Karın germe , diastazis rekti ve meme diklestirme sürecim

Mia merhaba nasılsın?
Bir şey sormak istiyorum sana , benim pubisin hemen üstü karnımdaki dikişde halâ sertlik var 25 kuruş 50 kuruş kadar
Sende de var mı böyle bi durum bu ara çok koşturdum ondan mı oldu diye bi gerildim
Tam göbek deliği hizasında bahsettiğim yer
Ve halâ ödemliyim
Sen nasılsın sürecin nasıl gidiyor 🤩
miaselinam miaselinam
Canım bende 1 martta ameliyat oldum bendede oluyor muhtemelen ödem onlar ayakta kalınca çok yürüyünce vs oluyor yatıp dinlenince geçiyor

Canım mesajını yeni gördüm kusura bakma. Hayır yok bende. Ama benim sıkıntım göbek deliğim recti sebebi ile dısarı cıkıktı ve orda yumru olusuyordu. O bir miktar düzeldi. Daha dogrusu suan düz durdugumda yok ama sırtımı geriye atayım ya da mekik ceker gibi yaparsam kücük bir yumru beliriyor. Ama doktor demisti zaten zor toparladım ve toparlanacağından ümitli degildim. Ona ragmen toplanmıs karnın dedi. 3 . Ay kontrolüydü bunu dediğinde. Agrı yapmıyor eskisi gibi dısardanda belli degil. O yüzden rahatsız olmuyorumben. Birde diğer bi kafama taktıgım olay öne dogru egildiğimde karnımı büktügümde burusuk gbi oluyor deri. Ama dik durdugumda oturdugumda düz. Herhalde normal. Cünkü o kadar gergin olması demek bi daha dogrulamam demek :) ömür boyu egik gezerim mantıken :)
Teşekkür ederimm 💕💕
Benimde senin durumun aksine çok gergin karnım böyle nasıl deyim yanağımı tuttuğum gibi karnımı tutamıyorum 🤣yağı geçtim deriyi bile tutamıyorum ve dediğin doğru gün içinde kaslar esniyor ama akşam dinlenme modundayken çok gerildiğinden öne çektiğini hissediyorum eğik dur der gibi vücudum gece olunca
Ödemlerin geçti mi senin ? İzlerin ne alemde canım

Teşekkür ederimm 💕💕
Benimde senin durumun aksine çok gergin karnım böyle nasıl deyim yanağımı tuttuğum gibi karnımı tutamıyorum 🤣yağı geçtim deriyi bile tutamıyorum ve dediğin doğru gün içinde kaslar esniyor ama akşam dinlenme modundayken çok gerildiğinden öne çektiğini hissediyorum eğik dur der gibi vücudum gece olunca
Ödemlerin geçti mi senin ? İzlerin ne alemde canım
İzlerim duruyor. Daha da solmus gibi. Ama hala kırmızı. Contractubex bitti bi kutu. 3 ay kullandım. Simdi sarı kantoron yagı aldım onunla devam ediyorum. 1 ay sonra etkisini gösteriyormus. Günde bir kez sürülüyormus. Bakalım ne olacak bende merak ediyorum. Bir arkadas kantoronla gecirmis cok güzel olmus. Umarım aynı etkiyi görürüm. Benimde karnım senin gibiydi. Ödemler gecti galiba o yüzden olsa gerek artık tutabiliyorum derimi :) ama alt karnımda ödem hala var sanırım cünkü orayı tutamıyorum

İzlerim duruyor. Daha da solmus gibi. Ama hala kırmızı. Contractubex bitti bi kutu. 3 ay kullandım. Simdi sarı kantoron yagı aldım onunla devam ediyorum. 1 ay sonra etkisini gösteriyormus. Günde bir kez sürülüyormus. Bakalım ne olacak bende merak ediyorum. Bir arkadas kantoronla gecirmis cok güzel olmus. Umarım aynı etkiyi görürüm. Benimde karnım senin gibiydi. Ödemler gecti galiba o yüzden olsa gerek artık tutabiliyorum derimi :) ama alt karnımda ödem hala var sanırım cünkü orayı tutamıyorum
Kantaron bende kullanıyorum iz kreminden daha çok faydasını gördüm diyebilirim çünkü kremi düzenli kullanmadım
Kantaronu günde 2 kez düzenli kullandım fark baya oldu
Kıpkırmızılardı solmaya başladılar
Memelerin dikişleri daha çabuk soldu bende
Protezler yumuşayıp doğallaştı mı memnun musun yeni cicilerinden 🤩

