gel dedi gitmedim. Ama artik vok kötü olmustum hemen ertesi gün gittim.vakuum tedavisi 8 gün boyunca bir cihaz hortumla bana takiliydi o siviyi cekiyordu yaranin iyilesmesini hizlandiriyordu. Bana göne hic bir etkisi yoktu ama dokto r iyi diyordu. 8 günü sonunda doku alinarak dikis atti. Yara estetik olarak hic iyi degil ama iyilessin hic bisey istemiyorum. Carpi seklinde yara izi var. Toplamda 18 dikis atildi. Simdi cok cok ah akinti var ama sadece bir santim büyüklügünde islak olan yer var. Yine cok korkuyorum sivi birikintisi olurmu diye. Insallah iyilesir kurtulurum. Ilk resim su toplamisti ve iki ay boyunca bununla dolastim ve gecen hafta doktor alttan dikip üstüne kdar dikis attve simdi ikinci resimde böyle. Aslinda yine su toplayacagini düsünüyorum cokda korkuyorum. Dua edelim iyilesir

Eklentiler

• 877C0173-0C7B-4F34-926F-A31620930329.jpeg
    877C0173-0C7B-4F34-926F-A31620930329.jpeg
    87 KB · Görüntüleme: 277
  • 1D07ECC8-8196-48CF-BE36-25609E3384F1.jpeg
    1D07ECC8-8196-48CF-BE36-25609E3384F1.jpeg
    50,3 KB · Görüntüleme: 276
Allah yardimcimiz olsun …. Ben yoruldum ben nerden nasil yapicami bilmiyorum sen nerde kaliyorsun ben hastaneye gitim bana bakmak istemedi gavurun adami inan napcamo sasirdim sonra uzerindeki bandi cikardi ne olduysa ordan sonra oldu dikisim acildi sivi akiyor ne yapcami bilmiyorum korkuyom … pazartesi esnetik yerini arayip kabul ederse oraya gidicem umarim ciddi bisey yoktur …. Ben cok yoruldum gercekten ….. bidaha yaparmisin desinler yapmam kimseEde tavsiye etmem …. Resime bakinca ikinci resim guzel heilen yapmis duruyor …. Cokda iyi duruyor aynen bende cocuklar var nere birakim nasil gidim bakalim pazartesi ne dicek doktor

Ben 1 yıl önce Ankara da tam karın germe+ liposakşın ve burun ameliyatı oldum. İki gun hastanede kaldım taburcu oldum. Agrı sızı enfeksiyon falan hiç olmadı sadece halsizlik vardı okadar. 2 defa sezeryanla dogum yaptım inanın sezeryanla dogumum daha agrılıydı.1 ay yıllık izne ayrıldım ve evde 1 hafta eşim baktı bana. Şimdiden geçmiş olsun hersey istediğin gibi olsun.

Sadece karin germemi …. Herseyi gönlünce olsun ama zor bi surec bilmeni isterim …. Ben bu kadar agir atlatacami bilmiyordum hala bile atlatmis deyilim daha 5 hafta oldu ama basima gelmeyen kalmadi …. Herkezin fikrine acigim ama simdiki aklim olsaydi yaptirmazdim
Merhaba karın germe, meme küçültme dikleştirme, simit liposakşın ve yag enj kalca kenarı aynı anda olacak cok korkuyorum inşallah iyi geçer 4 ay once sezeryan oldum 2.

Merhaba karın germe, meme küçültme dikleştirme, simit liposakşın ve yag enj kalca kenarı aynı anda olacak cok korkuyorum inşallah iyi geçer 4 ay once sezeryan oldum 2.
4 ay önce sezeryan olmusunuz ve bu islemlerimi yaptirmayi dusunuyorsunuz …. Takdir ederim sizi ne diyim okadar islem tamam arti bide 4 ay önce sezeryan olmusunuz sonuclarini merak ediyorum mutlaka amalyat oldukdan sonra yazin lütfen

X