Karın germe , diastazis rekti ve meme diklestirme sürecim

En zoru ilk 1 hafta sonra gerçekten süreç hızlı ilerliyor.
Merhaba yazışmalarınız bana kuvvet verdi hanımlar inşallah gönlümüzce olsun her şey

9 gün önce tam karın germe ve 360 lipo ameliyatı oldum ben de ve karnımdan çıkan yağları göğsüme ekledik :) 200cc kadar
göğüste sıkıntı yaşamadım hiç zaten basit bir işlemdi o

karın germe süreci öyle aman aman ağrılı geçmedi benm de
sadece oturup kalkarken sıkıntılı
öksürük hapşırık baş belası onun dışında
drenler yüzünden bel ağrısı ve tabii eğik yürümek V yatış .. geçecek inşallah
drenler 6.gün çıkınca bi rahatladım
tansiyonum çok düşüyor benim,bayılma hissiyle geçiriyorum 9. günü de
stresten mi korkudan mı bünyem zayıf ondan mı anlamadım

yavaştan dikiş yerlerim sızlıyor ama süreçte normalmiş sanırım,yorumlarınız da öyle gördüm. harici ufak ufak kızarıklık oluştu dikişlerde sanırım o da normalmiş rahatladım
az sonra ilk duşumu alacağım biraz korkuyorum tansiyonum yerlerde
inşallah bayılmam

destek almadan kendi kendinize ne zaman yatıp kalktınız acaba
dikişlerime bir şey olacak korkusuyla bu durumu ne zaman başarabilirim bilmiyorum hiç
9.günüm

Ben 7-8. Günden sonra yavaşça kendim oturup kalkmaya başladım. 10. Gün araba kullandım. Sağım solumun tutulması dışında bir sorunum yok. Haftaya bantlarım çıkacak. İz kremlerine başlayacağım.15-20 derece eğik yürüyorum. Rahatsız edecek kadar ödemim yok ki yediklerime hiç dikkat etmiyorum maalesef 🙈
Genel olarak nazar değmesin çok iyi iyileşme süreci geçirdim. İnşallah böyle de devam eder.

Ben 7-8. Günden sonra yavaşça kendim oturup kalkmaya başladım. 10. Gün araba kullandım. Sağım solumun tutulması dışında bir sorunum yok. Haftaya bantlarım çıkacak. İz kremlerine başlayacağım.15-20 derece eğik yürüyorum. Rahatsız edecek kadar ödemim yok ki yediklerime hiç dikkat etmiyorum maalesef 🙈
Genel olarak nazar değmesin çok iyi iyileşme süreci geçirdim. İnşallah böyle de devam eder.
inşallah:) maşallah
Ben de korkumdan kendim kendimi kısıtlıyorum bir şey olursa diye
ödemim bir iki gün oldu benim de zaten zayıftır sadece 2 doğum sonra simit bölgemde erimeyen yağlanma vardı

ameliyat olalı kaç gün oldu sizin
1 hafta sonra benim de araç kullanmaya başlamam lazım çocukları getir götür vs

inşallah:) maşallah
Ben de korkumdan kendim kendimi kısıtlıyorum bir şey olursa diye
ödemim bir iki gün oldu benim de zaten zayıftır sadece 2 doğum sonra simit bölgemde erimeyen yağlanma vardı

ameliyat olalı kaç gün oldu sizin
1 hafta sonra benim de araç kullanmaya başlamam lazım çocukları getir götür vs
Korkma bence vücudunu dinle. O izin veriyor zaten. Benim doktorum 1 hafta sonra dik dur demeye başlamıştı zaten.
Ben 23 martta oldum. Ameliyat gününü de sayarsak 16. Günüm. 9 veya 10. Günde araba kullandım. Sizin nerdeyse 16-17 gün olacak sorun olmaz bence.

Korkma bence vücudunu dinle. O izin veriyor zaten. Benim doktorum 1 hafta sonra dik dur demeye başlamıştı zaten.
Ben 23 martta oldum. Ameliyat gününü de sayarsak 16. Günüm. 9 veya 10. Günde araba kullandım. Sizin nerdeyse 16-17 gün olacak sorun olmaz bence.
teşekkürler ederim 🫠ilk duşumu aldım oh bi rahatladım
sizle de yakınız 29 mart benimki de
inşallah umduğumuzdan da güzel olur her şey