Kantaron bende kullanıyorum iz kreminden daha çok faydasını gördüm diyebilirim çünkü kremi düzenli kullanmadım
Birkaç gün önce operasyon sonrası kantaron kullandığı için komplikasyon gelişen bir doktor bayanın yazısını okudum çok şaşırdım herkes çok memnun aslında

Üç defa revizyon olmuş bir doktor olarak yazıyorum: Lütfen çevrenizin önerisi ile kantoron yağı kullanmayın. Başıma ne geldiyse ondan geldi. Plastik cerrahınızdan, enfeksiyon hastalıkları konsültasyonu rica edin. Özel uzmanlaşınca temel bilgileri unutabiliyoruz maalesef. Ya da siz bir enfeksiyon hastalıkları polikliniğine gidin. Size reçete yazsın. Yara yeriniz akıntınız kuruduktan sonra da dermatoloji randevusu alın, izler için kontrolde olun. Enfeksiyon nedeniyle izlerim geçmedi. Şimdiki aklım olsa bu yolu izlerdim. Küçük yaşta ameliyat oldum henüz fakülteyi bitirmemiştim. Emzirdikten sonra tekrar yaptıracağım ve bu yazdıklarımı uygulayacağım

Birkaç gün önce operasyon sonrası kantaron kullandığı için komplikasyon gelişen bir doktor bayanın yazısını okudum çok şaşırdım herkes çok memnun aslında
Evet dün aynı konuyu bende okudum tevafuk oldu.
Ben dikişlerim tamamen kapanınca başladım kantarona ama yine de kafama göre değil doktor önerisiyle 2. ayı geçmişti belki
Herkeste farklı reaksiyon görünebiliyor demek ki ve üzüldüm konu sahibine alerji belkide 🥲

Ben günde bir kez sürüyordum ikiye cıkarayım. Dogallasmazmı. Sadece arada sancı giriyor minik minik dikis yerinin oldugu yere alt tarafına . Ama geciyor. Yumusadılar eskisi gibi taş gibi degil. Cok doğal duruyor ayırt edemezsin. Ama sütyen takıncada mikemmel 😃 eskiden sırt üstü yattıgımda burusuyordu bosaldıgı için içleri. Simdi dimdik dolgun masallah . 🤣 iyi ki yaptırmışım.

Ben günde bir kez sürüyordum ikiye cıkarayım. Dogallasmazmı. Sadece arada sancı giriyor minik minik dikis yerinin oldugu yere alt tarafına . Ama geciyor. Yumusadılar eskisi gibi taş gibi degil. Cok doğal duruyor ayırt edemezsin. Ama sütyen takıncada mikemmel 😃 eskiden sırt üstü yattıgımda burusuyordu bosaldıgı için içleri. Simdi dimdik dolgun masallah . 🤣 iyi ki yaptırmışım.
Keşke önce param olsaydı da hemen yaptırsaydım diyenlerdenim bende 🙈
İzli haliyle bile mutluyum ben yaa 😅aynı dediğin gibi ameliyatdan önce benimde öyleydi. Sanki üşümüşde büzüşmüşler gibi kötü hissediyodum ben kendimi 🤢
Ölçün nasıl şuan büyük mü istedin küçük mü 🤭 b cup oldu benimkiler. Meme üstünden ölçtüğümde 93 geliyo
Şey bide yüzüstü uyuyor musun ?halâ cesaret edip yatamadım yüzüstü
Güle güle kullanalım 💕💕

merhaba hanımlar
yarın 3 hafta olacak karın germe ameliyatı olalı, kabukların çoğu düştü
krem kullanmaya ne zaman başladınız sizler
çok kuru hissediyorum bölgeyi
çok ihtiyaç duyuyorum yumuşatmaya
Cumartesi Dr kontrolüm olacak ama sabırsızım

Benimde 2. haftam doldu bende ek yastıksız ne zaman yatabileceğimizi sormak istiyorum
Benim de dün tam iki haftam doldu. İki gündür tek yastıkla düz yatıyorum bacaklarımı uzattığımda canım acımıyor ama gergin hissettiğim için kıvırıyorum yine de. Yan da yatabiliyorum 2-3 gündür. Gece uyku kalitem bu yüzden arttı baya çok şükür.

Benimde bugün 3. haftam doldu kontrole gittim doktorum medikal sütyeni bırakabilirsin at gitsin bunu dedi hatta 🙈 birde iz kremi sordum ben hiç sevmem iz kremlerini bence kullanma dedi zaten şimdiye kadar hiç pansuman vs yapmadım üzerinde bi band vardı bugün onu çıkardı sadece yatarken korse takıyorsan düz yan yat bişe olmaz dedi
Ben sezeryanlarım da contratubex kullanıyordum şimdi kafam karıştı

Benim de dün tam iki haftam doldu. İki gündür tek yastıkla düz yatıyorum bacaklarımı uzattığımda canım acımıyor ama gergin hissettiğim için kıvırıyorum yine de. Yan da yatabiliyorum 2-3 gündür. Gece uyku kalitem bu yüzden arttı baya çok şükür.
Hayırlı olsun ve geçmiş olsun 😊 doktorun onayladı mı düz yatmanı birde meme büyütme yaptırdın mı

Hayırlı olsun ve geçmiş olsun 😊 doktorun onayladı mı düz yatmanı birde meme büyütme yaptırdın mı
Benim doktorum çok dikkatli biri. 12. Günümde dik yürüyebiliyor olmama rağmen bundan hoşlanmamıştı. Çok rahat davrandığımı söylemişti eleştiri anlamında tabi. Ben ise baya dikkatsiz biriyim. Bunun yanlış olduğunu bilmeme rağmen kendimi rahat hissettiğim sürece doktoruma pek soru sormuyorum hareketlerim konusunda. İlaçlar ve pansumanlar konusunda sözünden çıkmıyorum sadece. Ve evet meme dikleştirme ve büyütme de yaptık.

Benim doktorum çok dikkatli biri. 12. Günümde dik yürüyebiliyor olmama rağmen bundan hoşlanmamıştı. Çok rahat davrandığımı söylemişti eleştiri anlamında tabi. Ben ise baya dikkatsiz biriyim. Bunun yanlış olduğunu bilmeme rağmen kendimi rahat hissettiğim sürece doktoruma pek soru sormuyorum hareketlerim konusunda. İlaçlar ve pansumanlar konusunda sözünden çıkmıyorum sadece. Ve evet meme dikleştirme ve büyütme de yaptık.
Benimki 4. günümde bana dik yürü diye kızdı 😂

Keşke önce param olsaydı da hemen yaptırsaydım diyenlerdenim bende 🙈
İzli haliyle bile mutluyum ben yaa 😅aynı dediğin gibi ameliyatdan önce benimde öyleydi. Sanki üşümüşde büzüşmüşler gibi kötü hissediyodum ben kendimi 🤢
Ölçün nasıl şuan büyük mü istedin küçük mü 🤭 b cup oldu benimkiler. Meme üstünden ölçtüğümde 93 geliyo
Şey bide yüzüstü uyuyor musun ?halâ cesaret edip yatamadım yüzüstü
Güle güle kullanalım 💕💕
Benim bedenim 80 b di. Ben büyük istemedim aynı boyutta olsun dedim. 80 b ye giriyorum 80c daha iyi oluyor. 80 c sütyenim vardı tam oluyor gibi. Yüzüstü yatmaya basladım ama kollarımı ice alıyorum öyle yatıyorum bosluk olusturuyorum memelere baskı yapmamak için. Nasıl tarif etsem bilemedim. Ama uzun süre durmuyorum. Sırtımın agrısı geçene kadar . Uzun süre yan yatınca yada sırt üstü sırt agrım oluyor. En cok doyasıya yüzüstü yatmayı özledim. 5. Aydan sonra diyorlar zaten

4. Günde dik yürümek mümkün müymüş 😳😳😳😳 yataktan zor kalkıyor insan ne dik yürümesi. Şaşırdım.
Kendimi zorlarsam yürüyebilirdim ama buradaki yorumlardan çoğu doktorun dik yürümeyin dediğini okuduğum için eğik yürümeye çalıştım

X