Ohh miss. Ben duşlarda da hiç zorlanmadım. Yorumları okuyunca korkmuştum ama normal aldım cıktım. 2 günde bir mutlaka duş alıyorum. Tavsiye ederim. Sonucumdan da sımdılık memnunum. Ben mükemmelliyetçi biri değilim zaten. Eski halimden bin kat güzel yeter benim için 😂

bundan sonra ben de korkmadan alırım artık :)) teşekkür ederim tavsiyelerin için inşallah güzel olacak çünkü bu durumu yaşamayan bilmez, eski halimizi yani 🫠

kabuk kaplamış dikiş yaralarım onlar da düşerse daha iyi hissederim diye düşünüyorum bakalım inşallah

Geçmiş olsun canım benimde 28 Mart ameliyat 2 gece hastanede kaldım doktorum eve git duş al kendine gel dediği için ben hemen duş aldım drenlerimin 3 ü hastaneden çıkarken alındı 1 tanesi 2 gün sonra alındı doktorum 4. günden beri dik yürü yasak yok dedi ama bende burda yazılanlara göre dikkat ediyorum kendime. hastanedeyken bile kendim kalkabildim hatta wc ye kendim oturabildim ama yatarken zorlanıyordum eve geçince 1-2 güne yine kendim yattım bugün ameliyat sonrası 11. günüm araba kullandım

Ohh miss. Ben duşlarda da hiç zorlanmadım. Yorumları okuyunca korkmuştum ama normal aldım cıktım. 2 günde bir mutlaka duş alıyorum. Tavsiye ederim. Sonucumdan da sımdılık memnunum. Ben mükemmelliyetçi biri değilim zaten. Eski halimden bin kat güzel yeter benim için 😂
Kesinlikle öyle bende aşırı mutluyum yani eski hali neydi öyle

Geçmiş olsun canım benimde 28 Mart ameliyat 2 gece hastanede kaldım doktorum eve git duş al kendine gel dediği için ben hemen duş aldım drenlerimin 3 ü hastaneden çıkarken alındı 1 tanesi 2 gün sonra alındı doktorum 4. günden beri dik yürü yasak yok dedi ama bende burda yazılanlara göre dikkat ediyorum kendime. hastanedeyken bile kendim kalkabildim hatta wc ye kendim oturabildim ama yatarken zorlanıyordum eve geçince 1-2 güne yine kendim yattım bugün ameliyat sonrası 11. günüm araba kullandım
teşekkür ederim 😊 sana da çok geçmiş olsun...sizden 1 gün sonra ameliyat oldum ben de
tecrübelerinizi okumak bana çok iyi hissettirdi ne demişler en iyi yaşayan bilir 😃 sıkıntı yaşamadım sırt ağrısı dışında ama korkuyorum işte gerilcek bir şey olacak diye
sizleri görünce rahatlıyorum
gönlümüzce ilerlesin tüm süreç inşallah
ve maşallah bize

teşekkür ederim 😊 sana da çok geçmiş olsun...sizden 1 gün sonra ameliyat oldum ben de
tecrübelerinizi okumak bana çok iyi hissettirdi ne demişler en iyi yaşayan bilir 😃 sıkıntı yaşamadım sırt ağrısı dışında ama korkuyorum işte gerilcek bir şey olacak diye
sizleri görünce rahatlıyorum
gönlümüzce ilerlesin tüm süreç inşallah
ve maşallah bize
Benim 1 büyük çocuğum birde ikizlerim var 2 sezeryan doğum yaptım yani onlarda 1 gece hastane de kalmamıza rağmen geceleri bile kalkıp bebeklerimize bakmak zorunda kalıyorduk onu düşündüm doktorum da aşırı rahat tabi ki onunda etkisi var

eğilmek, çömelmek yasak değil dedi doktorum ama zorlanıyorum
siz ne zaman eğilerek ayakkabı vs bağladınız

eğilmek, çömelmek yasak değil dedi doktorum ama zorlanıyorum
siz ne zaman eğilerek ayakkabı vs bağladınız
Ben daha eğilerek bağlamadım normalde de zaten çekecekle ayakkabı giyerim veya pufa oturarak
Bende v şeklinde yatmayı ne zaman bırakıyoruz onu merak ediyorum

Bir de kilo durumunu sormak istiyorum regl dönemindeyim hemde tutamıyorum kendimi birden 5 kilo aldım 1 hafta - 10 gündür ödem midir kilo mudur endişe içindeyim evde durmak bana iyi gelmiyor 🙈

V şeklinde yatmayı sanırım dik yürümeye başlayınca bırakacaz gibi ama bayramdan sonra kontrolüm var Dr sorup size de bilgi veririm

X